BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.40 > season 22

season 22

Set priority
Show messages by
This Post:
00
232022.19 in reply to 232022.18
Date: 12/28/2012 1:40:12 PM
Παλιά Πολη
III.3
Overall Posts Rated:
1111
Second Team:
Old Town BC
Γεια σας και από εμένα παιδιά. Είμαι παλιός παίκτης που σταμάτησα πριν από χρόνο. Ξανά μπαίνω τώρα και βλέπω περίπου 400 λιγότερες ομάδες στην Ελλάδα και γύρω στις 5 χιλιάδες λιγότερες γενικότερα. Οπότε το παιχνιδάκι παει προς τα κάτω...τέλος πάντων...θα προσπαθήσω όπως είναι λογικό να σωθ´ω την πρώτη χρόνια και βλέπουμε. Βασικά θα προσπαθήσω να αποφύγω τα λάθη του παρελθόντος ...είχα καταφέρει μέχρι και ΙΙΙ αλλά μέχρι εκεί. Με χαρά βλέπω ότι υπάρχει ζωντανό φόρουμ οπότε θα το ευχαριστήσουμε περισσότερο.

This Post:
00
232022.20 in reply to 232022.19
Date: 1/2/2013 1:56:22 PM
Overall Posts Rated:
1414
Καλη χρονιά! Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία! Ευτυχισμένο το 2013.

This Post:
11
232022.21 in reply to 232022.20
Date: 1/7/2013 6:19:14 AM
Overall Posts Rated:
55
Καλή χρονιά με υγεία,υγεία,υγεία......Όλα τα υπόλοιπα γίνονται μάγκες....

This Post:
00
232022.22 in reply to 232022.21
Date: 1/14/2013 7:41:49 AM
Overall Posts Rated:
55
Ρε buzzerbeater αγόρι μου, μπαίνουμε στο φορουμ ευχόμαστε υγεία και καλή τύχη και για ευχαριστώ μας τραυματίζεις κάθε εβδομάδα και από έναν βασικό παίχτη και μαλιστα με χαλαρές διαθέσεις και σε φιλικά??? Δηλαδή έλεος ρε server...!

This Post:
00
232022.23 in reply to 232022.22
Date: 1/19/2013 11:21:21 AM
Overall Posts Rated:
99
καλή χρονιά καλά μου παιδιά.... η καλή προπονητική τακτική απέδωσε καρπούς και έτσι καταφέραμε να πουλήσουμε τον 21χρονο ντραφτ μας Μπονόρη μετά από 2μιση μόλις σεζόν 1.200.000. Ωστόσο βάζοντας κάτω τις δυναμικότητες αντιλήφθηκα ότι ότι και να κανα δεν θα μπορούσα φυσικά να χτυπήσω πρωτάθλημα. Οπότε ξοδέψαμε τα λεφτά μας σε 2 νέους παίκτες με σκοπό να πουλήσουμε σε 2-3 χρόνια με πάνω από 1 εκατομμύριο τον έναν από τους 2 (Κάπκεβικς) που αγοράσαμε 300.000. Όσο για το πρωτάθλημα ο Live Burning δεν χάνει την άνοδο ενώ για τον κόκκινο θα επιμείνω ότι οι 4 πρώτες ομάδες(βάζω δειλά δειλά και εμένα για πρώτη φορά μέσα) είναι πολύ κοντά όσον αφορά τη δυναμικότητα. Στόχος της ομάδας η τρίτη θέση στην κανονική περίοδο(δύσκολα) ώστε να αποφύγουμε τον Άρη,να παλέψουμε με Ζιζουφάτατσου και να παίξουμε 2 αγώνες πλέι οφ για φέτος. Του χρόνου(και αυτό είναι δέσμευση) ο στόχος θα είναι το πρωτάθλημα με μεγάλους και πιο έμπειρους στο παιχνίδι αντιπάλους. Είδωμεν

