BuzzerBeater Forums

BB Eesti > Eesti rahvuskoondis

Eesti rahvuskoondis

Set priority
Show messages by
From: Kukoc

This Post:
00
273932.155 in reply to 273932.152
Date: 1/12/2019 3:12:56 PM
Overall Posts Rated:
13361336
Kui Tõnuri mängib tulevikus legendidest eestlastest KM-d üle siis ok aga tema potentsiaal ja pikkus seda ei luba. Seega ilus häma.
Seda ei tea ju kunagi. Meil on mitu noort 24+ kes on juba 60+ siseskillidega. Kõigil neist ei ole ette näidata 18+ sisekaitset. Potensiaal 9 lubab väikese ääre trennis Eesti koondislaste puhul 133 SS10, välise või sisemise suunitluse puhul on maksimumiks praegu 128 SS10. Seega ei näe ma mingit probleemi pot 9 puhul. Pikkusel pole ju muud vahet kui natukene aeglasem siseskillide trenn. 24 aastase trennikoef on 0,51 võrreldes 18 aastasega. Oma pikkuse tõttu kaotab ta siseskillides about 0,6. Samas söödu, hüppeviske ja 1vs1 puhul on pikkusest olenemata koef 1. Elame näeme.

From: Sacks

This Post:
11
273932.156 in reply to 273932.155
Date: 1/13/2019 3:12:51 AM
Overall Posts Rated:
8888
Kui teda ei ole praeguseks ülemistel skillidel treenitud siis ei tehta seda ka tulevikus, kui sa just ise teda ära ei osta. Või treeniksid sa teda MJ positioonil 48min, arvestades, et tal 100 000 palk ja ei oska palli põrgatada?
Mida sa nende valemitega siin eputad? Monoskillide tegemiseks ei ole neid üldse vaja

From: vellekas

This Post:
00
273932.157 in reply to 273932.156
Date: 1/13/2019 10:46:06 AM
PK Kuusemäe
II.1
Overall Posts Rated:
108108
Mul võis küll madalam reinting olla aga vaadates seda, mis oli sinu reiting siis kui sa koondise minult üle võtsid ja praegu on vahe minimaalne.
Pealegi ei kaotanud mina ühtegi võistlusmängu nii suurelt ja koondisele visatud punktide arv oli keskmiselt samuti väiksem.

