BuzzerBeater Forums

Srbija - I.1 > Sezona 31

Sezona 31

Set priority
Show messages by
This Post:
00
269554.175 in reply to 269554.170
Date: 7/2/2015 1:03:14 PM
KK Losers
II.3
Overall Posts Rated:
318318
Second Team:
DZASK United
Nemoj to da (nam) radis.
Mozda mi nisi omiljeni, ali to ne menja cinjenicu da si vrhunski menadzer i da jako volim da igram protiv tebe.
Bilo bi pogubno po zajednicu da nas posle Nikole Ilica napusti jos jedan veliki menadzer.
Ako ovako nastavi(mo), Ivko ce drzati One-man show. Mora mu neko stati na rep.

This Post:
00
269554.176 in reply to 269554.165
Date: 7/2/2015 1:37:22 PM
Overall Posts Rated:
740740
Svaka cast na velikoj pobedi u cetvrtfinalu kupa.

Cisto da vidis da nije tesko biti fin i cestitati nekom.

This Post:
00
269554.177 in reply to 269554.176
Date: 7/2/2015 2:24:33 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Hvala. Samo ne razumem te opet sta pokusavas da kazes. Ja sam uvek cestitao ako sam pobedjen u bitnoj utakmici tj ako je iole neizvesno pre iste ko ce da dobije.

From: Lale
This Post:
00
269554.178 in reply to 269554.177
Date: 7/2/2015 2:44:37 PM
Overall Posts Rated:
136136
Dva tima ni kriva ni duzna u polufinalu kupa :D Jel bio nekada losiji finalista od Slobode ili Grobara?

From: Balada

To: Lale
This Post:
00
269554.179 in reply to 269554.178
Date: 7/2/2015 4:23:48 PM
Overall Posts Rated:
154154
Jesu, dvojica, MLatiMja i SaRMuron.

This Post:
00
269554.180 in reply to 269554.170
Date: 7/2/2015 6:19:15 PM
ALE I NEMANI
Prva Liga
Overall Posts Rated:
408408
Potez koji je najaljivan vec nekoliko puta, ali izgleda da si sada prelomio...
Ne mogu reci da mi je mnogo drago zbog tvog povlacenja. Jednostavno, veliki menadzer i veliki rival. Najvise poraza imam upravo od tebe. Neki su bili bas bolni. Bilo je tu i znacajnih pobeda, ali manje. Mislim da smo retko kada, a mozda cak i nikada, imali timove podjednake snage, pa je uvek slavio onaj sa boljim igracima, tako da su su neka iznenadjenja izostala...
Sta reci nakon svega?
Uzivaj u ovom letu, a i nadalje, u zivotu...

This Post:
00
269554.181 in reply to 269554.173
Date: 7/2/2015 6:27:14 PM
Overall Posts Rated:
148148

@Matija
Ne znam da l mi je zao sto nam odlazis, iskreno nekako mi skroz svejedno. Posle ove sezone, i ja cu verovatno bas blejacki da igram ovo i samo obitavam. Sto se tice kupa, imas perfektnu formu, moja je kilava i nenastelovana, jeste da imas manji ent ali iz mog ugla, i dalje si favorit.


Da li da zavrsim u svom stilu ili da promenim plocu..
Realno, meni je bas svejedno sto je tebi svejedno ;)
Ponadao sam se da nećes o tvojoj lošijoj formi koju peglaš cele sezone, ali avaj.
Sastav tvog i mog tima i na prvi i na drugi i na treći pogled kažu ko je tu favorit (sa i bez enta, sa i bez forme).

Ako čak i u takvim okolnostima mene vidiš kao favorita, e to onda govori više od bilo koje moje reči
Hvala ti, zaslužio sam to.

Čestitam na pobedi danas i srećno u igri.



This Post:
22
269554.182 in reply to 269554.174
Date: 7/2/2015 6:33:42 PM
Tunjevina
II.1
Overall Posts Rated:
560560
Second Team:
Krompir
Kad si vec resio da mi vredjas brata, onda se i ja ubacujem u diskusiju.

A vidis kada sam dobio Mordor i to na normal uopste se nisi pitao zasto sam to uradio?

Valjda je normalno da se stavi normal(ct) protiv svog rivala, stavio si normal i protiv buraza (82550628).A pobedio si Mordora jer te je on potcenio i izveo kombinovan tim..
Kad vec spominjes zalaganje, evo da zajedno vidimo ko je protiv buraza a ko protiv Mordora igrao normal:

| Kurajberi | Mordor
-----------------------------------------------------------
KK Zvezda je zivot | normal | tie
Topola Eagles | normal | tie
Scorpions Mld | normal | tie
Tunjevina | tie | normal
ALE I NEMANI | normal i tie | tie i ?
KK Dumbarajko | normal i ? | normal i ?
Lazarevac | normal | tie

Ostale ekipe su protiv obojice igrale tie.
U kupu se protiv buraza igrao 1 tie, 6 normala i 1 ct.Protiv Mordora 5 tie (medju kojima si i ti), 2 normala i 1 ct.

