BuzzerBeater Forums

BB Srbija > U21 reprezentacija - s31

U21 reprezentacija - s31

Set priority
Show messages by
From: Lale

This Post:
00
269710.21 in reply to 269710.20
Date: 6/8/2015 7:01:13 AM
Overall Posts Rated:
136136
Eventualno uskladjivanje za potrebe po pozicijama reprenzetacije - opet moja zelja kao vlasnika igraca. Ne vidim u cemu je moranje da se forsiraju ljudi koji ne zele da budu deo tog procesa?

Naravno da nije moranje, ti sa svojim igracem mozes da radis sta god zelis. Medjutim, ako mi ti kazes sta planiras i kakav ce biti, mogu od nekog drugog da trazim da uskladi trening. A ne vidim zasto je to problem, bar za tebe koji si aktivan na bb... Nemam stvarno nameru da produzavam ovu raspravu, vec samo da kazem da takvi mailovi, po meni, nisu ok. Moze sve na civilizovan nacin da se kaze.

Danas u 19.30h se igra treca utakmica SP, protivnik je Spanija.

Proslosezonski finalista EP koji je nas izbacio korak ranije. Medjutim, ove sezone situacija se obrnula i sada smo mi ekipa sa jacim entom. Poredjenja radi, oni imaju zajednicu skoro 4 puta vecu od nase i daleko vise trofeja, ali jos uvek nemaju zlato u svojoj vitrini. Ta razlika u zajednicama se najbolje vidi u potencijalu kojim raspolazu oni, a kojim mi :) Bice izuzetno zanimljivo videti duel na krilu gde mi imamo 2 sjajana igraca potencijala 5, a oni potencijale 10 i 9. Stvar je u tome da se kod njihovih igraca konstantno vidi napredak kroz rejtinge, jer mogu da dizu primarne skilove koliko zele, a mi moramo da mozgamo. Meni je, ipak, zanimljivija ova nasa situacija i borba sa potom :D

Njihova forma je dosta bolja od nase, a jedina svetla tacka za nas je sedmica kod njihovog centra koji je startovao prve dve utakmice. Ova pobeda bi nam donela odlicnu situaciju pred duel sa Turcima, ali treba prvo dobiti Spance nekako. Sve u svemu, ovo je druga teska utakmica koju igra nasa reprezentacija na ovom SP i nadam se da ce biti bolja poseta na chatu jer nas sigurno ocekuje dobra utakmica.

Srbija - Spanija, 19.30h

From: Lale
This Post:
00
269710.22 in reply to 269710.21
Date: 6/15/2015 12:56:49 PM
Overall Posts Rated:
136136
Danas se igra cetvrta utakmica grupne faze SP, a protivnik je Turska.

Mi imamo skor 2-1, a oni 3-0 i iako smo trenutno na drugom mestu, to je samo jer smo imali lakse meceve. Nas trenutni kvalitet je uslovljen jako dobrom formom, a ona konstantno izostaje. Imamo ogromnih problema sa potencijalom koje smo prebrodili dizanjem sekudarnih skilova i pazljivim treningom. Medjutim, osnovni problem forme nikako da resimo. Menadzeri su stvarno ok likovi, ali sve je to dzabe kada vrlo cesto zaborave namestiti postavu i igraci dobiju po 100+ minuta. Ja ponavljao kao papagaj, pisao na forumu i sve dzaba. Glavni spolja nikako da mrdnu sa 6 ili 7 forme.

Sve u svemu, ocekuje nas tezak mec protiv favorita u grupi i ne bih rekao da imamo previse sanse, ali mozemo pokusati :)

19.30h Srbija - Turska

From: AirWolf

To: Lale
This Post:
00
269710.23 in reply to 269710.22
Date: 6/22/2015 5:42:32 PM
Overall Posts Rated:
229229
Gde je najava za mec? Ostavka! Ostavka! Ostavka! :-D

From: Lale

This Post:
00
269710.24 in reply to 269710.23
Date: 6/22/2015 6:05:50 PM
Overall Posts Rated:
136136
Ma kakva najava kada uvek ista 4 coveka prate utakmice mlade :-D Nema smisla cimati se.

