BuzzerBeater Forums

BB Poland > [Wyb] B.B.King

[Wyb] B.B.King

Set priority
Show messages by
From: mucha8

This Post:
00
170529.18 in reply to 170529.17
Date: 1/14/2011 4:34:06 PM
Overall Posts Rated:
1919
Powiem tak: głos oddałem wcześniej na kogoś innego, ale widzę że muszę zmienić chyba jednak swoją decyzję i masz moje poparcie ;))

From: B.B.King

This Post:
00
170529.19 in reply to 170529.18
Date: 1/14/2011 4:44:57 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Tylko krowa nie zmienia poglądów.

A muchy są mądrzejsze od krów. To muchy pasą się na krowach a nie krowy na muchach.
Homo dlatego jest sapiens, że wyciąga wnioski z błędnych decyzji i potrafi gorszy wybór zastąpić lepszym.

From: Big Z

This Post:
00
170529.20 in reply to 170529.5
Date: 1/14/2011 4:54:33 PM
Overall Posts Rated:
6363
Ja tu szczególnie cieszę się ze zmiany opinii przez Big Z (na marginesie szkoda, że nie startuje). Pamiętam, że wtedy napisał coś w stylu, że nie widzi sensu w zwalnianiu gry i nigdy by tak nie zagrał. A teraz okazuje się, że wszystkie ważne mecze gra wolno. I to nawet gdy atakuje pod kosz, a przecież LP ma swój szybki odpowiednik.

Bo wtedy lepsze były szybkie taktyki, a teraz wolne :) Jak przemebluję skład, to nie wykluczam powrotu do szybkich.
Poza tym dużo zależy od sposobu gry przeciwnika. Sporo rywali grało w ostatnim sezonie ze mną 2-3 i dominowało wtedy na tablicach więc wolne granie stało się bardziej atrakcyjne dla mojego zespołu.

I jeszcze jedna ciekawostka z trochę innej beczki: odnoszę wrażenie, że kiedy moja drużyna atakuje LP to lepiej sobie radzi z obroną przeciwnika: 2-3 niż MtM. Coś to 2-3 nie działa ostatnio najlepiej. Ciekawe.

This Post:
00
170529.21 in reply to 170529.20
Date: 1/14/2011 4:59:05 PM
Overall Posts Rated:
11
Twój głos został oddany, otrzymał go B.B.King


Powodzenia !

From: mucha8

This Post:
00
170529.22 in reply to 170529.19
Date: 1/14/2011 4:59:49 PM
Overall Posts Rated:
1919
Mam nadzieję, że nie pożałuję swojej zmiany po sezonie/dwóch sezonach ;))

This Post:
00
170529.23 in reply to 170529.19
Date: 1/14/2011 5:09:31 PM
Overall Posts Rated:
179179
Selekcjoner powinien działać skutecznie na wszystkich frontach, które zwiększają szansę na sukcesy teraz i w przyszłości.

W pomoc powinno angażować się jak najwięcej osób. A dzięki dobrej organizacji i dobrym pomysłom można zwiększyć efektywność działań tych osób.


Uff, dotarłem do końca;), kilka pytań:

1. Czy uważasz U21 za zło wcielone, które należy zmarginalizować? Jaki masz pomysł na zagospodarowanie tych zawodników, którzy w momencie zakończenia kariery w U21, są wytrenowani w kilku podstawowych skillach, pensje mają wysokie itp.?
Czy w Twoich planach jest zapewnienie ich dalszego rozwoju? Czy raczej skłaniasz się ku opinii Hawka?
2. Proszę o opinie Jasnej Str Mocy o nowych taktykach. Oczywiście w nawiązaniu do kadry.
3. Czym wytłumaczysz wzrost popularności/skuteczności wolniejszych taktyk? To trwały trend czy też wynikający z takiej a nie innej filozofii treningu w klubach?
4. Jak oceniasz obecny potencjał kadry, czy jesteśmy w stanie wyjść z grupy, rozpoczynających się właśnie kolejnych ME? Czy warto inwestować we wszystkich obecnych kadrowiczów? tzn. dbać o ich trening, formę itd. Czy skoro poprzednicy tymi zawodnikami nic nie osiągnęli to lepiej poświęcić tą kadencję na wprowadzanie do kadry młodszych, wszechstronniejszych? A Ty i tak wyciągniesz z nich przy użyciu JSMu, 150%;)



