BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.63 > Season 25

Season 25

Set priority
Show messages by
This Post:
00
247850.21 in reply to 247850.20
Date: 11/29/2013 4:57:12 PM
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Ρε ψηλέ, πώς τα κατάφερες να είσαι τόσο μέσα? Ακόμα ανεβαίνει το χρεός σου εβδομαδιαία? Κοίταξα τους μισθούς σου και είσαι περίπου, εισπράξεις(μ.ο)+ τηλεοπτικά= μισθοί παικτών. Πόσα περισσότερα από τα τηλεοπτκά σπαταλάς σε προσωπικό και σκάουτινγκ?

Μπέρδεμα η κατάσταση στον ΠΑΟ. Πιέζεται πολύ στην πρώτη φάση, με αποτέλεσμα να επιβαρύνονται παίκτες κάποιας ηλικίας και άλλοι που ήταν τραυματισμένοι και ζορίστηκαν να επιστρέψουν, με αποτέλεσμα να είναι πιο αμφίβολο να είναι στην κατάσταση που θα θέλει και υπολογίζει από τον Γενάρη.

This Post:
00
247850.22 in reply to 247850.20
Date: 11/29/2013 5:22:49 PM
Batsi
III.2
Overall Posts Rated:
103103
Second Team:
Skoda Ξάνθη
Μακάρι..!
Αν βρουν ρυθμό και φάιναλ φορ πάνε..το θέμα είναι να μην αργήσουν υπερβολικά
Με το φάντασι είσαι ευχαριστημένος; Στην εφαγα τη 2η θέση δεν έχεις να πεις :Ρ

This Post:
00
247850.25 in reply to 247850.24
Date: 11/29/2013 5:44:17 PM
Batsi
III.2
Overall Posts Rated:
103103
Second Team:
Skoda Ξάνθη
Χαχαχαχα
Ρε μας έπιασε κορόιδα ο άλλος :Ρ
Εμείς δεν είχαμε ιδέα..εγω αλλάζω την ομάδα συνέχεια.Οποιος δεν τα δίνει όλα στην προπόνηση φεύγει :Ρ
Αλλά εμένα μου βγήκαν και σχεδόν όλα Βρήκα και Αφλαλο-Καρτερ Γουίλιαμς Ελεύθερους και μαζί με Σμιθ-Γουολ-Λι-Γουειντ-Λόσον-Τζέφερσον-Λίλαρντ και τους μικρούς Μπιλ και Ντέιβις έχω πολύ καλή ομάδα..σίγουρα για το χαβαλέ είναι αλλά αν πάρουμε και την πρωτιά θα χει φαση :Ρ

This Post:
00
247850.26 in reply to 247850.23
Date: 11/30/2013 7:12:26 AM
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Καλά αυτό, με τα 120k εισπράξεις γηπέδου, μετά τον υποβιβασμό είναι όντως τραγικό. Πέφτεις από την II στην ΙΙ και κάνεις εισπράξεις, χαμηλότερες από την IV(kai σε μικρότερα γήπεδα)...

Στον ΠΑΟ, θεωρώ ότι το πρόβλημα ξεκίνησε από τον Γιανακόπουλο. Τον έβγαλε πέρυσι στον αφρό ο Πεδουλάκης(κακά τα ψέμματα) και αποφάσισε να κάνει αυτός την στελέχωση του ρόστερ. Είναι ξεκάθαρο ότι ο Πεδουλάκης, δεν επιθυμούσε και Μπατίστ και Φώτση και Μαύρο και τον Κινέζο και και...
Εδώ παραλίγο να χάσει τον Μασιούλις που τον λατρεύει και δικαίως, για τα τερτίπια του προέδρου.
Θεωρώ ότι από όλους αυτούς, ο Πεδουλάκης, αν αποφάσιζε μόνο αυτός, θα έπαιρνε μόνο τον Φώτση και αυτό με αστερίσκο. Αν ήταν ήδη καλυμμένος με τους υπόλοιπους τέσσερις ψηλούς.

Εκεί που έκανε το πρώτο σοβαρό λάθος ο προπονητής, από την ημέρα που ανέλαβε, ήταν στην διαχείριση του ρόστερ, στην αρχή της σεζόν που υπήρχαν οι τραυματισμοί. Με δεδομένο το -2 του Ολυμπιακού και τον βατό όμιλο της Ευρωλίγκας(σε συνδυασμό με το νέο σύστημα που αν προκριθείς, ουσιαστικά η πρώτη φάση είναι μια εκτεταμένη περίοδος προετοιμασίας), είχε την πολυτέλεια να μην βιαστεί να βάλει στο αγωνιστικό πρόγραμμα τους ανέτοιμους, λόγω τραυματισμών. Αντιθέτως, βιάστηκε με Μαυροκεφαλίδη, βιάστηκε με Ούκιτς, βιάστηκε με Λάσμε και καταλήγει να τους έχει ακόμα σε κακή κατάσταση και παράλληλα "φορτωμένους" σε αγωνιστικά λεπτά κάποιοιυς από τους υπόλοιπους.

