BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.63 > Season 50

Season 50

Set priority
Show messages by
This Post:
00
305014.15 in reply to 305014.14
Date: 06/14/2020 03:53:53
Παλιά Πολη
III.3
Overall Posts Rated:
1111
Second Team:
Old Town BC
Γιωργο πραγματικα εχεις πολυ καλη αντιληψη του παιχνιδιου. Ειμαι σιγουρος οτι η ομαδα σου θα προχωρησει μιας και αντιλαμβανεσαι το παιχνιδι καλυτερα απο πολλους αλλους που εχω συναντησει ακομα και στην ΙΙΙ. Βλεπω οτι εχεις και ομαδα στην ουτοπια, εγω εκει βρισκομαι στην ΙΙΙ με την Old Town. Το πως σωθηκα περυσι ειναι μια ιστορια που θεωρω θα μπορουσε να γινει ταινια. Ριξε μια ματια στην σεζον μου οταν εχεις χρονο και διαθεση και ειδικα στο τελευταιο πλει αουτ παιχινιδι με την Μπαρτσελονα 3. Ολη η σεζον μου σχεδον κριθηκε στους ποντους και ε buzzerbeater του τελευταιου λεπτου.




This Post:
11
305014.16 in reply to 305014.15
Date: 06/14/2020 04:08:02
Παλιά Πολη
III.3
Overall Posts Rated:
1111
Second Team:
Old Town BC
Στα του μπασκετ τωρα πραγματικα λυπηρη η κατασταση στο ελληνικο πρωταθλημα με τον Παναθηναικο να μπαινει σε κριση τον Ολυμπιακο κατ εμε να εχει παρει λαθος αποφαση να αποχωρησει και πολλες ομαδες με οικονομικα προβληματα. Νομιζω επισης οτι η euroleague ειναι μια πολυ καλη λιγκα αλλα παλι γνωμη μου ειναι οτι θα πρεπει να γινει η συγχωνευση με τη FIBA, εξαλλου ποσα απο αυτα τα μεγαθηρια μακαμπι, τσσκα, ρεαλ κτλ θα κινδινευαν να μην μπουν στην τελικη φαση. Επισης χρειαζετε σαλαρι καπ η financial fair play. ισως ενα μοντελο στα πρωτυπα του ποδοσφαιρικου τσαμπιονς λιγκ να ηταν το ιδανικο.

Το καλο ειναι οτυ επιτελους εχουμε λιγη αθλητικη δραση ποδοσφαιρικη και αργοτερα μπασκετικη και χοκευ για τους λατρεις

This Post:
00
305014.17 in reply to 305014.16
Date: 06/15/2020 14:27:08
Cobra Kai
III.10
Overall Posts Rated:
386386
Second Team:
Wu Tang Clan
Αυτό που συνέβη με το μπάσκετ από τότε που διαλύθηκε το πρωταθλητριών το 2000 , 2001 και έγιναν 2 λίγκες είναι για γέλια. Το πρωταθλητριών ήταν μια χαρά αλλά επειδή τότε το μπάσκετ άρχισε να έχει περισσότερη θέαση υποθέτω κάνανε κάπως κλειστή την ευρωλίγκα για να έχουν κλειστο κλαμπ με οικονομικά δυνατούς, νομίζω προσπάθησαν να φτιάξουν κάτι σαν το NBA και κάνανε συνέχεια πειράματα αλλά 20 χρόνια μετά φαίνονται τα αποτελέσματα.

Αυτό που έκαναν οι αγγελόπουλοι να πέσουν στην Α2 επίτηδες πραγματικά είναι ανήκουστο, απορώ και με τους φιλάθλους τους που τους στηρίζουν

This Post:
00
305014.18 in reply to 305014.16
Date: 06/15/2020 16:20:26
Cobra Kai
III.10
Overall Posts Rated:
386386
Second Team:
Wu Tang Clan
Τώρα όσον αφορά τα παιχνίδια υποβιβασμού σου στην ουτοπία. μπορεί να τελείωσες τη σαιζόν με χαμηλότερο ρεκόρ απότι αυτός αλλά έχεισ σιγουρα πιο ολοκληρωμένο ρόστερ

