BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wyb] kozlik4

[wyb] kozlik4

Set priority
Show messages by
From: oskar4

This Post:
00
150077.209 in reply to 150077.206
Date: 7/6/2010 9:26:43 AM
Overall Posts Rated:
1010
Najlepsza obroną jest atak. ;>

This Post:
00
150077.210 in reply to 150077.207
Date: 7/6/2010 9:37:29 AM
Overall Posts Rated:
12061206
1. Rozumiem że dostrzegasz problem związany z brakiem możliwości pozyskania odwróconego np. PG przez osoby szkolące odwróconego C
Jakiś to problem jest i go dostrzegam, ale nie demonizujmy.

Ale dla mnie wniosek jest jeden: po prostu jest to osłabienie drużyny. I to nie na 1 sezon ale na kilka.

No więc porównujemy szalki i patrzymy w którą stronę wychyla się wskazówka.
U odwróconych - osłabienie jest.
U nieodwróconych - też! Przecież center Kozlika trenuje na nie swojej pozycji i przyczynił się do spadku.
A więc te wady się równoważą. A skoro się równoważą, to trzeba szukać różnic gdzie indziej. Może w zaletach. I tutaj mamy:
U odwróconych - niższa pensja
U nieodwróconych - wyższa pensja.
Porównujemy wady i zalety i wychodzi, że lepiej jest mieć odwróconych. Bo wady się równoważą, ale jest więcej zalet.

2. Tłumaczyć się ze wzrostu SF? Bardzo proszę:
Każdy SF musi mieć i OD i ID. Musi mieć i JS i RB. Więc musi szkolić się w umiejętnościach obwodowych i podkoszowych. Dlaczego: bo niema alternatywy.
Zadowolony?
Okey. To ja odpowiadam, że odwróceni też nie mają sensownej alternatywy. Zadowolony? ;-)


Natomiast jeśli pijesz do Węgrzyna i potrzeby trenowania C czy PF na pozycji PG to znów wydaje mi się że uderzasz w złą nutę. Bo zawodnicy typu Węgrzyn muszą podnieść umiejętność niewygodną o np. +6. A nie o +12 jak to jest w przypadku odwróconych
I z tego robi się taki drastyczny problem? Marne +6 różnicy? I przez to na szalce wad pojawia się ciężarek, że przez to zawodnicy przestają trenować w wieku 23 lat? Czy nie lepiej jednak te dodatkowe +6 przecierpieć a potem spijać już tylko śmietankę zalet? ;-)

W przypadku większości kwestii próbujesz wywieść temat w pole
O nie. To ja czuję się wywożony w pole. W sytuacji gdy jakaś wada występuje zarówno u odwróconych jak i u nieodwróconych, ale odwróceni są za to krytykowani a nieodwróceni nie. A taka wada jest wtedy w zasadzie neutralna przy formułowaniu końcowej oceny. To tak jak z równaniem. Jak masz takie same wyrażenia po obu stronach znaku równości, to możesz je skreślić.

Dla mnie sztandarowe kwestie są dwie: brak dopasowania wzrostu (tak jak u SF).

No to odniosę się. Wzrost doprowadzi do tego, że trening trudnego skilla będzie tylko o 5-6 skoków dłuższy. Wg mnie warto się ten okres przemęczyć.

Zauważ, że nieodwróceni też trenują boki. Nie ma technicznego problemu związanego z prędkością treningu zrobić zawodnika o skillach IS=ID=RB=20. To jest wykonalne nawet trenerem level 5. Jest tylko hamulec ekonomiczny. Tak więc nieodwrócony zawodnik i tak ma w pewnym momencie do wyboru albo nic nie trenować albo trenować boki, a więc trudne skille. Zawodnicy z musu trenują boki, w tym trudne skille.
A odwrócony będzie co prawda trenował trudny skill, ale będzie to skill główny ;-)
To jak mam trenować trudny bok lub trudny skill główny, to wybieram trudny skill główny ;-)

oraz brak możliwości pozyskania zawodników aby rozpocząć trening odwróconych w zespole prawidłowo rozwijającym się
No to teraz pokaż mi w jaki sposób prawidłowo rozwijający się klub może trenować Wiśniewskiego ;-)
Przecież ten problem występuje w obu systemach, tylko że w odwróconym jest mniej bolesny ;-)

This Post:
00
150077.211 in reply to 150077.208
Date: 7/6/2010 9:45:08 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Trenuje podania/OD/inne boki. A odwrócony taki nie będzie?
No właśnie, że będzie! Chyba nie załapałeś o co chodzi, więc jeszcze raz powolutku i po kolei wytłumaczę. Przeanalizuj to sobie dokładnie kilka razy, to bardzo proste ;-)

Pojawił się zarzut, że trening odwróconego będzie trudny dla klubu, bo będzie grał na nieswojej pozycji. I ja z tym nie polemizuję. Ale podałem kontrargument, że nieodwrócony też to robi i szybko wyklikałem sobie te mecze Węgrzyna i Wisniewskiego.
Pokazałem, że ten problem i tak już występuje u nieodwróconych. I dlatego zarzut w kierunku odwróconych jest zarzutem obosiecznym. Tyle. I dlatego ten zarzut nie dyskwalifikuje odwróconych względem nieodwróconych, tylko jest na remis. Różnic trzeba szukać gdzie indziej.

