BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] TURCJA - POLSKA (półfinał ME)

[NT] TURCJA - POLSKA (półfinał ME)

Set priority
Show messages by
From: kozlik4
This Post:
11
215867.2 in reply to 215867.1
Date: 5/9/2012 8:07:31 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Jadąc do Turcji przygotuj się na:

• Szybkie lekcje targowania- dostaniesz wszystko, no prawie wszystko my friend!- każdy sprzedawca jest twoim przyjacielem „my friend – good price for you”
• Picie "miliona" herbat dziennie
• Pozostawianie obuwia przed progiem
• Całowanie starszych osób w rękę, usta lub czoło
• Brak wrażliwości na brud, śmieci i bałagan (Turcy do straszni bałaganiarze)
• Całkowitą niekompetencję urzędników (gdy jedno pytanie zadamy 10 urzędnikom i 3 odpowiedzi będą identyczne to MOŻE to być odpowiedź prawidłowa)
• Turcy sprzedają leki bez recepty (antybiotyki, antykoncepcja hormonalna)
• Nie zdziw się jeżeli zostaniesz w autobusie we wschodniej Turcji „rozsadzony”, „przesadzony” i pozbawiony możliwości podróżowania ze swoją towarzyszką, towarzyszem na siedzeniu obok
• Nie panikuj przejeżdżając przez strefę wojskową we wschodniej Turcji- Europejczycy nie interesują wojskowych
• Brak toalet w autobusach dalekobieżnych (w muzułmańskim kraju koedukacyjne toalety są niedopuszczalne)
• Towarzyszyć ci będzie w każdym autobusie wszechogarniający zapach wody brzozowej służącej do odświeżania się podróżnych
• Swoją drogą zadziwi Cię wysoki standard tureckich autobusów
• Nie przestrasz się dźwięków, a raczej wycia megafonów nad ranem, wieczorem- w sumie 4 razy dziennie (przede wszystkim we wschodniej Turcji) nawołujących wiernych na modlitwy
• Nie odmawiaj sklepikarzowi i daj się zaprosić na świetną turecką herbatkę w mikroskopijnej szklaneczce i pogawędkę z tubylcami, tym bardziej, że nie zdarzy Ci się to w zachodniej części
• Zostaw po sobie miłą pamiątkę
• Nie zdziw się jak usłyszysz trąbienie ot tak
• W Turcji nikt się nie śpieszy
• Jeżeli jesteś kobietą to nie zdziw się, że na wschodzie nikt nie będzie brał pod uwagę twojego zdania, na zachodzie i na wybrzeżu natomiast blondowłose Europejki wzbudzają duże zainteresowanie
• Jeżeli jesteś kobietą nie zapomnij nosić ze sobą chusty, aby wchodząc do islamskiej świątyni nie naruszyć dobrego obyczaju; o mini, krótkich spodenkach zapomnij od razu!
• Wchodząc do świątyni islamskiej zdejmij buty!
• Jedzenie chleba i jogurtu do wszelkich potraw
• Nie zdziw się jak zobaczysz Turków noszących podkoszulek nawet w skrajny upał
• A na koniec, to czego absolutnie nie możesz sobie odmówić to łaźnia turecka, prawdziwa rozkosz dla zmysłów zakończona partyjką trik- traka i szklaneczką herbatki

Last edited by kozlik4 at 5/10/2012 10:02:10 AM

From: kozlik4
This Post:
22
215867.3 in reply to 215867.2
Date: 5/9/2012 8:20:10 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
DoWcIpY o TuRkAch