From: B.B.King

This Post:
00
170529.24 in reply to 170529.20
Date: 1/14/2011 5:11:41 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Bo wtedy lepsze były szybkie taktyki, a teraz wolne :)

Nieprawda ;-)
Od tego czasu nie zmieniło się NIC w sprawie tempa w taktykach. Ostatnia zmiana była trochę wcześniej niż tamta dyskusja.
Faktycznie - słyszałem o tym, że zanim zacząłem grać w BB to w wolnych taktykach był jakiś bug. (Nie dam głowy za to, bo nie pamiętam tych czasów, ale polegał on chyba na tym, że zawodnicy chyba gubili się w końcówkach długich akcji tak bardzo, że faktycznie była to gorsza taktyka i nie opłacało się tak grać. Być może także nie gonili wyniku przegrywając, co było bez sensu).
Ale potem była jakaś poprawka w tempie.
I od tego czasu już nie było ŻADNYCH zmian. A dopiero potem była tamta pamiętna dyskusja.
Być może userzy starsi stażem byli skażeni tymi starymi zasadami. A ja miałem tą przewagę, że nie znałem przeszłości tylko mogłem sobie ocenić wszystko nie sugerując się tym, co było wcześniej.
Obecnie wolne taktyki działają bardzo dobrze. Widziałem wiele meczów, że drużyna, która przegrywa i gra wolno, to w końcówce rzuca jak z automatu. Ale to obowiązywało już 2 lata temu.

Jak przemebluję skład, to nie wykluczam powrotu do szybkich.
Poza tym dużo zależy od sposobu gry przeciwnika..

To też jest prawda. Pamiętam, że w tamtym okresie sprowadzałem wszystko tylko do zbiórek, a teraz widzę o wiele więcej elementów, które mogą skłonić do wybrania tempa.

Tylko że Twoja sytuacja jest taka (patrząc na ranking krajowy). Część zespołów w kraju jest w tym rankingu pod Tobą a część nad Tobą ;-) I co prawda pierwsza grupa jest bardziej liczna i fajnie jest się z nią szybko rozprawiać grając szybko ;-) Ale głównym Twoim zmartwieniem jest jak rozprawić się z zespołami z tej drugiej, mniej licznej grupy ;-)

I jeszcze jedna ciekawostka z trochę innej beczki: odnoszę wrażenie, że kiedy moja drużyna atakuje LP to lepiej sobie radzi z obroną przeciwnika: 2-3 niż MtM. Coś to 2-3 nie działa ostatnio najlepiej. Ciekawe.

Kurcze, miałem ostatnio ciekawy mecz, który właśnie teraz mógłbym pokazać, ale zapomniałem który to. Muszę sobie przypomnieć ;-)

This Post:
00
170529.25 in reply to 170529.21
Date: 1/14/2011 5:12:48 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Powodzenia !

Przyłączam się. Chciałbym, żeby kadrze się fajnie powodziło ;-)

This Post:
00
170529.26 in reply to 170529.25
Date: 1/14/2011 5:17:28 PM
Overall Posts Rated:
2121
Mój głos został oddany, otrzymał go B.B.King.


Już drugi raz oddałem głos na B.B.King. ( czy napisać B.B.Kinga )

From: Joa

This Post:
00
170529.27 in reply to 170529.25
Date: 1/14/2011 5:28:50 PM
Overall Posts Rated:
382382
Masz i mój głos, wiesz dużo więcej o tej grze niż pozostali kandydaci, bynajmniej tak mi się wydaje ;) poza tym mamy podobne koncepcje jesli chodzi o drużynę klubową, więc uważam że jak najbardziej dasz rade :) powodzenia, i rób tak żebyśmy się mogli cieszyć z sukcesów NT ;)

This Post:
00
170529.28 in reply to 170529.23
Date: 1/14/2011 5:30:40 PM
Overall Posts Rated:
12061206
1. Czy uważasz U21 za zło wcielone, które należy zmarginalizować? Jaki masz pomysł na zagospodarowanie tych zawodników, którzy w momencie zakończenia kariery w U21, są wytrenowani w kilku podstawowych skillach, pensje mają wysokie itp.?
Czy w Twoich planach jest zapewnienie ich dalszego rozwoju? Czy raczej skłaniasz się ku opinii Hawka?