From: Kukoc
This Post:
33
273932.158 in reply to 273932.157
Date: 1/13/2019 4:55:44 PM
Overall Posts Rated:
13361336
Ma vastan küsimustele kuna osale uutest mängijatest on sellest arutelust kasu. Saab väikseid näpunäiteid.
Või treeniksid sa teda MJ positioonil 48min, arvestades, et tal 100 000 palk ja ei oska palli põrgatada?
Tal on üleval pool oskusi mis on 2-3 levelit kõrgemad kui parim draft oskus. Osa ülemisi saab ka korvi all mängides õpetada.
Mida sa nende valemitega siin eputad? Monoskillide tegemiseks ei ole neid üldse vaja
Monoskill on ühe oskuse mees. Seda ta ju kohe kindlasti ei ole. Meil on koondises mehi mitmeid, kes on defence breakerid ja pole väga arenenud sise- või välisoskustes. See, et ma valemeid välja toon näitabki ju, et olenemata oma pikkusest on ta kõrgel tasemel siseoskustes. Kui kunagi tulebki plaan väliseid oskusi treenida on ta pikkusest pigem kasu ju. Siinkohal ma kordan uuesti. 1vs1, söötmine ja hüppevise treenivad kõikide pikkuste puhul sama kiiresti. Tiba 1v1 ja söötu ning saadki teda mängitada tagamängijana ja pistad kaitsma korvi alla. Praegusel ajal on vähe piiranguid, seega treenida on kergem. Kindlasti saaks ta hakkama juba praegu Eesti meistriliigas. Ostaksin küll, aga turuväärtus on tal kindlasti kõrgem kui mul praegu raha. Eks näis kui kaugele oma utoopia meeskonnaga jõuan, sinna on plaan pärast mingi koondisekoll osta ja edasi treenida. Utoopia liigas osalemist soovitan siin mõlemale kirejale soojalt. Saab treenida ilma, et peaks oma meeskonna liigatulemuse ja finantside pärast jubedalt muret tundma. Näiteks utoopias on 984 meeskonda (suur osa treenib mehi U21 või rahvuskoondise jaoks). Eestis on kõrgliigas ja II liigas kokku 8 toetajat, 3 neist utoopias. Mida me õieti ootame ja loodame. Laseme kõik üle jättes 28-30 aastased edasi treenimata? Utoopia esimene hooaeg oli 27. Seega esimesed selle ringi trennipoisid on 34+. Ise treenisin seal ühe u21 mehe ja kõrvalproduktiks tegin väikese ääre, siis kaotasin huvi ja utoopia meeskond läks kinni. Free agentina läks väike äär 3,5milliga.
Mul võis küll madalam reinting olla aga vaadates seda, mis oli sinu reiting siis kui sa koondise minult üle võtsid ja praegu on vahe minimaalne.
Vaata neid tulemusi ka ikka natuke. H41 - alagrupist EM-il edasi, ei olnud kerge alagrupp. Itaalia, Kreeka ja Venemaa jäid välja. Tegin jah ehk liiga suurushullu liigutuse kui alustasin võitude tagaajamise juba portugaliga mängides. Plaan oli võtta 3 võitu ja see läks aia taha. 1-2 oleks ehk olnud reaalsem. Lohutusturniiril playoffi teises ringis tuli vastu hispaania, kellega olime kuni lõpuni mängus. Kaotasime 9 punktiga võõrsil. Kõik muud mängud sel hooajal (võitsid lohutusturniiri) võitis hispaania üle 10 punnise vahega... Praegune tsükkel läks tiba alagrupifaasis Belgia nahka. Lohutusturniiri loos oli liialt raske ja vormiprobleeme oli palju, jäime napilt välja. Sinult tuli ka muidugi mõnusat garbaget sinna bb-maili. Kaotus valimistel võttis ikka nii suure tüki küljest ära, et lasid oma koondise jaoks treenitud väikse ääre meelega vormipõrgu. Kuna kirjavahetus treeneritega on tihe, siis kahjuks mul neid siia välja tuua pole.
Tõsi suuremalt jaolt treenerid ammendavad ennast 2-3 tsükliga. Kui ma tunnen, et olen ennast ammendanud enam ei kandideeri (nagu U21 koondisegagi). Hetkel mul on veel võiduisu suurem kui kaotusekartus.
Ärge mõlemad kandideerige, pärast on veel mõlemal 1 hääl :P

From: Sacks

This Post:
00
273932.159 in reply to 273932.158
Date: 1/14/2019 1:58:24 AM
Overall Posts Rated:
8888
Ah ära plära, ei mängi MVP küll legendist KM üle. See pot on lihtsalt liiga madal, et KM jaoks vajalik alumine skillset kokku panna. Eriti praegusel juhul kui sa räägid, et tal ülemised skillid 2-3 skilli kõrgemal kui 19 aastasena. Seegi võtab temalt ilmselt võimaluse 2-3 alumise lisaskilli jaoks.

From: Kukoc

This Post:
11
273932.160 in reply to 273932.159
Date: 1/14/2019 6:35:47 AM
Overall Posts Rated:
13361336
Mõtetu sul siin spekuleerida ju. Kui legendi potensiaaliga meeste trenn lõpetatakse 26 aastaselt ära siis võib ju mööda minna küll. Siin tulebki sisse utoopia meeskonna ja oma tavalise meekonna erinevus. Keegi ei taha ühe mehe pärast kogu majandust sassi lüüa. Sama miks sina meeskonna trenni teed, et palgakulu käest ära ei läheks.

