BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek debaty

[NT] Wątek debaty (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: m4ti_

This Post:
00
148681.148 in reply to 148681.137
Date: 7/1/2010 12:33:27 PM
Overall Posts Rated:
2121
1. SF musi miec dobre JR bo jednak SF to SF a nie C więc musi rzucać dobrze z dystansu, nie ważne czy gramy LI czy Runa.

2. Oczywiście, że nie:) Pierwszy SF to fakt taki prawie SG ale takie ma głównie zadanie czyli ciskać trójkami i wchodzić dwutaktem pod kosz i przy okazji coś zebrać. Coś jak Frymus.
Odnośnie drugiego SFa to on ma głównie zadania właśnie takie wspomagajace podkoszowych. Wysoki poziom OD połączony z IS powinien dać dobrą skuteczność akcji podczas wejścia pod kosz. Wysokie podania mają zapełnić dość sporą ilość asyst dla innych zawodników. Tak ja to widzę.

3. Hehe oczywiście ze nie:) To jest tylko moja wizja, mojego "chorego" umysłu;]
Kluczowe są zawarte w tym poście LA-Przemka: (11884.3). Gdzie podania są na poziomie kozlowania, wejscia pod kosz, czyli wyżej niż OD i IS czy też RB. Czy to znaczy ze RB jest najmniej ważne u SFa? Moim zdaniem nie. Moja wizja SFa: to zawodnik typowo zadaniowy, mozemy miec armaty na obwodzie, wieże pod koszem ale ktoś tych zawodników musi uzupełniać, wspierać czy też czasem obciążać. Ja taką rolę widzę u SFa.

4. Ma szanse jeśli lepszych nie będzie:). Wiem, że takich zawodników niema. Dlatego sam takiego zawodnika pórbuję stworzyć. OD ma już 8 więc licze jeszcze na jeden skok i przechodzimy do dalszych skili:). Nie będzie rewolucji w kadrze tylko ewolucja. Będę chciał aby w kadrze byli prawdziwi SFi oraz PFi bo to mimo wszystko zawodnicy którzy (jak to mówią komentatorzy piłkarscy) "robią różnicę".

5. Powinni mieć ale tutaj niema takiego problemu jak z C. Pensja tutaj tak bardzo nie przeszkadza. Czarnej obrony miec nie powinni a nawet to jest niemożliwe. Chyba, że chcemy jakiegoś mega super PG stworzyć z JS 20 PS 20 to wtedy można oszczędzać na obronie.

6. Mieć powinien to oczywiste. Jeśli na chwile zapominamy o "odwróconych" to uważam, że poziom wyżej 4/5 jest dobrym poziomem.

7. Sam się nad tym kilka razy zastanawiałem. Dziś po raz kolejny mi coś zaświtało do głowy kiedy to vinnie przesłał mi bazy nowe. Jest tam baza 19 latków z potencjałem 10+. Może wykorzystalibyśmy to iż w drafcie zdarzają się dobrzy 19 latkowie z jeszcze lepszymi umiejętnościami i potencjalem. Namówienie kilku do treningu boków w pierwszych 2 sezonach a potem kiedy mają 21 lat rozpocząć trening skili glównych. Czyli wytrenowanie takiego gracza zajmowało by okolo 5-6 sezonów. Nie wiem czy to nie za długo, czy w ogóle jest sens. Lepiej tą sprawę przedyskutować w szerszym gronie.

This Post:
00
148681.149 in reply to 148681.76
Date: 7/1/2010 12:34:09 PM
Overall Posts Rated:
12061206
To i ja mam pytanie do kandydatów :)
Jak oceniasz obecnego pracę obecnego selekcjonera NT? Jakie popełniał błędy i co zrobisz by je za swojej kadencji wyeliminować?

Oceniam bardzo dobrze. Przede wszystkim po jego kadencji wzrósł entuzjazm wśród wszytkich kibiców. To zawsze jest dobre i będzie procentować na przyszłość.
Błędy oczywiście są takie, że nie korzystał z Mocy ani odwróconych ;-)

From: m4ti_

This Post:
00
148681.150 in reply to 148681.138
Date: 7/1/2010 12:37:59 PM
Overall Posts Rated:
2121
Zawodnik wchodząc pod kosz dwutaktem korzysta z 2 skili, z DV i IS a mój zawodnik jest troszkę lepszy w tym aspekcie ale tyko o jeden poziom więc biorąc po uwagę fajną obronę to zagrał by ten drugi.

