BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje

Model Treningowy Rewolucje

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150725.154 in reply to 150725.151
Date: 7/8/2010 5:20:46 AM
Overall Posts Rated:
7474
Dziękuję za odpisanie na moją wiadomość. Co prawda prosiłem o przedstawienie planów, a nie argumentów, lecz chyba mogę powiedzieć że wiem o co Tobie chodzi. Dalece popieram inicjatywę tego typu. Nie mógłbym inaczej, bo kilka sezonów temu podkreślałem ten problem oraz sugerowałem kilka podobnych rozwiązań jak Ty.

Napisałeś tak krótką wiadomość, że nie mogłem po niej wyrokować czy jesteś za czy przeciw. A skoro wyraziłeś zainteresowanie to nie mogłem przepuścić okazji, żeby Cię do pomysłu przekonać. Tym bardziej, że przeważnie wypowiadających się tutaj po raz pierwszy (jak Ty) trzeba do czegoś przekonać, bądź im wyjaśnić ponieważ czegoś nie zrozumieli.

Różnicą jest że Ty masz zamiar zbawić świat. Osobiście nie odczuwam takiej potrzeby

Zawsze staram się zmieniać świat na lepsze. Taki mam charakter. Inaczej ten wątek w ogóle by nie powstał.

Jedyny element który mi się nie podoba to ustalania jakiś ścisłych reguł w kwestii podziału zawodników pod NT i U21

Także nie jestem za ścisłym podziałem. Takie propozycje po prostu wysunęli rozmówcy w tym wątku. Podział na konkretne potencjały.

(w szczególności podział z udziałem BBków jest dziwny)

Wg mnie wcale nie dziwny, bo zapobiegał by kłótniom o to, jak ów podział wprowadzić. Mr. President wspomniał, że być może ten pomysł by nie był zły.

Myślę że tak jak jest to oczywiste, tak podział ten powinien być elementem dialogu pomiędzy właścicielami zawodników, a osobami z kadry. Pamiętaj że "dobry król wydaje tylko takie rozkazy które zostaną spełnione".

Jestem otwarty na dialog a nie na podziały. Jestem otwarty nawet na to, żeby niektórych MVP bardziej pasujących pod U-21 trenować wg tego wzoru, jeśli ktoś by się przy tym upierał. Można by nawet początkowo spróbować na jakieś grupie młodych zawodników. Zrozum, że muszę bronić swojej racji, bo jak będę pozwalał na zawłaszczanie z mojego projektu coraz więcej to w końcu nic z niego nie zostanie.
Zresztą, widzę jak tutaj wygląda "dialog" z niektórymi przedstawicielami kadry.

Najbardziej mnie jednak zastanawia Twoje przekonanie że ten plan można wprowadzić. Po pierwsze nie masz jasnego planu działania. Nie powstał szablon w oparciu o który można uporządkować kwestie szkolenia. I myślę że taki plan to utopia. Coś co powstać nie może. Bo aby stworzyć choćby plan szkolenia zawodników pod NT od 18tego roku życia trzeba wiedzieć jak za te X sezonów ma wyglądać rozkład umiejętności. A to jest kwestią dyskusyjną. Osobiście mam na ten temat zdanie i jak tyczy się to rozwoju moich zawodników to żaden skaut mnie ostatecznie nie przekona. Dalej - każdy selekcjoner i skaut będzie myślał inaczej. Ty również. Dlatego plan szkolenia jest czymś co ciągle się zmienia, ewoluuje.

Jaka utopia? A co Wy robicie jako skauci U-21. Trenujecie zawodników pod swój model. Jak to jak ma wyglądać rozkład umiejętności? A co robią kandydaci na selekcjonera, jeśli nie proponują rozkładów umiejętności na poszczególne pozycje pod poszczególne taktyki? Im więcej graczy do dyspozycji/do trenowania, tym więcej tych szablonów można by wprowadzić i przetestować, sprawdzając ich skuteczność. Chyba, że nie interesuje Was jak się sprawdzą idealne wzory Waszych zawodników?
Poza tym Ty nie musisz wcale tak trenować swojego zawodnika. Nikt Cię nie zmusza.
Właśnie zaproponowałem zmianę. I zaproponowałem coś, co pozwoli Nam wprowadzać zmiany na podstawie pewnych doświadczeń. A nie czysto abstrakcyjnych dyskusji nt. zawodników, których w Polsce i tak jeszcze nikt nie wytrenował.
Rozumiemy się?

