BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζον 65 - 3-peat ή αλλαγη σκυταλης;

Σεζον 65 - 3-peat ή αλλαγη σκυταλης;

Set priority
Show messages by
This Post:
77
324250.15 in reply to 324250.14
Date: 9/3/2024 3:10:49 PM
Syros Knicks
A1
Overall Posts Rated:
5656
Second Team:
Vaporia Ducks
άκρα του τάφου σιωπή στον κάμπο βασιλεύει

This Post:
44
324250.16 in reply to 324250.14
Date: 9/3/2024 3:29:44 PM
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13501350
Tι να γίνει Νικόλα; Με τις αλλαγές που είχαν κάνει πριν αρκετές σεζόν το παιχνίδι έχασε μέρος της αξιοπιστίας του, αλλά το σημερινό ίσως είναι το αποκορύφωμα.

Στο παιχνίδι Thrylos BC - Valencia B.C. ο αδερφός στέκεται άτυχος αφού τραυματίζεται νωρίς ο αναπληρωματικός ψηλός. Ωστόσο, το παιχνίδι μαλακίζεται τόσο που ο Μπουργκές ενώ είχε αλλαγή ρεζέρβα δε βγήκε δευτερόλεπτο στην τρίτη περίοδο και δεν τον έβγαλε ούτε στην τέταρτη μέχρι τα μισά περίπου! Πράγμα που δεν το έχω ξαναδεί. Αποβλήθηκε στο τέλος και ένας ψηλός του, με αποτέλεσμα ενώ το παιχνίδι πήγαινε να γυρίσει και θα γυρνούσε λογικά υπό νορμάλ συνθήκες να έχει γαμηθεί ο Δίας και να βλέπουμε την πρώτη έκπληξη. Παρότι και με άλλα αυτά πάλι το 49% του Θρύλου δε βγάζει νόημα.

Πάμε τώρα στο δικό μου ματς με τους Green Devils B.C. Παλιά αυτό το παιχνίδι δεν υπήρχε περίπτωση να μη λήξει διπλό. Βελτίωσαν την Εξωτερική Απομόνωση αλλά υπάρχει τακτικό ματ με μάντεμα σε συνδυασμό με τη Ζώνη. Θα μπορούσε να πάει καλύτερα η άμυνα, αλλά δε χάσαμε από εκεί. Καταφέραμε να σουτάρουμε χειρότερα σε Κοίτα Μέσα με τέσσερα καλύτερα pp100 από μαντεμένη Εξ. Απομόνωση. Εξαιρετικά. Θα είχαμε και βάσιμες ελπίδες για πρωτάθλημα αφού θα βρισκόμασταν με το... ενάμιση πόδι στον τελικό με το μεγάλο φαβορί εκτός.

Και πάμε στο μεγάλο φαβορί. Ο τίτλος του κειμένου δεν μπορεί να είναι άλλος από το "Τι ξεφτίλα είναι αυτή...". Και αναφέρομαι στο μπάζερ. Άμα ρωτούσε κανείς τον Νικόλα μετά το παιχνίδι: Κόβεται το μπάζερ; Η απάντηση λογικά θα ήταν: "Κόβεται. Πως δεν κόβεται". Κι ακόμη κι εάν δεν κόβεται ο ενθουσιασμός δεν μπορεί να είναι ο ίδιος όταν μία ομάδα που είναι δύο κλάσεις ανώτερη γνωρίζει την ήττα με αυτό τον τρόπο. Τρομερές άμυνες έβγαλαν οι γηπεδούχοι, που παρότι έπαιξαν με Center τον Λεοντάρα πλήρωσαν ακατανόητα ακριβά αυτήν τους την επιλογή σουτάροντας με το τραγικό 36% εντός έδρας.

Buzzerbeater hit new low...

This Post:
00
324250.17 in reply to 324250.15
Date: 9/3/2024 3:34:13 PM
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13501350
Από τα καλύτερά σου!

Έπρεπε να δούμε τ' απίστευτα στα πλέι οφ, ωστόσο το thrash talking έρχεται από τα πλέι άουτ και συγκεκριμένα τον μάνατζερ των Syros Knicks. Μένει να δούμε εάν η απάντηση του πολύπειρου Astericius θα έρθει στη συνέντευξη Τύπου ή στον αγωνιστικό χώρο.

