BuzzerBeater Forums

BB Poland > Pytania i odpowiedzi vol 3

Pytania i odpowiedzi vol 3 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: al_said

This Post:
00
64323.16 in reply to 64323.15
Date: 12/17/2008 2:29:59 PM
Overall Posts Rated:
88
No ok ale jaki ma sens taka ocena? Gdyby ją przyznawali po odpadnięciu z PP to rozumiem, ale tak jest bez sensu dla mnie bo to nie moja wina, że gram w 4 rundzie a nie od razu w finale:).

From: Laczek

This Post:
00
64323.17 in reply to 64323.16
Date: 12/17/2008 2:53:47 PM
Overall Posts Rated:
00
Zgadzam sie w 100% :S


Ja w II lidze mam 3*

From: telengus

This Post:
00
64323.18 in reply to 64323.17
Date: 12/17/2008 3:58:12 PM
Overall Posts Rated:
00
Witam jestem nowy czy ktoś mi powie jakich najlepiej grajków kupić do treningu to znaczy w jakim przedziale skila konkretnie chodzi mi o rozgrywanie

wiem że główne skile to podania i rozgrywanie chce trenować rozgrywanie ale jak patrzę na ceny grajków na tl to nie wiem czy się opłaca bo ceny są tak rozstrzelane że dosłownie masakra raz za tego gościa chcą 1000$ innym razem 300000$ może mi ktoś pomóc??

From: m4ti_

This Post:
00
64323.19 in reply to 64323.18
Date: 12/18/2008 4:00:36 AM
Overall Posts Rated:
2121
witam,
Jak jestes nowy to proponuje przeczytać ten wątek na forum (11884.1), tam znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań;]
A co do grajków to 18-19 lat, potencjal gwiazda i wyzej, zalezy kogo chcesz trenowac jak PG to powinien miec glowne skile na minimum przecietnym poziomie, ale poziom porzadny jest takim wyjsciowym poziomem.

Mozesz tez zainwestowac ta kase którą chciałes przeznaczyc na zakup grajka w draft, i po sezonie wyciagnąc 3 super grajkow do treningu, oczywiscie to sie wiaze z ryzykiem jak zajmiesz jedno z czolowych miejsc, bo w tedy bedziesz losowal jako jeden z ostatnich i wiele ciekawych grajkow moze Ci umknąć.

Najlepiej jak spedzisz troche czasu poszukujac grajkow i kupisz za rozsadna cene kogos do treningu. Ze raz chca 1k a raz 300k to jest spowodowane tym pewnie ze ten za 1k niem slaby potencjał i był pewnie bez kondycji. jak dobrze poszukasz to napewno kogos znajdziesz


@al_said:

Ja mam 4,5 piłeczki wiec nie moge narzekac, jestem tez w 4 rundzie wiec umnie wszystko dziala poprawnie

From: tyr0x

This Post:
00
64323.20 in reply to 64323.14
Date: 12/18/2008 6:32:09 AM
Overall Posts Rated:
00
Nie sprzedawałem za 1 czy 2k
Jeśli już to kupowałem, a później wywalałem ich bo byli mi potrzebni tylko jako zapchaj dziury ;-)

Możesz sprawdzić to w moich transferach.

No nic ciekawe od czego to zależy ;[

From: Laczek

This Post:
00
64323.21 in reply to 64323.20
Date: 12/18/2008 9:59:59 AM
Overall Posts Rated:
00
Nie sprawdzalem Twoich transferow, tylko narzekalem sobie.. ogolnie :D


Z czasem Ci sie poprawi :P

This Post:
00
64323.22 in reply to 64323.21
Date: 12/19/2008 6:06:02 AM
Overall Posts Rated:
2222
Mam pewna wątpliwość.
Jakie znaczenie ma tempo?

Logika podpowiada że niezależnie od tego czy szybko oddamy rzut czy wolno rozegramy akcję, to przeciwnik będzie miał piłkę (jeśli trafimy, bo nie analizując kwestii zbiórek nie biorę pod uwagę nie trafionych rzutów). A więc owa logika każe myśleć że tempo nie wpływa na ilość sytuacji rzutowych względem przeciwnika. Raczej sprawia że w meczu obydwa zespoły oddadzą więcej rzutów. A więc korzyść de facto żadna.

Dalej jest również w obronie kilka wolnych i szybkich taktyk. Jakie mają znaczenie? Czy jeśli zespół A atakuje szybko, a zespół B broni wolno (trochę to absurdalnie brzmi) to jakie są tego konsekwencje?

Czy dopatrzyliście się zależności że zespoły grające szybko/wolno:
- maja więcej/mniej strat?
- notują mniej/więcej asyst? (a więc przydają się kiedy wielu zawodników potrafi podać, ale już nie czuje się tak dobrze grając 1 na 1).
- w większym/mniejszym stopniu wykorzystują (pogłębiają) przewagę (lub stratę) w porównaniu swego ataku wzg. adekwatnej obrony przeciwnika?