From: B.B.King

To: Jax
This Post:
00
148681.151 in reply to 148681.82
Date: 7/1/2010 12:41:36 PM
Overall Posts Rated:
12061206

1. Co zamierzasz zrobić z zawodnikami z wielkimi pensjami ? ( Wiśniewski i jemu podobni ) coś tam słychać było ze źródełko powoli wysycha .
Trzeba ODWRÓCIĆ taką fatalną tendencję ;-)

2 Czy zamierzasz grać zawodnikami typu Strojnowski ?? (6844050) Jeśli tak to dlaczego jeśli nie to też prosiłbym o uzasadnienie ?? Akurat jest na TL-u to sobie można popatrzeć :-)
To jest ewidentnty przykład tragicznego zawodnika. Ten zawodnik ma sumę dwunastu skilli równą 84. A ma 25 lat czyli jest po siedmiu sezonach treningu.
A przed chwilą w innym wątku jeden user się chwalił, że miał zawodnika z sumą równą 68 zaraz po drafcie. Czyli robiąc 3 skoki w sezonie byłby lepszy w jego wieku. A takich skoków może robić 10...
Znam ze 30-stu zawodników mogących grać w kadrze juniorskiej lepszych od Strojanowskiego. A po czterech kolejnych sezonach treningu będą go miażdżyć.

This Post:
00
148681.152 in reply to 148681.111
Date: 7/1/2010 12:46:21 PM
Overall Posts Rated:
12061206
To tak abstrahując. A odnośnie kreowania boków Centrom to na jakim poziomie widzielibyście te skille pokroju PS/HND/DV?
Wcześniej przy innym pytaniu odnosiłem się do podobnego zagadnienia. U zawodników nieodwróconych wszystkie boki minimum 6-7.
U centrów odwróconych trochę więcej, ponieważ w takim modelu centrzy są o wiele mniej obarczeni treningiem niż obwodowi, więc powinni trochę ich odciążyć w rozgrywaniu i płynności. No i przede wszystkim - te skile są mile widziane bo są za darmo (nie trzeba za nie płacić pensji).

From: kozlik4

This Post:
00
148681.153 in reply to 148681.139
Date: 7/1/2010 12:57:19 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Ponieważ wszelkie aspekty związane z taktykami, zawodnikami odwróconymi i jakimś tajemniczym LP w BB to dla mnie czarna magia mam pytanie troszeczkę innego typu ;P

Jak sobie wyobrażacie całą otoczkę wokół kadry NT. Czy przewidujecie jakieś konkursy, ciekawe opisy rywali takie jak np u vinniego - choć jego wstępniaków do meczów to chyba nic nie przebije ;) - itp.


O tym pisałem w mowie wyborczej;-) ale powtórzę jeszcze raz:) Może ktoś powie, że ściągam ale co tam;-)...Jak powielać to tylko najlepsze schematy, a podejście vinniego bardzo przypadło mi do gustu. Poza tym już widzę tego efekty. Wstępnie starałem się dowiedzieć ilu zawodników będzie dalej trenować swoich zawodników i prawie wszyscy wyrazili gotowość do współpracy:) Widać, że dobra atmosfera przyciąga i zachęca do dalszego trenowania zawodnika. Chciałbym to podtrzymać. Poza tym domyślam się, że Ci którzy pracowali do tej pory z vinnim przyzwyczaili się już do pewnych spraw i zwyczajnie nie mógłbym im tego zabrać;-) Dlatego obiecuję ciekawe wątki meczowe, analizy i podsumowania gry zawodników po każdym meczu o punkty. Będę chciał angażować wszystkich w NT podobnie jak vinni robi to z U-21. Do pomocy będę potrzebował wszystkich chętnych;-) Mam nadzieję, że jeśli wygram wybory uda się stworzyć jakiś wspólny konkurs z vinnim na temat naszych reprezentacji. Uważam, że nie ma sensu robić dwóch oddzielnych konkursów.
Poza tym jak już obiecałem zorganizuję konkurs pod tytułem: " forma na szóstkę" dla lig III-V. Mniej więcej bedzie to tak wyglądało.Zgłoszone drużyny zgłaszają przy zapisie do konkursu 5 zawodników + 2 rezerwowych + kapitana z graczy pierwszej piątki. W razie kontuzji jakiegoś zawodnika jego miejsce zajmuje pierwszy zawodnik rezerwowy. Punktacja: 3 pkt. za sprawną formę, 1 pkt za silną. Punktują tylko gracze pierwszej piątki lub zawodnicy z rezerwy w razie kontuzji zawodnika pierwszopiątkowego. Za inne formy 0 pkt:P Kapitan punktuje podwójnie. W trakcie sezonu można maksymalnie raz skorzystać z treningu formy (zastanawiam się nad dwoma razami ale raczej zostanie raz) Wcześniej trzeba to zgłosić. Nie zgłoszone, a wykryte użycie treningu formy grozi odjęciem 8 pkt. Ewidentne, nagminne próby oszustwa będą karane wyrzuceniem z konkursu:)

