BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje

Model Treningowy Rewolucje

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150725.156 in reply to 150725.154
Date: 7/8/2010 5:35:33 AM
Overall Posts Rated:
2222
Nie jestem skautem. To ma znaczenie. Swego czasu by艂em. I sporo zaobserwowa艂em. Mi臋dzy innymi 偶e selekcjoner U21 inaczej wyobra偶a sobie SF ni偶 selekcjoner NT. Dziwne, prawda? Ale w sumie ca艂kiem rozs膮dne. Wierz mi, niema sposobu aby przy pomocy dedukcji ze 100% pewno艣ci膮 okre艣li膰 jak zawodnicy w tej grze powinni wygl膮da膰.

Ale najwa偶niejsz膮 rzecz kt贸r膮 pragn臋 Tobie powtarza膰: aby艣 m贸g艂 wprowadzi膰 swoje s艂owa w czyn potrzebujesz poparcia. A w tej grze niema platformy na kt贸rej teraz m贸g艂by艣 zdoby膰 poparcie. Czy interwencja BBk贸w by艂a by pomocna? Czy stworzenie odpowiedniego stanowiska by rozwi膮za艂o spraw臋? Tak. Ale my艣l臋 偶e tego nie zrobi膮.

Pytasz czy do wszystkiego potrzebujemy przyzwolenia BBk贸w? Oczywi艣cie 偶e nie. Ale w tej materii brak jest komu innemu narz臋dzi aby to wprowadzi膰. Dlatego Twoje nawo艂ywania s膮 utopi膮.

Skautowania i kreowania m艂odych zawodnik贸w to co innego. Bo odbywa si臋 z darowanym mandatem, kt贸rego tutaj brak...

Mo偶e si臋 myl臋. Rad by艂bym. Spr贸bujesz opisa膰 idealistyczn膮 drog臋 w toku kt贸rej w ci膮gu nast臋pnego np. miesi膮ca ten plan wejdzie w 偶ycie?

M.

P.S. Baranem z dzwonkami nikt nie b臋dzie. Nie zrozumia艂e艣. Wypasa艂e艣 kiedy艣 owce? One id膮 za baranem wszystkie. Ludzie tego nie potrafi膮. I Bogu za to dzi臋ki.

Last edited by Juniorro at 7/8/2010 5:38:23 AM

From: Hawkeyed

This Post:
00
150725.157 in reply to 150725.152
Date: 7/8/2010 5:38:46 AM
Overall Posts Rated:
7474
Widz臋, 偶e kilka razy by艂em wywo艂ywany do tablicy. Przykro mi si臋 robi, 偶e ju偶 niekt贸rzy mnie skre艣laj膮 ale to tylko mnie motywuje.

Nie wywo艂ywa艂em Ciebie, to inni Ciebie wywo艂ywali ;)

Co do ca艂ej dyskusji to powiem tak, nie zapominajmy, 偶e to tylko gra;)
Po drugie jedynym wyj艣ciem aby obni偶y膰 pensje jest dobry rozk艂ad skili i ewentualnie odwracanie zawodnik贸w. Innego wyj艣cia niema.

Tak, a ja pr贸buj臋 pom贸c nam w niej wygrywa膰 ;)
A co ja zg艂aszam je艣li nie spowolnienie wzrostu tych skilli, czyli zupe艂nie co艣 odwrotnego do tego, co wprowadzacie pod egid膮 U-21.

Troszk臋 Tw贸j umys艂 pogalopowa艂 za daleko, twierdz膮c, 偶e managerowie z PLK b臋d膮 trenowa膰 najlepszych polak贸w. W PLK jest 16 zespo艂贸w i chyba tyle samo manager贸w:P i ka偶da osoba ma swoj膮 odmienn膮 niezale偶n膮 wizj臋 rozwoju klubu. Nie mo偶esz mie膰 do nich prentesji ze kupuj膮 takich graczy a nie innych. Oczywscie zdarzaj膮 si臋 takie przypadki jak hatchet czy vinnie i dobro klubu przekladaja na dobro reprezentacji.

Kolumbowi te偶 zagalopowa艂 za daleko, gdy chcia艂 pop艂yn膮膰 na kraniec 艣wiata i spa艣膰 z kraw臋dzi ;)
A czy w tych klubach nie ma w tej chwili graczy o reprezentacyjnych pensjach? S膮, mogliby na ich miejscu by膰 Polacy, wi臋c o co Ci chodzi? Ja nie mam do nich pretensji. To raczej Wy mieli艣cie i narzekali艣cie, 偶e nie...
1) kupuj膮 polskich zawodnik贸w o nabitych pensjach (a nie wartych tych pieni臋dzy);
2) nie po艣wi臋caj膮 wynik贸w i nie trenuj膮 polskich zawodnik贸w.