Στο 1ο που έχασες 91 98 στην έδρα του είχε σίγουρα αρκετά καλύτερες αγωνιστικές καταστάσεις από σένα γιαυτό και έχασες παρότι , έπαιξες 3-2 απέναντι σε τρέξε σούταρε που το μπλοκάρει αρκετά, πρόβλεψες εξωτερική επίθεση, και έκανε μεγάλο λάθος που σε έπαιξε ζώνη 2-3 (λειτουργεί σπάνια έως και καθόλου αυτή η ζώνη ακόμα και απέναντι σε εσωτερικά συστήματα)

Πες μου αν πέφτω μέσα στις παρακάτω μαντεψιές μου

1. εφόσον είχες 5-17 τρίποντα, αλλά είχες 22 ασσίστ (άρα έχεις πάσα καλή σε διάφορους παίκτες ) στο 1ο παιχνίδι αυτό μου λέει πως δεν έχεις καλό περιφερειακό σουτ (ΣΕ ΣΎΓΚΡΙΣΗ παντα με την περ αμυνα του αντιπαλου) εκτός ίσως από τον ΣΦ σου,οι παίκτες σου σουτάρανε απέναντι σε ζώνη που μειονεκτεί στη περιφέρεια γιατί έχει 3 παίκτες στη ρακέτα και 2 έξω

2. Αυτό φαίνεται και στο 2ο ματς που είχες 1-12 τρίποντα εντός έδρας που έπαιξες βασική επίθεση η οποία είναι ισορροπημένη επίθεση και αν βρει "Τρύπα" κάπου τότε χτυπάει κυρίως εκεί. απλώς σε μια τέτοια επίθεση θα πάρουν και περισσότερες πρωτοβουλίες και άλλοι παίκτες χωρίς ιδιαίτερο λόγο πάντα (αν έπαιζες εσωτερική τακτική στο 2ο ματς σίγουρα και δεν έπαιζες ζώνη 3-2 θα κέρδιζες με περισσότερους πόντους (η υπομονετική που έπαιξε με 10-24 τρίποντα αυτό που έκανε στην ουσία ειναι να πηγαίνει το SF και το SG του στον παίκτης της ζώνης με τη χαμηλότερη περ. άμυνα, υποθέτω στον C και στον PF σου). Επίσης φαίνεται από τα στατιστικά των παικτών σου πως λογικά έχεις και καλούτσικες αλλαγές

3. Το 3ο ματς που κέρδισες μου δείχνει πως ΜΑΛΛΟΝ έχεις και καλό μπάσιμο σε διάφορες θέσεις (pg sg sf pf συγκεκριμένα, αλλά έχεις και εσ. σουτ πάνω από αδέξιος στα γκαρντ ) γιατί αυτή τη φορά δεν πήρες τρίποντα παρότι σε έπαιξε 2-3 ζώνη ξανα που ήταν τεράστιο λάθος από μερους του (εδώ δλδ ήσουν και αρκετά τυχερός νομίζω) . Αυτό με το μπάσιμο το "μαντέυω" γιατί όταν παίζεις κοίτα μέσα και λόου ποστ απέναντι σε 2-3, δίνεις πάσα στο ψηλό σου, αυτός τρώει double team και δίνει πάσα έξω σε ελεύθερο παίκτη, απλώς αυτή τη φορά αντί να σουτάρεις τρίποντα η έκανες μπασίματα η ξαναέδινες πάσα μέσα για εύκολο εσ. σουτ καθώς οι αμυντικοί του τρέχαν να προλαβουν τον ελεύθερο παίκτη είτε έξω είτε μέσα


Τώρα χωρίς να θέλω να φανώ ξερόλας, ο τύπος έκανε τραγικά λάθη και σε αυτό φάνηκες τυχερός, η 2-3 είναι λάθος επιλογή καθώς είχες καλή πασα, όπως και το λόου ποστ που έπαιξε επίσης μεγάλο λάθος καθώς δεν έχει σέντερ και βάζει έναν SG ?! στη θέση του C, που σε όλα σας τα παιχνίδια δε του πρόσφερε τίποτα

Το λόου ποστ αν είχε καλούς ψηλούς και πάσα στα γκαρντ θα σε διέλυε εφόσον έπαιξες 1-3-1, κιαυτό που συνέβη ήταν να προσπαθεί να δώσει πάσα σε ψηλό (μάλλον δεν έχει και καλή πάσα στο pg tou) η πάσα ήταν δύσκολο να περάσει λόγω της μεγάλη περ. άμυνάς σου και εν τέλει σούταρε τρίποντα υπό πίεση χρόνου, και τα τρίποντα απέναντι στην 1-3-1 δεν μπαίνουν ούτε για πλάκα γιαυτό και είχε τόσο τραγικό ποσοστό 2-17, ενώ στο άλλο ματς είχε 10-24

