BuzzerBeater Forums

BB Poland > Mecz dnia

Mecz dnia

Set priority
Show messages by
This Post:
00
155156.158 in reply to 155156.156
Date: 11/15/2010 1:35:43 PM
Overall Posts Rated:
7474
Bo nie tylko podania się liczą do płynności

From: Czesław

This Post:
00
155156.159 in reply to 155156.157
Date: 11/15/2010 1:43:10 PM
Overall Posts Rated:
179179
Masz rację, czasami trudno dostrzec różnicę w ilości rzutów dla szybkiej i wolnej taktyki. Lub też nie potrafimy jeszcze dostrzec;)

Wracając do płynności , to trzeba wiedzieć z czego ona wynika. Kiedyś jakiś BBek napisał, że na OF wpływ ma także to jak potrafią bronić obwodowi rywala. To jest zresztą logiczne.
Skoro więc OF zależy też od rywala, to grając wolniej jest się bardziej narażonym na straty.
Jak już ktoś napisał, nie warto rozpatrywać jednego parametru w oderwaniu od drugiego, trzeba patrzeć i na swój zespół i rywala. W BB nie ma jednej, sprawdzonej drogi, i to jest w tym najlepsze...a na kócu i tak zostaje prawdopodobieństwo zwane BBbugiem;)
Na koniec meczu widzisz statystykę prób rzutowych, jednak pomniejszoną o ilość strat ( bloków? czy bloki się wliczają do prób nieudanych? ), które to wynikają m.in. z OF.

From: Mario

This Post:
00
155156.160 in reply to 155156.159
Date: 11/15/2010 1:58:16 PM
Overall Posts Rated:
605605
Oczywiście, zgadzam się z tym że OF zależy również od obrony rywala, ale głównie zależy od własnych umiejętności. Tak samo jak Oceny meczowe zależą od obrony rywala.

Rozpatrując atak LI, to na znaczeniu powinien mieć większy DV, bo rozgrywamy szybko akcje bez długiego ustawiania w ataku. Czyli więcej z obwodu powinno być gry na minięcie. Mniejsze znaczenie poda.
W wolnym ataku bardziej się podania powinny liczyć.

Grając LI opieram się na dobrej grze w defensywie, która powinna dawać mi wiele kontr. Grając kontrę to jest to zbiórka jedno podanie i rajd na kosz. Co powinno się kończyć często 2+1(jak rywal słabiej broni) .
Przynajmniej ja tak rozumiem.
Cyli do tamtego meczu, wybrałem atak spod kosza, bo byłem przekonany że będzie obrona 32, a LP dlatego że moi obwodowi mają dobre DV(tak mi się wydaje), a słabe podania(w porównaniu do DV

From: Hawkeyed

This Post:
00
155156.161 in reply to 155156.160
Date: 11/15/2010 2:17:37 PM
Overall Posts Rated:
7474
a LP dlatego że moi obwodowi mają dobre DV(tak mi się wydaje), a słabe podania(w porównaniu do DV

Chyba LI ;)

From: Czesław

This Post:
00
155156.162 in reply to 155156.160
Date: 11/15/2010 2:30:38 PM
Overall Posts Rated:
179179
Rozpatrując atak LI, to na znaczeniu powinien mieć większy DV, bo rozgrywamy szybko akcje bez długiego ustawiania w ataku. Czyli więcej z obwodu powinno być gry na minięcie. Mniejsze znaczenie poda.
W wolnym ataku bardziej się podania powinny liczyć.

Załóżmy, ze obwodowi mijali, a co z podaniem.? Przecież grając pod kosz, opierasz się głównie na podkoszowych.

Cyli do tamtego meczu, wybrałem atak spod kosza, bo byłem przekonany że będzie obrona 32, a LI dlatego że moi obwodowi mają dobre DV(tak mi się wydaje), a słabe podania(w porównaniu do DV

jak już wpadli pod koszt stały tam dwie wieże rywala z lepszą obroną ID, a nie zakładam, że twoi obwodowi to tytani IS. Co wtedy? czasem musieli podawać, a że grałeś szybko + Tie to nie były to zbyt dobrze przygotowane pozycje.









This Post:
00
155156.163 in reply to 155156.159
Date: 11/15/2010 4:05:17 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Skoro więc OF zależy też od rywala, to grając wolniej jest się bardziej narażonym na straty.