Na dyskotece w Niemczech bawi się Rosjanin z napisem na koszulce:
,,Turcy mają trzy problemy''. Nie trwało długo, stanął przed nim Turek, byczysko:
- Ty, a w dziób chcesz?
- To jest pierwszy z waszych problemów - odpowiedział Rosjanin - agresja. Ciągle szukacie zwady, nawet wtedy, kiedy nie ma żadnego powodu.
Dyskoteka się skończyła, Rosjanin wychodzi, a na niego tłum Turków czeka.
- No, teraz się z tobą policzymy - warknęli Turcy gremialnie.
- A to jest drugi z waszych problemów - mówi Rosjanin. - Nie potraficie załatwiać spraw po męsku sam na sam,
tylko zawsze wołacie wszystkich swoich.
- Zaraz nam to odszczekasz! - wrzasnęli Turcy, wyciągając noże.
- I to jest trzeci z waszych problemów - westchnął ciężko Rosjanin, wyjmując pistolet maszynowy. - Zawsze na strzelaninę przychodzicie z nożami..


Akcja ma miejsce w Paryżu .Przychodzi zdołowany Turek do lekarza i mówi:
T-Proszę Pana mam straszną depresję. Nie wiem czym jest spowodowana.
*L-Hmm.. Dam Panu nowe tabletki antydepresyjne....
T- Nie... Próbowałem już wszystkie
*L- W takim razie niech proszę słuchać. Weźmie Pan reklamówkę. Wrzuci Pan tam 4 zgniecione ząbki czosnku, 1 główkę cebuli, wleje trochę mleka, a na koniec tam nasra. Potem niech to poleży 2 dni na kaloryferze. I proszę to wdychać 4x dziennie przez tydzień.
T- Dobrze.
Po tygodniu Turek wraca do tego lekarza i mówi.
T- Dziękuję Panu. Niesamowite, ale mi to przeszło. Co było przyczyną?
*L-To proste. Tęsknota za ojczyzną....


Komisja Europejska postanowiła wybudować bramę w trzecie tysiąclecie jako symbol coraz ściślejszych więzi łączących państwa członkowskie. Wyłoniono podkomisję do przeprowadzenia przetargu, która ów przetarg ogłosiła. Do wykonania bramy zgłosiło się trzech oferentów: Turek, Niemiec i Polak.
Pierwszy ofertę przedstawił Turek: brama solidna, projekt kompletny - wszystko w porządku - koszt: 6000 euro.
Drugi był Niemiec: projekt w zasadzie nie odbiegał od projektu Turka, podobne wykonanie, cena: 10.000 euro. Komisja pyta:
- Czemu aż 10.000!?
Niemiec na to:
- Solidny niemiecki projekt, solidne niemieckie materiały solidne niemieckie wykonanie, a to kosztuje.
OK. Ostatni był Polak, który przedstawił projekt bardzo podobny, wręcz identyczny do projektów Turka i Niemca, ale cena wynosiła 56.000 euro. Tu komisja o mało nie spadła z krzeseł, ale pytają czemu tak astronomicznie wysoka kwota, na co Polak:
- 25.000 euro dla mnie, 25.000 dla Szanownej Komisji za trud włożony w przeprowadzenie przetargu i skuteczne jego rozstrzygnięcie, a 6.000 dla Turka, bo ktoś te bramę musi postawić...



Jak rozmnażają się Niemcy? Przez stosunek waginalny (z reguły)
A jak rozmnażają się Turcy? Turek wypuszcza nasienie na stół, a muchy załatwiają resztę...

From: kozlik4
This Post:
00
215867.4 in reply to 215867.3
Date: 5/9/2012 8:24:32 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
KEBAB

Znany nam kebab to tylko zalążek pysznego mięsa jakie przygotowuje się na terenie całej Turcji. Tutaj znany jest od nie tak jak w Polsce od 12 czy 15 lat, ale od tysiącleci. Można przygotowywać go na kilka, wręcz kilkanaście sposobów, a za każdym razem smakuje równie smakowicie, co najważniejsze jednak, potrafi na długo zaspokoić apetyt nawet największego żarłoka.