Uglavnom, dobismo Kineze na vece zalaganje i to je odlicna stvar jer prenosimo jednu pobedu u drugi krug. Stanje bi trebalo biti sledece: ITA&Tur 3, FR 2 i ostali po 1 pobedu, osim Amera koji su bez pobede. Nadam se da sam pogodio br pobeda, ali kuckam sa tel, pa moguce da nisam dobro video. Uglaviti se nekako medju 4 je cilj, ali nije preterano realan. Pre svega, Spanci ne mogu da pobede nikoga jer su tukli CT-ove, pa je to otezavajuca okolnost. FR ce to da dobije i eto ih na 3 pobede. Dakle, mi moramo tuci Amere, domacina Tajvan i FR. Tesko moguca situacija :-D Dakle, uglaviti se nekako na to cetvrto mesto je osnovni i totalno nerealan cilj :-)

Zapravo, nas najveci problem je forma. Vec nedeljama. Sami sebi smo najveci neprijatelji po ko zna koji put. Tu uvek uzimamo zlato :-D

From: Lale
This Post:
00
269710.25 in reply to 269710.24
Date: 6/29/2015 12:54:34 PM
Overall Posts Rated:
136136
Nakon pobede protiv Kine, vratili smo nekakvu sansu za uspeh i ove sezone. Naredni protivnik su Amerikanci, trenutno prva reprezentacija sveta, ali takodje i jedina reprezentacija koja nije prenela nijednu pobedu u drugi krug.

Nisu nesto blistali u gupi i jedina pobeda vredna pomena (i to ubedljiva) je bila protiv Australije na vece zalaganje i na unutrasnju taktiku. Danasnja forma im je solidna, na nivou nase.

Danasnji raspored tekmi je Srb - USA; Tajvan - Kina; FR - SPA; ITA - TUR. Uz nasu, najzanimljivija ce biti utakmica izmedju Kine i Tajvana. Tajvan je domacin, ali Kina sa punim entom i kvalitetnijim timom. U trecoj utakmici ocekujem laganu pobedu Francuza zbog razlike u etnu, a u kod poslednje pobedu Italije. Za nas bi bilo idealno da Spanija dobije FR, jer bi to znacilo da su opet trosili ent, a nama bi ucinili veliku uslugu :)

Podrzite nase mladice danas u 19.30h protiv trenutno najbolje selekcije sveta :)


From: Lale

To: Lale
This Post:
00
269710.26 in reply to 269710.25
Date: 7/13/2015 1:32:39 PM
Overall Posts Rated:
136136
Nakon dva vezana poraza, prakticno smo izgubili sansu za medalju. Bilo je mnoogo problema sa ovom generacijom, a ponajvise sa formom najbitnijeg spoljnog igraca. Doduse, spolja je samo Jezdimir bio konstantan sa formom, ali je i on nesto utanjio sa treningom. Ponovo muku mucimo sa spoljnim igracima i to se vidi kroz taktike, samo je ovaj put bilo spremnih igraca za Motion, ali dzabe kada nisu prelazili formu 7...

Sa druge strane, potencijal radi svoje. Mi nemamo dominantnog igraca, iako imamo Puskasa sa 101 skilom, Djindjica sa 98 i tako dalje. Morali smo stedeti na primarnima i nismo mogli praviti igrace kakvi donose trofeje.

Danas igramo sa Italijanima, pa ko bude uz komp, pratite u21. Ja sam vec nedeljama prezauzet, pa kome sam duzan odgovor na mail neka ne zameri. Uskoro ce biti malo vise vremena.

From: Lale
This Post:
11
269710.27 in reply to 269710.26
Date: 7/29/2015 11:08:46 AM
Overall Posts Rated:
136136
Nisam imao vremena, pa dugo nisam piskarao, ali sam zato odradio sve za novu generaciju i 90% posla za onu sto ce sada napuniti 20. Ostaju samo jos centri da se popisu i to je to. Uskoro stize draft i opet ogroman posao i za mene i za skaute.

