BuzzerBeater Forums

BB Poland > NT - zmiany

NT - zmiany

Set priority
Show messages by
From: Jax

This Post:
00
241966.2 in reply to 241966.1
Date: 5/23/2013 5:42:47 AM
Overall Posts Rated:
773773
Z tego co ja zrozumiałem w zapowiedziach to nigdzie BB-cy nie pisali że zwiększą znaczenie taktyk obwodowych . Pisali jedynie że zwiększą znaczenie bloków czyli dla pewnych rzutów jak to ładnie nazwali zmniejszy się ich skuteczność/efektywność . Nic o zwiększaniu znaczenia grania z obwodu nie było .

Moim zdaniem niewiele się zmieni dalej 80 procent klubów będzie tłukło LI , a jeżeli najlepsze kluby będą tak grały to i reprezentacje też tak będą grały . Cała produkcja grajków czyli ich trening nastawiona jest na LI/LP , wystarczy wejść na TL aby się o tym przekonać . Więc moim zdaniem wszystko na początku zostanie po staremu .

From: kozlik4

To: Jax
This Post:
11
241966.3 in reply to 241966.2
Date: 5/23/2013 5:49:11 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Być może dzięki większemu znaczeniu bloków lepiej będzie działała strefa 2-3, a więc pewnie LI będzie łatwiej zatrzymać. Jeśli faktycznie tak będzie to gra powinna stać się bardziej nieprzewidywalna i wszyscy przed meczem znowu będą się zastanawiali co może zagrać rywal;-)

This Post:
00
241966.4 in reply to 241966.1
Date: 5/23/2013 6:05:31 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
3.Ograniczenie - kosztem formy gracza - nadmiernej rotacji składem.


Podobno to ma być jednorazowe uderzenie, także 1-2 treningi formy powinny wystarczyć by wrócić z formą do wysokiego poziomu. Oczywiście zamysł jest taki by wyeliminować wzmacnianie się tuż przed najważniejszym meczem/meczami np. w PP, PO, baraże. W praktyce może to spowodować, że przesunie się granica największych cen na TLu. Prawdopodobnie przed PO będą najniższe:-)

From: Astarotte

To: Jax
This Post:
00
241966.5 in reply to 241966.2
Date: 5/23/2013 6:09:21 AM
The Soulcrashers
IV.30
Overall Posts Rated:
12101210
Dałbym sobie rękę uciąć, że gdzieś to było
ale dopóki nie znajdę to może faktycznie było to wynikiem rozmów o blokach, skoro (załóżmy) zwiększy się rola 2-3 i być może skutecznie podważy sens walenia pod kosz, to wzrośnie znaczenie taktyk obwodowych (ale czemu mam w głowie rozmowę na ten temat w innym kontek ście - po prostu zwiększenia efektywności gry z obwodu?) :)

Też uważam, że na początku zmian nie będzie dużo - a jeśli faktycznie znacząco wpłyną na rozgrywkę to znów będzie przerzucanie
marzy mi się taki silnik, by można było kombinować i tak i siak
tak kiedyś było

From: Mario

This Post:
00
241966.6 in reply to 241966.1
Date: 5/23/2013 6:16:20 AM
Overall Posts Rated:
605605
Co do zmian to jak zwykle są źle przeprowadzane... i co się później dziwić że coraz mniej ludzi tu jest. Zmiany za szybko są robione i bez możliwości testowania. Kto ułożył sobie plan pod trening może być(acz nie musi) nie mile rozczarowany. Bo ja układając plan rozwoju, gdzie decyduje własny trening mieć spokój na te 7 sezonów by mnie niespodzianka nie łapała, ale cóż ich prawo, marudzić sobie, można ale dostosować do realiów się trzeba. Szkoda jedynie że BBki zachowują się, bo pierw mówili że wszystko jest ok w silniku, a nagle potrzeba zmian w silniku - słabo bardzo:/