Kebab turecki to najogólniej mówiąc wszelkiego rodzaju grillowane mięsa. Przyrządza się je szpadce umiejscowionej przy kominku bądź grillowym palenisku. Kebaby najczęściej podawane są w asyście palety warzyw; kolorowej papryki, cukinii oraz bakłażanów, cebulki i pomidorów. Turcy pod pojęciem kebaba rozumieją także każdego typu mięso łączone z warzywami (np. dolmę i sarmę), które przygotowuje się gotowane, duszone, smażone bądź też pieczone.

W tureckich lokalach często spotkać można kebab dürüm. Oznacza to, że jest on podawany nie na miejscu, w restauracji, ale na wynos. Taki rodzaj mięsa zawinięty jest w lekkie ciasto naleśnikowe przypominające polski podpłomyk. Kebaby dürüm, mimo że są tanie, zupełnie nie ujmują smakiem mięsom, jakie możemy kosztować bezpośrednio w tureckich restauracjach.

Do najpopularniejszych rodzajów tureckich kebabów należą:

Kebab Adana – rodzaj mielonego mięsa podanego na małej szpadce. Najlepiej smakuje z ryżem oraz zestawem warzyw; pomidorami, bakłażanem, cebulką. Podaje się do niego pieczywo pide oraz śmietanowy sos.

Inny rodzaj tureckiego kebabu to tzw. döner. Jest to kebab, któremu najbliżej do tego, który jest znany w Polsce i Ameryce. Przyrządza się go pionowym ruszcie. Döner to mięso wołowe, drobiowe lub baranie. Grillowane mięso wkłada się do wspomnianego już chleba pide lub pszennej bułki. Do takiego kebabu dodaje się warzywa oraz sos jogurtowy bądź pomidorowy.

Urfa kebab to delikatniejsza wersja kebabu adana. Mięso to podaje się z czarnym chilli z Urfy.

İskender kebab jest rodzajem tureckiej potrawy mięsnej pochodzącej z Bursy. Przyrządza się go układając cienkie plasterki mięsa na chlebie pide oraz bazie jogurtowej. İskender kebab polewany jest sosem z pomidorów oraz roztopionym masełkiem. Dodatek do mięsa stanowią grillowane warzywa.

Patlıcan kebab to warzywny kebab, który podawany jest z mocno grillowanym bakłażanem bądź cukinią.

Inne rodzaje kebabu: manisa kebab (pałeczki z mięsa wołowego), beyti kebab (mięso mielone podawane w cienkim podpłomyku, dekorowane pietruszką).

Last edited by kozlik4 at 5/9/2012 8:24:59 AM

From: Mario

This Post:
22
215867.5 in reply to 215867.4
Date: 5/10/2012 6:12:16 AM
Overall Posts Rated:
605605
Witamy na konferencji prasowej przed meczem z gospodarzami mistrzostw. Naszym gościem jest dziś GM-Lloyd - trener reprezentacji Turcji.

mario: Jakie plany na sezon?
GM-Lloyd: Z początkiem sezonu plany były by dojść z reprezentacja do finału. Teraz chciałbym wygrać mistrzostwa! Jeżeli się się to uda to będzie w TOP5 najlepszych druzyn świata wg. rankingu BB

m: Faworytem ME BB jest...
L: Zwycięzca naszego pojedynku piątkowego wygra mistrzostwa. Oczywiście wszystko zależeć będzie od formy, kontuzji etc.

m: W BB największą radość sprawia mi...
L: Banowanie oszustów :) A tak na poważnie rywalizacja w NT

m: Już niedługo w naszych krajach Euro. Mistrzem zostanie...
L: Niemcy lub Hiszpanie. Hiszpanie grają pięknie w piłkę jak Barcelona FC. Natomiast Niemcy to doskonała taktyka i jej całkowite podporządkowanie. W "Polskiej grupie" na pierwszym miejscu bedą Rosjanie. O drugie miejsce powalczą trzy pozostałe ekipy.