M贸j model ma doprowadzi膰 do tego, 偶eby produkowa膰 dla nich takich zawodnik贸w, 偶eby nie trzeba by艂o ich przekonywa膰, 偶eby mieli ich kupi膰.
Znajd藕 mi 16 manager贸w PLK, kt贸rzy nie b臋d膮 tym zainteresowani to si臋 z Tob膮 zgodz臋.
Ile w PLK gra zawodnik贸w z kadry? Jeden?
Znajd藕 mi zatem pi臋tnastu takich manager贸w.
Gra dw贸ch reprezentant贸w Polski?
Znajd藕 mi czternastu takich manager贸w.
Rozumiesz do czego zmierzam?

Co do pomys艂u z potencja艂em to oczywiscie jest fajny i mog臋 Ci powiedzie膰 ze nie masz racji ze wszystkim zawodnikom s膮 wbijane tylko 3 skile. Troszeczk臋 za ma艂o wiesz aby takie tezy wyg艂asza膰.

Tak, bo podkoszowym s膮 wbijane 4 a obwodowym 6. SF-om mo偶e troch臋 wi臋cej.
艁a艂.
Chodzi o to kiedy one s膮 wbijane, m4ti_!

Pos艂u偶e si臋 przyk艂adami:)
To sa skile pewnego obwodowego z 110k pensji; 15 12 15 14 14 13 4 8 8 4 8 6 3
a tu SF: 14 11 14 12 12 9 8 10 7 3 7 3 3

I co to ma udowodni膰? 呕e mamy dw贸ch takich zawodnik贸w w kadrze przez 9 sezon贸w treningu?
Fantastyczny dow贸d.

To nie czas na rewolucje tylko na ewolucj臋:) Dajcie mi popracowa膰 troszk臋 co? A potem palcie mnie na stosie:)

To sobie pracuj. Nie odbieram Tobie tego. Tylko daj pracowa膰 te偶 innym.
I to nie ja Ciebie pali艂em na stosie, wi臋c te s艂owa nie do mnie.

This Post:
00
150725.158 in reply to 150725.156
Date: 7/8/2010 5:45:10 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Mnie wydaje si臋, 偶e mo偶na spr贸bowa膰 chocia偶by z wysokopotencjowcami niekoniecznie najwy偶szych obecnie lot贸w i sprawdzi膰 co b臋dzie z nimi po odpowiednim treningu.

Jasne, 偶e efekty nie b臋d膮 od razu ale mo偶e warto by wypowiedzia艂 si臋 selekcjoner w tej sprawie. Wtedy taka grupa mog艂aby si臋 skupi膰 na treningu pod NT, a nie pod U21. Fajnie by tylko p贸藕niejszy selekcjoner uczciwie oceni艂 wyniki i nie by艂 uprzedzony.

Ju偶 raz (a mo偶e i wi臋cej) przeprowadzali艣my akcje nowatorskie i trzeba przyzna膰, 偶e obecni 22-latkowie w nowatorskiej akcji pod U21 wyszli ca艂kiem nie藕le i wed艂ug mnie spe艂nili swoje zadanie. Polska w tej klasie wiekowej liczy艂a si臋 jak nigdy. Teraz mo偶e krok pod co艣 nowego dla NT? Skoro nie zaszkodzi a mo偶e pom贸c to czemu nie?

ed: widzialem ze selekcjoner sie wypowiedzial ale jestem za leniwy by zmieniac posta:)

Last edited by Astarotte at 7/8/2010 5:49:35 AM

From: m4ti_

This Post:
00
150725.159 in reply to 150725.157
Date: 7/8/2010 5:48:01 AM
Overall Posts Rated:
2121
Kibicuje ka偶dej nowej idei kt贸ra ma na celu wzrost si艂y NT:) wiec i kibicuje Tobie.

Tych dw贸ch zawodnik贸w znalaz艂em na jednej karcie w jednej z baz a ich mam kilka wiec pewnie wiecej bym ich znalaz艂:).