co do Ad1. możemy gdybać jeśli to prawda, bo nikt nie testuje , bi nie ma zbytnio jak - porażka
ad2. ja obstawiam, że jak nie będzie zwisów, a na razie po sparach nie było, to idąc tokiem myślenia BBków że wcześniej wszystko było ok to nie zrobili żadnej zmiany, jedynie dodali że część akcji które kończyły się pudłem będzie komentarz że blok i żadnej zmiany w silniku nie nastąpi a tłum się będzie cieszył że bloki więcej działają. Poza tym zdanie "to zastrzegamy sobie prawo do lekkiego jej "podrasowania" jeżeli uznamy, że istnieje taka konieczność" mnie dobija - żenada :/ Już jest założone że zmiana nie wyjdzie, a jak może skoro porządnie nie przetestowana zostanie?
Zresztą zapraszam do analizowania meczów w PLD :) Tam to szaleję z blokami nawet i po 20 w meczu jest :) 2,3x tyle co na początku sezonu a i tak przegrywam wszystko :)

ad3. Idiotyzm to będzie skoro, zawodnik ma tracić formę przy transferach, wprowadzić lojalność lub zgranie i po krzyku, tylko by nie przesadzać jak w HT by 20 tygodni odbudowa lojalności nie trwała. Albo prościej było zrobić, by transfery na PO po ASG już się nie liczyły i spokój. Beckhama jakoś na kilka miesięcy każdy chciał dziadka zatrudniać a raczej formy nie tracił?



This Post:
00
241966.7 in reply to 241966.6
Date: 5/23/2013 6:23:38 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10011001
ad3. za2wsze byłem za zgraniem, lojalnoscią itp. a nie ingerencja w formę - jakie to ma powiązanie transfer i nagły spadek formy - wymysł z dupy

- ogólnie i tak wszystko spie...

This Post:
00
241966.8 in reply to 241966.1
Date: 5/23/2013 6:32:27 AM
The French Bulldog's
III.16
Overall Posts Rated:
11451145
Second Team:
The French Bulldogs II
ad.1 Według mnie zmniejszy się średnia skuteczność jaką osiąga się grając pod kosz i trochę zmniejszy się różnica do średniej skuteczności z obwodu ale bez przesady, zmniejszy się tylko tyle, nie na tyle żeby nagle dobrze zbudowana drużyna pod obwód , wygrywała z tak samo dobrze zbudowana drużyną pod kosz.

ad.2 Na mój gust przesunie się procentowa możliwość zablokowania rzutu. Jeśli do tej pory było np: 47,5%/47,5%/5% (trafiony/pudło/blok), to teraz będzie 45%/45%/10% przy tych samych założeniach wyjściowych ID do IS między danymi druzynami.

This Post:
00
241966.9 in reply to 241966.8
Date: 5/23/2013 6:43:32 AM
The Soulcrashers
IV.30
Overall Posts Rated:
12101210
ad.2 Na mój gust przesunie się procentowa możliwość zablokowania rzutu. Jeśli do tej pory było np: 47,5%/47,5%/5% (trafiony/pudło/blok), to teraz będzie 45%/45%/10% przy tych samych założeniach wyjściowych ID do IS między danymi druzynami.

Czy ten % zależałby od wysokości bloków danego gracza? Czy to tylko jak pisał Mario jedynie kupa pokazowa? Nic nie wnosząca w generalny przebieg meczu?

This Post:
00
241966.10 in reply to 241966.1
Date: 5/23/2013 6:48:39 AM
Overall Posts Rated:
179179
ad 1.

Przychylam się do opinii Jaxa. Jakbym nie czytał info zapowiadającego zmiany, zarówno w wersji polskiej oraz angielskiej, nie widzę nic co dotyczy zwiększenia efektywności taktyk obwodowych. BBcy raczej wspominają, że poprzez zwiększenie wpływu bloków poprawi się jakość obrony przed LI. Pytanie to jaki poziom bloków zapewni widoczną poprawę jakościową obrony przed LI.

ad 2. Czytałeś wiadomości zapowiadające te zmiany? W oryginale? Mam wrażenie że rzuciłeś tylko okiem...niektóre postawione przez Ciebie pytania w tym punkcie są może i efektowne, chwytliwe...ale chyba rzucone bez głębszego zastanowienia.
Nie mniej fajnie, że coś ruszyło w temacie.

