* Тренировките са КВАДРАТИЧНО зависими от изиграните минути
Това е гарантиран факт. Базовата ефективност на тренировките (като изключим там всякакви коефициенти за ниво на треньор, инфраструктура, еластика, крос-тренировки и тн.) се определя по формулата (изиграни минути / 48(45 за тийнейджъри, 40 за 27г.+) на квадрат. Т.е. ако даден играч е взел 24 мин на позицията тази седмица ефективноста на тренировката му = 24/48 * 24/48 = 0.5 * 0.5 = 25%. Ако даден играч вземе примерно 40 минути вместо 48, може и да изглежда че не е пропуснал много, но всъщност ще тренира под 70% ефективност дадената седмица.
* Стамината е важнa
Разликата в представянето на играч с 1 и играч с 9 ST след средата на мача е драматична. Особено при положение, че предстоят промени в насока да се nerf-нат 5-man-roster-ите, тренировките за издръжливост са задължителни. НО! при играчи, които се готвят за национали, най-добре е това да става след 27-годишна възраст (или когато са контузени както написах по-горе), защото тренировките за стамина (за разлика от другите) са еднакво ефективни и не се влияят от възрастта на играча. Препоръчителните нива за национали са 8+.
* Потенциалът на трейнито ви е много по-важен от моментните му умения
Ако имам избор между трейни с 60 стартови умения и MVP потенциал и такова с 50 стартови и HoF потенциал, определено бих избрал 10-ката. Да, MVP-то ще върви по-напред до към 24-25, но след като капне (особено ако е ниска 9-ка) всичко приключва. Може и трябва да се тренира на подаване, рейндж, 1на1 или борби в зависимост от позицията след кап в такъв случай, но е значително по-бавно вече и HoF-а бързо наваксва. 10-ката ви гарантира, че при правилни тренировки няма да ви се налага да мислите за кап преди да стигне 145-150 TSP.
* Калкулирайте цената правилно
Ако купите играч за 2 милиона и го продадете след 8 сезона за 1,2 милиона, то вие сте платили за него по 100к на сезон. Ако купите играч за 300к и го продадете след 1 сезон за 100к, то той ви е излезнал двойно по-скъпо - 200к на сезон. Не винаги това, че сте дали повече пари за даден играч означава, че той е по-скъп! Това се отнася с още по-голяма сила за заплатите. Може да вземете играч за 1к, но ако заплатата му е 250к и се контузи за 3 седмици, то той реално вече ви струва 750к. Играчите, които тренират през сезона са преимущество за вас защото им плащате по-малко от реалното през целия сезон, докато не започне новият сезон и заплата бъде преизчислена
* Подаването на гардовете се тренира последно
Безопасно е да вдигнете PS до около 7 за MVP-тa и ~8-9 за HoF-ове. Останалото се тренира, чак след като всички други умения са достигнали желаните им стойности, обикновено след 26-27г възраст. Има две основни причини за това. Първо и най-важно - защото подаването яде адски много потенциал(и заплата) и ако го вдигнете над гореупоменатите стойности е много възможно играчът ви да капне преждевременно и общо взето да бъде похабен или поне да не достигне максимална ефективност. Втората причина е, че подаването се тренира много бързо, на номиналната позиция и с огромен еластичен ефект. В такъв случай, дори и да капне играчът ви, без никакъв проблем може да му вдигнете няколко нива там в следващите сезони.
* Борбите на тежките се тренират последни
Тук говорим само за HoF играчи. Не вярвам, че в настоящето състояние на BB си струва да се прави силен тежък национал с MVP потенциал. Безопасно е да вдигнете RB до към 9-11 (в зависимост най-вече от JS и SB на играча). След това важи абсолютно същото, което написах за подаването по-горе - последните няколко нива най-добре да се вдигнат точно преди или след кап.
Last edited by mink0ff at 8/15/2024 11:19:23 AM
BBB: 2 (S37 S38); Top tier: 7 (S35 S36 S37 S38 S39 S41 S63); Cup: 9 (S25 S35 S36 S37 S38 S39 S40 S41 S61)