BuzzerBeater Forums

Βοήθεια – Ελληνικά > Απορια - "κλεφτες"

Απορια - "κλεφτες"

Set priority
Show messages by
This Post:
00
74423.2 in reply to 74423.1
Date: 2/23/2009 7:33:07 AM
Green Devils B.C
A1
Overall Posts Rated:
107107
Second Team:
Red Devils B.C
Φιλε μου εχεις απολυτο δικιο...δεν εχει κανενα νοημα αυτο που κανουν...ομως δυστυχως δεν θα λειψουν τετοια φαινομενα. Ο GM μας συνεχως προσπαθει για το καλυτερο της κοινοτητας και με λιγη βοηθεια απο εμας νομιζω οτι θα ελαχιστοποιησουμε τετοια φαινομενα. Πιστευω οτι σε ολες τις χωρες υπαρχουν αρκετοι ανεγκεφαλοι...τωρα δεν ξερω αν εχουμε πιο μεγαλο ποσοστο αλλα μικρη σημασια εχει..

I love this game!
This Post:
00
74423.3 in reply to 74423.2
Date: 2/23/2009 10:27:54 AM
Overall Posts Rated:
22
Δε νομίζω κάποιο γκρουπ χωρών να υπερτερεί έναντι της κλεψιάς... Ο GM μας από τη νστιγμή που ανέλαβε έχει κλείσει μια αρματιά ομάδων και συνεχίζει.. Οι κλέφτες βασίζονται σε πολλά επιχειρήματα: "Το κάνουν όλοι οι φίλοι μου", "Αφού μπορώ να πάω από τον εύκολο δρόμο γιατί να επιλέξω τον δύσκολο;" κτλ κτλ...

Αντί να λύνουμε φιλοσοφικά και κοινωνιολογικά ερωτήματα, καλό είναι να βοηθήσουμε την προσπάθεια του GM μας...

From: nikos64

This Post:
00
74423.4 in reply to 74423.1
Date: 2/24/2009 12:21:13 AM
Overall Posts Rated:
303303
Φιλε μου εχεις απολυτο ΑΔΙΚΟ . Κλεφτες υπαρχουν παντου σε ολες τις χωρες και σε ολες τις κουλτουρες.Ειναι τελειως ρατσιστικη η αποψη σου και θα ελεγα και επικινδυνη...
Για να μην το κουρασω και πολυ το θεμα ενα παραδειγμα θα σου φερω απο την αληθινη ζωη , αυτο τον καιρο ολος ο πλανητης ζει μια οικονομικη κριση , απο ποιους προηλθε? απο κατι καλοπαιδα ΑΝΑΠΤΥΓΜΕΝΩΝ χωρων ....
αυτα

From: gtgreat

This Post:
00
74423.5 in reply to 74423.4
Date: 2/25/2009 4:42:47 AM
Overall Posts Rated:
00
Νομιζω δεν ειναι ο καταληλος χωρος για να συνεχισω αυτα που ειπες. Το κατα ποσο ρατσιστικη και επικινδυνη ειναι η αποψη μου ας το κρινουν οσοι διαβασαν τι εγραψα. Οσο για το παραδειγμα σου νομιζω εγινε πολυ κατανοητη η εμπαθεια που εχεις προς τις αναπτυγμενες χωρες. Εισαι πολυ ευχαριστημενος που ζεις στην Ελλαδα και δεν δεχεσε σε καμια περιπτωση να σου χαλασουν αυτη την ευτυχια. Ο καθενας εχει τις αποψεις του οπως και εγω και θα ηθελα να μιλας καπως καλυτερα. Ουτε ρατσιστης ειμαι ουτε επικινδυνος οπως ειπες.