Nie mając planu nie można poprzeć albo odrzucić Twojego systemu szkolenia. Bo ten nie jest jasny. Jedyne co było by możliwe to powołanie funkcji "Decydenta Szkolenia Zawodników" na okres np. 10 sezonów. Stworzenie kompetencji, zasad i wybranie w toku referendum. Jak dla mnie utopia i rzecz niemożliwa. Chyba że przekonasz BBków że warto coś takiego pojawić.

A czy do wszystkiego potrzebujemy przyzwolenia BB-ków?

This Post:
00
150725.155 in reply to 150725.151
Date: 7/8/2010 5:27:43 AM
Overall Posts Rated:
7474
Nie możemy sami sobie wprowadzić takiej inicjatywy jako społeczność. Coś na wzór organizacji? Typu związki zawodowe ;)

Musisz wiedzieć że "tłum" jest głupi. Musisz wiedzieć że zbiorowość to coś czego nie można kontrolować. Społeczność BB w Polsce jest o tyle słabsza od stada owiec że nie pójdzie za głosem dzwonka barana. Mam nadzieję że to rozumiesz.

A czy trenując graczy pod U-21 nie próbujecie kontrolować społeczność (vide właścicieli klubów)? Nie wiem do czego zmierzasz tym argumentem.
Poza tym to nawet nie ja muszę być tym baranem. To Ty możesz nim być. Może być m4ti_. Może być w końcu vinnie_jones. Nie uzurpuję sobie prawa do wprowadzania jakiegoś swojego jedynego słusznego szablonu.
Gdybym tak chciał to napisałbym prywatnie do którejś z osób z danymi dotyczącymi draftu np. do B.B. Kinga i poprosił go o dane zawodników, którymi wie, że nikt się nie zainteresuje. Wówczas nawet nikt by nie wiedział, że współpracuję z jakimiś właścicielami klubów, prowadząc jakiegoś zawodnika.
Ale nie, ja postanowiłem oddać to pod Wasze rozważania. Rozważania Nas wszystkich, by wypracować możliwe najlepsze rozwiązanie.

I dlatego jak Twoja inicjatywa jest fajna, tak jest utopią. Niema możliwości i niema mechanizmów które pozwalają wprowadzić te słowa w czyn.

To nie jest utopia. Ziemi też kiedyś nie szło wprowadzić w ruch ;))
Są mechanizmy. My wszyscy je posiadamy.

Nie musi być Ci przykro.

P.S. Naprawdę jesteś dziennikarzem? Gdzie pracujesz? Domyślam się że nie w PAPie ;)

Nie jestem już dziennikarzem. Byłem nim. Rzuciłem to, bo denerwowały mnie ograniczenia ilości znaków ;)
Teraz jestem fotografem. Ponadto piszę. Coś zdecydowanie bardziej wolnego niż teksty dziennikarskie.
Ale my nie o mnie...

This Post:
00
150725.156 in reply to 150725.154
Date: 7/8/2010 5:35:33 AM
Overall Posts Rated:
2222
Nie jestem skautem. To ma znaczenie. Swego czasu byłem. I sporo zaobserwowałem. Między innymi że selekcjoner U21 inaczej wyobraża sobie SF niż selekcjoner NT. Dziwne, prawda? Ale w sumie całkiem rozsądne. Wierz mi, niema sposobu aby przy pomocy dedukcji ze 100% pewnością określić jak zawodnicy w tej grze powinni wyglądać.

Ale najważniejszą rzecz którą pragnę Tobie powtarzać: abyś mógł wprowadzić swoje słowa w czyn potrzebujesz poparcia. A w tej grze niema platformy na której teraz mógłbyś zdobyć poparcie. Czy interwencja BBków była by pomocna? Czy stworzenie odpowiedniego stanowiska by rozwiązało sprawę? Tak. Ale myślę że tego nie zrobią.

Pytasz czy do wszystkiego potrzebujemy przyzwolenia BBków? Oczywiście że nie. Ale w tej materii brak jest komu innemu narzędzi aby to wprowadzić. Dlatego Twoje nawoływania są utopią.

Skautowania i kreowania młodych zawodników to co innego. Bo odbywa się z darowanym mandatem, którego tutaj brak...

Może się mylę. Rad byłbym. Spróbujesz opisać idealistyczną drogę w toku której w ciągu następnego np. miesiąca ten plan wejdzie w życie?

M.

P.S. Baranem z dzwonkami nikt nie będzie. Nie zrozumiałeś. Wypasałeś kiedyś owce? One idą za baranem wszystkie. Ludzie tego nie potrafią. I Bogu za to dzięki.

