BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek debaty

[NT] Wątek debaty (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: kozlik4

This Post:
00
148681.153 in reply to 148681.139
Date: 7/1/2010 12:57:19 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Ponieważ wszelkie aspekty związane z taktykami, zawodnikami odwróconymi i jakimś tajemniczym LP w BB to dla mnie czarna magia mam pytanie troszeczkę innego typu ;P

Jak sobie wyobrażacie całą otoczkę wokół kadry NT. Czy przewidujecie jakieś konkursy, ciekawe opisy rywali takie jak np u vinniego - choć jego wstępniaków do meczów to chyba nic nie przebije ;) - itp.


O tym pisałem w mowie wyborczej;-) ale powtórzę jeszcze raz:) Może ktoś powie, że ściągam ale co tam;-)...Jak powielać to tylko najlepsze schematy, a podejście vinniego bardzo przypadło mi do gustu. Poza tym już widzę tego efekty. Wstępnie starałem się dowiedzieć ilu zawodników będzie dalej trenować swoich zawodników i prawie wszyscy wyrazili gotowość do współpracy:) Widać, że dobra atmosfera przyciąga i zachęca do dalszego trenowania zawodnika. Chciałbym to podtrzymać. Poza tym domyślam się, że Ci którzy pracowali do tej pory z vinnim przyzwyczaili się już do pewnych spraw i zwyczajnie nie mógłbym im tego zabrać;-) Dlatego obiecuję ciekawe wątki meczowe, analizy i podsumowania gry zawodników po każdym meczu o punkty. Będę chciał angażować wszystkich w NT podobnie jak vinni robi to z U-21. Do pomocy będę potrzebował wszystkich chętnych;-) Mam nadzieję, że jeśli wygram wybory uda się stworzyć jakiś wspólny konkurs z vinnim na temat naszych reprezentacji. Uważam, że nie ma sensu robić dwóch oddzielnych konkursów.
Poza tym jak już obiecałem zorganizuję konkurs pod tytułem: " forma na szóstkę" dla lig III-V. Mniej więcej bedzie to tak wyglądało.Zgłoszone drużyny zgłaszają przy zapisie do konkursu 5 zawodników + 2 rezerwowych + kapitana z graczy pierwszej piątki. W razie kontuzji jakiegoś zawodnika jego miejsce zajmuje pierwszy zawodnik rezerwowy. Punktacja: 3 pkt. za sprawną formę, 1 pkt za silną. Punktują tylko gracze pierwszej piątki lub zawodnicy z rezerwy w razie kontuzji zawodnika pierwszopiątkowego. Za inne formy 0 pkt:P Kapitan punktuje podwójnie. W trakcie sezonu można maksymalnie raz skorzystać z treningu formy (zastanawiam się nad dwoma razami ale raczej zostanie raz) Wcześniej trzeba to zgłosić. Nie zgłoszone, a wykryte użycie treningu formy grozi odjęciem 8 pkt. Ewidentne, nagminne próby oszustwa będą karane wyrzuceniem z konkursu:)

From: aimar

This Post:
00
148681.154 in reply to 148681.152
Date: 7/1/2010 12:58:23 PM
Overall Posts Rated:
16491649
Jako że w przeszłości bywało , ze wzbudzałeś negatywne emocje, czy masz jakiś pomysł jak zadbać o tzw. public relations?

Last edited by aimar at 7/1/2010 12:58:40 PM

This Post:
00
148681.155 in reply to 148681.113
Date: 7/1/2010 1:02:49 PM
Overall Posts Rated:
12061206
jakie staty - wedlug naszych kandydatow - powinni miec SF i czy wystarczy jeden dwoch trzech w skladzie???

W modelu odwróconym w składzie będzie ze sześciu SF-ów ;-)
Nominalni nieodwróceni oraz także PF kryjący SG będzie mógł grać jako SF (gdy atakujemy w środku a rywal na zewnątrz) oraz SG kryjący PF (gdy ataki idą odwrotnie).