Και σε συνέχεια του προηγούμενου κειμένου. Το φορουμιστικό κάρμα μας πήρε και μας σήκωσε. Δε γράφεται μήνυμα στην Α1; https://www.youtube.com/watch?v=ryvC0FsPCYc

This Post:
11
324250.18 in reply to 324250.17
Date: 9/3/2024 3:47:46 PM
Cobra Kai
III.10
Overall Posts Rated:
418418
Second Team:
Wu Tang Clan
Συγχαρητήρια στον bold bucks για το πιο...δύσκολο πρωτάθλημα της ιστορίας !! Του ευχόμαστε καλή επιτυχία και να μην ιδρώσει το αυτάκι του τώρα που έχει το ρόλο του φαβορί. Μένει να δούμε αν ο θρύλος η ο green devils θα ανταπεξέλθουν στα τακτικά ματ που απαιτούνται.

Τον νόβα δεν τον αναφέρω καν, μπορεί να ήταν τυχερός, μπορεί και όχι ...ποιος ξέρει !


This Post:
00
324250.19 in reply to 324250.18
Date: 9/3/2024 3:50:11 PM
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13501350
Άντε ρε φίδι κρύψου στη φωλιά σου εσύ.

This Post:
00
324250.20 in reply to 324250.19
Date: 9/3/2024 3:55:57 PM
Cobra Kai
III.10
Overall Posts Rated:
418418
Second Team:
Wu Tang Clan
https://www.youtube.com/watch?v=Ch7gqRmXTE8

From: Aimar 21

This Post:
11
324250.22 in reply to 324250.21
Date: 9/3/2024 5:28:12 PM
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13501350
Αρχικά καλή πώληση της... Ζήνας. Του έδωσες εσωτερική και τον έφτιαξες αμυντικά. Θα ήθελε και μία σεζόν εσωτερικό βέβαια.

Το αποτέλεσμα είναι προδιαγεγραμμένο, σωστά. Απλά όταν υπάρχει ένας τραυματισμός αλλάζουν πολλές συνιστώσες όπως είδαμε σήμερα.

Εννοείται ότι η διαφορά διάθεσης παίζει ρόλο. Στο δικό σου παιχνίδι υπήρξε και τραυματισμός. Στο παιχνίδι του... Ξεφτίλα, επειδή τυγχάνει να ξέρω τους περισσότερους παίκτες του μιλάμε για μία από τις καλύτερες ομάδες ever στην Α1 με το 8άρι ρόστερ που έχει μετά τη μεταγραφή του και για έναν Nova που έπεσε ένα επίπεδο από πέρσι.

Σα να έπαιξε Άρης - Ολυμπιακός στα ημιτελικά και να έχασε ο γαύρος ενώ ο Καστρίτης δεν έκανε τακτικό ματ.

From: str77
This Post:
11
324250.23 in reply to 324250.22
Date: 9/4/2024 6:41:28 PM
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10821082
Second Team:
Back2Back
Για να τα λεμε ολα, οντως η μηχανη εκανε τα δικα της αλλα εβαλα κ εγω το χερακι μου για αυτην την ηττα. Κατι πηγε στραβα στις εντολες, τρεξε κ σουταρε ειχα βαλει κ αλλιως ειχα δηλωσει τις αλλαγες μου. Το ροτεισον που τελικα εγινε στο παιχνιδι δεν ειχε κανενα μπαζερικο νοημα. Συνηθως πριν απο μεγαλα ματς, διπλοτσεκαρω τις εντολες που εχω δωσει. Εδω δεν το εκανα κ χαθηκε μια μεγαλη ευκαιρια να επιστρεψ στους τιτλους.

Καλη συνεχεια σε οσους αγωνιζονται ακομα. Οι υπολοιποι τα λεμε την επομενη σεζον.