Last edited by Juniorro at 7/8/2010 5:38:23 AM

From: Hawkeyed

This Post:
00
150725.157 in reply to 150725.152
Date: 7/8/2010 5:38:46 AM
Overall Posts Rated:
7474
Widzę, że kilka razy byłem wywoływany do tablicy. Przykro mi się robi, że już niektórzy mnie skreślają ale to tylko mnie motywuje.

Nie wywoływałem Ciebie, to inni Ciebie wywoływali ;)

Co do całej dyskusji to powiem tak, nie zapominajmy, że to tylko gra;)
Po drugie jedynym wyjściem aby obniżyć pensje jest dobry rozkład skili i ewentualnie odwracanie zawodników. Innego wyjścia niema.

Tak, a ja próbuję pomóc nam w niej wygrywać ;)
A co ja zgłaszam jeśli nie spowolnienie wzrostu tych skilli, czyli zupełnie coś odwrotnego do tego, co wprowadzacie pod egidą U-21.

Troszkę Twój umysł pogalopował za daleko, twierdząc, że managerowie z PLK będą trenować najlepszych polaków. W PLK jest 16 zespołów i chyba tyle samo managerów:P i każda osoba ma swoją odmienną niezależną wizję rozwoju klubu. Nie możesz mieć do nich prentesji ze kupują takich graczy a nie innych. Oczywscie zdarzają się takie przypadki jak hatchet czy vinnie i dobro klubu przekladaja na dobro reprezentacji.

Kolumbowi też zagalopował za daleko, gdy chciał popłynąć na kraniec świata i spaść z krawędzi ;)
A czy w tych klubach nie ma w tej chwili graczy o reprezentacyjnych pensjach? Są, mogliby na ich miejscu być Polacy, więc o co Ci chodzi? Ja nie mam do nich pretensji. To raczej Wy mieliście i narzekaliście, że nie...
1) kupują polskich zawodników o nabitych pensjach (a nie wartych tych pieniędzy);
2) nie poświęcają wyników i nie trenują polskich zawodników.

Mój model ma doprowadzić do tego, żeby produkować dla nich takich zawodników, żeby nie trzeba było ich przekonywać, żeby mieli ich kupić.
Znajdź mi 16 managerów PLK, którzy nie będą tym zainteresowani to się z Tobą zgodzę.
Ile w PLK gra zawodników z kadry? Jeden?
Znajdź mi zatem piętnastu takich managerów.
Gra dwóch reprezentantów Polski?
Znajdź mi czternastu takich managerów.
Rozumiesz do czego zmierzam?

Co do pomysłu z potencjałem to oczywiscie jest fajny i mogę Ci powiedzieć ze nie masz racji ze wszystkim zawodnikom są wbijane tylko 3 skile. Troszeczkę za mało wiesz aby takie tezy wygłaszać.

Tak, bo podkoszowym są wbijane 4 a obwodowym 6. SF-om może trochę więcej.
Łał.
Chodzi o to kiedy one są wbijane, m4ti_!

Posłuże się przykładami:)
To sa skile pewnego obwodowego z 110k pensji; 15 12 15 14 14 13 4 8 8 4 8 6 3
a tu SF: 14 11 14 12 12 9 8 10 7 3 7 3 3

I co to ma udowodnić? Że mamy dwóch takich zawodników w kadrze przez 9 sezonów treningu?
Fantastyczny dowód.

To nie czas na rewolucje tylko na ewolucję:) Dajcie mi popracować troszkę co? A potem palcie mnie na stosie:)

To sobie pracuj. Nie odbieram Tobie tego. Tylko daj pracować też innym.
I to nie ja Ciebie paliłem na stosie, więc te słowa nie do mnie.

This Post:
00
150725.158 in reply to 150725.156
Date: 7/8/2010 5:45:10 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Mnie wydaje się, że można spróbować chociażby z wysokopotencjowcami niekoniecznie najwyższych obecnie lotów i sprawdzić co będzie z nimi po odpowiednim treningu.

Jasne, że efekty nie będą od razu ale może warto by wypowiedział się selekcjoner w tej sprawie. Wtedy taka grupa mogłaby się skupić na treningu pod NT, a nie pod U21. Fajnie by tylko późniejszy selekcjoner uczciwie ocenił wyniki i nie był uprzedzony.