Zavrsili smo sezonu kao sesti na svetu i ostvarili veliki uspeh, kada se uzme sve u obzir. Ispred nas su samo Italija, Francuska, Amerika, Turska i Tajvan. Imali smo neke super pobede, poput one protiv Italijana, Kineza i domacina Tajvana kom smo upravo mi oduzeli medalju CT-om :)

Osnovni problem je bio potencijal i bekovi. Njihova forma pre svega. Napravljen je tim prepun sekundaraca jer nismo mogli racunati na drva, kako unutrasnja, tako ni spoljna. Na pocetku sezone smo imali savrsene igrace za motion (kretanje), ali nikako nisu mogli da dobiju bar formu 8. Tada sam se odlucio za forsiranje LI/LP i molio menadzere da srede formu do Spanaca gde je motion trebao da odradi posao. Nazalost, neispostovan dogovor je doveo do toga da moramo da trpimo njihov pogodjen fokus i uzdamo se u njihov osnovni napad koji su cesto igrali. Medjutim, oni su tada odigrali CT i nastetili i sebi i nama. Drugu sansu smo imali protiv Amerikanaca, ali opet nedostatak primarnih na visokima, kao i losije forme spolja nas je kostao medalje.

No, treba biti zadovoljan, jer gledajuci kakve igrace ima FR, Italija, Spanija ili ostali iz vrha - mi tu nismo pripadali sa ovom generacijom. Tako da to sto nas je delila jedna pobeda od medalje moze da se tumaci kao ogroman uspeh.

Zahvalio bih se menadzerima na super komunikaciji. Cak i oni koji nisu drzali formu su bili ok i to sto su stalno zaboravljali da namestaju postavu nije nesto zbog cega treba da se svadjamo.

Uskoro malo o novoj generaciji...

From: MarkKo

To: Lale
This Post:
00
269710.28 in reply to 269710.27
Date: 7/29/2015 2:24:01 PM
Overall Posts Rated:
132132
Ihaj...Djindjara je cele sezone imao formu 9 samo kednu nedelju je bio na osmici a ni to ne znam kako -.- :D

Bila je dobra sezona,cestitke mladi selektore! :)

From: Lale
This Post:
22
269710.29 in reply to 269710.27
Date: 7/29/2015 3:31:29 PM
Overall Posts Rated:
136136
Nova generacija je susta suprotnost one prosle. Nemamo problem sa potencijalom, pa mi je sve neprijatno :D

Odigrali smo utakmicu protiv Poljaka (33867) i demonstrirali da atipicni i drveni igraci mogu super da se iskoriste. Vec sada smo izjednacili najbolji rejting na IS iz prosle sezone. Kada se jos uzme u obzir da nepostojanje entuzijazma najvise steti odbrani koja je nas adut mnogo vise nego Poljski - moze se reci da bi u realnim okolnostima bilo 30+ za nas. Naravno, ako je ovo najbolje sto oni imaju.

Na google disku mozete videti updateovane skilove nasih pulena, a ko jos uvek nema pristup, neka mi posalje svoj gmail u moj BB inbox.

Na svakoj poziciji imamo po nekoliko igraca i to me izuzetno raduje. Opet nemamo neke od najboljih svetskih igraca, ali imamo kompletan tim i igrace kod menadzera za koje sam siguran da ce drzati odlicnu formu.

PG/SG:
-Za pocetak dva beka poput Italijanskih. Ninkovic (34751771) i Djokaj (34752172). Fali tu jos po 4-5 laksih skilova, ali generalno prezadovoljan njima.
-Dva beka koja se nalaze kod naseg menadzera karla Milicevic (34752353) i Brdanovic (34753919). Kompletni bekovi koji ce da popunjavaju rupe na svim taktikama.
-Matija Aleksandric (34752907). Kod naseg menadzera rejsona. Uz jos 3-4 skila na pravim mestima, odlican!
-Kotroverzni Lav Panchev, kod jos kontroverznijeg menadzera Martinenka. Prvi tamnoputi reprezentativac u nasim redovima. Iako nosi prezime Panchev po ocu Makedoncu, prica se da je bioloski otac drzavljanin Čada. Postoji teorija po kojoj je Nwankwo Kanu umesao prste, ili vec neke druge ekstremitete.