Inne? O co chodzi z tym tempem? Gdy wezmę piłkę i pójdę porzucać, to wiem czym jest tempo rozgrywki. Ale w tej grze? Jakie ma znaczenie? Co oznacza? Tego nie wiem i dlatego pytam: jakie są Wasze doświadczenia/przemyślenia?

This Post:
00
64323.23 in reply to 64323.22
Date: 12/19/2008 6:16:31 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Według mnie to chyba są dwie oddzielne rzeczy, które na siebie nie wpływają, bo albo bronisz albo atakujesz, nie robisz dwóch rzeczy jednocześnie. Ale oczywiście mogę się mylić ;)

This Post:
00
64323.24 in reply to 64323.22
Date: 12/19/2008 6:36:27 AM
Overall Posts Rated:
88
No cóż dla mnie są dwie grupy taktyk, pierwsze to trumna i normal, druga to obwód.
W przypadku trumny i normala taktyki różnią się tylko tempem, i tu widziałbym pewny wpływ taktyki defensywnej na ofensywną, imho jeżeli szybko bronisz mając mało staminy powinieneś wolniej atakować.

Przy obwodzie większe znaczenie od tempa ma to jakich masz graczy, motion daje dużo rzutów z półdystansu więc ważniejszy jest JS i być może DV niż JR, przy run and gun najważniejszy jest JR i JS.

Choć zasadniczo pomimo tych zmian które podobno wprowadzili a które miały sprawić, że wolniejsze tempo dla niektórych drużyn będzie lepsze nadal uważam, że najlepsze jest szybkie tempo gry, ale może to dlatego że mam graczy którzy po zmianach nadal lepiej pasują do szybkich taktyk w ataku.

JS - Rzut z wyskoku, JR - Zasięg rzutu, DV - Wejście pod kosz

Last edited by al_said at 12/19/2008 6:37:15 AM

This Post:
00
64323.25 in reply to 64323.24
Date: 12/19/2008 9:15:07 AM
Overall Posts Rated:
2222
--> vinnie_jones
A nie słyszałeś o płynnym przechodzeniu z ataku do obrony i vice? Sa tacy trenerzy dla których atak i obrona to jedno. Ale przyznam że ja żadnego z nich nigdy nie zrozumiałem.
Poważniej: zgadzam się, ale jaki wpływ ma zestawienie w tej samej strefie (np. atakuje zespół A) różnych temp zespołów? Np. zespół A atakuje szybko. Lepiej bronić się szybko czy wolno? (wybaczcie durne brzmienie pytania). A konkretnie: jakie są konsekwencje różnych zestawień?

--> al_said
Jeśli dobrze rozumiem sugerujesz że atak szybszy oznacza większe zaangażowanie w atak? I podobnie z obroną? Czyli szybka obrona jest bardziej męcząca, ale też daje lepsze efekty?
Miało by to sens.

A może jest tak że jeśli ktoś gra szybką piłką w ataku i jego zespół jest mocny w podaniach, kozłowaniu, wejściach pod kosz (w mojej opinii to umiejętności przydatne do szybkiej gry piłką i szybkich rzutów) to jego poziom ataku jest relatywnie większy? Zwłaszcza wobec zespołów ze słabszą obroną i kondycją?

_______

Pytanie z innej beczki:
Czy jeśli w R&G wystawię PF i/lub C dobrze rzucającego z dystansu to czy będzie on dużo oddawał takich rzutów? Zakładając hipotetycznie że jest on najlepszy w tej kategorii w swoim zespole. Byłby to ciekawy sposób zwłaszcza że PF/C rzadko dobrze bronią na dystansie. Macie tu jakieś doświadczenia? Samemu nie chce mi się eksperymentować :P

This Post:
00
64323.26 in reply to 64323.25
Date: 12/19/2008 9:38:02 AM
Overall Posts Rated:
88
Pytanie z innej beczki:
Czy jeśli w R&G wystawię PF i/lub C dobrze rzucającego z dystansu to czy będzie on dużo oddawał takich rzutów? Zakładając hipotetycznie że jest on najlepszy w tej kategorii w swoim zespole. Byłby to ciekawy sposób zwłaszcza że PF/C rzadko dobrze bronią na dystansie. Macie tu jakieś doświadczenia? Samemu nie chce mi się eksperymentować

Jest kilku eksperymentatorów w tym temacie, generalnie ma to sens ale tylko jeśli idzie o PFa, C bym w to nie mieszał:).

No cóż atak szybszy daje więcej rzutów, było kilka teorii że wolniej znaczy celniej, ale jakoś tego nie zauważyłem. Jedyny szybki def to pressing, i tu faktycznie jest dużo bałaganu na boisku.

Advertisement