BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje - Realizacja

Model Treningowy Rewolucje - Realizacja

Set priority
Show messages by
This Post:
00
152140.208 in reply to 152140.206
Date: 10/11/2010 5:54:01 AM
Overall Posts Rated:
7474
Myślę, że już teraz nawet po tych zsumowanych liczbach z podziałem góra-dół możesz/można zauważyć, że coś ciekawego się tworzy ;)

Według mnie wszystkiego nie można mieć bo nie ma na to czasu. Także jeśli np. podkoszowy ma PS 1-3, a resztę około 5-7 to PS w ogóle bym nie ruszał, a skupiał się na pozostałych skillach. Jeśli wszyscy podkoszowi będą potrafili dobrze podawać to nie będzie nikogo kto bedzie umiał świetnie rzucać z dystansu, czy bronić. Będą się tworzyć bardzo podobni gracze i żaden wybitny w konkretnej specjalności. Moim zdaniem warto tworzyć różnorodnych graczy i już na początku odpowiednio ich podzielić.

kozlik4, ja tych zawodników podzieliłem już dawno temu. Bo wiem, że idealnie byłoby mieć wszystko, ale nie zawsze można. A jak nie można to będę wykorzystywał "naturalne" walory tych graczy. W pierwszej kolejności. Co robię już od sezonu. A zawodników zadaniowych powstanie tylu (mam nadzieję, że nie tylko na mojej pozycji) ilu kadra w życiu wcześniej nie widziała

Last edited by Hawkeyed at 10/11/2010 5:54:27 AM

This Post:
00
152140.209 in reply to 152140.198
Date: 10/11/2010 6:14:22 AM
Overall Posts Rated:
7474
Możesz mi podać ilu było w tym sezonie w drafcie 18-letnich historycznych i MVP?
I ilu było w zeszłym sezonie? Dla porównania.

From: Jax

This Post:
33
152140.210 in reply to 152140.206
Date: 10/11/2010 6:18:10 AM
Overall Posts Rated:
773773
dobra zgodze się że o wszysko cięzko i jakiś jeden skil można odpuściś i ten Twój przykład z tymi podaniami jest dla mnie do zaakceptowania .

Ale zobacz jak są trenowani gracze w U21 . 2-3 skile najczęściej i tyle , po takim treningu to oni już są najczęściej zablokowani pensja a jeżeli nie są to klubu który trenował po prostu nie stać na utrzymanie gracza i sprzedaje go za jakieś śmieszne pieniądze .Następnie kupujący rzadko kiedy go trenuje bo wystawiać teraz gracza na innej całkiem pozycji aby mu zrobić jakis tam bok mija się dla niego z celem .

Następna sprawa kondycja w U21 . Co się pojawi jakiś tam gracz na TL-u po U-21 to najczęściej ma ją na poziomie żałosny-niezdarny , no czasami ma ma wyższą ale to chyba tylko dlatego że w drafcie dostał większą , i ciągle czytam że na trenowanie jej nie ma czasu bo ten skil jest nieistotny , albo że inni też go nie mają . Skoro inni nie mają to może warto żebyśmy my mieli ?? :-) Dlaczego ? ano z 3 powodów po pierwsze dlatego że jest on za darmo po drugie dlatego że dużo daje w grze po trzecie że gracza z niską kondycją rzadko kto chce kupić w wyższych ligach . Dlatego że musiałby specjalnie dla takiego zawodnika trenować ją w dłuższym okresie czasu co jest raczej mało opłacalne . Ale tutaj są wyjątki i są chyba takie kluby które robią własnie w ten sposób oszczędzając na trenerze przez jakiś czas że skupują graczy bez kondycji .




From: Khazaad

To: Jax
This Post:
00
152140.211 in reply to 152140.210
Date: 10/11/2010 6:36:41 AM
Overall Posts Rated:
145145
Następna sprawa kondycja w U21 .(...) Dlaczego ? ano z 3 powodów po pierwsze dlatego że jest on za darmo po drugie dlatego że dużo daje w grze po trzecie że gracza z niską kondycją rzadko kto chce kupić w wyższych ligach . Dlatego że musiałby specjalnie dla takiego zawodnika trenować ją w dłuższym okresie czasu co jest raczej mało opłacalne.

100% poparcia i +1.

Brak kondycji i osobistych to tragedia. Brak (czy raczej względnie niski poziom) jednej z tych dwóch umiejętności jest jeszcze do strawienia, ale dziura w obu jest nie do przyjęcia. Ale to tylko moja opinia i dotyczy mojego klubu :)
I o ile jeszcze trening FT specjalnie dla jednego gracza ma sens (bo i pozostali na tym zyskują), o tyle trening ST nie ma, bo reszta i tak dobije do maksa i stanie. Więc zdecydowanie jest to strata czasu.
A w młodym klubie nie powinno być z tym problemu.