m: Polska to...
L: Szczerze.... to mało wiem o Polsce. Może to że stolicą jest Warszawa, klub piłkarski to Wisła Kraków i że Marcin Gortat gra w NBA, macie siatkarkę Katarzynę Skowrońską. Kojarzę F. Chopina i Romana Polańskiego.

m: Jeżeli wybieram się do Turcji to powinienem zobaczyć...
L: W Turcji jest wiele miejsc do odwiedzenia. Pierwsze co musisz zobaczyć wybierając się do nas to Istanbul i Bosfor. Równiez powinieneś odwiedzić Pamukkale Travertines, Fairy Chimneys in Cappadocia, Çanakkale Martyrdom and it continues.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
m: Jak to jest sprawować funkcję GMa?
L: Trudno sprawować tę funkcję. Nie jest to łatwa sprawa. Otrzymujemy mnóstwo wiadomości, które trzeba czytać. trzeba szukać i karać oszustów, czasem uspokajać zdenerwowanych graczy, etc. Jednak mimo wszystko warto:)

Last edited by Mario at 5/10/2012 6:12:59 AM

This Post:
00
215867.6 in reply to 215867.4
Date: 5/11/2012 1:18:22 PM
Overall Posts Rated:
299299
ech... na razie patrząc na staty, jestem trochę zdziwiony wynikiem... :(

This Post:
00
215867.7 in reply to 215867.6
Date: 5/11/2012 1:38:36 PM
Overall Posts Rated:
605605
Rakus tragicznie zagrał...

Ogólnie to bungaaa zawiodła chyba na całej linii w tym meczu:/

From: Mario

This Post:
00
215867.9 in reply to 215867.8
Date: 5/11/2012 7:30:26 PM
Overall Posts Rated:
605605
hmmmm. moim zdaniem bunga działa tak samo niezależnie od taktyki jaką się gra ale ja się nie znam podobno.

Jak dal mnie problem jest troszkę inny... czy wiecej wyciska się z zawodnika który gra pół meczu czy niż ponad80% spotkania.
Ogólnie jest to temat pod grubszą analizę....

Po mojemu jesli osiąga się lepszą płynność w ataku niż rywal to lepiej pojechać z LP i to raczej było widać bo mieliśmy wiecej akcji. Pytanie dla mnie jest kto u turków zagrał na PFie, bo nam Rakusa w silnej formie zjadł na śniadanie i poprawił na obiad. Drugie pytanie to o rywalizacje na PG. Bo wg. statystyk nas tam pożarli, przeżuli i wypluli.

Ale i tak ogólnie mieli... i wygrali gospodarze:) ale to już czwarte dno tego meczu.

PS Ale jak mówi większość ja się nie znam i piszę po pijaku głupoty :D

This Post:
00
215867.10 in reply to 215867.9
Date: 5/12/2012 4:14:41 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
a mi się wydaje, że taktyka tu nie zawiniła, jak widzę jakie skile maja turcy to wiem dlaczego taka niska skuteczność po naszej stronie. A pensja SF Duyu mówi sama za siebie

From: kozlik4

This Post:
00
215867.11 in reply to 215867.8
Date: 5/12/2012 6:34:16 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Czemu mielibyśmy wygrać grając LI? Co by się zmieniło? Jak by LI wpłynęło na grę że Twoim zdaniem wynik byłby lepszy?

Drugi raz przegrywamy grając Low post na Look Inside mając lepsze staty

Gdzie Ty widzisz te lepsze staty? Patrzysz bardzo powierzchownie i w dodatku zapewne w tym miejscu gdzie te staty są najbardziej mylące.
Bunga działa przy Look inside i wszyscy to wiedza

Chyba jeszcze nie wszyscy bo Turcy bungi akurat nie grali;-)
Tradycyjnie Jurek najlepszy na boisku, jak sobie bez niego w przyszlosci damy radę?

