BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Polska - Hiszpania

[NT] Polska - Hiszpania

Set priority
Show messages by
This Post:
00
174666.19 in reply to 174666.17
Date: 2/15/2011 7:29:05 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Nowy wątek meczowy ma jednak zaletę - jak była jakaś napinka w poprzednim, to może być w ten sposób sprawnie ucięta ;-)
Można staremu wątkowi dać ignora i w nowym zacząć od nowa.
Natomiast w jednym wątku ogólnym jak już zostało raz zapaskudzone, to potem ten cień kładzie się na wątku do końca. I jak ktoś nowy chce wejść poczytać, to albo musi zacząć od ostatnich postów (może wtedy nie jarzyć pewnych rzeczy, skoro nie czytał początku), albo przebijać się przez wszystko od początku (co może spowodować odrzucenie na starcie). Każda opcja ma swoje wady ;-)

This Post:
00
174666.20 in reply to 174666.10
Date: 2/16/2011 6:18:46 AM
piekny smok
III.12
Overall Posts Rated:
55
Warto się chyba zastanowić jak się wygrywa z teoretycznie lepszymi i przy tym, wątku rozpętać dyskusję czym sie wygrywa atakiem czy obroną?
Na poziomie reprezentacji jest to łatwe do zanalizowania bo NT są w miarę równe.
I tu taktyka wygrywa.
Rozpocznę tezą że należy postawić na atak .
Jaki ? Moim zdaniem aby wygrać z lepszym (teoretycznie w rankingu)
zagrałbym nowa taktyką Outside isolation w samej nazwie pozwala wypromować gracza na czystą pozycję rzutową.
W równorzędnym składzie reprezentacji promowanych powinno byc aż 4-ech do rzutu z wolnej pozycji.
A jaka obrona jest dobra na ten atak ?
Zapraszam do dyskusji a jutro w sparingach można to sprawdzić ;)

This Post:
00
174666.21 in reply to 174666.20
Date: 2/16/2011 6:57:37 AM
Overall Posts Rated:
12061206
W równorzędnym składzie reprezentacji promowanych powinno byc aż 4-ech do rzutu z wolnej pozycji.

A nie przypadkiem schowanych czterech? ;-)

This Post:
00
174666.22 in reply to 174666.20
Date: 2/16/2011 7:26:40 AM
Overall Posts Rated:
270270

Rozpocznę tezą że należy postawić na atak .
Jaki ? Moim zdaniem aby wygrać z lepszym (teoretycznie w rankingu)
zagrałbym nowa taktyką Outside isolation w samej nazwie pozwala wypromować gracza na czystą pozycję rzutową.
W równorzędnym składzie reprezentacji promowanych powinno byc aż 4-ech do rzutu z wolnej pozycji.


Moim zdaniem to co piszesz ma sens tylko w teorii. Sądzę, że nowe taktyki iso są niedopracowane i ten wybór gracza który ma najwięcej rzucać jest jakiś dziwny. Jako przykład mogę podać mój pierwszy mecz w PP w tym sezonie. (29962061). Mecz przeciwko botowi którego wszyscy zawodnicy mieli pensję <5k. U mnie w składzie jeden PG z pensją prawie 80k, jeden SF -pensja 7k i reszta też poniżej 5k. Teoretycznie PG powinien rzucać najwięcej, zwłaszcza że nikt z przeciwników nie był w stanie go zatrzymać. A top scorerem został C z pensją około 3k. Dodatkowo wydaje mi się, że w taktykach iso powinno być niewiele asyst, bo w końcu ten wybraniec powinien dostawac piłkę na izolację i swoimi umiejętnościami samemu stworzyć sobie okazję do zdobycia punktów, a ja miałem 31 asyst czyli całkiem sporo. Z tych powodów w meczu repry nie wybierałbym nowych taktyk, zwłaszcza przeciwko takiemu przeciwnikowi jak Hiszpania.
A co bym wybrał? Nie wiem, musiałbym najpierw przejrzeć sobie kadrę Hiszpanii i ich wyniki w poprzednich meczach :))

This Post:
00
174666.23 in reply to 174666.22
Date: 2/16/2011 7:54:49 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Z moich obserwacji wynika, że w tych nowych taktykach izolacji zawodnicy nie szukają najlepszego gracza drużyny (największa pensja itd.), a szukają pozycji, wypracowują ją i podają piłkę do najlepiej ustawionego. Cała drużyna bardzo dużo się rusza, a piłka krąży między nimi aż któryś zawodnik wyjdzie na czystą pozycję. A więc podania mają bardzo duże znaczenie (stąd sporo asyst przy grze isolation), a także DV (zazwyczaj najwięcej pkt. zdobywali u mnie gracze z wysokim DV, a więc według mnie umiejętnością pozwalającą wyjść na dobrą pozycję, wejść w tempo podania itp.).