This Post:
00
152140.212 in reply to 152140.199
Date: 10/11/2010 7:17:06 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Jakiego Pterodaktyla? Nie rozumiem.

Skojerzenia:
predator
Wielki ptak
;-)
Pokaż mi takich którzy przechodzą z U-21 do NT.

Wchodzę na NT i klikam pierwszych lepszych: Luderitz, Zygmuntowski. A pewnie jeszcze więcej bo nie wszyscy właściciele mają supka i nie ma informacji w historii. Ale byli selekcjonerzy (Leszek) spokojnie wymienią więcej zawodników. Tak więc to mit, że po U21 nie można grać w NT.

A U-21 tak po prawdzie to grobowiec zawodników a nie wylęgarnia.

Na podobnej zasadzie można powiedzieć, że draft to grobowiec zawodników, bo większość się marnuje.
A w ogóle życie to śmiertelna choroba, która kończy się śmiercią. A największą przyczyną rozwodów są... śluby. Taka sama demagogia.
Tylko że jak zawodnik zagra w U21 to w zasadzie jest już w pewien sposób spełniony. A jak nie zagra w U21 (a mógły) a potem się zmarnuje, to tylko pozostaje szkoda. A taka jest prawda, zawodnicy trenowani pod NT będą marnować się na potęgę. Na tej samej zasadzie mógłbym powiedzieć, że Twój projekt to grobowiec. Bo idę o zakład, że na stu zawodników w projekcie co najmniej 95 się zmarnuje. Więc nie ma co bujać, że z ciągnięciem zawodników do NT jest tak super a w U21 do bani.
Jeśli jest szansa wcześniej zaliczyć U21 to warto ją wykorzystać. Kadra U21 jest tak samo ważna jak NT. Jeśli będziemy grali w finale mistrzostw którejkolwiek kadry, to wpisów w wątku będzie pi razy oko tyle samo.
Ba, jest podejrzenie, że U21 interesuje się więcej userów, bo wolą oglądać rozgrywki, gdzie nie grają mutanci i każdego stać na utrzymanie reprezentanta. W innych managerach jest podobna tedencja.

Last edited by B.B.King at 10/11/2010 7:52:07 AM

This Post:
00
152140.213 in reply to 152140.204
Date: 10/11/2010 7:22:23 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Mam wrażenie, że to także efekt uboczny skautowania U-21. Bo nawet jeśli zdarzą się prezesi chętni do współpracy to część z nich coś tam wspomina o U-21 i nawet jeśli ich zawodnik dozna 3-4 tygodni kontuzji to oni wciąż łudzą się tym, że ten ich gracz zagra w U-21.

Że zawodnik zagra w NT to dopiero jest łudzenie. Wykruszanie się najlepszych zawodników jest o wiele większe. Przecież nawet multiskille w NT muszą mieć większą pensję niż golasy w U21 (na tych samych pozycjach). O wiele mniej chętnych będzie do rujnowania klubu. Albo do poświęcania się przez 7 sezonów (gdy zawodnik nie zaliczył żadnego występu w NT) i potem sprzedania zawodnika za grosze do PLK, żeby z reprezentanta cieszył się kto inny.
Łapać trzeba obie szanse. A zawodników jest wystarczająco.
Trzeba było tylko zapytać i przedyskutować. A nie że rzecznik projektu płacze w kilku wątkach, że jakieś bazy są robione ;-)

From: B.B.King

To: Jax
This Post:
00
152140.214 in reply to 152140.205
Date: 10/11/2010 7:29:48 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Bo są niejako dwie strony tego medalu , jeżeli Prezesi z niższych lig będą trenować w dobry / przemyślany sposób to niezależnie czy taki zawodnik zagra w jakiejkolwiek kadrze czy nie to taki Prezes będzie miał pociechę z takiego zawodnika , a jeżeli nawet zechce go sprzedać to multiskilowy gracz jest wart o wiele więcej na TL-u . W wyższych ligach myślę że też go co niektórzy przywitają z otwartymi rękami .

Przy obecnych cenach cena na TL-u przy sprzedaży jest czynnikiem prawie zupełnie ubocznym. Gdy sezonowa pensja zawodnika jest większa niż koszt zakupu. Padały już tu przykłady C z pensją 50-80k kupowanych za 700k-1M - na pensje wydawane jest więcej niż na zakup po 10-20 tygodniach.
A już przykład Mr to rekord, z tego co pamiętam pensja 250k i cena 1,8M. Czyli po siedmiu tygodniach wypłaty na pensje będą większe niż koszt zakupu.
Z kolei przydatność dla klubu... Zawodnik będzie przydatny dla klubu tylko wtedy gdy w pewnym momencie (dosyć szybko) przestanie się go trenować ;-) Jeśli nie, to są dwie możliwości - męczenie się z nim przez długi czas na nieswojej pozycji lub wysokie pensje, przez które przejadany jest jakikolwiek zysk. Jedno i drugie stopuje rozwój klubu.

