BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Sezon 25

[U21] Sezon 25

Set priority
Show messages by
From: Jax

This Post:
00
248388.17 in reply to 248388.16
Date: 9/23/2013 4:46:13 PM
Overall Posts Rated:
773773
jak rywal rzuci przez niego tylko 2 punkty a on rzuci 4 to w czym problem ? ;-)

Po za tym czego ma w kadrze nie grać grajek z najwyższym SS4 , tylko dlatego ze nie ma IS ? To może trenujmy tylko IS i z najwyższym niech gra ? ;-)

From: borczi

This Post:
00
248388.18 in reply to 248388.16
Date: 9/23/2013 4:50:34 PM
Overall Posts Rated:
593593
Zastanawiające jest, że KK rzucał najwięcej razy w sparingu NT:-) Dziwna sprawa.


Jak widać nie jest prosto wkomponować kogoś takiego w taktykę... przede wszystkim dlatego, że przewidywanie wpływu KK na dany pomysł taktyczny to wróżenie z fusów, bo brak materiału porównawczego.

W każdym bądź razie gra LI czy tym bardzie LP centrem bez IS to według mnie samobójstwo. W końcu to podkoszowi są podstawą tego ataku.


Na PFie nie zagra tym bardziej... na SFa póki co się nie nadaje (chociaż, chociaż...). Samobójstwo nie - w sytuacji, gdy swoją obroną powstrzymuje atak rywala i czas przebywania KK na boisku z lepszymi atakującymi kończy się koło remisu, a jak schodzi potrafimy mieć lepszy atak od rywala, to... ryzykowne i trudne, ale nie samobójstwo. Chociaż z pewnością te dotychczasowe występy dały mi sporo do myślenia. A na dodatek dzisiejszy mecz kadry "dorosłej" pokazał, że te "20" w obronie jakoś nie wystarczają. Kolejny dowód niestety na to, co pisałem po poprzednim sezonie - to gonienie naszej ID nie ma wielkiego sensu, bo co z tego, że tracimy mało punktów (jak w ME), gdy rzucamy jeszcze mniej... jednak ten element w grze moim zdaniem odbiega od realizmu - przewagę ma atak i lepsze moim zdaniem będzie dwadzieścia w IS od dwóch dwudziestek w ID i BL - oczywiście w sytuacji, gdy koledzy mają po trzy piętnastki i przyzwoite bloki.

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: borczi
This Post:
00
248388.19 in reply to 248388.18
Date: 9/23/2013 5:04:21 PM
Overall Posts Rated:
593593
Rok temu w strasznie trudnym meczy z Estonią rzucił nam najwięcej punktów... :

(27755907)

ciekawe co się kryje pod tą pensją:)

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: Pewu

This Post:
00
248388.20 in reply to 248388.18
Date: 9/23/2013 5:11:35 PM
Overall Posts Rated:
914914
Czuję się poniekąd wywołany do tablicy, więc postaram się moją opinię przedstawić. Zacznijmy od powodów porażki - konkurs. Menadżer Węgrów napisał wprost, grają w tym meczu najlepszym możliwym ustawieniem. My zaś, zagraliśmy z kilkoma zawodnika prosto z konkursu. Po prostu nie graliśmy na 100% naszych możliwości, a o dziwo trzymaliśmy się blisko remisu do ostatnich minut meczu. Zbiórki z pewnością kuleją u naszych podkoszowych co było dziś widać i może dać o sobie znać grając już w meczach o punkty. Kozlik, nie tylko Kuzniar ma z nimi problem ;)

W każdym bądź razie gra LI czy tym bardzie LP centrem bez IS to według mnie samobójstwo. W końcu to podkoszowi są podstawą tego ataku.

Kilka faktów z dzisiejszego meczu. Kuzniar ostatni raz zagrał na parkiecie 3:36 do końca meczu. Schodząc wynik był 102:103 dla Węgrów. Co się działo później? Horror, na którym byliśmy obecni ja z Borczim. 5:18 przegraliśmy ostatnie trzy i pół minuty. Niestety IS nam nie pomógł.

Mogę zgodzić się z jednym, należało inaczej rozplanować treningi. Niestety taka jest cena testów, że nie zawsze da się wszystko zaplanować na ostatni guzik. Zbiórki powinny być wcześniej lekko dotrenowane, a teraz jedynie szlify w obronie i blokach. Niestety ten element jest zmorą nie tylko KK, ale i całej reprezentacji.