Wiadomo, że SF powienien mieć wszystko. Ale gdybym miał wybierać skille (albo inaczej, gdybym miał jakąś sumę skilli do wydania) to (u nominalnych, nieodwróconych) w pierwszej kolejności odjąłbym SB i HN (w tej chwili mówię co jest najbardziej opłacalne od strony sportowej a nie ekonomicznej).
SF jednak rzadziej używa bloków niż PF/C. A z kolei kryjący SF rywal zwykle ma niższą OD niż SG i PG, dlatego niższe kozłowanie mniej nam zaszkodzi i nie wygeneruje tylu strat.
Obrony powinien mieć obydwie, z lekką przewagą OD nad ID. Co do rzutów to proporcje nie muszą być ściśle przypisane do jakiegoś szablonu, chociaż wolałbym więcej JS niż IS. Jednak z rzutami u SF-a jest taka kapitalna sprawa, że jak mu się je trochę zmieni, to żadna krzywda się nie dzieje ;-) Jeśli SF-owi zwiększymy IS kosztem JS to... rzadziej będzie rzucał z daleka a częściej z bliska ;-) Silnik meczowy sam tę różnicę skoryguje ;-)
U wypasionych SF-ów zastanowiłbym się nawet nad niższym JS. To jest najdroższy skill (jeśli chodzi o wkład w pensje) w całym BB. Przykładowo 50% droższy niż JS u SG... a IS jest u SF-a za darmo...

From: B.B.King

This Post:
00
148681.156 in reply to 148681.115
Date: 7/1/2010 1:08:02 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Jak będziecie patrzy na FT u zawodników totalny olew czy może ukryta siła ? Super zawodnik bez FT czy słabszy z FT ?:)
Wcześniej mówiłem o tym w innym wątku. Oczywiście trzeba wyciągnąć FT minimum do poziomu 4. Taki zawodnik będzie rzucał ze skutecznością 40-50% spokojnie. To jest o 40-50% więcej niż 0% ;-)
Natomiast bardzo wysoko nie ma sensu ciągnąć FT. Bo nawet jak mu je dociągniesz do legendarnego poziomu, to i tak efekt będzie o wiele mniejszy, bo nawet jak by trafiał 100%, to polepszy się tylko o 50% ;-)
No ale jeśli zawodnik ma trenować nic lub FT to wolę trening FT. Pensji to za bardzo nie podbije.
Wg mnie FT powinno być uzawodnika minimym na takim poziomie, żeby miał skuteczność FT lepszą niż FG. Dopóki FT% jest gorsze niż FG% to bardziej opłaca się rzucać z gry niż zostać faulowanym. A po faulu punkty uciekają. Nie chcemy, żeby uciekały.
Wyżej trenować nie potrzeba.

This Post:
00
148681.157 in reply to 148681.117
Date: 7/1/2010 1:24:31 PM
Overall Posts Rated:
12061206
1. Jak powinien prezentować się dobry SF w NT? Domyślam się że wszystko x15 było by ok, ale interesuje mnie realna odpowiedź. Gdzie SF może mieć braki? Przy jakich taktykach? Jaka może być relacja OD do ID? Na jakie ustępstwa w tej kwestii możesz pójść wybierając zawodników do składu?

Wyżej w większości chyba odpowiedziałem.

2. Analogicznie w kwestii PF. Najbardziej interesuje mnie relacja ID do OD oraz poziom JS i JR.
U odwróconych OD=20, ID=4-8. U nieodwróconych proporcja ID do OD powinna być mniejsza. Ale to się nie opłaca zupełnie. Grrr...

3. Czy C powinien posiadać OD? Jakie (znów poproszę o proporcje).
Zakładam, że pytasz o nieodwróconych (brrrr...) bo u odwróconych to oczywiste ;-)
Jasne. Nie może tak być, że C/PF rywala przy obronie mtm trafia 2/3. Każdy bok minimum 6-7, a więc OD u C też. A mile widziane więcej, bo w końcu jest to za darmo.

