BuzzerBeater Forums

Ceska Rep. - I.1 > Nová sezóna - ambice

Nová sezóna - ambice (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Nuno

This Post:
00
14442.151 in reply to 14442.150
Date: 5/29/2008 1:06:53 PM
Overall Posts Rated:
22
tak teď sem z toho jelen:-)

From: rwystyrk

To: Nuno
This Post:
00
14442.152 in reply to 14442.151
Date: 5/30/2008 4:38:54 PM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Myslel jsem tím, jestli si týmově trénoval Free Throws nebo Staminu, což nejde trénovat jinak než týmově. Nebo zda si trénoval týmově třeba Rebounding, Passing, One On One, případně další, co jsou trénovat týmově, ale jdou trénovat i jinak, některé třeba, pro C, C/PF, jiné zase třeba PG/SG apod.

From: Nuno

This Post:
00
14442.153 in reply to 14442.152
Date: 5/31/2008 5:52:00 AM
Overall Posts Rated:
22
trénoval sem týmově Rebound a vypadalo to docela zajimavě, doporučuju prostě zkusit dát trénink a uvidíš sám

From: rwystyrk

To: Nuno
This Post:
00
14442.154 in reply to 14442.153
Date: 5/31/2008 6:13:42 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Ono je to dost o náhodě. Taky jsem jednou jel týmový rebound a měl jsem jen 2 skoky. Teď jsem jel 3x po sobě One on One pro PG/SG a první trénink 8 skoků, druhý jen 1 skok a třetí 9 skoků, je to hodně o tom, jaké mají podstupně těch skillů.
Obecně si myslím, že týmový trénink může být výhodnější než třeba dvoupostový, ale musí mít člověk dostatečný počet mladých hráčů. Já si navíc nemůžu týmový trénink dovolit, mám v týmu českého reprezentanta a další 2 kandidáty na reprezentanty, ti potřebují trénovat rychleji.

This Post:
11
14442.155 in reply to 14442.154
Date: 5/31/2008 6:42:02 AM
Overall Posts Rated:
913913
Herdek, už mě ty losy nebaví. Ze všech pohárových zápasů jsem hrál jen jeden doma, loni jsem si bohužel štěstí vybral. člověku se hned důř dávají dohromady lepší ratingy na 4 zápasy a o penězích nemluvě:(

Osobně jsem týmový trénink nezkusil, ale asi možná zkusím. Problém je, že na křídelních postech nemám extra mladé hráče, takže trénink asi nebude moc efektivní.

From: Vooda

This Post:
00
14442.156 in reply to 14442.155
Date: 5/31/2008 3:03:47 PM
Overall Posts Rated:
00
Ten los poháru mě taky dost se...e. Ale nenaděláš nic :(

Jinak dneska dobrej zápas.. takovýhle nerváky (hlavně s dobrym koncem pro mě) mam moooc rád ;)

From: rwystyrk

This Post:
00
14442.157 in reply to 14442.156
Date: 6/1/2008 4:08:41 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Tak prachy se stejně dělí, tak mrzí akorát to, že doma by přišlo třeba více diváků a byl lepší výdělek. Plus samozřejmě venku se tým více nadře na postup.
Nevím, jestli je lepší tenhle systém nebo ten z HT. Tenhle je zajímavější v tom, že můžeš silné soupeře potkat kdykoli, na druhou stranu nemusí hrát poslední kola (řekněme QF, SF, F) hrát ty úplně top týmy.

This Post:
00
14442.158 in reply to 14442.147
Date: 6/1/2008 5:33:23 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Tak to vezmu postupně. Nejprve to porovnání, které jsem si dělal na začátku sezony. Samozřejmě to bylo jen velice orientační, ale žádné lepší informace nejsou k dispozici. Ale taky samozřejmě moji hráči nemají vždy všechny skilly vysoké a i tak mají slušné platy a DMI.

Co se týče toho transfer listu, myslím, že je to důsledek zavedení těch vyšších poplatků. Navíc si nejsem jistý, že všichni lidi postřehli, že avizovaný pád formy po prodeji, resp. po té, co se hráč neprodá, následně zrušili a s formou se nic neděje po prodeji, resp neúspěšném pokusu o prodej.
A dneska zveřejněný Transfer Price Estimate nejspíš bude znamenat další utlumení trhu.Nevím, nevím, ale dle prvního úsudku se jim moc nepovedl. Lepší by bylo, kdyby to rovnou ukázalo hráče, se kterýma to porovnává (třeba "slepě", tzn. že by člověk viděl atributy a neviděl, jméno hráče, ID hráče a prodejce a kupce). Informace, že se podobní hráči prodávají za 200k až 1,6M je mi fakt dost k ničemu. Ale třeba se celý trh ustálí a začne to časem ukazovat rozumnější hodnoty.

