BuzzerBeater Forums

BB Poland > Mecz dnia

Mecz dnia

Set priority
Show messages by
From: Czesław

This Post:
00
155156.154 in reply to 155156.152
Date: 11/15/2010 12:31:03 PM
Overall Posts Rated:
179179
Polecam poczytać instrukcję gry, zakładka: silnik gry. Tam jest to wyjaśnione.
W skrócie: Szybsza gra - więcej rzutów -gorsza ich jakość
Wolniejsza gra - mniej rzutów - lepszej jakości.
Płynność - im lepsza, tym więcej lepszych okazji rzutowych.

Płynność nie wpływa na koncentrację ataku, na to wpływa wybrana taktyka.


From: Hawkeyed

This Post:
00
155156.155 in reply to 155156.152
Date: 11/15/2010 12:40:54 PM
Overall Posts Rated:
7474
Odnośnie mojego jeszcze meczu (26667769). Z takim poziomem płynności w ataku lepiej było grać LI czy LP?

Ty tego PG trenujesz? Bo jeśli nie to lepiej go zmień i zainwestuj w kogoś innego.
Zapytaj sam siebie czy chciałbyś mieć słaby atak? Albo czy chciałbyś mieć słabą którąkolwiek z obron? Albo czy chciałbyś mieć słabe zbiórki? To dlaczego do diabła tolerujesz słabą płynność? ;)
Nie znam umiejętności Twoich zawodników, więc nie odpowiem Tobie prawidłowo na to pytanie. Bo ta płynność może wynikać z tego o czym wspomnę za chwilę.

Płynność w ataku ma większe znaczenie w szybszych czy wolnych atakach? czy w równym stopniu wpływa na koncentracje ataku z dystansu/ obwodu?

Tego nie idzie jednoznacznie ocenić. Ponieważ na płynność mają wpływ zarówno podania jak i tzw. wejście pod kosz/kozłowanie. Tyle, że pierwsze bardziej liczą się przy wolnych atakach a drugie przy szybkich.
Przy wolnych atakach i słabej płynności będziesz miał więcej strat (i nie wykorzystasz również właściwie potencjału zwolnienia gry) a przy szybkich atakach więcej nieprzygotowanych pozycji i niecelnych rzutów.

W tej grze chodzi o to, żeby mieć jak najmniej mankamentów.
A nie o to, co jest mniejszym złem ;)

This Post:
00
155156.156 in reply to 155156.155
Date: 11/15/2010 12:47:08 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Zapytaj sam siebie czy chciałbyś mieć słaby atak? Albo czy chciałbyś mieć słabą którąkolwiek z obron? Albo czy chciałbyś mieć słabe zbiórki? To dlaczego do diabła tolerujesz słabą płynność? ;)

Kurcze ja bym chciał mieć znaczącą albo wybitną płynność ale moi skubańcy coś wolą podawać...do kibiców ;)
A tak poważnie to nawet PG z podaniami legendarnymi nie da większej płynności niż sprawna....choć u innych graczy podania są na poziomie 7-9. To trochę trudniej osiągnąć niż obrony, atak czy zbiórki :)

From: Mario

This Post:
00
155156.157 in reply to 155156.154
Date: 11/15/2010 1:30:01 PM
Overall Posts Rated:
605605
To co jest w instrukcji czytałem już kilka razy.
Chodziło mi w którym typie ataku się więcej z płynności korzysta. Albo mówiąc inaczej mając słbszą płynność, który atak wybrać by mniej odczuć jej braki.
W skrócie: Szybsza gra - więcej rzutów -gorsza ich jakość - czyli gorsza powinna być skuteczność rzutów
Wolniejsza gra - mniej rzutów - lepszej jakości - czyli powinna być lepsza skuteczność
skuteczność rozumiem FG na koniec meczu. Porównując r&g do motion nie za bardzo widzą tą korelacje.
Natomiast widzę różnice między atakiem z obwodu, a spod kosza. z obwodu normą jest 33/95, a spod kosza 44/89

@Hawkeyed
Mój podstawowy PG ma 3 tygodnie kontuzji i kimś muszę go zastąpić. Nie stać mnie na kupno 2 równorzędnego PG. Podstawowy PG w zeszłym sezonie grał w U21.

@President
Znaczącą to tylko obronę pod koszem osiągnę:/



This Post:
00
155156.158 in reply to 155156.156
Date: 11/15/2010 1:35:43 PM
Overall Posts Rated:
7474
Bo nie tylko podania się liczą do płynności

From: Czesław

This Post:
00
155156.159 in reply to 155156.157
Date: 11/15/2010 1:43:10 PM
Overall Posts Rated:
179179
Masz rację, czasami trudno dostrzec różnicę w ilości rzutów dla szybkiej i wolnej taktyki. Lub też nie potrafimy jeszcze dostrzec;)

Wracając do płynności , to trzeba wiedzieć z czego ona wynika. Kiedyś jakiś BBek napisał, że na OF wpływ ma także to jak potrafią bronić obwodowi rywala. To jest zresztą logiczne.
Skoro więc OF zależy też od rywala, to grając wolniej jest się bardziej narażonym na straty.
Jak już ktoś napisał, nie warto rozpatrywać jednego parametru w oderwaniu od drugiego, trzeba patrzeć i na swój zespół i rywala. W BB nie ma jednej, sprawdzonej drogi, i to jest w tym najlepsze...a na kócu i tak zostaje prawdopodobieństwo zwane BBbugiem;)
Na koniec meczu widzisz statystykę prób rzutowych, jednak pomniejszoną o ilość strat ( bloków? czy bloki się wliczają do prób nieudanych? ), które to wynikają m.in. z OF.