Lazarevac, Ala i Ivko naravno nisu u klubu 4 musketara, Lazarevac je verovatno zaboravio da sastavi taktiku, Ala je video svoju sansu i iskoristio je a Ivko je stavio normal zbog povreda koje je imao buraz.
A dobro je poznato da vece zalaganje znaci i veca sansa za povredu, pa je buraz prosao sa 2 povrede od po 2 nedelje, a Mordor sa jednom od 1 nedelje.
Povrede su buraza kostale pobede protiv Ivka a posle tog kola je situacija takva da Mordor zbog previse kikseva i dalje ne odlucuje sam o svojoj sudbini i potrebno mu je da jos neko dobije buraza, i onda dolazimo do tvojih pojacanja koji su kupljeni:
- 13 dana pred mec sa burazom - (18426299)
- 11 dana pred mec sa burazom - (17826685)
- 10 dana pred mec sa burazom - (19470556)
- 10 dana pred mec sa burazom - (16935086)
Sve u trenutku kad si vec ispao iz kupa i obezbedio opstanak!Tesko se moze opisati koliko je jadan takav potez, ali da pokusam: Ako se nalazis u soliteru od 20 spratova, gde se na 20. spratu nalaze minimalno jadni, ti si otisao u prizemlje, uzeo lopatu, iskopao podrum i uvukao se u njega.

Sto tada (pre par dana) nisi napisao da si ovo pretpostavio, nego si pretpostavio posto si video.

Zapravo je hteo da te upita "Jel ti ovo kupujes igrace samo da bi me crunchovao i prodao ih posle meca sa mnom?", al je provalio da bi dobio odgovor: "E sad bas zato sto si to napisao ima to i da uradim", pa nije nista pisao.
Jer taj vid manipulacije je nesto sto se cesto vidja od vas na nasem forumu, poslednji put od strane Matije prosle sezone kad je Markovic naslutio ct Matije, pa je ovaj zalajao kako ce sad namerno to i da uradi, al kad je video koliko se Markovic pojacao, podvio je rep i predao mec..

Pises kako je buraz u dobroj situaciji...Jedina situacija koja bi mogla da se nazove dobrom je da je buraz izbegao sve iz vaseg klana do finala kupa, a sanse za to su male i to se naravno nije desilo.Uspeo je da pobedi Matiju i sada ulazi u meceve sa Mordorom sa manjim entom i losijom formom.Matija je i pored poraza uspesno odradio svoj deo posla za koji je bio zaduzen, napravio je dovoljno jak tim i istrenirao formu tako da je buraz morao da trosi ent.Sada je na redu da ti odradis svoj deo posla...
Zvone je najbolje to objasnio prosle sezone, pa da ga citiram:
"Dakle, vrlo lukavo se ide na to da se krmelj potpuno neutralise i da se ZASLUZENA prednost istopi ovim kvarnim radnjama. Naravno, ovde dolazi i do jos jednog problema koji je posledica ovog "postenog" igranja - jedan covek (u ovom slucaju krmelj) igra sam protiv vise njih - trosi svoje resurse, ne moze da kalkulise, niti se oslanja na bilo ciju pomoc, na taj nacin njegov neuspeh automatski postaje urusavanje te ekipe i prakticno ponovno kretanje od nule. vec naredne sezone, tesko da ce biti konkurentan ukoliko ne osvoji ligu."
Samo sam umesto Markovic ubacio krmelj.

This Post:
00
269554.183 in reply to 269554.181
Date: 7/2/2015 7:13:26 PM
Overall Posts Rated:
148148
Kao što najavih, stavljam katanac.
Zaista mi je lepo bilo sve ove godine, tra lala..Da ne mrsim.
Igra mi je dugo vremena pričinjavala zadovoljstvo i opuštanje. Uz to stekneš poneko poznanstvo, drugarstvo, čak i prijateljstvo. Uspeo sam da postavim Zvezdu na krov sveta, dok u RL nije mogla ni na krov Pastete.
Kako su se stvari u RL promenile, ostaje mi da sanjam drugi san..

Hvala svima koji su uputili po koju reč da ću nedostajati i meni će svakako nedostajati igra, al jbg, moraš nekad praviti izbore.