This Post:
11
232022.24 in reply to 232022.23
Date: 1/23/2013 5:07:23 AM
Overall Posts Rated:
99
Μήπως πάμε και για δεύτεροι μετά τα δώρα από ζιζουφάτατσου. Εαν δεν συνεχίσει ο Αρης Θεσσαλονίκης τις Βελερεφοντιές(με διάθεση χιούμορ τα λέω αυτά μη γίνει καμιά παράξηγηση) δηλαδή αν δεν συνεχίσει να πετάει το τυράκι στον LBC ότι είναι κακή ομάδα(κατέβηκε για να χάσει με τον σεκιούρικον) και κερδίσει Ldm και ζίζου, και αν δεν ενισχυθούν και άλλο αυτές οι δύο ομάδες, πάμε για ρεκόρ 16-6 στην κανονική.
Εχει πέσει το φόρουμ από πλευράς συμμετοχής πάντως. Ούτε καν ο μπιανκοβέρντε πια. Παρακαλώ πολύ λδμ,ζιζου,αρη,σεκιουρικον,φλοιντ,λαιβ μπερνινγκ και τους λοιπούς να συμμετέχουν για να έχει σόου το παιχνίδι και να μη βαριόμαστε.

This Post:
00
232022.25 in reply to 232022.24
Date: 1/23/2013 2:07:25 PM
Overall Posts Rated:
55
Δεν νομίζω ότι το φορουμ πρέπει να έχει παράπονο από εμένα...! Άλλωστε κανείς δεν ανταποκρίθηκε ιδιαίτερα στα προηγούμενα post μάλλον διότι προφανώς υπάρχουν υπόγεια σχέδια που δεν πρέπει να αποκαλυφθούν :)
Οι προβλέψεις σου με βρίσκουν σχετικά σύμφωνο αλλά τα πράγματα θα ήταν εντελώς διαφορετικά αν δεν υπήρχαν οι συνεχόμενοι τραυματισμοί στην ομάδα μου...πολύ γκαντεμιά φέτος...
Η σεζόν μάλλον θα ολοκληρωθεί με προπόνηση και βάσεις για την επόμενη σεζόν αλλά πάντα με αξιοπρέπεια στο πρωτάθλημα και τον ανταγωνισμό. Για δεύετερο δεν σε κόβω πάντως...

This Post:
00
232022.26 in reply to 232022.25
Date: 1/24/2013 9:16:12 AM
Overall Posts Rated:
99
δε θέλω να φανώ γραφικός φιλε μπιανκοβερντε αλλά δεύτερος, με 16-6 ρεκόρ, με τα 6 τελευταία παιχνίδια χαλαρή διάθεση.(όλα αυτά με την προυπόθεση να μην χαρίσει παιχνίδια ο Αρης και να μην ενισχυθούν τρομακτικά οι ομάδες). Επίσης να πω ότι αυτή τη στιγμή είσαι η τρίτη σε δυναμικότητα ομάδα του ομίλου αλλά δυστυχώς έχεις μείνει πισω όσον αφορά την τετράδα.
Τι δε θέλω να φανώ γραφικός που μάλλον καραφάνηκα αλλά το μέλλον θα δείξει