Mnie interesuje bardziej kosztem jakiego skilla trenować bloki? Jak po stwierdzeniu przydatności SB ustawić trening pod kadrę? Jak przeprowadzić testy, żeby dały jak najwięcej informacji dot. ostatnich zmian.


ad.3. Uważam to za nie najgorszą zmianę, owszem zawsze można byłoby lepiej to wykonać...ale na początek dobre i to.
Nie sądzę aby to miało bić w kadry, a raczej w takie kadry które są dobrze zorganizowane, czyli takie których zawodnicy albo trenują w macierzystym klubie/ pierwszym i jedynym po zakupie. Wiem że nie jest to łatwe, ale początki u nas widzę ( projekt Hof). Inna sprawa że jak już trzeba zawodnika wytransferować to dobry kontakt z właścicielem pomoże znaleźć odpowiedni czas na zmianę klubu.

From: Mario

This Post:
00
241966.11 in reply to 241966.10
Date: 5/23/2013 7:03:00 AM
Overall Posts Rated:
605605
Poproście Czesława jak może by zrobił coś podobnego i analizujcie mecz :)
https://plus.google.com/photos/107845363579936945206/album...

I mam graczy z identycznym DMI:)

Last edited by Mario at 5/23/2013 7:09:05 AM

This Post:
00
241966.12 in reply to 241966.10
Date: 5/23/2013 7:06:22 AM
The Soulcrashers
IV.30
Overall Posts Rated:
12101210
Czytałem, generalnie tylko w oryginale i podobne pytania padają w odpowiednim wątku na globalu
więc widać nie tylko ja mam zagwozdkę, albo opis zmian w tym temacie niekoniecznie jak zwykle załątwia sprawę w jasny i klarowny sposób. Często rzucają ideę. Ale później nagina się do niej rzeczywistość. Patrz na wpis Maria. Z tego samego zapisu nowości wyszło, że i tak będzie gie z tych zmian. I wcale to nie odbiega, aż tak bardzo od tego co napisali w zapowiedziach.

właśnie formułowanie opisu zmian ma im dać sporą szansę na dowolność w ich wprowadzaniu tak, by się nie rozminęli za bardzo z tym co zapowiadali. Patrz. W wątku kadrowym chyba, albo może na czacie, jeden z doświadczonych użytkowników odebrał zmiany odnośnie formy jako takie, że będzie ukryty czynnik obniżający realną formę a sam zapis danego stanu pozostanie bez zmian. Ja odebrałem to tak jak i część użytkowników, że po prostu będą obniżać do standardowego poziomu.

In response to requests from the community, we’re re-evaluating the effect of Shot Blocking in the current game engine and the strength of the Look Inside tactic. We hope to introduce a change that will address both concerns at once. In the current engine, there are places where shot blocking is the most useful; players alter shots close to the rim much more frequently than anywhere else on the court. These type of inside shots are what managers strive to create when playing an inside-focused tactic. To combat the dominance of the inside focus, we are planning to increase the value of shot blocking in some of these areas.

Czy to wyjaśnia jak to będzie działało? Większa ilość bloków będzie wynikać ze zwiększenia sytuacji w meczu? Czy po prostu z ze wzmocnienia wagi tego skilu na poziom obrony pod koszem?

Wydaje mi się, że interpretacja zmian jest póki co dowolna - a pole do testów niewystarczające. Mario pisał dobrze. Więcej ma bloków ale co z tego?

nie czuję się znawcą w tym temacie stąd ten wątek. Mam nadzieję, że uda się wypracować coś w tym temacie
a wpis nr 1 muszę faktycznie zmienić. Zwiększenie skuteczności taktyk obwodowych poprzez zmniejszenie podkoszowych to faktycznie niekoniecznie dopalenie tych pierwszych.

Advertisement