BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek debaty

[NT] Wątek debaty (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: MD4

This Post:
00
148681.160 in reply to 148681.139
Date: 7/1/2010 1:43:25 PM
Overall Posts Rated:
00
Jak sobie wyobrażacie całą otoczkę wokół kadry NT. Czy przewidujecie jakieś konkursy, ciekawe opisy rywali takie jak np u vinniego - choć jego wstępniaków do meczów to chyba nic nie przebije ;) - itp.


Na pewno będę chciał stworzyć pare ciekawych konkursw i zabaw.Oczywicie z bardzo fajnymi nagrodami:)
Jak juz pisałem w mojej mowie wyborczej chciałbym zjednoczyć polską społecznoć w BB.Wszystkich chętnych managerów, ktorzy będą zainteresowani pomaganiem mi w prowadzeniu reprezentacji na pewno ''zatrudnie''-tych bardziej dowiadczonych do ważniejszych spraw, a tych mniej dowiadczonych do drobiazgów.Pisałem również o scautach w reprezentacji, których chciałbym aby było ok.50.NIe przestraszajcie się tą liczbą, bo każdy by pełnił inną funkcję.Ja osobicie bym miał tylko 3-5 pomocników(scautów głównych).Reszta to osoby, które by chciały pomóc reprezentacji i podlegały by moim pomocnikom.

From: B.B.King

This Post:
00
148681.161 in reply to 148681.139
Date: 7/1/2010 1:45:17 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Jak sobie wyobrażacie całą otoczkę wokół kadry NT. Czy przewidujecie jakieś konkursy, ciekawe opisy rywali takie jak np u vinniego - choć jego wstępniaków do meczów to chyba nic nie przebije ;) - itp.

Jasne. Oczywiście wolałbym, żeby konkursy i ciekawostki o krajach prowadziły inne osoby. Po pierwsze - one będą się lepiej wtedy bawić (a o to chodzi w otoczce), po drugie ja będę miał więcej czasu a po trzecie zrobią to lepiej ;-)

From: Jax

This Post:
00
148681.162 in reply to 148681.159
Date: 7/1/2010 2:09:10 PM
Overall Posts Rated:
773773
Ja bym wolał takiego (ss: 115 pensja: 107 tys.)
13 12
16 10
8 8
15 14
11 8

SF ma za darmo HN, DV, PS, IS, OD (całkiem dużo darmowych skilli, więcej ma tylko C).
Skoro tak i to gdybym miał do wydania tyle samo punktów skilli oraz miał się zmieścić w pensj to odjąłbym mu HN i SB a podniósł PS i DV. Powody dlaczego w pierwszej kolejnośći zrezygnowałbym z tych skilli to opisałem kilka postów wyżej. Trzymając się jednocześnie zasady, że każdy skill minimum 6 to wychodzi mi taki wybranek:

13 12
16 8
10 10
15 14
11 6

Można by odjąć jeszcze trochę HN i dodać DV i PS, ale nie lubię dużych dysproporcji pomiędzy HN i DV. Po pierwsze dlatego, że te skille ze sobą współpracują, a po drugie, że ich trening jest mocno powiązany więc i tak bardzo nie da się nad nimi zapanować.
Oczywiście darmowych skilli nigdy w życiu bym odbierał, ale chodzi o zabawę w zmieszczeniu się w sumie skilli ;-)
IS już dużo nie da się zmieniać bo zawodnik się przekręci na PF-a i wtedy IS przestanie być darmowe.


SF ma za darmo OD ??? Z tego odwracania chyba coś ci się odwróciło :-)

From: B.B.King

This Post:
00
148681.163 in reply to 148681.154
Date: 7/1/2010 2:28:09 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Nie obrażam się bardzo jak jestem atakowany ale jednak jak ktoś wyskakuje bardzo ostro, to mam prawo do obrony. Ja nikogo nigdy nie atakowałem i odrobinę takiej dobrej woli bym sobie życzył.
Przez kilkanaście pierwszych ataków jestem w stanie przejść lekko ale nie będę się uśmiechać w nieskończoność.
Natomiast różnice zdań są wręcz wskazane, jednak można to robić w kulturalny sposób i nie wszyscy potrafią.
Faktycznie, kilka zgrzytów się pojawiło, i ostro mnie one zniechęciły do BB.
Pierwszy raz taka sytuacja się pojawiła dawno temu, gdy napisałem do Al_Saida, że uważam, że nasi kadrowicze powinni mocniej trenować obronę. To jeszcze było w czasach gdy królowała opinia, że jest drastyczna przewaga nad atakiem. Odpisał mi wtedy, że o wiele lepiej skupić się na skillach ofensywnych, pozostaliśmy w różnicy zdań, ale wszystko odbyło się kulturalnie.
Jednak w tej chwili większość, jak nie wszyscy zaczynają ustawiać skład od obrony. Tak wiec wyszło na moje.
Poważny zgrzyt się pojawił natomiast później przy okazji omawiania tempa. To było w czasie, gdy wiele osób uważało, że szybsza taktyka to więcej akcji tylko dla siebie (nie przyjmując do wiadomości, że rywal wtedy też ma ich więcej). Odważyłem się powiedzieć, że wolne taktyki są warte uwagi. Al_Said odpowiedział, że w ogóle nie mają sensu, ale różnica zdań nie jest istotna, istotna reakcja, która była skandaliczna. Zostałem nazwany szkodnikiem, który szkodzi innym userom. Nie było żadnej rozmowy na argumenty tylko jakieś takie wycieczki..
Ja wtedy prawie w ogóle nie udzielałem się na forum ale z pobieżnie zdobytych informacji dotarło do mnie, że w ogóle jakaś dziwna atmosfera wtedy była na forum, jakieś podziały my/oni, starzy/nowi - nie mam pojęcia, ale chyba oberwałem rykoszetem.
Parę dni temu ktoś na forum napisał, że w PLK częściej grają wolno niż szybko... Nie wiem na ile to prawda, bo tego nie sprawdzałem i czy dotyczy wybranych zespołów i czy może tylko w jednym tygodniu się tak zdarzyło. Ale jednak wychodzi na to, że podejście do tempa też się zmieniło.
Identyczna sytuacja była też przy okazji odwróconych. Ale tutaj muszę przyznać, że choć większość osób jest sceptycznie do tego nastawiona, to potrafiła jednak kulturalnie przestawiać inne zdanie. Szanuję to i nie mam pretensji. A zamieszanie się zrobiło z powodu kilku osób, które w niekulturalny sposób zareagowało. Ale one ostatnio rzadziej lub w ogóle nie pojawiają się na forum.
No i jeszcze sprawa gdy pokazałem swoją Moc przy poprzednim drafcie ;-) Traktuję to sytuację z przymróżeniem oka, jednak kilka osób pojechało ostro bandzie zarzucając mi łamanie reguł, co jest przecież na forum zabronione. Nie pochwalam ale nie chowam urazy.
Oczywiście z Mocy bedę korzystał kiedy tylko będę miał ochotę ;-)