Tradycyjnie najlepszy w egzekucji. Nie ukrywam, że akurat za wykończenie akcji bardzo go cenię. Natomiast koszykówka to nie tylko zdobywanie punktów. W innych elementach gry takich jak kreowanie akcji, czy nawet w obronie już nie jest taki kozak i to widać w każdym meczu. Z resztą w tym meczu z Turcją ze statystyki punkty na 100 rzutów wychodzi nawet, że na pozycji na której najczęściej grał była największa dziura w obronie.


From: kozlik4
This Post:
11
215867.12 in reply to 215867.10
Date: 5/12/2012 6:48:32 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Podsumowanie sezonu

Nie ukrywam, że czuję duży niedosyt bo finał był bardzo blisko. Jeszcze nigdy tak blisko tego finału ME nie byliśmy. Przegraliśmy w ostatnich sekundach meczu. Na pewno zabrakło wykończenia. Wnioski na pewno wyciągnę.

W ocenie tego meczu z Turcją należy pamiętać o tym, że graliśmy z gospodarzem. Gospodarze z reguły dochodzą bardzo daleko (często drużyny dzięki HCA zdobywają swoje historyczne medale). Nie muszę chyba nikogo przekonywać jak wiele daje przewaga parkietu, szczególnie w meczach reprezentacji gdzie niekiedy niewielki szczegół może zadecydować o tym która drużyna wygrywa.

Ciężko powiedzieć co by było gdyby. Od początku mam swoją wizję prowadzenia zespołu. Jestem zdania, że LP to optymalna taktyka dla tej drużyny na ten moment. Na nią od początku stawiam. Mam do niej przekonanie i pluł bym sobie w brodę gdybym zagrał LI w tym meczu, a mimo to przegrał. Dla mnie po prostu ten wybór jest rozsądny pod wieloma względami.

Po 1. pozycje 4-5 to jest to co mamy najlepszego w kadrze. Myślę, że mamy obecnie zdecydowanie najlepszych PF/C na świecie. Na tych zawodników chce grać/kierować atak.
Po 2. Pozycje 1-3 mają w moim przekonaniu za małego ISa by grać LI. Z resztą pozycje 1-2 na ten moment nie nadają się do gry LI.
Po 3.Poza tym zawsze naszą bolączką były/są zbiórki i tutaj też LP wychodzi lepiej.
Po 4Mamy spore HN w całej drużynie więc wolne rozgrywanie piłki to nasza silna strona.

Popatrzmy jakie drużyny zdobyły medale w tym sezonie? Czechy, Słowacja, Turcja (gospodarz) i Polska.

Gdzie są takie potęgi jak Włochy, Hiszpania, Francja? Czy można powiedzieć, że granie LI przyniosło im korzyść?

Kac narzeka, że wszyscy grają LI, a my LP. Gdzie są te drużyny? To nie jest tak że świat stoi w miejscu, nie rozwija się. Jeśli ktoś myśli, że można bezmyślnie klepać przez kilka sezonów LI i wygrywać wszystko co się da to według mnie jest w błędzie. O tym przekonali się właśnie tacy Włosi, Hiszpanie czy przede wszystkim Francuzi którzy nawet do repasaży MŚ się nie załapali.

Drużyny, które czerpią największą korzyść z LI to drużyny multiskillowe tacy jak Czesi i jak właśnie stają się/już są Słowacy, którzy wzorują się na Czechach.
Czesi mają bardzo multiskillowych zawodników na każdej pozycji. Jak dobrze popatrzymy na ich staty to wcale nie są jakieś imponujące w porównaniu do ich rywali, a wygrywają (takiego ISa obwodowych czy PSa podkoszowych nie widać w statach)
Słowacy wzorują się na Czechach i poczynili ogromny postęp. Mają już w tym momencie dość multiskillowy team na każdej pozycji, a będą mieli jeszcze bardziej. Według mnie Słowaków czeka bardzo dobra przyszłość w BB na najbliższe sezony.

Last edited by kozlik4 at 5/12/2012 7:52:18 AM

Advertisement