Bo gra na PG, czyli na nieswojej pozycji. Podobnie jak bramkarz w ataku nie rozegra meczu życia, ani napastnik na bramce. To chyba oczywiste?
No jasne, że jest to oczywiste. I dlatego jest to kłopotliwe dla klubu.

Trenuje. Częścią treningu dla kadry są pewne wyrzeczenia, jak np. trenowanie podań centrom - na PG, bo gdzie indziej się nie da. (trening dla zespołu, jak wiadomo, jest mało efektywny).
Przecież Ty mi wkładasz w usta moje własne argumenty ;-) Przecież właśnie o to chodzi. Trening reprezentanta to jest wyrzeczenie. Zarówno nieodwróconego i odwróconego. A tutaj wcześniej ktoś mi zarzucał, że odwróceni są fuj, bo wymagają wyrzeczeń. A nieodwróceni to nie? ;-)

Bo grał na PG, czyli na nieswojej pozycji.
To dlaczego moim odwróconym się zarzuca, że będą grali na nieswojej pozycji? ;-)

Załapałeś już o co w tym chodziło? Wypunktowałem nieodwróconych tymi samymi zarzutami, którymi tutaj starano się punktować odwróconych ;-)
A Ty swoimi postem to potwierdziłeś ;-)

Last edited by B.B.King at 7/6/2010 9:47:27 AM

This Post:
00
150077.212 in reply to 150077.211
Date: 7/6/2010 9:58:59 AM
Overall Posts Rated:
188188
Przecież ja to wiem ;p Miał to ponoć być atak na nieodwróconych..
To, o czym piszesz ma sens. Jakiś. Tylko jak na razie same słowa, czynów brak. Eksperymentujesz u siebie w klubie - super. tomek ponoć prowadzi akcję - fajnie, nie wiem tylko jak to u niego wygląda.

Różnica polega na tym, że nieodwrócony trenuje boki - podniesie sobie PS o 3-4 i jest super. Ile to zajmie, pół sezonu? drugie pół i mamy tyle samo w JR. I jest ekstra.
A nieodwrócony? Wytrenuj mu w sezon obronę w okolice 15, do tego dołóż te podania i zasięg. (mówimy o podkoszowych)

Do tego druga różnica: bezpieczeństwo. W systemie, gdzie PG jest PG a C jest C mamy niejako gwarancję, że nic się nie zmieni. Natomiast u odwróconych niekoniecznie. BBcy w pewnym momencie mogą zauważyć co się święci i przykładowo zawęzić kryteria zamiany krycia. Piszesz, że nam to będzie wisieć, bo wygramy. A co, jeżeli już ktoś to robi? Wtedy z naszych planów nici, bo zanim zdążymy wygrać, ktoś już to przed nami zrobi.
I nie próbuj powyższego zamieniać na argument, żeby się spieszyć.

btw. Mam teraz w bazie (co najmniej) dwóch super zawodników nadających się do tego projektu, chcesz ich poprowadzić?

ed: jeszcze jedno, jak ktoś już zresztą wcześniej zauważył - pod u21 ten system się nie nadaje, więc co zawodnikami klasycznymi po u21? Mogą trenować boki, np. podania. I wtedy to będą wyrzeczenia, tylko że już nie dla kadry.
No i kadra w 7 sezonów to tez nie jest jakaś wybitnie fajna perspektywa..

Last edited by Dejvidd at 7/6/2010 10:02:55 AM

From: kozlik4

This Post:
00
150077.213 in reply to 150077.187
Date: 7/6/2010 10:10:28 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
On od urodzenia był w Robalach

This Post:
00
150077.214 in reply to 150077.212
Date: 7/6/2010 10:39:14 AM
Overall Posts Rated:
12061206
A co, jeżeli już ktoś to robi? Wtedy z naszych planów nici, bo zanim zdążymy wygrać, ktoś już to przed nami zrobi.
Wtedy okażemy się największymi frajerami, bo pewnie mieliśmy pomysł jako jedni z pierwszych (nie będę sobie uzurpował, że pierwsi, bo nie sprawdzałem innych forów), a nie wykorzystaliśmy.
Wyjdzie na moje, ale ja nie będę się cieszył.

ed: jeszcze jedno, jak ktoś już zresztą wcześniej zauważył - pod u21 ten system się nie nadaje, więc co zawodnikami klasycznymi po u21? Mogą trenować boki, np. podania.
Pod U21 trenują sobie po swojemu. W U21 nie ma problemów z tym, że pensja zabija i dlatego zawodnik przestaje trenować. Więc nie ma też największej zalety odwróconych.

