BuzzerBeater Forums

Srbija - IV.19 > sezona 29

sezona 29

Set priority
Show messages by
This Post:
00
264018.15 in reply to 264018.14
Date: 11/03/2014 09:11:23
Overall Posts Rated:
1212
Dragon, nije tako kako si rekao, prvo, igrac mora imati dobar potencijal (6+), drugo, igrac mora biti mlad, onog izraelca si pokusavo da treniras a ima 26 god., trece, mora imati nekako dobru formu, cetvrto, moras gledati visinu igraca, ne moze da napreduje igrac u skoku sko je 183 cm, ili u skok sutu ako je 218 cm, peto, mora imati minute ixmedju 58 I 70 na nedeljnoj bazi, I to na poziciji koju trenira, sesto, moras imati super trenera, to su ti par najosnovnijih pravila u treningu igraca, belezio sam prosle godine preko 70 upova

This Post:
00
264018.16 in reply to 264018.15
Date: 11/03/2014 16:55:42
Overall Posts Rated:
22
Daj nemoj da pricas. Da si belezio toliko bas,ne bi odustao od toga. Sto nsii nastavio onda kad je tako dobro,pa prodavao svakog igraca za preko milion? I gde se uhvati za izraelca... Evo ti pogledaj mi ekipu. Sve sami MVP potencijali,18,19,20,21,22 god... Osim ovih par matoraca koje ni ne treniram. Te "osnove" mozes da okacis macku o rep. Pa nisam lud da stavim igraca od 183cm na poziciju centra i da ga tu treniram... Drugo ja ti pricam ono sto se desilo,tj.o realnosti igre.. I to sto kazes da ne moze da se desi da je skok sut porastao igracu od 218..e pa druze moj jeste.. Imam igraca od ravno 218..trenirao sam skok,a on mu digne sut iz daljine... Te osnove su smesne,jer uopste trening ne ide po tim osnovama... Ne znam da li su mi retardirani igraci ali tako je. Sam si mi rekao za ovog jednog tvog mladog da ga prodajes jer ne napreduje,a mlad je... Tako da nemoj da si kontradiktoran i govoris kao NIJE TAKO KAKO JA KAZEM...uostalom Livnicar ce se uveriti sam...I ja imam dobrog trenera i ja imam mlade igrace sa dobrim potencijalima,formom i moj trening nije nista bolji ni losiji od tvog,i ostalih koji igraju ovo... I kad si se vec uhvatio za Izraelca,kao sta matoro je to sa 26,ne moze da se trenira??? Pa zasto mi je,posto po tvom misljenju ja ne znam da igram ovu igru,ova igra je po tebi jako realna i 26 godina je vec mator igrac,zasto mi je SIMOLINAS sa 34 godine u prosloj sezoni digao 3 skila i to da napomenem da nisam ni ocekivao da se digne skil,sasvim slucajno je i on upao u proces treniranja??? Toliko o tvojoj teoriji da je igra realna...

Last edited by baja316 at 11/03/2014 17:01:35

This Post:
00
264018.17 in reply to 264018.16
Date: 11/04/2014 07:41:24
Overall Posts Rated:
1212
Prvo, ne zelim da se svadjam, drugo, odustao sam od treninga igraca her sam zeleo titulu, da, asdrubal OVE sezone nije imao upova, prosle sezone mi je imao skoro stalno, za ovu igricu je 26 godina star igrac zq treniranje na takvom nivou da upuje svaje, svake druge nedelje, a normalno je da sa vremena na vreme I matorci od 30 I kusur napreduju, a moze I da igrac sa 218 da digne skok sut, ali mozda par puta, on realno nece napredovati do neke mere, jasam sa prvim timom koji sam imao u sezoni 13 ili 14 trenirao sut spolja celom timu, tako da znam da ce igrac napredovati, ali samo do odredjene granice koja zavisi od samog igraca, meni ova igrica jeste poprilicno realna

This Post:
00
264018.18 in reply to 264018.17
Date: 11/04/2014 14:31:50
Overall Posts Rated:
22
A ko se svadja? OK,tebi je realna,meni nije. Neka bude da si odustao od treniranja mladih u sred sezone jer si hteo titulu. Neka bude kako kazes,nemam nista protiv. Ja znam da igrac od 218 moze da digne skok sut,ali govorim o tome da SUT UOPSTE NIJE BIO TRENIRAN KADA MU JE SKOCIO SKIL SUT IZ DALJINE. VEC SAM MU TRENIRAO SKOK,a on mu digne sut iz daljine..ali nebitno.Svaka cast,tebi je ralna igrica i ja to postujem. Samo napred.