Καλη τυχη κ στην προσπαθεια του Νοβα να γινει η πρωτη ελληνικη ομαδα με τιτλο ΒΒΜ1

Last edited by str77 at 9/4/2024 6:47:11 PM

This Post:
11
324250.24 in reply to 324250.23
Date: 9/11/2024 6:39:56 AM
Campo Stars BC
II.2
Overall Posts Rated:
254254
Second Team:
Experiment BC
Να πω και τα συγχαρητήρια στον Συρο ο οποίος πραγματικά "μπήκε στα παπούτσια μου" και με τακτικό ματ στο 1ο ματς έβαλε τις βάσεις για την παραμονή.
Είχα αποφασίσει να πουλήσω εάν έχανα το 1ο ματς για να μην πληρώσω και μισθούς που με βάζουν και άλλο μέσα, αλλά ο τραυματισμός του Ολλανδού του (6-12 μέρες) αναπτέρωσε τις ελπίδες μου.
Τυχερός όμως μέσα στην ατυχία του ο Σύρος, είδε τον Ολλανδό να επανέρχεται την τελευταία μέρα (χτες) οπότε και επικράτησε εύκολα στο χτεσινό τρίτο παιχνίδι.
Ότι θα παιζόταν ο τίτλος ανάμεσα σε Green Devils και Bold Bucks ούτε ο πιο τρελός bookmaker δεν θα το έβλεπε στην αρχή της χρονιάς...
Έκανε χτες το 1ο βήμα ο Bucks και αναμένουμε..

ΥΓ: Τελικά δεν μπορώ να καταλάβω, υπάρχει ή δεν υπάρχει σημαντικό πλεονέκτημα για τον γηπεδούχο στα play off + out? (είδαμε έδρες να σπάνε αλλά και άλλες να μοιάζουν απόρθητες). Είναι μόνο δική μου αίσθηση ότι η εμφάνιση του παράγοντα random έχει γίνει πιο συχνή και αισθητή με αποτέλεσμα να πηγαίνει στράφι μια ολόκληρη σεζόν εξαιτίας ενός και μόνο παιχνιδιού? (βλ Ξεφτιλαικό).

ΥΓ2: Με την αντοχή και τα μικρά ρόστερ τι γίνεται τελικά? Βλέπω ομάδες με 6π να επιβιώνουν μια χαρά όλη τη χρονιά, βλέπω zzz σε αντιπάλους κατά τη διάρκεια του αγώνα αλλά η διαφορά να μεγαλώνει (4η περίοδο), χτες ο Αγουροξυπνίδης των Buckets με αντοχή 3 έβγαλε άνετα 41 λεπτά. Έχω μπερδευτεί...


Last edited by Astericius at 9/11/2024 6:44:59 AM

This Post:
22
324250.25 in reply to 324250.17
Date: 9/11/2024 8:07:02 AM
Syros Knicks
A1
Overall Posts Rated:
5656
Second Team:
Vaporia Ducks
Τον στίχο του Διονύσιου Σολωμού τον εμπνεύστηκα από τη κατάσταση στο forum μετά τις ήττες «ΣΟΚ» στον 1ο γύρο. Μόλις συνειδητοποίησα ότι εμπεριέχει λέξεις κλειδιά σκέφθηκα ότι ήταν πολύ καλό για μην γραφτεί από την ομάδα μου… παρότι η επιστροφή του Ολλανδού κρινόταν σε ανώτερες δυνάμεις και κάτι τέτοιο θα χαλούσε το κάρμα μου. Να επισημάνω βέβαια ότι μια μέρα πριν τον τραυματισμό θυμήθηκα να πάρω γιατρό για το μασάζ μπας φτιάξω αγωνιστικές και ο πρώτος στη λίστα έτυχε να ήταν level 6 και εγώ ανοιχτοχερης!

Δυστυχώς από αύριο θα ξημερώσει μια μέρα με φτωχότερο forum όποτε ευχόμαστε στον Campo ταχεία επάνοδο.

Επίσης, φτωχότερος πέφτει ο «Γαλαξιακος Κουβάς» όπου αρνήθηκε φακελάκι 50€ προτελευταία αγωνιστική . Σε αυτόν δεν ευχόμαστε ταχεία επάνοδο (Το πρώτο σκελος εδώ είναι χιουμοριστικό για αποφυγή παρεξηγήσεων)

Η Σύρος απέδειξε ότι είναι ομάδα για μεγάλα ματς και αρνήθηκε να παίξει δυνατή τελευταία αγωνιστική για αποφυγή ανταγωνισμού και να γίνει σάκος του μποξ Ισπανικών ομάδων με ελληνικό ΑΦΜ. Τέτοιες συμμετοχές δεν μας συγκινούν.

Συγχαρητήρια στις ομάδες που αγωνίζονται στους τελικούς νικώντας τους «μεγαλοκαρχαρίες» της Α1 !!!

Advertisement