Last edited by rwystyrk at 6/1/2008 5:41:05 AM

This Post:
00
14442.159 in reply to 14442.147
Date: 6/1/2008 6:03:28 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Co se týče tréninku, ovlivňuje ho spousta faktorů, ale zatím nevím, jaký je jejich vliv.

Věk - ten se mi zdá hodně důležitý, třeba Teplanský mi minulou skákal jako drak a teď v tom pokračuje, je mu 19. Ale třeba o 2 roky starší Ferigul (už je prodaný) co si pamatuju, skákal v porovnání s ním o dost méně.

Výška - v pravidlech je, že vyšší trénují některé skilly rychleji a jiné naopak nižší. Tady nemám úplně jasno:
- které skilly trénují rychleji vyšší hráči?
- které skilly trénují rychleji nižší hráči?
- u kterých skillů není trénink závislý na výšce?
Další věc, která mi není jasná je, jak ta výška u těch skillů, kde na ní trénink má vliv funguje, vidím několik variant, ale nevím, která je správná (budu to psát pro skilly, které trénují rychleji nižší, pro vyšší to platí analogicky obráceně)
- čím nižší tím lepší, tzn. nejnižší hráč trénuje nejefektivněji a nejvyšší nejméně efektivně
- existuje nějaká hranice (např. 195 cm), pod kterou trénují hráči stejně efektivně a nad ní trénují méně efektivně, s tím, že čím vyšší, tím méně efektivně
- existuje nějaká hranice (např. 195 cm), pod kterou trénují hráči stejně efektivně a nad ní stejně neefektivně

Potenciál - ten se zdá v pravidlech celkem jasně popsaný, že je to platový strop, po jehož dosažení se snižuje efektivita tréninku. Přesto mám malé asi neoprávněné podezření, jestli nemá vliv i před dosažením limitu.
V každém případě je otázkou, jaký je ten strop pro jednotlivé výše potenciálu, což se ale asi časem ukáže. Jde o to, jestli třeba pro trénink pro vlastní potřeby, nikoli pro následný prodej, není potenciál úplně zanedbatelný.
Jinak bych očekával, že strop zafunguje vždy až po updatu platů, tzn. když je po jednom updatu platů hráč těsně pod stropem, tak do dalšího updatu trénuje ještě nesníženou rychlostí, i když po tom dalším updatu strop třeba i poměrně výrazně přeskočí.

Závislé skilly - v pravidlech je něco o závislosti tréninku na výši příbuzných skillů, je tam přiklad, že v vysokým inside defence a reboundingem se lépe trénuje shot blocking. Tady je otázkou úplný výčet závislostí mezi skilly a síla vlivu, tzn. zase zda je to o nějakém stropu, od kterého působí na příbuzný skill pozitivně nebo zda je to poměrně a zase čím vyšší tím pozitivnější vliv na příbuzný skill.

From: Adam_v

This Post:
00
14442.160 in reply to 14442.159
Date: 6/2/2008 12:31:41 PM
Overall Posts Rated:
00
Pěkně tu řešíte ten trénink :). Já jedu od začátku trénink guardů... A střídám tréninky podle aktuální potřeby. Mám nějaký 18 a reprezentanta Touríse (22 let). A bohužel ještě dědka Mikysku, ale to jenom dočasně než mu stoupne forma :). Mladý skáčou tak 3krát za 2 skoky Touríse. Trénuju všechno možný většinou po jednom týdnu, takže nedokážu posoudit rychlost nějakého tréninku zvlášť. Jo a ani vliv výšky neposoudím, i když tahám občas jednoho PF. A jsem hodně zvědavý na vliv toho potenciálu. Teď to byl při nákupech trochu zajíc v pytli, tak snad to můj zlatý střed nějak pořeší :).

A ještě k zítřejšímu zápasu. Sice jsem vyhlašoval, že už nikomu nic zadarmo nedám, ale dnešní soupeř by mě přejel, i kdyby mě nechytil v nedbalkách při prodeji spousty hráčů. Takže bývalé béčko (současné áčko) hr na něj!!! Snad to nebude úplnej debakl...

Last edited by Adam_v at 6/2/2008 12:32:28 PM

This Post:
11
14442.161 in reply to 14442.157
Date: 6/3/2008 3:12:04 AM
Overall Posts Rated:
913913
Přesně jsi vyjmenoval důvody, proč je ten los na prd. Neustále hrát venku s B i A týmem a vyhrávat je docela obtížné. Ale ted už skončím v B3, tak se konečně budu moct věnovat i lize...naštěstí se špičkou neztrácím, i když ta poslední prohra mě mrzí;)

Peníze se dělí, ale rozhodně bych byl radši, kdyby se dělily z mé arény, kde chodí téměř 9000 lidí;)

Advertisement