Oczywi艣cie s膮 w PLK zawodnicy z pensjami reprezentacyjnymi to nie chodzi oto ze ich by nie utrzymali tylko oto ze po pierwsze trudno takiego zawodnika znalesc, potem uzgodnienie odst臋pnego tez nie jest 艂atwe a niekt贸rzy managerowie to za bardzo ceny podbijaj膮.

This Post:
00
150725.160 in reply to 150725.156
Date: 7/8/2010 5:50:14 AM
Overall Posts Rated:
7474
Nie jestem skautem. To ma znaczenie. Swego czasu by艂em. I sporo zaobserwowa艂em. Mi臋dzy innymi 偶e selekcjoner U21 inaczej wyobra偶a sobie SF ni偶 selekcjoner NT. Dziwne, prawda? Ale w sumie ca艂kiem rozs膮dne. Wierz mi, niema sposobu aby przy pomocy dedukcji ze 100% pewno艣ci膮 okre艣li膰 jak zawodnicy w tej grze powinni wygl膮da膰.

Pisa艂em zatem, 偶e m贸j model pozwala艂by na wprowadzenie do kadry czy jej okolice wielu r贸偶nych zawodnik贸w na bazie kt贸rych mo偶na by sprawadza膰, kt贸ry z nich si臋 lepiej sprawdza. Nadal tego nie rozumiesz?

Ale najwa偶niejsz膮 rzecz kt贸r膮 pragn臋 Tobie powtarza膰: aby艣 m贸g艂 wprowadzi膰 swoje s艂owa w czyn potrzebujesz poparcia. A w tej grze niema platformy na kt贸rej teraz m贸g艂by艣 zdoby膰 poparcie. Czy interwencja BBk贸w by艂a by pomocna? Czy stworzenie odpowiedniego stanowiska by rozwi膮za艂o spraw臋? Tak. Ale my艣l臋 偶e tego nie zrobi膮.

Mam poparcie. Ciebie te偶 nie interesuj膮 g艂osy wyra偶aj膮ce zainteresowanie i poparcie tej ideii? Jest platforma. To forum. I ten w膮tek. I nie potrzebuje do niczego jakich艣 odg贸rnych mocy decyzyjnych.
Gdyby ka偶dy innowator czeka艂 a偶 kto艣 mu pozwoli co艣 robi膰, to 艣wiat i cywilizacja nie by艂yby w tym miejscu, w k贸rym s膮 teraz.

Pytasz czy do wszystkiego potrzebujemy przyzwolenia BBk贸w? Oczywi艣cie 偶e nie. Ale w tej materii brak jest komu innemu narz臋dzi aby to wprowadzi膰. Dlatego Twoje nawo艂ywania s膮 utopi膮.

Nie s膮 utopi膮. W taki w艂a艣nie spos贸b zmienia si臋 ludzi i ich podej艣cie do pewnych spraw. W taki spos贸b zmienia si臋 rzeczywisto艣膰. Czy rewolucjonistom kto艣 musia艂 pozwala膰 przeprowadzi膰 rewolucj臋? Zapomnia艂e艣 chyba o pewnym istotnym szczeg贸le, jakim jest historia 艣wiata.

Skautowania i kreowania m艂odych zawodnik贸w to co innego. Bo odbywa si臋 z darowanym mandatem, kt贸rego tutaj brak...

I zn贸w si臋 mylisz. BB-cy nadali w tej grze tylko stanowisko selekcjonera. Nie nadali stanowiska skaut贸w. To gracze sami te stanowiska wprowadzili. Tak samo jak sami mog膮 wprowadzi膰 skaut贸w NT.
Tym samym sam podwa偶y艂e艣 sw贸j w艂asny argument. O jakich艣 mocach decyzyjnych.


Mo偶e si臋 myl臋. Rad by艂bym. Spr贸bujesz opisa膰 idealistyczn膮 drog臋 w toku kt贸rej w ci膮gu nast臋pnego np. miesi膮ca ten plan wejdzie w 偶ycie?

Dostan臋 pozwolenie na prac臋 z okre艣lonymi zawodnikami to plan wejdzie w 偶ycie dzisiaj a nie w ci膮gu miesi膮ca. Miesi膮c to 1/3 sezonu. Po co traci膰 tyle czasu?

One id膮 za baranem wszystkie. Ludzie tego nie potrafi膮. I Bogu za to dzi臋ki.

I tu si臋 z Tob膮 zgodz臋. Dlatego jestem przeciwko w艂adzy absolutnej selekcjonera. Dzi臋kuj臋.

