BuzzerBeater Forums

BB Poland > Mecz dnia

Mecz dnia

Set priority
Show messages by
From: Mario

This Post:
00
155156.170 in reply to 155156.162
Date: 11/15/2010 7:36:11 PM
Overall Posts Rated:
605605
Obwodowi mijają obwód i trafiają jeszcze na źle ustawione wieże, bo nie zdążyły wrócić z ataku. Czyli akcja powinna się kończyć albo faulem, albo prostymi punktami. Tak jak wspominałem szybsze tempo ataku przy mocnej obronie powinno temu sprzyjać. Naturalną rzeczą w koszu jest to że najłatwiej punkty zdobywa się po kontrze gdzie rywal nie jest ustawiony w obronie. Ty mi mówisz, że nie ważne czy zagram szybko czy wolno, bo już będą tam czekać ustawione wieże. Moim zdaniem tak nie powinno być.
----------
A co do ID obwodowych to wydaje mi się, że trochę przesadzamy z tym. Oczywiście, że jest istotne i czym wyższe tym lepsze. Ale czy jak zawodnik idzie sam na sam z koszem w pełnym biegu to co jest najważniejsze? HN, DV, IS? Nie róbmy z obwodowych, że IS mają mieć jak PFy.
Tak samo jak wiadomo, że im bliżej kosza tym teoretycznie łatwiej o zdobycie punktu.

Tak zastanawiając się to podczas penetracji z obwodu, rzut się na półdystansie zaczyna(a na upartego i z obwodu), tam gdzie zaczyna się dwutakt, więc rozumując tak IS znikomą rolę tu by odgrywał. Tylko DV z JS. Ale jak mówiłem do każdego pomysłu argumentacje sensowną można dopisać.
IS rozumuje w tej grze jako typowy skill podkoszowy. Czyli bardziej walkę o pozycje pod koszem między rywalizującymi centrami z wykorzystaniem gry 1na1(balans ciała etc).

From: Czesław

This Post:
00
155156.171 in reply to 155156.170
Date: 11/16/2010 1:46:12 AM
Overall Posts Rated:
179179
Obwodowi mijają obwód i trafiają jeszcze na źle ustawione wieże, bo nie zdążyły wrócić z ataku. Czyli akcja powinna się kończyć albo faulem, albo prostymi punktami.

Skąd to wiesz, że nie zdążyły wrócić? Po tym jak jak rywal zdobył punkty? Grając taktykę , w której więcej rzucają obwodowi? Czy po strefie 3-2?;)

Naturalną rzeczą w koszu jest to że najłatwiej punkty zdobywa się po kontrze gdzie rywal nie jest ustawiony w obronie. Ty mi mówisz, że nie ważne czy zagram szybko czy wolno, bo już będą tam czekać ustawione wieże.

Za bardzo mieszasz rzeczywistość z grą.:)

A co do ID obwodowych to wydaje mi się, że trochę przesadzamy z tym. Oczywiście, że jest istotne i czym wyższe tym lepsze. Ale czy jak zawodnik idzie sam na sam z koszem w pełnym biegu to co jest najważniejsze? HN, DV, IS? Nie róbmy z obwodowych, że IS mają mieć jak PFy.

Miałem na myśli ID podkoszowych. Moim zdaniem, żeby stworzyć sobie sytuację i minąć rywala potrzebuje DV i HN. Nikt z nich nie robi, szczególnie ja:). W poprzednim poście napisałeś:

Cyli do tamtego meczu, wybrałem atak spod kosza, bo byłem przekonany że będzie obrona 32, a LI dlatego że moi obwodowi mają dobre DV(tak mi się wydaje), a słabe podania(w porównaniu do DV

A ja odpisałem :
jak już wpadli pod koszt stały tam dwie wieże rywala z lepszą obroną ID, a nie zakładam, że twoi obwodowi to tytani IS. Co wtedy? czasem musieli podawać, a że grałeś szybko + Tie to nie były to zbyt dobrze przygotowane pozycje.

Nie chodzi o to, żeby obwodowi byli full wypas w IS;), oni mają kreować sytuacje, lub próbować penetracji. Żeby tak grać muszą mieć odpowiednie skille, a na pewno nie ułatwia im życia gdy czeka na nich trójka niezbyt przyjaźnie nastawionych rywali:))


Tak samo jak wiadomo, że im bliżej kosza tym teoretycznie łatwiej o zdobycie punktu.

Na podstawie czego Ci się wydaje?;) To nie jest rzeczywista koszykówka:).

IS rozumuje w tej grze jako typowy skill podkoszowy. Czyli bardziej walkę o pozycje pod koszem między rywalizującymi centrami z wykorzystaniem gry 1na1(balans ciała etc).

IS to walka o pozycje? Jak to rozumiesz ? Co to znaczy, że centrzy wykorzystują grę 1 na 1? Jakie skille im są do tego potrzebne?;)
Ponownie uważam, że za bardzo łączysz rzeczywistą koszykówkę
Z instrukcji IS: Lepiej rzucający z bliższej odległości zawodnik, będzie częściej rzucał za dwa punkty.


Last edited by Czesław at 11/16/2010 1:48:46 AM

This Post:
00
155156.172 in reply to 155156.169
Date: 11/16/2010 9:13:29 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
I znowu chyba nie rozumiesz. Wolne tempo sprzyja stratom w przypadku zawodników mających problemy z podawaniem. Szybkie z kozłowaniem. Tak, tempo ma wpływ na straty ale w połączeniu z taktyką.