This Post:
00
74423.6 in reply to 74423.5
Date: 2/25/2009 5:20:35 AM
Overall Posts Rated:
3131
Εγω να πω κατι σαν πιο υπευθυνος στα θεματα τιμωριων και στατιστικων ομαδων που αποβληθηκαν. Οι χωρες που εχουν προβληματα με πολλαπλους λογαριασμους παικτων δεν ειναι οι φτωχες αλλα οχι και οι πλουσιες, δεν ειναι οι υποαναπτυκτες αλλα οχι και οι αναπτυγμενες, δεν ειναι τα Σκοπια αλλα ουτε και η ιδια η Αμερικη. Οι χωρες που εχουν προβληματα με πολλαπλους λογαριασμους στο παιχνιδι, ειναι αυτες που δεν εχουν GM... Και θα το εξηγησω:
Οταν ανελαβα διαχειριστης τις πρωτες τρεις μερες, οχι μονο ηθελα να βγω απο GM αλλα και να σταματησω εντελως το παιχνιδι. ΕΦΡΙΞΑ. Υπηρχαν μεν -σαν και εμενα- 700 ομαδες που δεν κλεβανε και παιζανε για το παιχνιδι, αλλα υπηρχαν και 50-60 (και γραφουν συνεχεια) "μαγκακια" , που βρηκαν ελευθερο πεδιο και αλωνιζανε. Και να σας πω κατι, οσο περιεργο και να ακουγεται; Λογικο ηταν. Βρηκαν και κανανε. Δεν ειναι μονο χαρακτηριστικο του Ελληνα αυτο, ουτε του Αμερικανου ουτε του παικτη απο την Ζιμπαμπουε. Ειναι ολων! Αν βρεις ξεφραγο αμπελι, μπεις και κλεψεις μια, δεν σε πιασουν. Κλεβεις δευτερη, παλι δεν σε πιανουν. Ε , αν δεν μπεις και τριτη φορα μαλλον θα σε πουνε και βλακα.
Το ευκολο θα ηταν να εγκαταλειψω και εγω, να εγκαταλειψετε και εσεις. Αλλα ευτυχως δεν ειναι ετσι. Και εδω ερχεται τωρα το ελληνικο στοιχειο. Η λεξη που δεν υπαρχει σε κανενα λεξιλογιο στον κοσμο, πλην του Ελληνικου. Το ΦΙΛΟΤΙΜΟ. Απο φιλοτιμο δεν εγκατελειψα την τριτη μερα, απο φιλοτιμο βρηκα πολλους συμπαραστατες, παικτες που προσφερθηκαν αμεσως και ανιδιοτελως να με βοηθησουν , ακομα ακομα και απο φιλοτιμο παρουσιαστηκαν και παικτες που κλεβανε και δεχτηκανε να μου δωσουν τα ονοματα των διπλων και τριπλων ομαδων τους για να αποβληθουν και να κρατησουν μια (με το αναλογο προστιμο φυσικα). Επειδη ομως το φιλοτιμο δεν ειναι γνωρισμα ολων, ο αγωνας συνεχιζεται.
Ενω τις πρωτες 3 βδομαδες απεβαλα 50 ομαδες την βδομαδα, την τελευταια βδομαδα απεβαλα μονο 3 !!! Μπηκε το νερο στο αυλακι, δλδ.

Δεν ειναι θεμα φυλης, δεν ειναι θεμα ρατσας. Ειναι θεμα προσωπικοτητας απο ατομα που νομιζουν οτι μια ζωη θα βρισκουν μασημενο φαι, μια ζωη θα εχουν τον μπαμπακα τους να καθαριζει, ανθρωποι που δεν ειναι ικανοι ουτε σε ενα παιχνιδι να επιβιωσουν χωρις να παιζουν με τους κανονες, ειναι για μενα χαμενα παρταλια που δεν προκειται να κανουν τπτ στην ζωη τους χωρις να τους παρει απο το χερι ο μπαρμπας τους απο την Κορωνη , για να μπορεσουν να επιβιωσουν. Δεν αξιζουν ;;; Φυσικα και αξιζουν ... Την λυπηση μας.

Γεννήθηκες μαύρος, έζησες άσπρος. M.Jackson ζεις, για πάντα Παοκτσής.
From: nikos64

This Post:
00
74423.7 in reply to 74423.5
Date: 2/25/2009 6:13:38 AM
Overall Posts Rated:
303303
Αρπαζεσαι ευκολα φιλε μου .Ουτε ρατσιστη σε ειπα ουτε επικινδυνο , ξαναδιαβασε τι εγραψα και τι εγραψες . Αν νομιζεις οτι καπου σε προσβαλα ζητω συγγνωμη αλλα δεν εκρινα εσενα, το ατομο σου (πραγμα που εσυ κανεις) αλλα τις συγκεκριμενες αποψεις σου, αλλο το ενα αλλο το αλλο .

This Post:
00
74423.8 in reply to 74423.6
Date: 2/25/2009 7:25:26 AM
Overall Posts Rated:
00
Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου. Σαν ειδκος που εισαι ξερεις πολυ καλυτερα απο τον καθενα μας. Απο ολα οσα ειπες διαφωνω σε ενα. Τετοια ατομα δεν αξιζουν ουτε καν την λυπηση μας.

Οσο για τον φιλο νικο και το εννοω το φιλο, δεν ειναι καμια ειρωνια, θελω να πω τα εξης. Δεν ειναι πολυ ωραιο να κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας. Οταν καποιος εχει ρατσιστικες αποψεις πιστευεις οτι γινετε να μην ειναι ρατσιστης? Αν ναι πως? Το ιδιο και οταν καποιος εχει επικινδυνες αποψεις γινεται και ο ιδιος να μην ειναι επικινδυνος? Αν τωρα εννουσες κατι αλλο οκ. Ουτε αρπαζομαι πολυ ευκολα, δεν νομιζω αν καποιος σε πει ρατσιστη ειναι... πολυ ευκολα.