Kako sam odavno želeo da se opostim, tinjala je i želja da kažem o svakom ponešto ko je obeležio Prvu ligu bar u vreme mog prisustva. Naravno, sa aspekta struke (samo za one koji su bili posveceni)...Ono što sam primetio kako se radi selekcija, bira strategija itd. Zašto npr. u 90% slučajeva znam šta će Alavi, Tuna ili buraz igrati, a oni recimo i posle tekme veruju da sam se zajebao ako sam npr. promasio GDP. Ali necu, nemam živaca za to

Hteo sam da ostavim i podelim sa svima 5-6 postulata koje vidim da 80% čak vrhunskih timova ne sprovodi, ali ne želim da hedikepiram menadžere koji će to i sami otkriti u odnosu na druge koji neće.

U svakom slučaju, ma šta god ko mislio, niđe veze s mozgom nema da je put za dominaciju u igri popločan dogovorom sa drugom u igri ili nečim sličnim. Na srednji i dug rok, jednostavno znanje pobeđuje. A znanje ugrubo podrazumeva pravilan trening igrača (da znaš koji skil je podcenjen a koji precenjen), pravilnu selekciju i kompoziciju tima (šta tražiš i ko se kako sa kim uklapa) , pravilan odabir dugoročne straterije korišćenja entuzijazma (uvek sam znao 6 kola unapred kome šta stavljam), da sistematski uđeš rivalu u glavu (to ce Alavi dobro da objasni ;)), a od kad su uveli GDP imaš priliku i da artikulišeš postupak (promašaj GDPa inače nije nužno loš za tvoj tim kao što se veruje), izbegavanje povreda (široko rasportranjeno mišljenje je da je u pitanju random, a nije random).
Dosta sam pričao.

Uživajte, živi bili BBovci i srećno svima!






Message deleted
This Post:
00
269554.185 in reply to 269554.182
Date: 7/3/2015 3:42:06 AM
Overall Posts Rated:
740740
Kada ovako sve lepo sročiš to ispadne baš onako kako žele da pročitaju oni koji ti lupaju ove loptice.

A istina je drugačija.

Prvo za povrede. Ili ja nisam dobro obavešten ili sam nešto propustio, ali ja ne znam da je "dobro poznato da veće zalaganje znači i veća šansa za povredu". Evo Lale je protiv mene imao veće zalaganje, pa su dvojica NJEGOVIH pocrvenela tokom utakmice, a ne moji.

Drugo, što se tiče Ale i tvog burazera. Ala je tu šansu osetio dok karte još uvek nisu bile podeljene (drugo kolo), a šta je uradio pre 3 dana, kada su karte već skoro pa otvorene???? Odigrao tekmu sa tri igrača protiv tvog dragog buraza. Dakle sklonio mu se sa puta, isto kao i prošle sezone Markoviću (ALA ovde bukvalno nemam ništa protiv tebe, jer ti igraš onako kako je tebi volja). To nisi našao za shodno da prokomentarišeš, zar ne? Sve u trenutku kada je Ala već ispao iz kupa i obezbedio opstanak. Poznata ti je, verujem, ova poslednja rečenica.

Treće, Siretov TIE protiv Mordora. Ko je dobio tu utakmicu??? To nisi komentarisao. Da li je i to išlo na vodenicu dragog ti brata. Očigledno jeste, jer nije bilo vredno komentarisanja.

Četvrto. Da li bi mogao da kažeš koliko sam i kojih igrača prodao u poslednjih 20 dana???? Da sam samo kupio ova četiri na ono što sam imao, pa ajde da kažeš da sam rešio da se abnormalno pojačam, ovako nisam siguran koliko sam jači (osim što imam nenormalne plate). A Lale je dokazao kako plate ništa ne znače, da ne pričam o finalu BBB-a prošle sezone gde je Sauron to dokazao na najbolji način. Ajde malo nađi za shodno da uporediš šta sam sve prodao, a šta sam kupio, i da li imam, i koliko, jači tim sada od onog koji sam imao pre 20 dana. Pa onda dođi u podrum da mi se pridružiš da ti lepo objasnim da treba sve činjenice da izneseš pre nego rešiš da nekog braniš.

Tako da to da krmelj igra sam uopšte ne stoji. Prvo ima tvoju pomoć (što se da videti u vašoj utakmici) i ima, za sada, i Alinu pomoć tako što mu je pustio tekmu u utorak (dao mu je 100 koš razlike tek onako gratis). Videćemo ko će još da mu izađe u susret do kraja sezone.

A Sauron polovinu svojih poraza ima od svojih musketara. Toliko o tome.

Elem, cela poenta mog prvog posta je bila da vam skrenem pažnju kako ćutite i smrdite dok je sve ok, dok ste vi ti koji kolo vodite.

A znam da kada Sauron otrese burazera dva puta u 3 dana ima opet da krenete kako je sve namešteno i kako su to najgori menadžeri u istoriji srpskog BB-a.

Eto musketari su spali na tri slova, uskoro verovatno i na manje od toga, sada je šansa da blues brothers sednu na čelo kolone.

Last edited by Dumbarajko at 7/3/2015 8:03:26 AM

Advertisement