This Post:
00
152140.215 in reply to 152140.212
Date: 10/11/2010 7:38:16 AM
Overall Posts Rated:
7474
Skojerzenia:
predator
Wielki ptak
;-)

Nikogo nie nasyłałem. Z predatorem poza forum nie wymieniłem ani jednej wiadomości.

Tak więc to mit, że po U21 nie można grać w NT.

A kim miała grać NT jak nie było żadnego innego sensownego programu przygotowującego zawodników do NT?

Na podobnej zasadzie można powiedzieć, że draft to grobowiec zawodników, bo większość się marnuje.

W idealnym świecie by się nie marnowali ;)))

A w ogóle życie to śmiertelna choroba, która kończy się śmiercią. A największą przyczyną rozwodów są... śluby. Taka sama demagogia.

A to to akurat prawda. Bez ślubów nie byłoby rozwodów. Śluby są zbędne. Ślubom mówię nie. Wielu psychologów potwierdza, że świadomość nieuchronności końca wszystkich zdarzeń sprawia, że ludzie bardziej się przykładają

Więc nie ma co bujać, że z ciągnięciem zawodników do NT jest tak super a w U21 do ani.

Bo z ekonomicznego punktu widzenia jest do bani. Spójrz sobie na transfery AC_Milan.

Kadra U21 jest tak samo ważna jak NT. Jeśli będziemy grali w finale mistrzostw którejkolwiek kadry, to wpisów w wątku będzie pi razy oko tyle samo.

Nie jest tak samo ważna, bo zawodnicy grają w niej jeden sezon. JEDEN SEZON. Przez ten czas U-21 ich przeżuwa i wypluwa. I nikogo nie obchodzi co będzie z nimi później. Ile razy mam to powtarzać? ;)

Ba, jest podejrzenie, że U21 interesuje się więcej userów, bo wolą oglądać rozgrywki, gdzie nie grają mutanci i każdego stać na utrzymanie reprezentanta. W innych managerach jest podobna tedencja.

Teraz może i grają mutanci, bo użytkownicy patrzą na BB jak na Hattrick. A to nie jest Hattrick.
Tu liczy się wszystko. Kondycja. Rzuty wolne. Dlatego przegrywamy w U-21.
Kluby co sezon stać na większe pensje. Nie widzisz tego?
A będzie stać na jeszcze wyższe.
Niedługo reprezentanci w najwyższych ligach to będzie standard

This Post:
00
152140.216 in reply to 152140.207
Date: 10/11/2010 7:49:24 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Wg mnie U-21 właśnie powinna być traktowana jako taka dodatkowa kadra. Skoro musi być, to niech sobie będzie ;)

Błąd, który do niczego nie zaprowadzi tylko zmniejszy szanse na medal.
Zobaczysz, jak na stu zawodników w projekcie wypadnie Ci 95... (to jest bardzo, bardzo optymistyczna liczba) ;-)
I jeśli właściciel któregokolwiek z nich był gotów trenować pod U21 to będzie po prostu szkoda. Bo byłaby o wiele większa szansa, że się nie wykruszy.
Lepsze U21 w garści niż NT na dachu.
Nawet jeśli zaczynał z SS ok. 40.

I jeśli po dwóch latach treningu dalej ma SS=40?
Możesz mi podać ilu było w tym sezonie w drafcie 18-letnich historycznych i MVP?

Bez względu na skille?
historyków+ 87 (48>$4k, 22>$3,5k, 10>$3k)
MVP 166 (93, 33, 31)
supergwiazd 358 (159, 85, 55)
wieloletnich 660
I ilu było w zeszłym sezonie? Dla porównania.

Nie chce mi się szukać. Pewnie podobnie, przecież na tak dużej próbce nie powinno być dużych odchyłek od średniej statystycznej).

Zgłaszając propozycję pracy przy tym projekcie byłem przekonany, że silniejsze polskie kluby będą takimi zawodnikami zainteresowane.

Ale iloma zawodnikami? Niech w każdym sezonie w projekcie startuje 100 zawodników, po 20 na pozycje. Nawet jeśli wszystkie kluby w PLK i II lidze umówią się, że będą tylko takich zawodników kupować, to i tak nie starczy im slotów na zakup wszystkich ;-)

This Post:
00
152140.217 in reply to 152140.216
Date: 10/11/2010 7:57:22 AM
Overall Posts Rated:
7474
I jeśli właściciel któregokolwiek z nich był gotów trenować pod U21 to będzie po prostu szkoda. Bo byłaby o wiele większa szansa, że się nie wykruszy.