This Post:
00
232022.27 in reply to 232022.26
Date: 1/29/2013 3:40:01 PM
Overall Posts Rated:
99
(πήγα να γράψω και νωρίτερα αλλά σαν να μην ήθελε) Λοιπόν...πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα του ldm για τη σημερινή της νίκη. Νίκη που προήλθε όμως εξαιτίας τριων χαρακτηριστικών του σημερινού τρόπου παιχνιδιού των σαλιγκαριών. Πριν περάσω στην ανάλυση να πω ότι είναι το τρίτο παιχνίδι που χάνω φέτος με καλάθι buzzerbeater. Και αυτή τη φορά μάλιστα με τυφλό τρίποντο στο τέλος της παράτασης ενώ αν δεν έμπαινε το καλάθι θα κέρδιζα εγώ.Ευτυχώς που δεν είμαι καθόλου νευρικός γιατί λογικά άλλος στη θέση μου θα τον είχε σπάσει τον υπολογιστή.
Οι τρεις λόγοι που δεν πήραμε τη νίκη είναι οι εξής: α) κακό σκάουτινγκ που με ανάγκασε να πιστέψω ότι η νίκη ήταν στο τσεπάκι μου με χαλαρή έναντι δυνατής (έτσι περίμενα έτσι εγινε) του αντιπάλου, β) μικρή ενίσχυση της αντίπαλης ομάδας με έναν πόιντ γκαρντ που έπαιξε καταπληκτικά και πολύ καλά ποσοστά αντίπαλης ομάδας ιδίως στα τρίποντα και γ) και κυριότερον τραγικοί πειραματισμοί στο θέμα της αμυντικής τακτικής από μένα. Ρε φίλε κάνεις κατά μέσο όρο 25 κλεψίματα με πίεση στα 4/4 και την κάνεις την άγνωστη στους παίκτες σου ζώνη 3-2? Η ζώνη διαλύθηκε και εμείς πήραμε τον πούλο.
Όπως έχω ξαναπεί θα συνεχίσω με χαλαρές μέχρι τέλους με σκοπό πια το πολύ υψηλό enthusiasm που θα έχω στα ημιτελικά του υποομίλου να μου δώσει τη νίκη απέναντι σε κατώτερες ομάδες(είτε αυτή είναι η ζιζουφατατσου είτε η ldm).Μη ξεχνάμε ότι σήμερα χάσαμε με χαλαρή έναντι δυνατής. Πάμε με σκοπό να χάσουμε στον τελικό του υποομίλου από τον Άρη Θεσσαλονίκης. Λεγοντας Αρης δεν μπορώ να μη δώσω τα θερμά μου συγχαρητηρια, για τη μεγάλη του νίκη, στον μπιανκοβέρντε που όπως έχω ξαναπεί βρίσκεται σε μεγάλη φόρμα και του χρόνου λογικά θα είναι από τις υπερδυνάμεις της κατηγορίας

This Post:
00
232022.28 in reply to 232022.27
Date: 1/29/2013 4:42:46 PM
Overall Posts Rated:
55
φιλε stamefeson καταλαβαινω τον εκνευρισμό σου αλλα πιστεύω οτι ο φιλος ldm εχει αποδειχθει εξαιρετικα τυχερος και παρα την πολυ καλη του ομαδα πιστευω οτι η θεση του ειναι πλασματικη...
εγω εχασα ουσιαστικα απο 2 τριποντα που μπηκαν σε κρισιμα σημεια το μεν πρωτο απο το κεντρο (!) του γηπεδου στη ληξη του ημιχρονου και το αλλο σε ληξη σημαντικης επιθεσης απο την νοητη γραμμη του βολλει (!)...στην αρχη δε της αντεπιθεσης μου τραυματιστηκε (4ος διαφορετικος παικτης μεσα στη σεζον) το καλυτερο μου γκαρντ!!! αυτα για ασκησεις ηρεμιας....
την σημερινη νικη ομολογω δεν την περιμενα κυριως λογω υψηλου ενθουσιασμου στο προηγουμενο παιχνιδι αλλα και λογω του ροτεισον προπονησης στους κοντους...καλοδεχουμενη λοιπον οπως κσι τα συγχαρητηρια :)
Η προπονηση συνεχιζεται με στοχο την νεα σεζον οπου θα εχουμε πολλα να κανουμε και να πουμε!!

This Post:
00
232022.29 in reply to 232022.27
Date: 1/29/2013 6:17:32 PM
Overall Posts Rated:
22
Εγώ stamefenson στη θέση σου θα το έσπαγα το pc. Όχι για το τρίποντο στο τελευταίο δευτερόλεπτο (παρακολούθησα μόνο την παράταση) , αλλά γιατί ήσουν τρομερά άτυχος.
Δε δικαιολογείται από πουθενά η ήττα σου, ούτε από την άμυνα που έβαλες, ούτε από τη διαφορά διάθεσης.

Προβλέπονται καυτά playoff πιστεύω με ίντριγκες , ανατροπές κτλ.

Καλή συνέχεια.

LBC αρρώστια

Advertisement