Kurcze jesteś pewny? Zawsze mi się wydawało, że jest odwrotnie. Skoro przy wolnej taktyce rzuty wykonywane są bardziej dokładnie i z bardziej przygotowanych pozycji, to analogicznie wydawało mi się że przy wolnej taktyce podania też są dokładniejsze, a więc strat de facto jest mniej. Jak to w końcu jest?:D Już pytałem wielu osób i każdy mówi co innego;-)

This Post:
00
155156.164 in reply to 155156.163
Date: 11/15/2010 4:28:44 PM
Overall Posts Rated:
179179
Tłumaczę to sobie tak:
Wolna taktyka - lepiej przygotowane pozycje- podania dokładniejsze - powinno być super.
Jednak, wolna taktyka - piłka dłużej krąży - przy dobrym OD rywala wiecej szans na przejęcie. Jeżeli do tego mamy niski OF ( nazwijmy go "swój", wynikający ze skilli naszych grajków ), to ta presja rywala nam go jeszcze bardziej obniża/ wpływa negatywnie (?).

Zgadzam się z Tobą, podania są dokładniejsze, ale tylko wtedy gdy mamy graczy potrafiących podawać. jeżeli gramy wolno z niskim OF, to przy dobrej presji rywala, może być krucho.:)

Również spotykałem się z odmiennymi, różnymi opiniami, być może to ja się mylę i źle rozumuję. W takim razie być może ktoś mnie z błędu zechce wyprowadzić ;).

This Post:
00
155156.165 in reply to 155156.163
Date: 11/15/2010 4:40:14 PM
Overall Posts Rated:
7474
Przy wolnej taktyce strat może być więcej, szczególnie ze strony zawodników którzy nie potrafią podawać, bo im dłużej akcja trwa, tym częściej mają oni okazję mieć piłkę w rękach

This Post:
00
155156.166 in reply to 155156.165
Date: 11/15/2010 5:03:44 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Czyli jak ktoś nie czuje się pewny w podaniach i próbuje to robić pośpiechu to zrobi to lepiej niż gdyby robił to wolno?:D Jakoś ta argumentacja do mnie nie dociera...To samo z kozłowaniem. Jak ktoś nie umie kozłować i chce to zrobić szybciej to zazwyczaj w ogóle mu to nie wychodzi i zazwyczaj gubi piłkę;-) A przekozłować piłkę powoli na drugą połowę potrafi każda łamaga:D

Szczerze powiedziawszy według mnie możliwe jest, że tempo gry w ataku może nie mieć wcale wpływu na straty.

Last edited by kozlik4 at 11/15/2010 5:04:16 PM

This Post:
00
155156.167 in reply to 155156.166
Date: 11/15/2010 5:17:06 PM
Overall Posts Rated:
7474
Czyli jak ktoś nie czuje się pewny w podaniach i próbuje to robić pośpiechu to zrobi to lepiej niż gdyby robił to wolno?:D Jakoś ta argumentacja do mnie nie dociera...

Chyba zupełnie nie rozumiesz o czym z Czesławem piszemy. Tu nie chodzi o robienie czegoś szybko-wolno. Tylko o to, że przy szybkiej taktyce akcja trwa krócej i nie przechodzi przez tyle rąk zawodników, więc i prawdopodobieństwo straty mniejsze. Im wolniejsza taktyka, tym dłuższa akcja, podań więcej, więc i szans na stratę więcej.

To samo dotyczy pewnie kozłowania, czyli przy wolnych taktykach piłka częściej krąży za sprawą podań a przy szybkich jest więcej gry jeden na jednego.

Szczerze powiedziawszy według mnie możliwe jest, że tempo gry w ataku może nie mieć wcale wpływu na straty.

Samo tempo nie, ale tempo plus umiejętności zawodników już tak ;)

This Post:
00
155156.168 in reply to 155156.167
Date: 11/15/2010 5:52:42 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Chyba zupełnie nie rozumiesz o czym z Czesławem piszemy.

Zupełnie to może nie;-)...ale faktycznie czegoś nie rozumiem.
[...]przy szybkiej taktyce akcja trwa krócej i nie przechodzi przez tyle rąk zawodników, więc i prawdopodobieństwo straty mniejsze. Im wolniejsza taktyka, tym dłuższa akcja, podań więcej, więc i szans na stratę więcej.

Ok.

To samo dotyczy pewnie kozłowania, czyli przy wolnych taktykach piłka częściej krąży za sprawą podań a przy szybkich jest więcej gry jeden na jednego.


Ale tutaj już zaprzeczasz temu pierwszemu...

...bo jeśli ktoś nie umie kozłować to powinien częściej podawać ograniczając jednocześnie kozły...a więc im wolniejsze tempo, tym dłuższa akcja, więcej podań, a więc mniej okazji do kozłowania i mniej strat.

Czy wolne tempo sprzyja zatem stratom, czy wręcz odwrotnie?:D A może tempo w ogóle nie ma wpływu na straty?:D Albo ma taki wpływ, że nie warto się nawet nad tym zastanawiać bo większe znaczenie ma np. obrona rywala, no i w dłuższej perspektywie czasu gry kondycja.

Last edited by kozlik4 at 11/15/2010 5:54:38 PM

Advertisement