This Post:
00
247850.28 in reply to 247850.27
Date: 11/30/2013 10:18:39 AM
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Συμφωνώ με τις αλλαγές και τα χαρακτηριστικά των αντικαταστατών, αλλά έτσι, ένας από τους δύο θα πρέπει που θα έρθουν θα πρέπει να είναι Ελληνας, εκτός κι αν γίνει επίσημα παραδεκτό ότι δεν υπολογίζεται ο Μπατίστ και μείνει εκτός Α1. Αλλά τότε ή θα πρέπει να κρατήσεις τον Μαύρο για back up στους ψηλούς ή να πάρεις κάποιον άλλο Ελληνα να παίξει ουσιαστικά το ρόλο του Σκορδίλη.

Οσο για την ομάδα σου, καλά το κάνεις. Εχεις το μαξιλαράκι φέτος ότι δεν κινδυνεύεις και όλο το χρόνο μπροστά σου να κάνεις τις αλλαγές, να μπεις στα θετικά και να είσαι κερδοφόρος και σε ανάπτυξη πάλι του χρόνου.

This Post:
00
247850.29 in reply to 247850.11
Date: 12/3/2013 3:07:51 PM
Batsi
III.2
Overall Posts Rated:
103103
Second Team:
Skoda Ξάνθη
Ελεγα που να το ποστάρω..και ξαφνικά σκέφτηκα το στέκι μας)
Σήμερα πέτυχα παραμονή παρότι έχασα..το ματς ολίγον περίεργο..βέβαια βοήθησα κι εγώ με την υπομονή με φλιπ στο 5 :Ρ
Αυτό ήταν το ματς http://www.buzzerbeater.com/match/62624835/boxscore.aspx
αν θες να σχολιάσεις και για αυτό θα σουν ευπρόσδεκτος
Έχασε ο τελευταίος κι έτσι έμεινα +2 απο την 8η θέση ενώ οι 6-7 του άλλου ομίλου είναι πολύ εύκολοι
Τώρα μάλλον θα ναι δικιά μου επιλογή το να βγω 5ος ή 6-7ος..
Και δω έρχεται η απορία μου τι πληρώνω ως 5ος απο μισθά;
Τι συνφέρει οικονομικά..η παραμονή είναι σίγουρη..
Έχω όμως ρόστερ 240 χιλ..πουλάω αστέρα (11χιλ) το σαββατο..μακάρι να πουληθεί.
Μετά όμως έκανα μια πατάτα (πριν για την ακρίβεια)..έβαλα τον Λαφον και τον Άγκοστον στη λίστα και τελειώνουν κυριακή 8 η ώρα οποτε δε θα μπορουν να παίξουν πλέι (δεν το χα παρατηρησει ότι γίνεται μέχρι 4..παλιά απλά έπρεπε να τους βάλεις μέχρι την Πεμπτη στη λίστα)
Άρα δύσκολα θα πουληθούν..οπότε αν είναι να μην τους πληρώσω μισθό ίσως να συμφέρει η 5η θέση..
Περιμένω γνωμη :Ρ

This Post:
00
247850.31 in reply to 247850.29
Date: 12/3/2013 5:50:05 PM
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Συμφωνώ με τον Λύκο.
Οσο περνάει από το χέρι σου, χτυπάς την 5η θέση. Θα πρέπει να κερδίσεις εσύ τους ισόβαθμους rebels και να χάσουν τα lambs επό τους πιθηκάνθρωπους .
Ακόμα βέβαια, θα χρειάζεται το σύνολο των πόντων της νίκης σου και των πόντων ήττας των lambs, να ξεπερνάει τους 32, για να τους έχεις στην διαφορά πόντων.
Από κει και πέρα, όπως λέει και ο ψηλός, δεν είναι να παίζεις. Ασε που μπορεί μια στιγμή να σου φύγουν και οι Λαφόν-Αγκοστόν(και ο Τρομπέτας το Σάββατο) και να μην μπορείς να τους αντικαταστήσεις και τότε τα play offs δεν είναι καθόλου σίγουρα. Ασε που δεν ξέρω τί λεφτά έχουν οι απέναντι 6ος-7ος του μπλε και αν μπορούν και προτίθενται να τα ρίξουν τελευταία στιγμή για να μείνουν κατηγορία.

Αχ, έκανες μαλακία με την υπομονετική σήμερα, θα είχες πάρει το ματσάκι και θα ήθελες απλή νίκη σου, για 5η θέση...

Καλή επιτυχία φιλαράκι.

Last edited by maddoghellas at 12/3/2013 6:14:22 PM

Advertisement