This Post:
00
150725.161 in reply to 150725.151
Date: 7/8/2010 5:51:29 AM
Overall Posts Rated:
145145
Jedyne co by艂o by mo偶liwe to powo艂anie funkcji "Decydenta Szkolenia Zawodnik贸w" na okres np. 10 sezon贸w. Stworzenie kompetencji, zasad i wybranie w toku referendum. Jak dla mnie utopia i rzecz niemo偶liwa. Chyba 偶e przekonasz BBk贸w 偶e warto co艣 takiego pojawi膰.

Chyba, 偶e zrobimy to we w艂asnym zakresie ;), wybieraj膮c kogo艣, kto przejmie od selekcjoner贸w kadry obowi膮zek przygotowania zawodnik贸w, zostanie "g艂ow膮" skaut贸w i b臋dzie wytycza艂 kierunki rozwoju m艂odym zawodnikom. Kadencja musia艂aby obejmowa膰 co najmniej z 8 sezon贸w, bo na kr贸cej chyba nie mia艂oby to sensu. Uniezale偶niliby艣my si臋 w ten spos贸b od wygrania wybor贸w przez kogo艣, kto zjawi艂by si臋 znik膮d (a komu nie da艂oby si臋 udowodni膰 oszustwa wyborczego :)), albo kogo艣 kto nie mia艂by sensownego pomys艂u na trening, co zreszt膮 nie dziwi, bo tu trzeba planowa膰 d艂ugofalowo, a nie na dwa sezony.

Tak wi臋c my艣l臋, 偶e jest to do zrobienia. Potrzebowaliby艣my tylko kilku kandydat贸w z nieco innym podej艣ciem - a w tej chwili mo偶na by znale藕膰 co najmniej trzy obozy - stary system, system ze zmianami Hawkeyeda i "odwr贸ceni" B.B. Kinga (kt贸re w moim mniemaniu i tak "og贸lnie" s膮 do siebie zbli偶one, a r贸偶ni膮 si臋 podej艣ciem do szczeg贸艂贸w i w sumie nie wykluczaj膮 drastycznie jeden drugiego... przynajmniej na pewnych etapach szkolenia).
Kwestia techniczna przeprowadzenia takich wybor贸w to "piku艣". Opcji jest sporo.

Pytanie brzmi - czy my jako spo艂eczno艣膰 jeste艣my na to gotowi i czy znajd膮 si臋 ludzie, kt贸rzy b臋d膮 gotowi wystawi膰 si臋 na 艣wiecznik i wezm膮 na swoje barki odpowiedzialno艣膰 za wychowanie (wyszkolenie) zawodnik贸w maj膮cych szans臋 na walk臋 o najwy偶sze trofea. Ludzie, kt贸rzy potrafi膮 celnie przewidzie膰 w kt贸r膮 stron臋 p贸jdzie BB, albo stworz膮 zawodnik贸w uniwersalnych, kt贸rzy zawsze znajd膮 sobie miejsce w kadrze. 呕eby do selekcjonera nale偶a艂o ju偶 tylko dbanie o wyniki.

Je偶eli tak to okre艣lmy si臋 czy chcemy takiego podzia艂u czy nie. Je偶eli tak to robimy wybory i kt贸ra opcja wygra to prowadzi trening. Skoro ju偶 tyle si臋 tu m贸wi o demokracji...

Last edited by Khazaad at 7/8/2010 5:55:06 AM

From: Hawkeyed

This Post:
00
150725.162 in reply to 150725.159
Date: 7/8/2010 5:54:49 AM
Overall Posts Rated:
7474
Kibicuje ka偶dej nowej idei kt贸ra ma na celu wzrost si艂y NT:) wiec i kibicuje Tobie.

Ty nie musisz mi nawet kibicowa膰.
Ale niekt贸rym si臋 ubzdura艂o, 偶e musisz mi pozwoli膰 dzia艂a膰.
Tego od Ciebie oczekuj膮

Tych dw贸ch zawodnik贸w znalaz艂em na jednej karcie w jednej z baz a ich mam kilka wiec pewnie wiecej bym ich znalaz艂:).

W porz膮dku. Fajnie, 偶e jest ich wi臋cej

Oczywi艣cie s膮 w PLK zawodnicy z pensjami reprezentacyjnymi to nie chodzi oto ze ich by nie utrzymali tylko oto ze po pierwsze trudno takiego zawodnika znalesc, potem uzgodnienie odst臋pnego tez nie jest 艂atwe a niekt贸rzy managerowie to za bardzo ceny podbijaj膮.