Last edited by Pewu at 9/23/2013 5:12:26 PM

From: borczi

To: Pewu
This Post:
00
248388.21 in reply to 248388.20
Date: 9/23/2013 5:21:22 PM
Overall Posts Rated:
593593
:) Ja tylko co do tej "zmory"... to nie do końca tak - jak już pisałem dziś akurat nie zagrały w meczu dwie "14" w tym skillu. Mamy pecha, bo jedna z tych czternastek trafiła do Andory, gdzie już treningu nie zobaczy. Faktycznie u czterech ważnych dla mnie zawodników (oprócz KK - on piąty) zbiórki mamy na poziomie 9, 11-12. W tym meczu zagrali akurat wszyscy, bo jak pisałem najważniejszym celem było zobaczenie, który z nich najlepiej spisze się na pozycji SFa. W kolejnych spotkaniach pojawią się te dwie "14"... i wejdą w miejsce kogoś z niższymi zbiórkami. W tym sezonie na szczęście mamy spory wybór. Do tego przemyślę jeszcze raz plan treningów na najbliższe tygodnie - dam Ci znać PeWu - nie zmienimy tego pierwszego, ale może z uwagi na problem z Reizerem będziemy szukać zastęspstwa:)

Ps. Czy jest ktoś chętny na Reizera? Nie wiem jeszcze za ile... ale może uda się namówić właściciela na jego kolejną sprzedaż. Gorzej, że jakoś mi się nie chce wierzyć, że będzie chciał stracić... a poprzednio poszedł za 800tys:(

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: kozlik4

To: Jax
This Post:
00
248388.22 in reply to 248388.17
Date: 9/23/2013 5:29:29 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
jak rywal rzuci przez niego tylko 2 punkty a on rzuci 4 to w czym problem ? ;-)

Jeśli by tak było to ok...
Po za tym czego ma w kadrze nie grać grajek z najwyższym SS4 , tylko dlatego ze nie ma IS ? To może trenujmy tylko IS i z najwyższym niech gra ? ;-)

Zaraz pewnie pojawią się głosy, że specjalnie jestem przeciwko KK...Nic z tych rzeczy. Nie napisałem, że ma nie grać. Natomiast daje to pod rozwagę. Generalnie jestem zdania, że C szczególnie w U-21 gdzie nie ma obwodowych z jakimś super ISem jest kluczowy w ataku pod kosz.

Natomiast jeśli KK jest zawodnikiem, z którego szkoda rezygnować, a przydaje się tylko w obronie to polecałbym ustawić go na SF, a zmienić obronę na C. Tylko wtedy przydałby się podkoszowy z OD chociaż 7-8 (najlepiej kilku jeśli chcemy grać bungą) do ataku z PF, a krycia na SF. No i Pewu mógłby dociągnąć tego ISa do 9-10 tak by KK przydał się też w ataku na tym SF;-) Kuźniar RB też nie ma za wysokiego jak na PF/C, a na SF jest wręcz idealne. Może zamiast tego RB warto dociągnąć IS do 10 i jakieś JS? Może ST bo pewnie musiałby być ręcznie wstawiany do składu i wtedy pewnie by dużo grał. Pomyślcie Borczi. Według mnie to mogłoby bardzo fajnie zagrać!

From: borczi

This Post:
00
248388.23 in reply to 248388.22
Date: 9/23/2013 5:45:15 PM
Overall Posts Rated:
593593
Kozlik - myślimy:)

To co opisałeś z SFem, to właśnie ten pomysł, z powodu którego pisząc o tym, gdzie bym widział KK umieściłem nawias przy SFie;) Dlatego też mocno męczę PeWu o trochę IS... na JS pewnie nie starczy czasu... mam obiecane, ale gracz należy do właściciela, a selekcjoner nie ma nic do gadania:) Zdradzę, że dzisiejszy mecz to tak naprawdę szukanie pary na SFie... mam do wyboru - albo ustawienie "na sztywno" obwodu - żeby mi jakiś PG nie był przez bungę wystawiany na SFie, albo ustawienie "na sztywno" właśnie dwóch SFów. Nie chciałem zdradzać, ale dyskusja weszła na tak duży poziom wtajemniczenia, że już nie ma co ściemniać... chcę mocno spróbować drugiego rozwiązania. Mamy podkoszowych z OD 6-7, więc w tym roku sporo łatwiej kombinować. Gorzej tylko, że w obronie na C przyda się mocno też RB... boję się tego, że nasi centrzy ustawieni wymiennie w obronie jako SF nie zagwarantują tylu zbiórek, co grając w obronie na C. Jako drugi SF powinien więc grać zawodnik z mocnymi ID i RB. I tu się zaczynają schody... szczerze mówiąc nie wiem, czy kombinacje alpejskie z próbą umieszczenia KK w składzie są warte tego, jaki efekt uzyskamy:/ Być może lepszym rozwiązaniem by była gra na SFie wysokimi z fajną górą, ale RB koło 11-12, a na PFie i C typowymi centrami ze skillami 15,15,15;)