This Post:
00
264018.19 in reply to 264018.18
Date: 11/05/2014 07:24:26
Overall Posts Rated:
1212
Pa meni ova nasa konverzacija lici na svadju, da, podigao je nesto neplarino, meni se isto desavalo, ali dobro, to jeste cudno ali ok, pa jesam, ja sam nestrpljiv, krajem sezone sam ih dobro unovcio I doveo mstorce sa platom 50 000, jer sam hteo titulu, igram BB duze od tebe, a nemam nijedan trofej, moras shvatiti da zelim trofej IV lige

This Post:
00
264018.20 in reply to 264018.19
Date: 11/05/2014 11:03:42
Overall Posts Rated:
22
Pa pazi,mozda tebi ova konverzacija lici na svadju...to je tvoja stvar. Ali ja tvrdim da si jako kontradiktoran kad kazes da je igrica poprilicno realna,a prosle sezone ili u sezoni 27 si zaqjedno sa mnom komentarisao kako igra uopste nije realna... To se dobro secam... Kako to brate da ti je u sezoni 28 ili 27,igra bila nerealna...a sada u sezoni 29 je realna...To je ono sto ti zameram,a ne svadjam se,niti se raspravljam..samo iznosim cinjenice. A svu srecu ti zelim da osvojis cetvrtu ligu

This Post:
00
264018.21 in reply to 264018.20
Date: 11/05/2014 17:09:54
Overall Posts Rated:
1212
Ne secam se da sam rekao da je igra skroz nerealna, ali ima nekih ogromnih nedostataka koji je cine pomalo nerealnom, da, delimicno I trening, haha, kako to smesno zvuci, zelim ti srecu da osvojis cetvrtu ligu

From: MarkKo

This Post:
00
264018.22 in reply to 264018.21
Date: 11/25/2014 14:07:11
Overall Posts Rated:
132132
@ Baja,nikako se ne bih slozio sa tobom,prijatelju!Pa da krenemo od osnova!


O kakvom mi treniranju pricamo onda?!


"Pričamo o treningu, čoveče. Pričamo o treningu. Pričamo o treningu. Ne pričamo o utakmici. Pričamo o treningu. "