This Post:
00
305014.19 in reply to 305014.18
Date: 06/15/2020 16:28:15
Cobra Kai
III.10
Overall Posts Rated:
386386
Second Team:
Wu Tang Clan
και κάτι τελευταίο πολύ σημαντικό για να το έχεις υπόψιν σου ειδικά όσον αφορά την πάσα

ένα pg με πάσα 10 και σουτ με άλμα 15 ΔΕΝ θα βγάλει τις ίδιες ασσίστ σε ένα παιχνίδι με ένα pg που έχει 10 πασα και 9 σουτ με άλμα.

το pg me 10 και 9 θα βγάλει περισσότερες ασσίστ και θα παίζει πιο ορθολογικά και στην πάσα και στο σουτ επειδή τα σκιλλς του είναι πιο ισορροπημένα. Το 1ο θα βγάζει ασσίστ αλλά θα σουτάρει και πολύ περισσότερο εφόσον το κρίνει σωστό, με ρίσκο να τα χάσει.

Άρα αν παίζεις εσωτερική τακτική να προτιμάς το 2ο pg γιατί αυτό θα κοιτάει να πασάρει στη ψηλό, οπότε αν έχεις πολύ καλό και ακριβό ψηλό , δεν έχει νόημα να έχεις και πλει μεηκερ με πολύ μεγαλύτερο σουτ με αλμα απότι η πάσα του καθώς και θα πληρώνεις παραπάνω μισθό και δε θα πασάρει αποτελεσματικά, κοινώς να προτιμάς τους all round παίκτες, στις μεγάλες κατηγορίες αν δεις τι παίκτες πουλάνε θα δεις ότι έχουν απόλα τα σκιλλς

This Post:
00
305014.20 in reply to 305014.18
Date: 06/20/2020 17:07:16
Παλιά Πολη
III.3
Overall Posts Rated:
1111
Second Team:
Old Town BC
Πράγματι ο αντίπαλος μου έκανε λάθος παρολαυτα προσπάθησε να με αιφνιδιάσει με το γεγονός ότι θα επέλεγα να προβλέψω ότι θα παίξει εξωτερική επίθεση. Αλλά δυστυχώς για αυτόν δεν είχε ούτε ένα αξιόλογο ψηλό. Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πολύ παίκτες μου που έχουν πολύ καλή εξωτερική επίθεση και πάντα προσπαθώ στις ομάδες μου να έχω μεγάλη ισορροπία για να μπορώ να παίζω οποιαδήποτε σύστημα πιστεύω ταιριάζει στην περίσταση.

Στα της κατηγορίας μας πιστεύω ότι έκανα νίκη κλειδί νικώντας εκτός έδρας τον Μίλωνα, ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι και κλειστό. Βλέπω ένα μικρό προβάδισμα της ομάδας μου μετά από αυτό αλλά τίποτα δεν έχει τελειώσει και τα πάντα θα κριθούν σε λίγα παιχνίδια στα play offs,

Καλή συνέχεια να έχουμε - να μην ξεχάσω ότι πραγματικά η αναλύσεις σου είναι καταπληκτικές. Αν έχεις τον ίδιο τροπο αναλύσεις και στα πραγματικά παιχνίδια ποδοσφαίρου, μπάσκετ πραγματικά θα ήθελα να δω τις απόψεις σου. Βλέπω πολύ ποδόσφαιρο, μπάσκετ και πολύ χόκεϊ. Εκτός από Ολυμπιακός που το κόλλησα από τον πατέρα μου όπως πολύ άλλοι φαντάζομαι παρακολουθώ σχεδόν όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα και έχω μεγάλη λατρεία στη Manchester United. Παρακολουθώ ανελλιπώς όλα τα παιχνίδια τους. Όταν βέβαια δεν τρέχω με υποχρεώσεις. Αύριο έχουμε και αιώνιο ελληνικό ντέρμπι. Ελπίζω να την κρατήσουν την super league με 14 ομάδες και play offs. Πραγματικά ωραίο να βλέπουμε τόσα ντέρμπι. Τώρα βέβαια το επίπεδο να μου πεις είναι χαμηλό και εξέδρες ακόμα άδειες αλλά και ο κόσμος θα γυρίσει και με τον ανταγωνισμό βελτιώνονται όλοι.