4. Faktem jest że szkolenie zawodnika po U21 w skilach bocznych jest problemem. Zwłaszcza jak ktoś wyda na C kilka milionów może nie chcieć przez 1-2 sezony wystawiać go na PG. Zakładając że genezą problemu jest fakt szkolenia zawodników w U21 według jednego schematu (rozwijanie tylko głównych 2-3 umiejętności) to czy opcją nie jest szkolenie 18to latka w bokach, aby dopiero później przejść do umiejętności głównych? Zapewne zniweluje to szansę gry takiego zawodnika w U21... ale nie będę sam odpowiadał na pytanie. Proszę o komentarz w tej kwestii. Czy taki plan ma szanse powodzenia? Jak można wprowadzić go w życie? Czy jest jakaś alternatywa? Co z U21 w tym kontekście?
Temat ten już kilka razy kompleksowo omawiałem przy okazji tematu odwracania.

Więc odniosę się tylko wyrywkowo. Co z U21? Nie ma wielkiego problemu. Mamy co sezon w drafcie 50 kapitalnych zawodników, a dołączając supergwiazdy to drugie tyle. A miejsc jest tylko 18. Więc wielka krzywda się U21 nie stanie, jak część z tych najlepszych w niej nie zagra, bo i tak już nie gra.

Druga sprawa to wybór odpowiednich zawodników. Nie ma sensu pchać do NT na siłę zawodników z czterema dziurami w przeciwległych skillach. Trzeba wybierać zawodników wszechstronnych (minimum 9 początkowych skilli >=4 i w tym dużo 6-7, lub zawodnika z góra jedną dziurą).
Poza tym jeszcze taka rzecz. Jeślibym miał do wyboru zawodnika: cała góra równa 5 i cały dół =6, to nawet chętniej bym widział u niego trening obwodowy. Bo dół jest już gotowy, a wystarczy tylko dotrenować górę (gdzie zawodnik gra na swojej pozycji) i mamy kompletnego grajka.
Podobnie w drugą stronę. Jeśli zawodnik by miał całą górę =6 i cały dół =5 to trening podkoszowy też jest ciekawy. Cały czas może grać na swojej pozycji, bo góra jest gotowa.

W ten sposób podciągań na nieswojej pozycji będzie mniej. Całkiem uniknąć ich się nie da. No ale kluby trenujące zawodników do NT i tak już się poświęcają. Myślę, że byłyby gotowe poświęcić się troszkę więcej jeśliby dzięki temu zawodnik był dużo lepszych.

--
U odwróconych najlepszy model jest prosty. Na początku przeciwna obrona do poziomu gdzieś tak 18, a potem już wszystko na swojej pozycji. Gdy zawodnik ma 18 lat, to trening na nieswojej pozycji tak bardzo nie boli, bo i tak jest słaby i wiadomo, że gry drużyny nie pociągnie.
Ale gdy skończymy trening przeciwnej obrony to już dalej jest z górki. Zawodnika wystawiamy na swojej pozycji w ataku i każemy kryć przeciwną. Korzystamy w stu procentach zarówno z obrony jak i skilli ofensywnych a cieszymy się niższą pensją.

From: B.B.King

This Post:
00
148681.158 in reply to 148681.118
Date: 7/1/2010 1:26:10 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Do kandydatów:Idziecie w niedzielę do wyborów? Jak tak to komu oddacie swój głos?

Tak, zawsze chodzę. Nie lubię o takich rzeczach rozmawiać.