Pewnie, że nie rozumiem. Gdybym rozumiał to bym nie zadawał pytań;-) Swoją drogą ciągle zmieniając zdanie sam sprawiasz wrażenie nie do końca rozumiejącego;-)

Z tą kondycją bym się akurat nie zgodził, bo nie zauważyłem, żeby w końcowych minutach przed zmianą zawodnika popełniał on więcej strat ;)

To popatrz np. na straty Anisiewicza w końcówce meczu z Węgrami.

Podsumowując: W celu ograniczenia liczby strat, przy wyborze tempa gry trzeba wziąć pod uwagę:
- umiejętność kozłowania i podawania swoich zawodników,
- umiejętność kozłowania i obrony na dystansie rywala
- kondycję swoją i rywala

This Post:
00
155156.173 in reply to 155156.172
Date: 11/16/2010 9:40:02 AM
Overall Posts Rated:
7474
Pewnie, że nie rozumiem. Gdybym rozumiał to bym nie zadawał pytań;-) Swoją drogą ciągle zmieniając zdanie sam sprawiasz wrażenie nie do końca rozumiejącego;-)

Od początku do końca pisałem cały czas to samo. To Ty stale coś przekręcasz ;)

To popatrz np. na straty Anisiewicza w końcówce meczu z Węgrami.

Zawodnik nie męczy się tylko w końcówce meczu, ale w każdej kwarcie.

This Post:
00
155156.174 in reply to 155156.173
Date: 11/16/2010 9:55:27 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies

Zawodnik nie męczy się tylko w końcówce meczu, ale w każdej kwarcie.


Co nie zmienia faktu, że wraz z kolejną kwartą zmęczenie narasta;-)

From: Big Z
This Post:
00
155156.175 in reply to 155156.174
Date: 11/16/2010 10:04:28 AM
Overall Posts Rated:
6363
Nie wiem czy pamiętacie jak kilka sezonów temu BBcy przyznali, że przez ich przeoczenie przy wolnych taktykach jest dużo więcej strat niż przy szybkich, co nie było zgodne z ich zamysłem. Mieli to poprawić i chyba tak się stało.

Jak popatrzyłem na szybko na moje mecze, to wolna taktyka zapewniała mojej drużynie na ogół mniej strat. Oczywiście tak jak pisaliście, na liczbę strat ma też duży wpływ postawa przeciwnika.

This Post:
00
155156.176 in reply to 155156.166
Date: 11/16/2010 11:57:58 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838
Czyli jak ktoś nie czuje się pewny w podaniach i próbuje to robić pośpiechu to zrobi to lepiej niż gdyby robił to wolno?:D Jakoś ta argumentacja do mnie nie dociera...To samo z kozłowaniem. Jak ktoś nie umie kozłować i chce to zrobić szybciej to zazwyczaj w ogóle mu to nie wychodzi i zazwyczaj gubi piłkę;-) A przekozłować piłkę powoli na drugą połowę potrafi każda łamaga:D

Szczerze powiedziawszy według mnie możliwe jest, że tempo gry w ataku może nie mieć wcale wpływu na straty.


Całe nieporozumienie wynika z tego że taktyki są podobno szybkie i wolne, ale w rzeczywistości chodzi o jakość wypracowanej do rzutu pozycji. Jeśli grasz "szybko" tak naprawdę zawodnicy szukają pozycji z której mają szanse trafić np. z 40% skutecznością.
Jeśli grasz "wolno" zawodnicy szukają pozycji z której mają szanse trafić z 50% skutecznością (te procenty to mój wymysł, nie wiem jakie dokładnie są).
Z tego wynika że przy "szybkim" graniu szybciej są oddawane rzuty bo słabsza pozycja zadowala zawodnika i już próbuje on zdobyć punkty, przez to piłka krąży krócej - mniej strat.
Przy "wolnym" graniu piłka krąży dłużej bo jak zawodnik wypracował pozycje z której ma szanse trafić na 40% to nie oddaje rzutu bo zgodnie z zaleceniami pozycja ma być lepsza, więc oddaje piłkę i szukają innej, lepszej okazji, dlatego piłka krąży dłużej.
Oczywiście jeśli obrona przeciwnika jest słaba to nawet przy "wolnym tempie" zawodnicy będą oddawać dość szybkie rzuty bo łatwo znajda pozycje z której trafia na 50%.
A jeśli obrona jest silna to mimo "szybkiego tempa" i tak mogą czekać do ostatniej sekundy bo nie są w stanie wypracować nawet 40% pozycji i rzucają na koniec z byle jakiej.


Last edited by darkonza at 11/16/2010 12:11:04 PM

From: Big Z

This Post:
00
155156.177 in reply to 155156.176
Date: 11/16/2010 12:23:59 PM
Overall Posts Rated:
6363
przez to piłka krąży krócej - mniej strat.
No właśnie nie wiadomo. Moi tracą więcej.

This Post:
00
155156.179 in reply to 155156.177
Date: 11/16/2010 3:42:03 PM
Overall Posts Rated:
44
Moi też przy wolniejszych taktykach mniej tracą.
Zapewne wiąże się to z tym że w moim zespole podania są na sporo lepszym poziomie, niż kozłowanie i wejscie pd kosz. Dzięki temu mam też więcej asyst.

From: Mario
This Post:
00
155156.180 in reply to 155156.1
Date: 12/5/2010 4:15:31 AM
Overall Posts Rated:
605605
(26667816) sprawiedliwy wynik?

Advertisement