Po pierwsze chciałbym przypomnieć jedną rzecz. To ja jako pierwszy poruszyłem temat, że warto trenować skille w innej kolejności. A więc najpierw te, które trenuje się mniej wygodnie (na pozycji niedocelowej) które nie nabijają pensji. Czyli boki generalnie boki.
To także ja jako pierwszy pisałem o tym, że w NT każdy zawodnik (nieodwrócony) powinien mieć wszystkie boki co najmniej przeciętne-porządne. Dopuszczałem bodajże tylko jeden wyjątek - zbiórki SG bo to obniża pensje. Ale na takie ustępstwo byłem skłonny tylko pod warunkiem, że w zamian taki kandydat będzie miał inne skille wytrenowane odpowiednio wyżej.
W przypadku zawodników odwróconych byłem skłonny na większe ustępstwa, ale pod warunkiem, że tą drugą (nominalnie przeciwną, a po zamianie krycia swoją główną) obronę wytrenują wyżej.
Tak więc trenowanie boków najpierw jest czymś o czym dawno mówiłem i oczywiście jak najbardziej popieram taki trening.

Ale na pewno nie jestem za marginalizacją kadry U21. Mogę powiedzieć, że obie są tak samo ważne. Co prawda NT niby bardziej prestiżowa, ale sukcesy lub porażki U21 mają takie same znaczenie.
Na pewno można pogodzić oba interesy a nie wzajemnie siebie zwalczać.
W pierwszej kolejności jestem za tym, żeby zawodnicy trenowali w klubach macierzystych (jestem fanem wychowanków). I chciałbym, żeby jeśli user wylosuje ciekawego grajka, to żeby dostał rzeczowe informacje - z czym wiąże się trening do U21 a z czym do NT. I żeby sam podjął decyzję. I tą decyzję należy respektować. Z niewolnika nie ma pracownika. Najlepsze efekty można osiągnąć w ten sposób, że user jest sam przekonany do tego, co robi i chce tego.
W ten sposób część zawodników już będziemy mieli podzielonych.
Pozostanie grupa niepodzielona. Tutaj w pierwszej kolejności dałbym prawo wyboru U21. Oczywiście w granicach rozsądku - żeby nie było tak, że weźmie wszystkich. Dlaczego? A to dlatego, że łatwiej wytrenować zawodnika do U21. Jest mniejsze ryzyko, że zawodnik się wykruszy.
Popatrz na taką rzecz. Trening do NT trwa 8 sezonów. To bardzo długo. Jest spore ryzyko, że do tego czasu user zrezygnuje z gry. Weźmy przykład pierwszy z brzegu - taki Hatchet. Wszędzie było go pełno i nagle mu się przejadło. A są userzy mniej zaangażowani. Oni mogą się zniechęcić po pięciu sezonach. I wtedy dupa zbita - zawodnik ani nie zagrał w U21 ani nie dotrwał do NT.
Dlatego wybieram opcję obarczoną mniejszym ryzykiem.
Na pewno się dogadamy z U21. Dzięki szybszym listom z draftu potrafimy teraz o wiele szybciej dotrzeć do najlepszych zawodników. Więc jest czym się dzielić. A ja mam w tym swój udział, więc moje argumenty na pewno będą brane pod uwagę ;-)

2. Proszę o opinie Jasnej Str Mocy o nowych taktykach. Oczywiście w nawiązaniu do kadry.

Odkryłem bardzo silne zaklęcia, które można wykorzystać w kadrze.

3. Czym wytłumaczysz wzrost popularności/skuteczności wolniejszych taktyk? To trwały trend czy też wynikający z takiej a nie innej filozofii treningu w klubach?

Teoria Darwina ;-) Zawsze jest tak, że większe szanse na przetrwanie mają osobniki, które mają korzystniejsze cechy i/lub potrafią przystosować ;-)
I tak samo z taktykami. Być może zespoły, które zawsze grały tylko szybko, to zaczęły więcej przegrywać i pospadały niżej. Być może zespoły, które grały wolniej zaczęły wygrywać i awansowały. Być może także część managerów zobaczyła, że to się opłaca i zweryfikowała swoje poglądy i uznała, że warto czasem wolniej a z pomyślunkiem a nie szybko i bez głowy ;-)

Last edited by B.B.King at 1/14/2011 5:45:14 PM

Advertisement