From: Sacks

This Post:
00
273932.161 in reply to 273932.160
Date: 1/14/2019 7:13:22 AM
Overall Posts Rated:
8888
Ei ole mõttetu, kõik on järgi proovitud. Võsu on MVP ja 100% valmis treenitud. Proovi bb-manageris mvp-st KM teha. Kas saad võitmiseks vajaliku poisi?
Treenida tuleb kavalalt ja kui legendist KM teha, treenides ainult alumisi 4 skilli siis ongi 26daks eluaastaks või varem poiss olemas, kellel palk üle 200 000 ja korvpalli mängida ei oska. Peaks nooremas eas hoopis ülemisi skille laskma ja vanemana oma põhipositsioonile mängima panema, siis treenib kõva poisi. Ma sügavalt kahtlen, et sinult Taara treenerile selliseid juhiseid tuli ja nüüd manager on selle palgaõgardiga jännis. Ilmselt käskisid alumist kaitset treenida ainult.
Sellest sa ei taha aru saada, et mitnekülgsus on mängu võti. Vaata neid meeskondi kes on BBB meistriks tulnud. Pole seal ühtegi Tähte või Taarat olnud, pigem sellised Võsu moodi multiskillid.

From: Sacks

This Post:
00
273932.162 in reply to 273932.161
Date: 1/14/2019 3:19:52 PM
Overall Posts Rated:
8888
Paluks kommentaare viimasele mängule.

From: Kukoc

This Post:
11
273932.163 in reply to 273932.162
Date: 1/14/2019 5:31:37 PM
Overall Posts Rated:
13361336
Kaks võistkonda mängisid. Mõlemal innustus 1. Üks võistkond võitis. Taara oli üleplatsimees, vorm hea. Keegi kaitset väga ei mänginud. Meie kaitsespets mängib suht okeilt KM koha peal, nii välise kui sisemise taktikaga. Mängu oli mõnus vaadata, pealtvaatajatele oli pingeline. Saalis oli kuulujutt, et Dennis Rodman ise oli mängu vaatamas. Kõik olid põnevil!

Ei ole mõttetu, kõik on järgi proovitud. Võsu on MVP ja 100% valmis treenitud. Proovi bb-manageris mvp-st KM teha. Kas saad võitmiseks vajaliku poisi?
Treenida tuleb kavalalt ja kui legendist KM teha, treenides ainult alumisi 4 skilli siis ongi 26daks eluaastaks või varem poiss olemas, kellel palk üle 200 000 ja korvpalli mängida ei oska. Peaks nooremas eas hoopis ülemisi skille laskma ja vanemana oma põhipositsioonile mängima panema, siis treenib kõva poisi. Ma sügavalt kahtlen, et sinult Taara treenerile selliseid juhiseid tuli ja nüüd manager on selle palgaõgardiga jännis. Ilmselt käskisid alumist kaitset treenida ainult.
Sellest sa ei taha aru saada, et mitnekülgsus on mängu võti. Vaata neid meeskondi kes on BBB meistriks tulnud. Pole seal ühtegi Tähte või Taarat olnud, pigem sellised Võsu moodi multiskillid.