A ja chc臋 sprawi膰, 偶eby nie by艂o znale藕膰 ich trudno.
殴le chc臋?

@Astarotte
Dzi臋ki, Asta.

From: N0body

This Post:
00
150725.163 in reply to 150725.160
Date: 7/8/2010 5:55:51 AM
Overall Posts Rated:
00
My艣l臋 偶臋 pomys艂 Hawkeyeda m贸g艂 by wypali膰 nawet je艣li VJ nie chcia艂 by go ju偶 teraz wprowadza膰 mo偶na by艂o by zacz膮膰 od nast臋pnych wyborach ,oczywi艣cie nic niema do naszego selekcjonera u21 VJ :). Bez odwa偶nych krok贸w i pr贸b niema post臋pu co to za r贸偶nica czy nie zdob臋dziemy medalu z koksiastymi pensjami czy nie zdob臋dziemy medalu bez du偶ych pensji a mo偶e akurat si臋 nam uda i inne reprezentacje si臋 b臋d膮 nami wzorowa膰 ?:)

Jestem za ;p

This Post:
00
150725.164 in reply to 150725.161
Date: 7/8/2010 5:56:31 AM
Overall Posts Rated:
2222
Czeka艂em a偶 to napiszesz. Dzi臋ki :)

This Post:
00
150725.165 in reply to 150725.164
Date: 7/8/2010 6:03:40 AM
Overall Posts Rated:
145145
Czeka艂em a偶 to napiszesz. Dzi臋ki :)

Czeka艂e艣? Hm... dziwne. Jestem a偶 tak przewidywalny? :)

Rozmowa jest fajna. Pomys艂 Hawkeyeda nieg艂upi (zw艂aszcza moje ostatnie rozmowy z Korsarzem mnie ku temu przekonuj膮), cho膰 mo偶e nale偶a艂oby wprowadzi膰 drobne modyfikacje, nie wiem, musia艂bym to gruntownie przemy艣le膰. Jest mi do tego za艂o偶enia jednak bli偶ej, ni偶 do pomys艂u B.B. Kinga, kt贸ry jest du偶o ryzykowniejszy (IMHO), ale i mo偶e przynie艣膰 niewiarygodne efekty.

Ja si臋 jednak na kadrze nie znam. Zdaj臋 sobie tylko spraw臋, jak ci臋偶ko jest pracowa膰 z menad偶erami przy treningu ich zawodnik贸w. Pytanie brzmi - sk膮d bra膰 graczy ch臋tnych do danego modelu treningowego, jak wymienia膰 pomi臋dzy nimi zawodnik贸w, jak ich p贸藕niej sprzeda膰 do kolejnego "um贸wionego" klubu itp. itd.
Ale nie zamierzam w to wnika膰. Je偶eli jest kto艣, kto chce si臋 podj膮膰 poprowadzenia takiego czy innego modelu, to zak艂adam, 偶e ma poj臋cie o szczeg贸艂ach i wszystko sobie dobrze przemy艣la艂.

A 偶eby nie sko艅czy艂o si臋 na gadaniu lub na akcji takiej, jak膮 przeprowadzi艂 kiedy艣 Mysza a o kt贸rej pewnie niewielu ju偶 pami臋ta (a kt贸ra wspomog艂a tylko paru sprytnych menad偶er贸w), to podejmijmy w ko艅cu jakie艣 dzia艂anie. Niech to b臋dzie demokratyczna decyzja - ale niech b臋dzie. Bo b臋dzie znowu tak, jak to z regu艂y w naszym kraju bywa - sko艅czy si臋 na gadaniu.

A tak przy okazji - jakbym mia艂 kas臋, to ch臋tnie kupi艂bym zawodnik贸w w typie przedstawianym przez Hawkeyeda. Ale boj臋 si臋, 偶e ceny za nich b臋d膮 zawsze przerasta膰 mo偶liwo艣ci mojego klubu i tak wyl膮duje w kraju, w kt贸rym du偶o 艂atwiej si臋 zarabia. Ale dla kadry w sumie nie powinno to mie膰 wi臋kszego znaczenia.

Last edited by Khazaad at 7/8/2010 6:08:16 AM

This Post:
00
150725.166 in reply to 150725.161
Date: 7/8/2010 6:08:15 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Jedyne co by艂o by mo偶liwe to powo艂anie funkcji "Decydenta Szkolenia Zawodnik贸w" na okres np. 10 sezon贸w. Stworzenie kompetencji, zasad i wybranie w toku referendum. Jak dla mnie utopia i rzecz niemo偶liwa. Chyba 偶e przekonasz BBk贸w 偶e warto co艣 takiego pojawi膰.