Trudili smo se da ostavimo dovoljno prostora u domenu taktike, kako biste samo Vi odlučivali, shodno odabranoj taktici, kako će se Vaši igrači treningom razvijati.
Iz prvog padajućeg menija, možete izabrati jedan od ponuđenih treninga. Dok mnogi treninzi odgovaraju određenoj igračevoj veštini (kao na primer Unutrašnja odbrana i Skokovi, neki od njih treniraju nekoliko sličnih veština (kao Spoljni šut i Vođenje lopte ).
Iz drugog padajućeg menija možete odabrati koju igračku poziciju ćete trenirati. Trening dobijaju samo oni igrači koji su na tri utakmice u nedelji igrali na naznačenim pozicijama za treniranje. Ukoliko odaberete trening jedne pozicije, fokusiraćete se na tri igrača koji će na najbrži mogući način podizati skilove, dok trening dve ili više pozicija znači i sporije podizanje skilova, ali i mogućnost treninga većeg broja igrača. Za pun trening potrebno je da igrač u nedelji odigra 48 minuta na naznačenoj poziciji, ili jednu celu utakmicu. Ako odigra više, nije problem, ali neće dobiti nikakav dodatni trening. Ako odigra manje od 48 minuta u nedelji, i dalje će dobiti trening, ali samo delimičan u odnosu na onaj koji bi dobio ukoliko odigra pomenuti minimalni broj minuta za pun trening.
Prva trening opcija u padajućem meniju je Trening tima, i ovaj trening funkcioniše malo drugačije od ostalih. Kada ga odaberete, na drugom meniju ćete dobiti tri opcije treninga: Forma, Slobodna bacanja, i Izdržljivost. Ove veštine će Vaš trener lako trenirati celom timu (može im reći da šutiraju slobodna bacanja čitav sat, ili trče krugove oko hale) i one ne zavise mnogo od igranja utakmica. S toga, ukoliko izaberete jedan od ova tri treninga treniraćete sve igrače, bez obzira jesu li te nedelje odigrali neku utakmicu.
Za druge vrste treninga potrebno je da igrač odigra 48 minuta u nedelji za pun trening. Osim toga, igrači sa višim skilovima će napredovati brže od ostalih. Na primer, igrač sa odličnom unutrašnjom odbranom i skokovima će lakše podići veštinu blokiranja u odnosu na igrača sa lošom untrašnjom odbranom i skokovima. Ovo Vas podstiče da razvijate igrače u skladu sa srodnim veštinama, a pošto ima mnogo kombinacija veština koje dobro funkcionišu zajedno Vi ćete razvijati one koje su potrebne Vašem timu.
Na sledeće posebno obratite pažnju: poput stvarnog sveta, mlađi igrači će trenirati mnogo brže od starijih, viši igrači će trenirati brže centarske, a niži igrači bekovske skilove. Ove informacije iskoristite kako biste optimizovali svoje treninge.
Još jedna na važna stvar koju treba imati na umu je unakrsni trening. Ovaj metod treninga naglašava svaki skil kao deo procesa nastajanja kompletnijeg igrača. Na taj način, napredak u skilu prodornosti povezan je ne samo sa srodnim skilom (kao što je npr.tehnika), već i sa skilovima koji nisu srodni (kao npr. blokiranje), ali sa dosta slabijim uticajem. Drugim rečima, za prosečnog igrača u igri, metod unakrsnog treninga će rezultirati za oko 10% slabijim napretkom u primarnim skilovima nego što je ranije bio slučaj, ali zato napretkom u drugim skilovima, napretkom koji kompenzuje pomenuti gubitak od oko 10%. Svestran (multiskil) igrač u sistemu unakrsnog treninga osetiće značajno manju redukciju prilikom treninga primarnih skilova, dok će naročito jednodimenzionalni igrač osetiti značajniju redukciju prilikom treninga primarnih skilova. Iako će igrači uvek dobijati određenu količinu unakrsnog treninga, teško je predvideti koji će od nesrodnih skilova napredovati na nedeljnoj bazi.


Last edited by MarkKo at 11/25/2014 14:10:18

From: MarkKo

This Post:
00
264018.23 in reply to 264018.22
Date: 11/25/2014 14:07:36
Overall Posts Rated:
132132
Igrači gube koncentraciju ukoliko tokom nedelje ne igraju mnogo, a samim tim im pada i Forma. Lošu Formu će imati i igrači koji odigraju previše minuta tokom nedelje(80+), jer će biti umorni. Promene forme se dešavaju jednom nedeljno, u isto vreme kada se obavlja i trening (petak, 10.50h). Ukoliko imate tri utakmice u nedelji, poželjno je vršiti rotaciju igrača kako ne bi preterali sa minutima i bili u lošoj formi u narednim nedeljama, sem ako su sve tri utakmice veoma važne za Vaš tim. Sama Forma predstavlja indikaciju kako se igrač pokazao na treningu i pretpostavku kako će igrati u samim utakmicama, ali to nije indikacija koliko je uspešan bio sam trening.
Kada skupite dovoljno iskustva na ovoj igri, otkrićete da je jedna od dobrih strategija razviti više igrača nego što Vam je potrebno i taj višak prodati. Na primer, trening se može organizovati tako da isključivo trenirate npr. bekove i prodate ih kada dostignu nivo da se na njima može zaraditi, a sa zaradom kupujete kvalitetne igrače za pozicije koje ne trenirate.
U prvoj nedelji nakon preuzimanja nove ekipe neće biti modifikacije forme igrača da se ne bi dogodilo da Vam padne forma igrača iz razloga što ste dobili ekipu u sredini nedelje.
Forma i povrede se resetuju između dve sezone, jer su se ograči osvežili i spremni čekaju nove izazove. Igrači mogu da se povrede u prvoj prijateljskoj utakmici u sezoni, ali njihova forma se neće menjati tokom prvog treninga u sezoni, tako da uopšte nije preporučljivo trenirati istu u prvoj nedelji.