From: aimar

This Post:
00
148681.154 in reply to 148681.152
Date: 7/1/2010 12:58:23 PM
Overall Posts Rated:
16491649
Jako że w przeszłości bywało , ze wzbudzałeś negatywne emocje, czy masz jakiś pomysł jak zadbać o tzw. public relations?

Last edited by aimar at 7/1/2010 12:58:40 PM

This Post:
00
148681.155 in reply to 148681.113
Date: 7/1/2010 1:02:49 PM
Overall Posts Rated:
12061206
jakie staty - wedlug naszych kandydatow - powinni miec SF i czy wystarczy jeden dwoch trzech w skladzie???

W modelu odwróconym w składzie będzie ze sześciu SF-ów ;-)
Nominalni nieodwróceni oraz także PF kryjący SG będzie mógł grać jako SF (gdy atakujemy w środku a rywal na zewnątrz) oraz SG kryjący PF (gdy ataki idą odwrotnie).

Wiadomo, że SF powienien mieć wszystko. Ale gdybym miał wybierać skille (albo inaczej, gdybym miał jakąś sumę skilli do wydania) to (u nominalnych, nieodwróconych) w pierwszej kolejności odjąłbym SB i HN (w tej chwili mówię co jest najbardziej opłacalne od strony sportowej a nie ekonomicznej).
SF jednak rzadziej używa bloków niż PF/C. A z kolei kryjący SF rywal zwykle ma niższą OD niż SG i PG, dlatego niższe kozłowanie mniej nam zaszkodzi i nie wygeneruje tylu strat.
Obrony powinien mieć obydwie, z lekką przewagą OD nad ID. Co do rzutów to proporcje nie muszą być ściśle przypisane do jakiegoś szablonu, chociaż wolałbym więcej JS niż IS. Jednak z rzutami u SF-a jest taka kapitalna sprawa, że jak mu się je trochę zmieni, to żadna krzywda się nie dzieje ;-) Jeśli SF-owi zwiększymy IS kosztem JS to... rzadziej będzie rzucał z daleka a częściej z bliska ;-) Silnik meczowy sam tę różnicę skoryguje ;-)
U wypasionych SF-ów zastanowiłbym się nawet nad niższym JS. To jest najdroższy skill (jeśli chodzi o wkład w pensje) w całym BB. Przykładowo 50% droższy niż JS u SG... a IS jest u SF-a za darmo...

From: B.B.King

This Post:
00
148681.156 in reply to 148681.115
Date: 7/1/2010 1:08:02 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Jak będziecie patrzy na FT u zawodników totalny olew czy może ukryta siła ? Super zawodnik bez FT czy słabszy z FT ?:)
Wcześniej mówiłem o tym w innym wątku. Oczywiście trzeba wyciągnąć FT minimum do poziomu 4. Taki zawodnik będzie rzucał ze skutecznością 40-50% spokojnie. To jest o 40-50% więcej niż 0% ;-)
Natomiast bardzo wysoko nie ma sensu ciągnąć FT. Bo nawet jak mu je dociągniesz do legendarnego poziomu, to i tak efekt będzie o wiele mniejszy, bo nawet jak by trafiał 100%, to polepszy się tylko o 50% ;-)
No ale jeśli zawodnik ma trenować nic lub FT to wolę trening FT. Pensji to za bardzo nie podbije.
Wg mnie FT powinno być uzawodnika minimym na takim poziomie, żeby miał skuteczność FT lepszą niż FG. Dopóki FT% jest gorsze niż FG% to bardziej opłaca się rzucać z gry niż zostać faulowanym. A po faulu punkty uciekają. Nie chcemy, żeby uciekały.
Wyżej trenować nie potrzeba.