Chyba, 偶e zrobimy to we w艂asnym zakresie ;), wybieraj膮c kogo艣, kto przejmie od selekcjoner贸w kadry obowi膮zek przygotowania zawodnik贸w, zostanie "g艂ow膮" skaut贸w i b臋dzie wytycza艂 kierunki rozwoju m艂odym zawodnikom. Kadencja musia艂aby obejmowa膰 co najmniej z 8 sezon贸w, bo na kr贸cej chyba nie mia艂oby to sensu. Uniezale偶niliby艣my si臋 w ten spos贸b od wygrania wybor贸w przez kogo艣, kto zjawi艂by si臋 znik膮d (a komu nie da艂oby si臋 udowodni膰 oszustwa wyborczego :)), albo kogo艣 kto nie mia艂by sensownego pomys艂u na trening, co zreszt膮 nie dziwi, bo tu trzeba planowa膰 d艂ugofalowo, a nie na dwa sezony.

Tak wi臋c my艣l臋, 偶e jest to do zrobienia. Potrzebowaliby艣my tylko kilku kandydat贸w z nieco innym podej艣ciem - a w tej chwili mo偶na by znale藕膰 co najmniej trzy obozy - stary system, system ze zmianami Hawkeyeda i "odwr贸ceni" B.B. Kinga (kt贸re w moim mniemaniu i tak "og贸lnie" s膮 do siebie zbli偶one, a r贸偶ni膮 si臋 podej艣ciem do szczeg贸艂贸w i w sumie nie wykluczaj膮 drastycznie jeden drugiego... przynajmniej na pewnych etapach szkolenia).
Kwestia techniczna przeprowadzenia takich wybor贸w to "piku艣". Opcji jest sporo.

Pytanie brzmi - czy my jako spo艂eczno艣膰 jeste艣my na to gotowi i czy znajd膮 si臋 ludzie, kt贸rzy b臋d膮 gotowi wystawi膰 si臋 na 艣wiecznik i wezm膮 na swoje barki odpowiedzialno艣膰 za wychowanie (wyszkolenie) zawodnik贸w maj膮cych szans臋 na walk臋 o najwy偶sze trofea. Ludzie, kt贸rzy potrafi膮 celnie przewidzie膰 w kt贸r膮 stron臋 p贸jdzie BB, albo stworz膮 zawodnik贸w uniwersalnych, kt贸rzy zawsze znajd膮 sobie miejsce w kadrze. 呕eby do selekcjonera nale偶a艂o ju偶 tylko dbanie o wyniki.



jasna sprawa (dziwi mnie w tym w膮tku mieszanie jaki艣 ustale艅 z BBkami po jak膮 choler臋) :)

potrzeba by osoby potrafi膮cej po艂膮czy膰 to wszystko - otwartej na uwagi selekcjonera, ale i na ch臋膰 pod膮偶ania drog膮 danego prezesa, kt贸ry sam optowa艂by za kierunkiem jaki chcia艂by dla swojego gracza - mo偶na by stworzy膰 dwa obozy scout贸w, kt贸re po akceptacji drogi jak膮 wybierze zawodnik ju偶 trawili by swoje zdolno艣ciw kreowaniu wypasionych graczy w jedn膮 lub drug膮 stron臋

wydaje mi si臋 to bardzo fajn膮 spraw膮 i jest do wprowadzenia jak najbardziej przy udziale u偶ytkownik贸w. plusy?
1. nie zamykanie na dzie艅dobry rozwoju zawodnik贸w w jeden lub drugi spos贸b.
2. nie zamykanie drzwi dla marnych wysokopotencja艂贸w gdy przy braku zainteresowania pod kadr臋 U21 tylko w niekt贸rych prezesach mo偶e jeszcze utrzyma膰 mo偶na teraz utrzyma膰 ch臋膰 ostrej pracy z grajkiem - teraz by艂oby inaczej
3. Opr贸cz gwiazd z U21 mieliby艣my rzesz臋 konkretnych grajk贸w.
4. Trenuj膮cy prezes z ni偶szej ligi i tak by mia艂 zysk bo wykszta艂ci艂by 艣wietnego grajka je艣li nie na NT to chocia偶 jako solidnego ligowca,

Advertisement