From: Mario

This Post:
00
155156.160 in reply to 155156.159
Date: 11/15/2010 1:58:16 PM
Overall Posts Rated:
605605
Oczywiście, zgadzam się z tym że OF zależy również od obrony rywala, ale głównie zależy od własnych umiejętności. Tak samo jak Oceny meczowe zależą od obrony rywala.

Rozpatrując atak LI, to na znaczeniu powinien mieć większy DV, bo rozgrywamy szybko akcje bez długiego ustawiania w ataku. Czyli więcej z obwodu powinno być gry na minięcie. Mniejsze znaczenie poda.
W wolnym ataku bardziej się podania powinny liczyć.

Grając LI opieram się na dobrej grze w defensywie, która powinna dawać mi wiele kontr. Grając kontrę to jest to zbiórka jedno podanie i rajd na kosz. Co powinno się kończyć często 2+1(jak rywal słabiej broni) .
Przynajmniej ja tak rozumiem.
Cyli do tamtego meczu, wybrałem atak spod kosza, bo byłem przekonany że będzie obrona 32, a LP dlatego że moi obwodowi mają dobre DV(tak mi się wydaje), a słabe podania(w porównaniu do DV

From: Hawkeyed

This Post:
00
155156.161 in reply to 155156.160
Date: 11/15/2010 2:17:37 PM
Overall Posts Rated:
7474
a LP dlatego że moi obwodowi mają dobre DV(tak mi się wydaje), a słabe podania(w porównaniu do DV

Chyba LI ;)

From: Czesław

This Post:
00
155156.162 in reply to 155156.160
Date: 11/15/2010 2:30:38 PM
Overall Posts Rated:
179179
Rozpatrując atak LI, to na znaczeniu powinien mieć większy DV, bo rozgrywamy szybko akcje bez długiego ustawiania w ataku. Czyli więcej z obwodu powinno być gry na minięcie. Mniejsze znaczenie poda.
W wolnym ataku bardziej się podania powinny liczyć.

Załóżmy, ze obwodowi mijali, a co z podaniem.? Przecież grając pod kosz, opierasz się głównie na podkoszowych.

Cyli do tamtego meczu, wybrałem atak spod kosza, bo byłem przekonany że będzie obrona 32, a LI dlatego że moi obwodowi mają dobre DV(tak mi się wydaje), a słabe podania(w porównaniu do DV

jak już wpadli pod koszt stały tam dwie wieże rywala z lepszą obroną ID, a nie zakładam, że twoi obwodowi to tytani IS. Co wtedy? czasem musieli podawać, a że grałeś szybko + Tie to nie były to zbyt dobrze przygotowane pozycje.









This Post:
00
155156.163 in reply to 155156.159
Date: 11/15/2010 4:05:17 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Skoro więc OF zależy też od rywala, to grając wolniej jest się bardziej narażonym na straty.


Kurcze jesteś pewny? Zawsze mi się wydawało, że jest odwrotnie. Skoro przy wolnej taktyce rzuty wykonywane są bardziej dokładnie i z bardziej przygotowanych pozycji, to analogicznie wydawało mi się że przy wolnej taktyce podania też są dokładniejsze, a więc strat de facto jest mniej. Jak to w końcu jest?:D Już pytałem wielu osób i każdy mówi co innego;-)

This Post:
00
155156.164 in reply to 155156.163
Date: 11/15/2010 4:28:44 PM
Overall Posts Rated:
179179
Tłumaczę to sobie tak:
Wolna taktyka - lepiej przygotowane pozycje- podania dokładniejsze - powinno być super.
Jednak, wolna taktyka - piłka dłużej krąży - przy dobrym OD rywala wiecej szans na przejęcie. Jeżeli do tego mamy niski OF ( nazwijmy go "swój", wynikający ze skilli naszych grajków ), to ta presja rywala nam go jeszcze bardziej obniża/ wpływa negatywnie (?).

Zgadzam się z Tobą, podania są dokładniejsze, ale tylko wtedy gdy mamy graczy potrafiących podawać. jeżeli gramy wolno z niskim OF, to przy dobrej presji rywala, może być krucho.:)

Również spotykałem się z odmiennymi, różnymi opiniami, być może to ja się mylę i źle rozumuję. W takim razie być może ktoś mnie z błędu zechce wyprowadzić ;).

Advertisement