Λοιπόν καλή συνέχεια και καλή εβδομάδα μπροστά μας



This Post:
00
305014.21 in reply to 305014.20
Date: 07/06/2020 12:10:11
Cobra Kai
III.10
Overall Posts Rated:
386386
Second Team:
Wu Tang Clan
Καλησπέρα και πάλι.Χωρις να θέλω να κάνω τον προφήτη αν και μαρεσουν οι προβλέψεις νομίζω έχεις ξεκάθαρο πλεονέκτημα ως τώρα καθώς έχεις το πιο πλήρες ρόστερ και έχεις και αλλαγές στον πάγκο.Μίλωνας και φίτσουλες φυσικά δεν είναι ξεγραμμένοι αρκεί να κάνουν τις κατάλληλες μεταγραφές εφόσον στοχεύουν για άνοδο.Ο Μίλωνας μαζεύει ενθουσιασμό κάτι που θα τον κάνει επικίνδυνο στα πλέι οφ. Οφίτσουλες τα πήγε πολύ καλά πέρσι απλώς αυτός που ανέβηκε είχε πολλά λεφτά και ολοκλήρωσε το ρόστερ του μετά τα 2/3 της σαιζόν καθώς ήθελε να γλυτώσει μισθούς.Τωρα ο λίμπερτι Σπερς εφόσον συνεχίσει να προπονει τον οαικταρά του για εθνική μάλλον δε στοχεύει για άνοδο αλλά ολα στο τέλος φαίνονται!! Εγώ πάλι θα παλέψω για άνοδο μόνο αν δω ότι μπορώ να κλέψω κάνα ματς. Φροντίστε τις αγωνιστικές καταστάσεις σας παιδιά είναι το Α και το Ω,και μετά φυσικά τον ενθουσιασμο

This Post:
00
305014.22 in reply to 305014.1
Date: 07/09/2020 09:21:06
Overall Posts Rated:
11
Μάλιστα.... Μπράβο ρε παιδιά, επιτέλους λίγη ζωή στο τσατ. Εγώ είμαι ο Μιχάλης. Παίζω αυτό τό παιχνίδι από τη 5η σεζόν, κάποια στιγμή λόγω υποχρεώσεων το παράτησα, και τώρα ξανά ξεκίνημα από την αρχή.
Για εμένα πρώτη επένδυση που πρέπει να γίνει είναι το γήπεδο. 15000,5000,500,55 είναι ο ιδανικός συνδυασμός. Ξεκινάω Με αυτό καί βλέπουμε μήπως παράλληλα με παίρνει να προπονώ 18-19 ηλικίες και μόνο.

This Post:
11
305014.23 in reply to 305014.8
Date: 07/10/2020 00:34:52
Overall Posts Rated:
11
Η αλήθεια είναι ότι έχω πολλά πράγματα που ασχολούμαι εκτός του Buzzer, οπότε κάποια παιχνίδια μου ξεφεύγουν.

This Post:
00
305014.24 in reply to 305014.23
Date: 07/11/2020 08:56:34
Παλιά Πολη
III.3
Overall Posts Rated:
1111
Second Team:
Old Town BC
Sorry paidia grafo apo keyboard pou den boro na vro ta ellinika. Signomi gia ta greeklish...Mihali na se kala 5h sezon wow...Eipame me tosa bot na mi varethoume ti zoi mas...opote na grafoume pou kai pou tipota. Simera epitelous akoma ena matsaki xoris bot. Ipodexomaste tous / tin / to ?? Yasaka. Ena derbakion me dio aitites omades.

This Post:
00
305014.25 in reply to 305014.24
Date: 07/11/2020 09:03:26
Παλιά Πολη
III.3
Overall Posts Rated:
1111
Second Team:
Old Town BC
Giorgo sto minima sou...Nai nomizo oti exo provadisma par ola afta den efisixazome. Nomizo oti to roster mou einai plires kai isos na borei na me kratisei kai stin 3h analoga me ton omilo vevea. exoume akoma 12 agones kai 4 apo aftous gia emena einai xoris bot opote exoume akoma dromo kai vevea ta play offs pou einai alli istoria. To kalo einai na menoume se epafi pistevo oti kai i 5 omades tha einai stin 3 se liges sezon kai iparxoun managers pou einai poli empiroi opote kalo einai na kratisoume afto to goup tis IV 63 sto diinekes.


Advertisement