From: B.B.King

To: Jax
This Post:
00
148681.164 in reply to 148681.162
Date: 7/1/2010 2:37:02 PM
Overall Posts Rated:
12061206
A nie wiem czemu tak mi się napisało. Oczywiście za darmo ma bloki a nie obrona. Szedłem ze skillami po kolei od góry, alei jakoś tak mi się napisało, bo tak to jest, jak się w ciągu krótkiego czasu na wiele rzeczy odpowiada. Już poprawiłem.
Jakbym faktycznie uważał, że OD ma za darmo to bym mu podniósł w swoim modelu.

A jakby SF miał jednak za darmo OD to by była kapitalna sprawa. Całe odwracanie byłoby jeszcze łatwiejsze ;-)
A tak to SF pod kątem pensji to jest taka trochę gnida. Dużo skilli ma za darmo i to jest fajne. Ale z drugiej strony te kilka skilli nabija mu ostro zarobki, a w dodatku są w tym dwie obrony, więc odwracanie nic nie da.
I właśnie przez to ostatnio widziałem, jak ktoś na forum narzekał, żeby nie brać w drafcie SF-ów. Bo mają kilka skilli a reszta czarne i można się przewieźć. Lepiej brać inne pozycje bo tam wiadomo, że musi mieć więcej skilli czyli mniej dziur.

This Post:
00
148681.165 in reply to 148681.164
Date: 7/1/2010 3:03:43 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Chyba przebrnąłem przez wszystkie pytania. Były ciekawe, ale nie będę ukrywał, że największe rezerwy w NT tkwią w odwracaniu i na tym chcę się skupić.
Dzięki temu możemy mieć najlepszą kadrę w BB a dodatkowo zawodnicy będą dostęni dla normalnych klubów, bo będą mieli niższą pensję.
Tak więc posiadacze reprezentantów będą mieli lepszych zawodników, płacąc przy okazji niższe podatki ;-)
Dzięki temu chcę zyskać o wiele więcej klubów chętnych do treningu.

This Post:
00
148681.166 in reply to 148681.165
Date: 7/1/2010 3:10:32 PM
Overall Posts Rated:
2121
Dostępni - owszem, ale dla klubów które odwracają zawodników, bo co mi po Centrze z OD skoro nie mam SG z ID... etc. Także jak dla mnie to może sprawiać wieksze problemy żeby znaleźć dom takiemu zawodnikowi mimo ze bedzie mial nizsza pensje. No chyba że w końcu każdy będzie odwracał

This Post:
00
148681.167 in reply to 148681.166
Date: 7/1/2010 3:15:49 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Gdy wygramy tytuł odwróconymi to nikt nie będzie chciał nieodwróconych ;-)
Albo gdy w lidze zleje Cię ktoś z pensjami 2x niższymi, to będziesz miał do wyboru zrobić to samo co on, lub w przyszłym sezonie dostać jeszcze większe baty ;-)

This Post:
00
148681.169 in reply to 148681.167
Date: 7/1/2010 3:20:43 PM
Overall Posts Rated:
2121
Tylko czy wygramy? Widzę sens w odwróconych jeśli chodzi o klub, ale jaki jest sens jeśli chodzi o reprezentację? Przecierz tam nie ma limitu pensji. No i pytanie juz bardziej praktyczne. Czy jeśli grasz odwróconymi czyli zmieniasz sobie krycie to nie tracisz na obronie w przy różnych rodzajach krycia? (3-2, 2-3, 1-3-1) Pytam bo rzadko kiedy zmieniałem krycie do tej pory i cięzko mi było cos wywnioskować.

This Post:
00
148681.170 in reply to 148681.168
Date: 7/1/2010 3:28:11 PM
Overall Posts Rated:
12061206
zobaczymy jak odwróceni wyjdą ;-)

Dzięki za głos!
??
;-)

Advertisement