Niech sobie będzie tzn. że niech sobie będzie. Ale nie ważniejsza. I niech nie stawia warunków z pozycji uprzywilejowanej ;)
A nie że ma jej w ogóle nie być czy dostawać ochłapy.

I jeśli po dwóch latach treningu dalej ma SS=40?

Nie mam takiego zawodnika.

historyków+ 87 (48>$4k, 22>$3,5k, 10>$3k)
MVP 166 (93, 33, 31)
supergwiazd 358 (159, 85, 55)
wieloletnich 660

Dzięki. Taka informacja była mi potrzebna.
Możesz jeszcze rozbić MVP wg pensji?

Nie chce mi się szukać. Pewnie podobnie, przecież na tak dużej próbce nie powinno być dużych odchyłek od średniej statystycznej).

Tak też myślałem. Po prostu sprawdzam coś.

Ale iloma zawodnikami? Niech w każdym sezonie w projekcie startuje 100 zawodników, po 20 na pozycje. Nawet jeśli wszystkie kluby w PLK i II lidze umówią się, że będą tylko takich zawodników kupować, to i tak nie starczy im slotów na zakup wszystkich ;-)

Uwierz mi, że nie tylko polskie kluby będą zainteresowane tymi zawodnikami. A ich właściciele na pewno zarobią na tych graczach więcej niż trenując pod U-21.

This Post:
00
152140.218 in reply to 152140.215
Date: 10/11/2010 8:07:42 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Nikogo nie nasyłałem. Z predatorem poza forum nie wymieniłem ani jednej wiadomości.

Ale on pisał, że jest rzecznikiem tego projektu a Ty tego nie prostowałeś.

W idealnym świecie by się nie marnowali ;)))

To dlaczego upierasz się, żeby mieć po kilkunastu zawodników na każdą pozycję w tym projekcie? Zrób to idealnie czyli weź co sezon jednego zawodnika na każdą pozycję i każdego doprowadź do NT ;-) Pokaż, że może być idealnie. Albo... zaakceptuj, że nigdy nie będzie idealnie. I decyzje podejmować mając to w świadomości, a nie żyjąc utopią.

Bo z ekonomicznego punktu widzenia jest do bani. Spójrz sobie na transfery AC_Milan.
A trening do NT ma być ekonomicznie opłacalny? No nie rób jaj, jest jeszcze bardziej nieopłacalny, przecież pensje muszą być większe.


Nie jest tak samo ważna, bo zawodnicy grają w niej jeden sezon. JEDEN SEZON. Przez ten czas U-21 ich przeżuwa i wypluwa. I nikogo nie obchodzi co będzie z nimi później. Ile razy mam to powtarzać? ;)
W idealnym świecie ;-) zawodnicy w NT też graliby jeden sezon ;-) No może dwa. W wieku powiedzmy 30-31 lat i trenując wtedy formę i kondycję. Następnie po tym sezonie-dwóch byliby wyprzedzani przez 29-latków, który przez ten czas poza kadrą dalej trenowali skille.

Rachunek musi się zgadzać, w obydwu kadrach jest dokładnie tyle samo miejsc i tyle samo meczów do rozegrania.

Skoro w NT zawodnicy będą grać więcej spotkań, no to oznacza ich, że potrzeba ich mniej. Przykładowo jeśli zawodnik w NT zagra 4x więcej spotkań niż w U21, no to potrzeba ich 4x mniej ;-)

Przez ten czas U-21 ich przeżuwa i wypluwa. I nikogo nie obchodzi co będzie z nimi później
A zawodnikami wyrzuconymi wyplutymi z NT będzie się ktoś przejmował? Albo tym ile drużyn się w międzyczasie poświęciło dla ich treningu/utrzymania?

Kluby co sezon stać na większe pensje. Nie widzisz tego?
I dlatego jest regres na TL-u? ;-) To właśnie przez pensje. Które i tak już są co sezon sztucznie obniżane przez BB-ków (w tym bodajże o 12%). Bardzo blisko jest już dojścia do granicy. Przykładowo w mojej lidze średni zysk tygodniowy to 34k. Grosze. Tak więc niewielki jest już margines na wzmocnienie. Na moje oko około 35-40% drużyn jest na minusie w bilansie tygodniowym. I TL-em tej różnicy znacząco nie poprawią, patrząc jakie są ceny.

A będzie stać na jeszcze wyższe.
O wiele szybciej dojdziemy do momentu, że będzie skok na sukces (zmutowane pensje przekraczające rozsądek) a potem planowa wyprzedaż i spadek ;-)

Advertisement