BuzzerBeater Forums

BB România > intrebari 2

intrebari 2 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: alxu

This Post:
00
111211.17 in reply to 111211.16
Date: 12/18/2009 1:26:46 PM
Overall Posts Rated:
11
tot ce e posibil ... cum ziceam , nu e real jocul asta ;)...decat sa incercam sa-i gasim asemanari cu cel real , nu mai bine luam noi o minge si mergem in sala sa jucam ( ca afara nu prea merge ) :)))

Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted
Message deleted
This Post:
00
111211.25 in reply to 111211.24
Date: 1/2/2010 4:04:07 PM
Universitatea Cluj
RBBA
Overall Posts Rated:
7373
Second Team:
Napoca Praetorians
Si eu sunt adeptul antrenamentului pe 2 posturi. Pe ansamblu acesta are cele mai multe avantaje:
- in acelasi timp poti sa iti creezi jucatori care sa fie pe gustul tau si sa nu depinzi de vanzare/cumparare de jucatori antrenati (ex: antrenezi 2 Cj si vinzi unul ca sa iti iei un AR...gasesti mai greu un AR gata antrenat care sa il placa);
- un alt alt avantaj ar fi evolutiile echipei in meciuri. Se creeaza o echipa mai omogena;
- fara un astfel de antrenament practic nu poti crea EX.

Antrenamentul pe un singur post e bun daca vrei sa faci superjucatori care sa ii vinzi la preturi foarte mari, dar e o aborbare mai riscanta (accidentari, schimbari in economia jocului, nu esti sigur ca o sa fie de nationala ca sa le creasca valoarea). In plus, nu poti antrena complet un jucator prin metoda asta. Esti obligat sa apelezi si la antrenament de 2 pozitii(aruncari din saritura, patrundere, recuperari). In momentul asta automat pierzi 2-3 locuri de antrenament. Are totusi unele avantaje in afara de cele pur economice. La echipe care sunt complete, au jucatori tari pe toare pozitiile, ar merge un astfel de antrenament deoarece nu trebuie sa faca o restructurare prea mare a echipei. Pot antrena jucatori si de la 18 ani fara sa renunte la performantele de top. (ex: BC Torooo )

Daca antrenezi jucatori pentru a crea o echipa competitiva, merge mai bine cu antrenamentul pe 2 pozitii, eventual alternat cu cel de 1 pozitie pentru a da un plus titularilor la aparare sau atac.


Ar mai fi multe de spus si impartasit din partea fiecarui manager.

Last edited by ilysian at 1/2/2010 4:05:27 PM

From: Damir

This Post:
00
111211.26 in reply to 111211.25
Date: 1/2/2010 4:44:27 PM
Overall Posts Rated:
4141
Perfecta dreptate, Mihai. De obicei faci un mix de 1 pozitie/2 pozitii. Totusi sunt predispus pentru 1 pozitie, fiindca am 2 puradei care trebuie sa faca o diferenta pentru nationala de viitor.

@ all of you: Mai, fratilor, daca tot asa o sa va hamaiti, sa stiti ca in cateva sezoane veti fi batuti de noi, moldovenii, care suntem prezenti doar din sezonul 6 in joc. Mereu o sa apara probleme, mereu o sa fie tabere - dar alegerile de bine, de rau au trecut. Ganditiva la echipa nationala. Daca decideti sa nu o faceti nu e o problema - tineti-va atunci de echipa personala.

Sunt de acord, daca nu antrenezi pentru nationala poti fi mai profitabil - nu esti fortat sa antrenezi pe o singura pozitie, nu tii jucatorii doar pentru o promisiune de a fi luati la nationala, ii poti vinde, obtine ceva capital, face niste speculatii ca in final sa devii si mai puternic financiar. Pentru mine insa este o abordare lipsita de suflet si nu mi-ar fi atat de interesant.

Urmaresc forumul vostru, cat si alte forumuri (cunoscand cateva limbi straine). Daca o sa zic ca mi-i greata sa citesc toata populatia asta de cuvinte si urari marete, o sa fiu prea delicat. Sunt sigur ca sunt multi oameni, care privesc, citesc, dar nu se incumeta sa intervina si ei, pentru ca nu le face placere. Incercati sa fiti mai blanzi unii cu altii si poate veti atrage mai mult spor pentru ROMANIA.

La multi ANI!

This Post:
00
111211.27 in reply to 111211.26
Date: 1/2/2010 5:07:06 PM
Overall Posts Rated:
00
Perfecta dreptate, Mihai. De obicei faci un mix de 1 pozitie/2 pozitii.


Cam asa fac si eu.

Nu postasem eu mai sus dar iti multumesc pt.apreciere!

O seara placuta Damir!

Advertisement