From: B.B.King

This Post:
00
148681.159 in reply to 148681.138
Date: 7/1/2010 1:42:54 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Ja bym wolał takiego (ss: 115 pensja: 107 tys.)
13 12
16 10
8 8
15 14
11 8

SF ma za darmo HN, DV, PS, IS, SB (całkiem dużo darmowych skilli, więcej ma tylko C).
Skoro tak i to gdybym miał do wydania tyle samo punktów skilli oraz miał się zmieścić w pensj to odjąłbym mu HN i SB a podniósł PS i DV. Powody dlaczego w pierwszej kolejnośći zrezygnowałbym z tych skilli to opisałem kilka postów wyżej. Trzymając się jednocześnie zasady, że każdy skill minimum 6 to wychodzi mi taki wybranek:

13 12
16 8
10 10
15 14
11 6

Można by odjąć jeszcze trochę HN i dodać DV i PS, ale nie lubię dużych dysproporcji pomiędzy HN i DV. Po pierwsze dlatego, że te skille ze sobą współpracują, a po drugie, że ich trening jest mocno powiązany więc i tak bardzo nie da się nad nimi zapanować.
Oczywiście darmowych skilli nigdy w życiu bym odbierał, ale chodzi o zabawę w zmieszczeniu się w sumie skilli ;-)
IS już dużo nie da się zmieniać bo zawodnik się przekręci na PF-a i wtedy IS przestanie być darmowe.

Last edited by B.B.King at 7/1/2010 2:31:06 PM

From: MD4

This Post:
00
148681.160 in reply to 148681.139
Date: 7/1/2010 1:43:25 PM
Overall Posts Rated:
00
Jak sobie wyobrażacie całą otoczkę wokół kadry NT. Czy przewidujecie jakieś konkursy, ciekawe opisy rywali takie jak np u vinniego - choć jego wstępniaków do meczów to chyba nic nie przebije ;) - itp.


Na pewno będę chciał stworzyć pare ciekawych konkursw i zabaw.Oczywicie z bardzo fajnymi nagrodami:)
Jak juz pisałem w mojej mowie wyborczej chciałbym zjednoczyć polską społecznoć w BB.Wszystkich chętnych managerów, ktorzy będą zainteresowani pomaganiem mi w prowadzeniu reprezentacji na pewno ''zatrudnie''-tych bardziej dowiadczonych do ważniejszych spraw, a tych mniej dowiadczonych do drobiazgów.Pisałem również o scautach w reprezentacji, których chciałbym aby było ok.50.NIe przestraszajcie się tą liczbą, bo każdy by pełnił inną funkcję.Ja osobicie bym miał tylko 3-5 pomocników(scautów głównych).Reszta to osoby, które by chciały pomóc reprezentacji i podlegały by moim pomocnikom.

From: B.B.King

This Post:
00
148681.161 in reply to 148681.139
Date: 7/1/2010 1:45:17 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Jak sobie wyobrażacie całą otoczkę wokół kadry NT. Czy przewidujecie jakieś konkursy, ciekawe opisy rywali takie jak np u vinniego - choć jego wstępniaków do meczów to chyba nic nie przebije ;) - itp.

Jasne. Oczywiście wolałbym, żeby konkursy i ciekawostki o krajach prowadziły inne osoby. Po pierwsze - one będą się lepiej wtedy bawić (a o to chodzi w otoczce), po drugie ja będę miał więcej czasu a po trzecie zrobią to lepiej ;-)

From: Jax

This Post:
00
148681.162 in reply to 148681.159
Date: 7/1/2010 2:09:10 PM
Overall Posts Rated:
773773
Ja bym wolał takiego (ss: 115 pensja: 107 tys.)
13 12
16 10
8 8
15 14
11 8

SF ma za darmo HN, DV, PS, IS, OD (całkiem dużo darmowych skilli, więcej ma tylko C).
Skoro tak i to gdybym miał do wydania tyle samo punktów skilli oraz miał się zmieścić w pensj to odjąłbym mu HN i SB a podniósł PS i DV. Powody dlaczego w pierwszej kolejnośći zrezygnowałbym z tych skilli to opisałem kilka postów wyżej. Trzymając się jednocześnie zasady, że każdy skill minimum 6 to wychodzi mi taki wybranek:

13 12
16 8
10 10
15 14
11 6

Można by odjąć jeszcze trochę HN i dodać DV i PS, ale nie lubię dużych dysproporcji pomiędzy HN i DV. Po pierwsze dlatego, że te skille ze sobą współpracują, a po drugie, że ich trening jest mocno powiązany więc i tak bardzo nie da się nad nimi zapanować.
Oczywiście darmowych skilli nigdy w życiu bym odbierał, ale chodzi o zabawę w zmieszczeniu się w sumie skilli ;-)
IS już dużo nie da się zmieniać bo zawodnik się przekręci na PF-a i wtedy IS przestanie być darmowe.