Eto,u prvom delu ,nadam se da sam ti dao odgovor na ono tvoje od ranije,da ti nije jasno kako je igrac bacio skill up blokiranja a trenirao se na spoljnjim pozicijama...Pa eto ti odgovora :)
Dakle,trening je pored Game Engina najslozeniji deo BB a,i greota je ne trenirati igrace :P Ko kaze da je ne isplativo,ili laze,ili ne zna :)
Kao prvo,mislim da je neko gore i pomenuo,najbitniji je trener,minimum lvl 6,ako zelis stvarno zver od igraca!I dobar trenirac,8,9 minimum,mozes ti trenirati i slabije potencijale,ali je to za nize lige i U21 repku, kao recimo moj Djindjic (33938402) koji ce mozda vec sa 20 nositi dres mlade repke :) i trenutni zbir skilova mu je 79! :) eee a potencijal 5 :) ali gledaj uvek da pravis zverine,kao sto ce ovaj biti,pravi multiskiler (33396676) ,ja za njih dvojicu u bilo kom mementu mogu dobiti 3,5 milke (zajedno) i ti kazes da se trening ne isplati?! :) ili da ti dam recimo ovaj primer,takodje sa slabijim potencijalom,a extra igrac-+dobro unovcen (24166988)...Sta da ti kazem,ne slazem se sa tobom ,a eto i gomile dokaza da sam u pravu! :) U svakom slucaju,lepo da se negde polemise oko treninga :)


Uzdravlje vam momci,

I SAMO NEKA PRSTIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Last edited by MarkKo at 11/25/2014 14:21:28

From: baja316

This Post:
00
264018.24 in reply to 264018.23
Date: 11/26/2014 01:51:46
Overall Posts Rated:
22
Brate jel tebe tera neko da se slazes ili ne slazes sa mnom?Drugo,to copy paste iz uputstva za igru sam procitao jedno 30ak puta,kao i vecina "kolega igraca". Jedno je teorija,a drugo je praksa. Sve to lepo pise,svi mi to znamo,ali nije bas tako kada treniramo igrace. Drugo,nemoj mi pricati kako moraju imati dobar potencijal a nisi mi ni video ekipu,ni skilove. Trece ,tu pricu smo kolega king luka i ja zavrsili odavno,tako da barem ja necu opet o tome..

Last edited by baja316 at 11/26/2014 01:52:21

From: MarkKo

This Post:
00
264018.25 in reply to 264018.24
Date: 11/26/2014 02:31:20
Overall Posts Rated:
132132
Cemu tenzija?:) rasprava je jedno...polemika nesto sasvim drugo...kao sto sam napisao gore..lepo je da se negde prica o treningu :)
Video sam ti ekipu...I nisam rekao da nemozes trenirati igrace malih potencijala..dapace,igrac pot.*5 ce brze da napeduje od recimo igraca sa pot7+ u prve 2/3 sezone treninga...jer on sa svojih 22-24 godine mozda i ranije ispunjava svoj pun potencijal i nemoze dalje..Dok ako mislis da radis nekog igraca koji bi bio A repr.materijal...moras imati pot.min.9 *mvp...i ti igraci se treniraju do kasnih godina (28-29) sa mogucnoscu da bace koji skil i posle tridesete :)

sve u svemu...mislim da je greota ne trenirati igrace..ja recimo obozavam petak i trening izvestaj ;)
jeste da placam trenera 55k nedeljno (lvl7) al jbm ga :)

Advertisement