Οπως και να εχει να ξερεις οτι δεν ειχα και ουτε εχω φυσικα καμια μα καμια διαθεση-προθεση να μαλωσω ειτε μαζι σου ειτε με καποιον αλλο. Απλως πιστευω πως ειναι καλο να ρωταμε για να μαθαινουμε τι γινεται οπως εμαθα εγω απο την απαντηση του GM μας.

Καλη επιτυχια στην νεα σεζον και να ευχεσαι να μην πετυχω πουθενα (κυπελλο πχ) τα κατσικακια σου...λολ!

Last edited by gtgreat at 2/25/2009 7:26:51 AM

From: nikos64

This Post:
00
74423.9 in reply to 74423.8
Date: 2/25/2009 7:47:18 AM
Overall Posts Rated:
303303
Δεν κρυβομαι πισω απο το δακτυλο μου , ναι πιστευω οτι ο καθενας μας μπορει να εχει καποιες αποψεις που να αγγιζουν ορισμενες ιδεεολογιες αυτο δεν σημαινει οτι τις ασπαζεσαι ! Οταν το συνολο των αποψεων σου ταυτιζονται με συγκεκριμενες ιδεεολογιες τοτε αλλαζει το πραγμα. Καλοπροαιρετα εκανα την κριτικη μου στις αποψεις σου δεν σε ξερω και φυσικα θα μου ηταν αδιανοητο να κατηγορησω ανθρωπο σαν ρατσιστη η οτιδηποτε αλλο χωρις να γνωριζω τα "πιστευω" του.
Νομιζω οτι λυθηκε η παρεξηγηση.
Οσο για τα Κατσικακια μου .. μπα δεν νομιζω να τα πετυχεις στο κυπελλο δεν βλεπω να εχω ζωη εκει ... αλλα σε ενα φιλικο... :))))) μπορεις !!
Καλη συνεχεια

This Post:
00
74423.10 in reply to 74423.6
Date: 2/26/2009 11:33:57 AM
Corfu Tigers
II.3
Overall Posts Rated:
8282
Swstos o GM mas!!!

This Post:
00
74423.11 in reply to 74423.10
Date: 4/9/2009 3:02:03 AM
Overall Posts Rated:
303303
Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα μιας και η ερωτηση αφορα "ζαβολιαρηδες".
Υπαρχει περιπτωση καποιος να ανοιξει λογαριασμους σε διαφορετικες χωρες?
Το ρωτω γιατι μου κανει εντυπωση μια ιρλανδεζικη ομαδα και μια λιθουανικη οι μετεγραφες τους βεβαια τι αλλο? Δεν ξερω αν πρεπει να αναφερω εδω ονοματα για αυτο και δεν το κανω

This Post:
00
74423.12 in reply to 74423.11
Date: 4/9/2009 3:18:33 AM
Overall Posts Rated:
3131
Και καλα κανεις και δεν αναφερεις ονοματα εδω, γιατι απαγορευεται.
Τωρα, οσον αφορα τις χωρες βεβαιως και οι κλεφτες χρησιμοποιουν κολπακια και ειναι πολυ πολυ πιθανο να εχουν ομαδες σε διαφορετικες χωρες. Αυτο που πρεπει να κανεις (και ολοι μας οταν βλεπουμε "αετονυχηδες" να ξαφριζουν τον κοπο μας) ειναι να κανετε Αναφορα Παρατυπων (/BBWeb/cheatReport.aspx) και απο εκει και περα αφηστε τους στα ευγενικα μου χερια (και εχω πολυ περισσοτερα εργαλεια να βρισκω τους κλεφτες απ'οτι νομιζουν οι κλεφτες)
Το δυσκολο ειναι να βρω την ομαδα μου με τοσα μενου που εμφανιζονται γεματα με πληροφοριες για τις ομαδες,τις μεταγραφες τους και τους χρηστες τους. Για αυτο και δεν μπορω να σταυρωσω νικη φετος και παω καρφωτος για πτωση ...

Επειδη ομως δεν ειναι δυνατον να μυριζουμε τα χερια μας ποια απο τις 45,000 ενεργες ομαδες κλεβει, καθε βοηθεια ειναι επιθυμητη.
Κανε αναφορα παρατυπων και θα τον τσεκαρουμε εμεις.

Γεννήθηκες μαύρος, έζησες άσπρος. M.Jackson ζεις, για πάντα Παοκτσής.
Advertisement