Już raz (a może i więcej) przeprowadzaliśmy akcje nowatorskie i trzeba przyznać, że obecni 22-latkowie w nowatorskiej akcji pod U21 wyszli całkiem nieźle i według mnie spełnili swoje zadanie. Polska w tej klasie wiekowej liczyła się jak nigdy. Teraz może krok pod coś nowego dla NT? Skoro nie zaszkodzi a może pomóc to czemu nie?

ed: widzialem ze selekcjoner sie wypowiedzial ale jestem za leniwy by zmieniac posta:)

Last edited by Astarotte at 7/8/2010 5:49:35 AM

From: m4ti_

This Post:
00
150725.159 in reply to 150725.157
Date: 7/8/2010 5:48:01 AM
Overall Posts Rated:
2121
Kibicuje każdej nowej idei która ma na celu wzrost siły NT:) wiec i kibicuje Tobie.

Tych dwóch zawodników znalazłem na jednej karcie w jednej z baz a ich mam kilka wiec pewnie wiecej bym ich znalazł:).

Oczywiście są w PLK zawodnicy z pensjami reprezentacyjnymi to nie chodzi oto ze ich by nie utrzymali tylko oto ze po pierwsze trudno takiego zawodnika znalesc, potem uzgodnienie odstępnego tez nie jest łatwe a niektórzy managerowie to za bardzo ceny podbijają.

This Post:
00
150725.160 in reply to 150725.156
Date: 7/8/2010 5:50:14 AM
Overall Posts Rated:
7474
Nie jestem skautem. To ma znaczenie. Swego czasu byłem. I sporo zaobserwowałem. Między innymi że selekcjoner U21 inaczej wyobraża sobie SF niż selekcjoner NT. Dziwne, prawda? Ale w sumie całkiem rozsądne. Wierz mi, niema sposobu aby przy pomocy dedukcji ze 100% pewnością określić jak zawodnicy w tej grze powinni wyglądać.

Pisałem zatem, że mój model pozwalałby na wprowadzenie do kadry czy jej okolice wielu różnych zawodników na bazie których można by sprawadzać, który z nich się lepiej sprawdza. Nadal tego nie rozumiesz?

Ale najważniejszą rzecz którą pragnę Tobie powtarzać: abyś mógł wprowadzić swoje słowa w czyn potrzebujesz poparcia. A w tej grze niema platformy na której teraz mógłbyś zdobyć poparcie. Czy interwencja BBków była by pomocna? Czy stworzenie odpowiedniego stanowiska by rozwiązało sprawę? Tak. Ale myślę że tego nie zrobią.

Mam poparcie. Ciebie też nie interesują głosy wyrażające zainteresowanie i poparcie tej ideii? Jest platforma. To forum. I ten wątek. I nie potrzebuje do niczego jakichś odgórnych mocy decyzyjnych.
Gdyby każdy innowator czekał aż ktoś mu pozwoli coś robić, to świat i cywilizacja nie byłyby w tym miejscu, w kórym są teraz.

Pytasz czy do wszystkiego potrzebujemy przyzwolenia BBków? Oczywiście że nie. Ale w tej materii brak jest komu innemu narzędzi aby to wprowadzić. Dlatego Twoje nawoływania są utopią.

Nie są utopią. W taki właśnie sposób zmienia się ludzi i ich podejście do pewnych spraw. W taki sposób zmienia się rzeczywistość. Czy rewolucjonistom ktoś musiał pozwalać przeprowadzić rewolucję? Zapomniałeś chyba o pewnym istotnym szczególe, jakim jest historia świata.

Skautowania i kreowania młodych zawodników to co innego. Bo odbywa się z darowanym mandatem, którego tutaj brak...

I znów się mylisz. BB-cy nadali w tej grze tylko stanowisko selekcjonera. Nie nadali stanowiska skautów. To gracze sami te stanowiska wprowadzili. Tak samo jak sami mogą wprowadzić skautów NT.
Tym samym sam podważyłeś swój własny argument. O jakichś mocach decyzyjnych.


Może się mylę. Rad byłbym. Spróbujesz opisać idealistyczną drogę w toku której w ciągu następnego np. miesiąca ten plan wejdzie w życie?

Dostanę pozwolenie na pracę z określonymi zawodnikami to plan wejdzie w życie dzisiaj a nie w ciągu miesiąca. Miesiąc to 1/3 sezonu. Po co tracić tyle czasu?

One idą za baranem wszystkie. Ludzie tego nie potrafią. I Bogu za to dzięki.

I tu się z Tobą zgodzę. Dlatego jestem przeciwko władzy absolutnej selekcjonera. Dziękuję.