SF ma za darmo OD ??? Z tego odwracania chyba coś ci się odwróciło :-)

From: B.B.King

This Post:
00
148681.163 in reply to 148681.154
Date: 7/1/2010 2:28:09 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Nie obrażam się bardzo jak jestem atakowany ale jednak jak ktoś wyskakuje bardzo ostro, to mam prawo do obrony. Ja nikogo nigdy nie atakowałem i odrobinę takiej dobrej woli bym sobie życzył.
Przez kilkanaście pierwszych ataków jestem w stanie przejść lekko ale nie będę się uśmiechać w nieskończoność.
Natomiast różnice zdań są wręcz wskazane, jednak można to robić w kulturalny sposób i nie wszyscy potrafią.
Faktycznie, kilka zgrzytów się pojawiło, i ostro mnie one zniechęciły do BB.
Pierwszy raz taka sytuacja się pojawiła dawno temu, gdy napisałem do Al_Saida, że uważam, że nasi kadrowicze powinni mocniej trenować obronę. To jeszcze było w czasach gdy królowała opinia, że jest drastyczna przewaga nad atakiem. Odpisał mi wtedy, że o wiele lepiej skupić się na skillach ofensywnych, pozostaliśmy w różnicy zdań, ale wszystko odbyło się kulturalnie.
Jednak w tej chwili większość, jak nie wszyscy zaczynają ustawiać skład od obrony. Tak wiec wyszło na moje.
Poważny zgrzyt się pojawił natomiast później przy okazji omawiania tempa. To było w czasie, gdy wiele osób uważało, że szybsza taktyka to więcej akcji tylko dla siebie (nie przyjmując do wiadomości, że rywal wtedy też ma ich więcej). Odważyłem się powiedzieć, że wolne taktyki są warte uwagi. Al_Said odpowiedział, że w ogóle nie mają sensu, ale różnica zdań nie jest istotna, istotna reakcja, która była skandaliczna. Zostałem nazwany szkodnikiem, który szkodzi innym userom. Nie było żadnej rozmowy na argumenty tylko jakieś takie wycieczki..
Ja wtedy prawie w ogóle nie udzielałem się na forum ale z pobieżnie zdobytych informacji dotarło do mnie, że w ogóle jakaś dziwna atmosfera wtedy była na forum, jakieś podziały my/oni, starzy/nowi - nie mam pojęcia, ale chyba oberwałem rykoszetem.
Parę dni temu ktoś na forum napisał, że w PLK częściej grają wolno niż szybko... Nie wiem na ile to prawda, bo tego nie sprawdzałem i czy dotyczy wybranych zespołów i czy może tylko w jednym tygodniu się tak zdarzyło. Ale jednak wychodzi na to, że podejście do tempa też się zmieniło.
Identyczna sytuacja była też przy okazji odwróconych. Ale tutaj muszę przyznać, że choć większość osób jest sceptycznie do tego nastawiona, to potrafiła jednak kulturalnie przestawiać inne zdanie. Szanuję to i nie mam pretensji. A zamieszanie się zrobiło z powodu kilku osób, które w niekulturalny sposób zareagowało. Ale one ostatnio rzadziej lub w ogóle nie pojawiają się na forum.
No i jeszcze sprawa gdy pokazałem swoją Moc przy poprzednim drafcie ;-) Traktuję to sytuację z przymróżeniem oka, jednak kilka osób pojechało ostro bandzie zarzucając mi łamanie reguł, co jest przecież na forum zabronione. Nie pochwalam ale nie chowam urazy.
Oczywiście z Mocy bedę korzystał kiedy tylko będę miał ochotę ;-)

Advertisement