I wtedy to będą wyrzeczenia, tylko że już nie dla kadry.
Odwróceni mogą się przydać także w klubie. Proste pytanie - ile wynosi średni bilans tygodniowy w Twojej lidze? Czy starczy chociaż na wymianę personelu (zakup i odprawy)? ;-)
Ceny na TL-u spadają na łeb na szyję. Trening już nie będzie tak dochodowy, kluby zaczynają się już dusić finansowo. Już teraz można kupić za bańkę centra dopasowanego na trzecią ligę...
No i teraz pomyśl sobie, że wszyscy wychodzą mniej więcej na zero i nie mają się za co wzmacniać. A Ty jesteś tygodniowo 100k do przodu ;-) I w ciągu dziesięciu tygodni uzbierasz z tego na pełnego zawodnika ;-)

No i kadra w 7 sezonów to tez nie jest jakaś wybitnie fajna perspektywa..
Dla nieodwróconych, którzy nie załapią się do U21, perspektywa jest identyczna. A ktoś tu ostatnio nawet pisał ile gwiazd U21 wyleciało świat lub blokuje ich potencjał i nie zrobią kariery w NT. A miejsc w NT jest tyle samo co w U21, więc ktoś te dziury będzie musiał zapełniać.

This Post:
00
150077.215 in reply to 150077.204
Date: 7/6/2010 10:50:36 AM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
Więc dlatego rządam konkretów odnośnie nieodwróconych. Ja już się bardzo długo tłumaczyłem z odwróconych, starałem się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Wciąż czekam na KONKRET, czyli rozpiskę treningową dla wybranych graczy z tegorocznego draftu, na początek wystarczy mi 1 PG i 1 C do momentu, kiedy mogliby zacząć konkurować z obecnymi kadrowiczami.


We're talking about practice! :]

Okey. Więc proszę mi powiedzieć ile medali zdobiliśmy nieodwróconymi ;-) Proszę mi powiedzieć jak praktycznie wygląda wzrost nieodwróconego SF-a. Proszę mi powiedzieć jak w praktyce wygląda trening PS u centrów (Węgrzyn, Wisniewski). Mówmy o praktyce.

Mówimy o treningu, nie o praktycę. Przynajmniej o to mi chodzi.

This Post:
00
150077.216 in reply to 150077.215
Date: 7/6/2010 11:09:42 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Wciąż czekam na KONKRET, czyli rozpiskę treningową dla wybranych graczy z tegorocznego draftu, na początek wystarczy mi 1 PG i 1 C do momentu, kiedy mogliby zacząć konkurować z obecnymi kadrowiczami.

Załatw konkret czyli rozpiskę treningową dla zawodników nieodwróconych. A ja ją potem przerobię na odwróconych ;-)
Sorry, ale wymagasz, żeby w ciągu chwili zrobił coś, czego nie zrobiło kilkadziesiąt osób przez 10 poprzednich sezonów ;-)
Poza tym sens jest tylko w porównywaniu tych modeli, a nie w patrzeniu na jeden w oderwaniu od drugiego.
A może spróbuj sam zrobić taką rozpiskę? Może akurat gdzieś trafisz na przeszkodę nie do przeskoczenia, mi to pokażesz i mnie przekonasz? A może sam się przekonasz i stwierdzisz, że jest w tym sens ;-)
Jak zrobisz, to będzie jak znalazł do poradnika ;-)
Bo nie ma tam żadnej rozpiski nawet dla nieodwróconych. A czasu do rozkminania było 10 sezonów a nie 2.
A tak to jedyne co w nim jest, to tylko to: http://img153.imageshack.us/img153/2103/54750999.jpg.
Trochę mało, bo ten zawodnik poszedł tą drogą głównie ze względu na potencjał i odstaje chyba od wymarzonych skilli PF (bardziej zakładam, że to jest niedokończony SF). On ma sumę IS+ID+RB=41, a w modelu Kozlika SF pod LP/LI miał sumę 40.

From: oskar4

This Post:
00
150077.217 in reply to 150077.213
Date: 7/6/2010 11:17:52 AM
Overall Posts Rated:
1010
Wiem o tym. :D

From: kozlik4

This Post:
00
150077.218 in reply to 150077.198
Date: 7/6/2010 11:28:27 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
I weź tu człowieku nie uznaj to za spam...

od pilnowania porządku są odpowiedni ludzie;-)

From: oskar4

This Post:
00
150077.219 in reply to 150077.218
Date: 7/6/2010 11:30:26 AM
Overall Posts Rated:
1010
I weź tu człowieku nie uznaj to za spam...

od pilnowania porządku są odpowiedni ludzie;-)


Wiem o tym. Ale wiele razy zostałem już na tym forum nazwany spamerem czy innym trollem. Głównie przez Kinga. To było nawiązanie. :P

Last edited by oskar4 at 7/6/2010 11:31:08 AM

Advertisement