Dlaczego czasami najwięcej punktów w drużynie rzuca słabszy gracz? Bo pewnie najczęściej wychodził na czystą pozycję = najłatwiej mu było wyjść na czystą pozycję;-) Na to może mieć wpływ np. słaby obrońca kryjący tego zawodnika (bez formy?, bez obrony?, bez kozłowania?) .

Acha...no i te taktyki według mnie zaniżają staty rzutów. To znaczy jeśli gramy Inside Isolation to IS w statach jest z tego co do tej pory zauważyłem sporo niższe niż przy LP, czy nawet LI.

Last edited by kozlik4 at 2/16/2011 7:55:55 AM

This Post:
00
174666.24 in reply to 174666.23
Date: 2/16/2011 7:58:43 AM
Overall Posts Rated:
270270
Ciekawa analiza, nawet tłumaczyłaby mój mecz :) Ale poczekam, aż więcej osób stestuje te nowe taktyki i (być może) potwierdzi twoje obserwacje zanim zdecyduję się ich użyć ponownie w meczu o stawkę :)

A jeszcze pytanko: Czy skoro taktyki iso zmniejszają staty głównego ataku, to czy przy okazji choć trochę podwyższają za to staty drugiego ataku?

Last edited by człoWeniu at 2/16/2011 8:02:32 AM

This Post:
00
174666.25 in reply to 174666.24
Date: 2/16/2011 9:25:56 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Na początku jak weszły nowe taksy wydawało mi się, że są dla teoretycznie słabszych zespołów...po ich wstępnym przetestowaniu mam wrażenie, że są dla zespołów mocno rozwiniętych, posiadających zawodników multiskillowych.

A jeszcze pytanko: Czy skoro taktyki iso zmniejszają staty głównego ataku, to czy przy okazji choć trochę podwyższają za to staty drugiego ataku?

Tak wydaje mi się, że podwyższają.

Najważniejsze w tych taksach jest to, że każdy w zespole pracuje bardzo mocno na to żeby wypracować pozycję dla siebie, bądź kolegi. Iniside i outside tylko koncentrują atak, ale jeśli ktoś znajdzie się przy Inside na dobrej pozycji na obwodzie to też rzuca. To pewnie też zależy od tego ile czasu jest do końca akcji. Jeśli sporo to pewnie zawodnicy dalej próbują dograć piłkę pod kosz, a jak się już kończy to pewnie korzystając z dobrej (wypracowanej), bądź czasami z braku czasu z gorszej pozycji chętniej decydują się na rzut z dystansu.

W każdym bądź razie jestem zdania, że dzięki tym taktykom łatwiej jest rozbić dobrą obronę.

Ogólnie jestem zdania, że przy odpowiednich graczach te taktyki mogą pozwolić grać na wyższej skuteczności w porównaniu z pozostałymi taktykami. Ciekawe tylko jak jest ze stratami jak się gra zawodnikami, którzy nie potrafią wypracowywać pozycji. Muszę to jeszcze sprawdzić... Podejrzewam, że może być dużo strat, a pressing na taką drużynę może być najlepszą obroną.




Last edited by kozlik4 at 2/16/2011 9:33:02 AM

This Post:
00
174666.26 in reply to 174666.24
Date: 2/16/2011 9:31:37 AM
Overall Posts Rated:
9292
(29047253) ISO, (29966032)

Różnica w statch ataku z bliska jest duża w stosunku do LI/LP. Podnioslo za to trochę rzut z dystansu. Rzucali wszyscy prawie równomiernie i nie wypaliło. Chyba lepiej lecieć na starych :)

Z drugiej strony po kiepskim wypaleniu tej tych taktyk, nie testuje dalej :)

This Post:
00
174666.27 in reply to 174666.25
Date: 2/16/2011 9:36:26 AM
Overall Posts Rated:
9292
To jak wszystko będzie jasne to daj znać :)

This Post:
00
174666.28 in reply to 174666.25
Date: 2/16/2011 9:48:12 AM
Overall Posts Rated:
33
Zagrałem teraz w lidze Inside Isolation i srodze się zawiodłem. Obwodowych miałem z w miarę dobrymi podaniami, myślałem, że C i PF sobie poszaleją. Tymczasem najwięcej rzutów w meczu oddał PG. Wzrostu statów z racji użycia taktyki pod kosz też nie zauważyłem. Krótko mówiąc, wydaje mi się, że "starą" taktyką z tym składem co miałem grając look inside bym wygrał, a tak miałem w plecy...

This Post:
00
174666.29 in reply to 174666.21
Date: 2/16/2011 9:58:53 AM
piekny smok
III.12
Overall Posts Rated:
55
Ano nie1

a Tak po obserwacji dyskusji wynika ,że asysty są najważniejsze
więc gracze ze słabymi podaniami nie zrealizują taktyki iso.
A jak sie przed nimi bronić?

Advertisement