Osim pomenutih, ima bar jos 10 potencijalnih reprezentativaca: Sabanovic, Raskovic, Milanic, Subasic, Pelak, Jablanovic, Plavsic i mnogi drugi koji mogu da posluze i odigraju bar kvalitetnu odbranu.

SF:
-Prva zvezda ekipe: Aleksa Dogandzic (34752215) i samo za nijansu losiji Danilo Veskovic (34752648). Oba kod nasih menadzera. Prvi kod vviktora, drugi kod Ljubise Bakarica.
-Druga dvojka su Branislav Dukic (34751642) i Goran Lalatovic. Kod nasih menadzera Nemca i Marka Markovica su.
Ovde imamo finu duzinu: Dzuric, Topcagic, Tabakovic, Doroslovacki...

PF/C
-Ristivoje Ilic (34752491) koji je debitovao prosle sezone i bio jedini od 20g u tom timu. Kod naseg menadzera Tragicomixa.
-Dvojac bukvi: Viktor Marunkic (34752333) i Vladimir Bubnjar (34752284). Prvi kod naseg menadzera koji konstantno pravi sjajne igrace za u21 - Unexpectedone. Drugi kod Australijanca koji je do sada bio ok.
-Dva fina PF-a: Slobodan Isakovic (34752127) i Milan Lukic (34751775). Opet prvi kod naseg menadzera (skauta LefthandSuzuki), a Lukic kod komsije Hrvata koji je takodje skroz ok.
Ovde imamo cak previse igraca u rezervi: Andelic, Bogunovic, Cajic, Mustafic, Krunic, Andjelkov, Ristic, Lazic...ogroman broj.

Ucescem i pobedama na svetskom smo obezbedili prvi sesir za naredno EP koje ce se igrati u Rusiji ili Izraelu (obzirom da nije zavrsen utesni turnir). Cilj ove reprezentacije je polufinale ukoliko sve bude kako treba. Potencijal imamo, dobre igrace imamo, ali su dosta specificni. Veeeeeliki plus je taj potencijal koji nas je do sada mucio, a takodje ogroman plus je sto je 90% igraca kod domacih menadzera i to dobrih.

Naredna provera ove generacije je protiv Ukrajine u ponedeljak u 15.30h

This Post:
33
269710.30 in reply to 269710.29
Date: 7/29/2015 5:17:50 PM
Overall Posts Rated:
590590
Moram samo kratko da se ubacim. Kao sto je selektor napomenuo, dolazi nam sjajna generacija. Ja sam bio zaduzen da pratim krila kada je ova selekcija u pitanju i pre svega treba istaci da su menadzeri sa kojima sam saradjivao bili fenomenalni. Uvek naglasavam da su skauti najmanje vazna karika u reprezentativnom lancu. Kao druga po vaznosti karika dolazi Selektor koji pravi selekciju, namesta taktiku i provodi sate i sate uz google disc. Dakle, najvazniji deo su upravo menadzeri kod kojih se nalaze igraci. Kod njih je vazno da poseduju bar jednu od dve karakteristike: da imaju znanje ili da su voljni da saradjuju sa nama koji ih davimo iz nedelje u nedelju. Ova generacija je dobra zahvaljujuci ljudima koji su trenirali ove klince, jer ne samo da su cistog srca saradjivali sa nama, vec su neretko respolagali BB trening znanjem po kome su iznad nas skauta. Zahvaljujem se svima i ovim putem.
Lale majstore, samo opusteno, korak po korak, verujemo u tebe!

Last edited by Zvone Kralj at 7/29/2015 5:19:29 PM

From: Lale

This Post:
00
269710.31 in reply to 269710.28
Date: 7/30/2015 7:34:57 PM
Overall Posts Rated:
136136
Hvala :-) U pravu si za formu, svaka cast! A sada izvlaci nekog drugog trenirca :-P Neka bude bar pot 6, da se ne natezemo i sa njim :-D

@Zvone
Zahvaljujem druze :-)

Advertisement