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
This Post:
00
248388.24 in reply to 248388.23
Date: 9/23/2013 6:07:30 PM
Warsaw Mutants
III.4
Overall Posts Rated:
10801080
Ja też popieram ustawienie ręczne SFów. Sam gram zwykle bungę 80% ustawioną w ten sposób i sprawdza się to bardzo dobrze. Wtedy zawsze obrońcy grają na PG lub SG a podkoszowi na PF i C. Natomiast gdy gram bungę 100% to momentami ma miejsce przykry dla mnie w skutkach miszmasz.

This Post:
00
248388.25 in reply to 248388.24
Date: 9/23/2013 6:13:45 PM
Overall Posts Rated:
593593
(...) momentami ma miejsce przykry dla mnie w skutkach miszmasz.


:) jak to w bundze ;)

(http://www.triplem.com.au/melbourne/shows/hot-breakfast-e...)

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: borczi
This Post:
00
248388.26 in reply to 248388.25
Date: 9/24/2013 5:24:43 PM
Overall Posts Rated:
593593
Dwaj pierwsi rywale już znani. Na pierwszy ogień pójdą:

Barbados ( (http://www.buzzerbeater.com/country/95/jnt/players.aspx) ) - egzotyka... jeden niezły zawodnik: (29138508)

Wenezuela ( (http://www.buzzerbeater.com/country/74/jnt/players.aspx) ) - trochę mniejsza egzotyka;)... ciekawy rozgrywający: (27956650)

Na razie więc dość lajtowo. Jest czas na zgranie zespołu... z KK w składzie lub bez... na SFie lub na C;)

Trochę o przeciwnikach - z tych zespołów, które już teraz mogę sprawdzić zdecydowanie najsilniej wyglądają... Węgrzy. Może dobrze, że właśnie z nimi zagraliśmy jedyny sparing - wiemy teraz czego możemy oczekiwać, a do tego Domi (coach Węgier) ma trochę zgryz, bo wie, że graliśmy bez obwodu. Dość silne będą zespoły Białorusi - na czele z najlepszym aktualnie graczem na świecie:

(27968106)

Taki "monster" to wzór dla tych, którzy biorą udział w konkursie "Polska rządzi pod koszem"!!!

Nieźle wyglądają też Czesi.


... i jeszcze ciekawostka - najlepszy zespół obwodowy świata;) Bośnia i Hercegowina... ja nie wiem, co oni tam jedzą... nie mają żadnego centra ze zbliżoną pensją, ale za to:

(27737364) - góra na poziomie SS6 79-81 ... jakaś masakra! Znam trzy skille (poziom przed ostatnim treningiem): wejście pod kosz "15", kozłowanie "16", zasięg "10"... do tego żeby tak nabić pensję na PG to OD i podania na poziomie przynajmniej "14".

(27737500) - taki sobie słabiak... na tle tych dwóch pozostałych oczywiście... bo my takiego od dwóch sezonów nie mamy;)

(27737640) ... i trzeci...

:) czyli nasz cel za dwa i trzy lata - mieć centrów po 150 tysięcy + trzech takich na obwodzie!



Last edited by borczi at 9/24/2013 6:30:22 PM

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: borczi
This Post:
00
248388.27 in reply to 248388.26
Date: 9/29/2013 8:05:03 AM
Overall Posts Rated:
593593
Jutro Barbados... rywal egzotyczny i pewnie najsłabszy spośród tych, z którymi zmierzymy się w tym roku. Trudno w takim meczu nawet o miarodajne testowanie jakichkolwiek rozwiązań taktycznych. Mimo to jest plan - sprawdzić ustawienie z KK na SFie (z "odwrotką" w obronie). Za wiele pewnie z tego meczu się nie dowiemy... jedynie może rozkład minut i czy w ataku KK nie odda na tej pozycji tylu rzutów, co w kadrze dorosłej)

Zapraszam jutro na czat...

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
Advertisement