This Post:
00
148681.157 in reply to 148681.117
Date: 7/1/2010 1:24:31 PM
Overall Posts Rated:
12061206
1. Jak powinien prezentować się dobry SF w NT? Domyślam się że wszystko x15 było by ok, ale interesuje mnie realna odpowiedź. Gdzie SF może mieć braki? Przy jakich taktykach? Jaka może być relacja OD do ID? Na jakie ustępstwa w tej kwestii możesz pójść wybierając zawodników do składu?

Wyżej w większości chyba odpowiedziałem.

2. Analogicznie w kwestii PF. Najbardziej interesuje mnie relacja ID do OD oraz poziom JS i JR.
U odwróconych OD=20, ID=4-8. U nieodwróconych proporcja ID do OD powinna być mniejsza. Ale to się nie opłaca zupełnie. Grrr...

3. Czy C powinien posiadać OD? Jakie (znów poproszę o proporcje).
Zakładam, że pytasz o nieodwróconych (brrrr...) bo u odwróconych to oczywiste ;-)
Jasne. Nie może tak być, że C/PF rywala przy obronie mtm trafia 2/3. Każdy bok minimum 6-7, a więc OD u C też. A mile widziane więcej, bo w końcu jest to za darmo.

4. Faktem jest że szkolenie zawodnika po U21 w skilach bocznych jest problemem. Zwłaszcza jak ktoś wyda na C kilka milionów może nie chcieć przez 1-2 sezony wystawiać go na PG. Zakładając że genezą problemu jest fakt szkolenia zawodników w U21 według jednego schematu (rozwijanie tylko głównych 2-3 umiejętności) to czy opcją nie jest szkolenie 18to latka w bokach, aby dopiero później przejść do umiejętności głównych? Zapewne zniweluje to szansę gry takiego zawodnika w U21... ale nie będę sam odpowiadał na pytanie. Proszę o komentarz w tej kwestii. Czy taki plan ma szanse powodzenia? Jak można wprowadzić go w życie? Czy jest jakaś alternatywa? Co z U21 w tym kontekście?
Temat ten już kilka razy kompleksowo omawiałem przy okazji tematu odwracania.

Więc odniosę się tylko wyrywkowo. Co z U21? Nie ma wielkiego problemu. Mamy co sezon w drafcie 50 kapitalnych zawodników, a dołączając supergwiazdy to drugie tyle. A miejsc jest tylko 18. Więc wielka krzywda się U21 nie stanie, jak część z tych najlepszych w niej nie zagra, bo i tak już nie gra.

Druga sprawa to wybór odpowiednich zawodników. Nie ma sensu pchać do NT na siłę zawodników z czterema dziurami w przeciwległych skillach. Trzeba wybierać zawodników wszechstronnych (minimum 9 początkowych skilli >=4 i w tym dużo 6-7, lub zawodnika z góra jedną dziurą).
Poza tym jeszcze taka rzecz. Jeślibym miał do wyboru zawodnika: cała góra równa 5 i cały dół =6, to nawet chętniej bym widział u niego trening obwodowy. Bo dół jest już gotowy, a wystarczy tylko dotrenować górę (gdzie zawodnik gra na swojej pozycji) i mamy kompletnego grajka.
Podobnie w drugą stronę. Jeśli zawodnik by miał całą górę =6 i cały dół =5 to trening podkoszowy też jest ciekawy. Cały czas może grać na swojej pozycji, bo góra jest gotowa.

W ten sposób podciągań na nieswojej pozycji będzie mniej. Całkiem uniknąć ich się nie da. No ale kluby trenujące zawodników do NT i tak już się poświęcają. Myślę, że byłyby gotowe poświęcić się troszkę więcej jeśliby dzięki temu zawodnik był dużo lepszych.

--
U odwróconych najlepszy model jest prosty. Na początku przeciwna obrona do poziomu gdzieś tak 18, a potem już wszystko na swojej pozycji. Gdy zawodnik ma 18 lat, to trening na nieswojej pozycji tak bardzo nie boli, bo i tak jest słaby i wiadomo, że gry drużyny nie pociągnie.
Ale gdy skończymy trening przeciwnej obrony to już dalej jest z górki. Zawodnika wystawiamy na swojej pozycji w ataku i każemy kryć przeciwną. Korzystamy w stu procentach zarówno z obrony jak i skilli ofensywnych a cieszymy się niższą pensją.

From: B.B.King

This Post:
00
148681.158 in reply to 148681.118
Date: 7/1/2010 1:26:10 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Do kandydatów:Idziecie w niedzielę do wyborów? Jak tak to komu oddacie swój głos?

Tak, zawsze chodzę. Nie lubię o takich rzeczach rozmawiać.

Advertisement