MVPst on jah raske väga kõrge tasemega KM vorpida. Kas saan võitmiseks vajaliku poisi? Küsimus on pigem kas saan vahetusmehe kelle võib natukeseks platsile lubada. Sul on raskusi aru saada, et BB Eesti ei ole diktatuur. Seega ma saan mängijaid suunata mehe trennis, aga stiilis kle tee nii ja treeni nii saad 2-3 aasta pärast omale normaalse koondise mehe. Meil on käputäis entusiaste kes jaksavad korralikult treenida ja osa neist ka väsib, ei viitsi, muudab plaani, müüb maha jne. Taarat nägin ma esimest korda 23 aastaselt, siis oli ta juba märkimisväärne mängija siseoskustelt (alumine kaitse oli siis 17). Tal on Eesti koondise jaoks täiesti ok välised oskused ja saanud 4x rohkem pope kui Võsu ja Zenkerist pole vist mõtetki rääkida, sest tema pole sella aja jooksul enam edasi arenenud. Muidugi me ei räägi siinkohal mingist 1v1 trennist mida sulle meeldib lõppfaasis viljeleda.
BBB meistriks saamisega pole siin mingit pistmist. Kõikidel sellistes võistlustes osalevatel meeskondadel on budjet ees. Mis siis kui raha ei mängiks rolli? Sa räägid endale tiba vastu. Vaata oma playoffi vastast BBB-s see aasta. Cements tõmbas su ikka korralikult ribadeks. Millised palgad on? Miks tema kolm lätlast ja paar usakat on paremad? Vargalis, 1,5 hooaega pannud 1v1 ja tiba väliseid skille ja siis täispangale ainult seest.
(http://i66.tinypic.com/20ssrk2.jpg) Selline oleks täitsa ok Eesti koondisesse suure ääre kohale, võiks mängida mõlemat positsiooni.
(http://i65.tinypic.com/288qbd2.jpg) Oleks sa sellise mehe valmis vorpinud, oleks pigistanud silma sisekaitse 17 koha pealt kinni ja patsutaks seljale tubli, ilus suur äär valmis vorbitud.
(http://i65.tinypic.com/2hhoewl.jpg) Kuna sa oled hea treenija siis ma ei saa näiteks aru miks sa ei võinud sellist meest valmis vorpida. 100% kindlam, et mängib kogu aeg väikese ääre kohal koondises. Või saanud vähemalt mõlemad kaitsed sinna 15-16 peale.
(http://i68.tinypic.com/2r3dqpv.jpg) Pean mainima, et sellise skillseti puhul mängitaksin mängijat väikese ääre kohal, mitte suure ääre kohal.
(http://i66.tinypic.com/bjtj4.jpg)(http://i64.tinypic.com/s3f1ar.jpg) Sellised targetid on muidugi ka meil reaalsed, aga sageli tuleb leppida pigem teatud suunnitlusega mängijaga, kes pole nii väga all around. Põhjus selleks on väga lihtne, inimesed tahavad mängida seda mängu rohkem iseendale, ma ei saa kedagi sundida midagi tegema või täpselt nii treenima nagu ütlen ja ma ei tahaks ka seda teha. Koondisse võtan mehi oma nägemuse järgi. See nägemus ei saagi kõigiga ühtida.
Nagu suurem osa siinseid täiskasvanuid, kes on oma ema keldrist välja kolinud, käivad tööl ja on ka muid elulisi kohustusi. Ma ei viitsi iga õhtu siin sulle selgitada miks iga uus eesti manager kohe Carrerast eesti koondisele ei treeni.

Last edited by Kukoc at 1/14/2019 6:06:14 PM

From: Vinskaja

This Post:
33
273932.164 in reply to 273932.163
Date: 1/14/2019 5:52:38 PM
Kohmerdised
III.14
Overall Posts Rated:
4848
Ma müüsin Taara kahel põhjusel maha. Esiteks tundsin, et ei viitsi mäguga enam nii palju tegeleda kui varem (ka toetajat ei uuendanud), teiseks mõistsin, et majanduslikult on mõistlikum 3. liigas mängimiseks omada paari natuke madalama palgaga mängijat kui ühte "kolli". Pealegi oli tal hooaja alguses vorm kogu aeg kehvake, vahel minu tõttu (nagu mainitud, ei keskendunud mängule enam liiga hoolikalt), vahel aga täitsa normaalsete minutitega.

Skillide koha pealt nii palju, et ülemisi oskusi tal mõningal määral oli, ma ei oska muidugi teiste koondise meestega võrrelda. Oleks pidanud enne müümist pilti tegema, hetkel on mul võimalik vaadata eelmise aasta märtsi seisu :) Ma usun, et uue manageri käe all võib ta enne karjääri lõppu mõne popi veel saada, ei hakka muidugi pead andma.

Üldiselt on mul aga hea meel, et see foorum on üle pika väga aktiivne, mis siis, et tülitsemise tulemusena :D

From: Sacks

This Post:
00
273932.165 in reply to 273932.164
Date: 1/15/2019 1:07:01 PM
Overall Posts Rated:
8888
Mis Taaral väline kaitse oli?

Advertisement