This Post:
00
150725.161 in reply to 150725.151
Date: 7/8/2010 5:51:29 AM
Overall Posts Rated:
145145
Jedyne co było by możliwe to powołanie funkcji "Decydenta Szkolenia Zawodników" na okres np. 10 sezonów. Stworzenie kompetencji, zasad i wybranie w toku referendum. Jak dla mnie utopia i rzecz niemożliwa. Chyba że przekonasz BBków że warto coś takiego pojawić.

Chyba, że zrobimy to we własnym zakresie ;), wybierając kogoś, kto przejmie od selekcjonerów kadry obowiązek przygotowania zawodników, zostanie "głową" skautów i będzie wytyczał kierunki rozwoju młodym zawodnikom. Kadencja musiałaby obejmować co najmniej z 8 sezonów, bo na krócej chyba nie miałoby to sensu. Uniezależnilibyśmy się w ten sposób od wygrania wyborów przez kogoś, kto zjawiłby się znikąd (a komu nie dałoby się udowodnić oszustwa wyborczego :)), albo kogoś kto nie miałby sensownego pomysłu na trening, co zresztą nie dziwi, bo tu trzeba planować długofalowo, a nie na dwa sezony.

Tak więc myślę, że jest to do zrobienia. Potrzebowalibyśmy tylko kilku kandydatów z nieco innym podejściem - a w tej chwili można by znaleźć co najmniej trzy obozy - stary system, system ze zmianami Hawkeyeda i "odwróceni" B.B. Kinga (które w moim mniemaniu i tak "ogólnie" są do siebie zbliżone, a różnią się podejściem do szczegółów i w sumie nie wykluczają drastycznie jeden drugiego... przynajmniej na pewnych etapach szkolenia).
Kwestia techniczna przeprowadzenia takich wyborów to "pikuś". Opcji jest sporo.

Pytanie brzmi - czy my jako społeczność jesteśmy na to gotowi i czy znajdą się ludzie, którzy będą gotowi wystawić się na świecznik i wezmą na swoje barki odpowiedzialność za wychowanie (wyszkolenie) zawodników mających szansę na walkę o najwyższe trofea. Ludzie, którzy potrafią celnie przewidzieć w którą stronę pójdzie BB, albo stworzą zawodników uniwersalnych, którzy zawsze znajdą sobie miejsce w kadrze. Żeby do selekcjonera należało już tylko dbanie o wyniki.

Jeżeli tak to określmy się czy chcemy takiego podziału czy nie. Jeżeli tak to robimy wybory i która opcja wygra to prowadzi trening. Skoro już tyle się tu mówi o demokracji...

Last edited by Khazaad at 7/8/2010 5:55:06 AM

From: Hawkeyed

This Post:
00
150725.162 in reply to 150725.159
Date: 7/8/2010 5:54:49 AM
Overall Posts Rated:
7474
Kibicuje każdej nowej idei która ma na celu wzrost siły NT:) wiec i kibicuje Tobie.

Ty nie musisz mi nawet kibicować.
Ale niektórym się ubzdurało, że musisz mi pozwolić działać.
Tego od Ciebie oczekują

Tych dwóch zawodników znalazłem na jednej karcie w jednej z baz a ich mam kilka wiec pewnie wiecej bym ich znalazł:).

W porządku. Fajnie, że jest ich więcej

Oczywiście są w PLK zawodnicy z pensjami reprezentacyjnymi to nie chodzi oto ze ich by nie utrzymali tylko oto ze po pierwsze trudno takiego zawodnika znalesc, potem uzgodnienie odstępnego tez nie jest łatwe a niektórzy managerowie to za bardzo ceny podbijają.

A ja chcę sprawić, żeby nie było znaleźć ich trudno.
Źle chcę?

@Astarotte
Dzięki, Asta.

From: N0body

This Post:
00
150725.163 in reply to 150725.160
Date: 7/8/2010 5:55:51 AM
Overall Posts Rated:
00
Myślę żę pomysł Hawkeyeda mógł by wypalić nawet jeśli VJ nie chciał by go już teraz wprowadzać można było by zacząć od następnych wyborach ,oczywiście nic niema do naszego selekcjonera u21 VJ :). Bez odważnych kroków i prób niema postępu co to za różnica czy nie zdobędziemy medalu z koksiastymi pensjami czy nie zdobędziemy medalu bez dużych pensji a może akurat się nam uda i inne reprezentacje się będą nami wzorować ?:)

Jestem za ;p

This Post:
00
150725.164 in reply to 150725.161
Date: 7/8/2010 5:56:31 AM
Overall Posts Rated:
2222
Czekałem aż to napiszesz. Dzięki :)

Advertisement