BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek główny

[NT] Wątek główny

Set priority
Show messages by
From: Hawkeyed

This Post:
00
150717.213 in reply to 150717.211
Date: 8/10/2010 11:18:32 AM
Overall Posts Rated:
7474
z moich obserwacji wynika że DV jest dla wolnych taktyk, nie szybkich. Jak mniej krąży podań to trzeba bardziej na własnych umiejętnościach wejścia pod kosz polegać.

Przy wolnych taktykach akcja jest konstruowana dłużej, a co za tym idzie jest też więcej podań. I więcej strat. Także nie rozumiem Twojego toku rozumowania.
Przy szybkich taktykach jest mniej podań a więcej gry jeden na jednego, co również idzie zaobserwować w ocenach meczowych (zespołów), gdy zna się umiejętności swoich zawodników i wnikliwie wszystko analizuje. Przy szybkich taktykach wychodzi na jaw o wiele więcej braków niż przy wolnych. Tylko, że tego nie widać bezpośrednio w indywidualnych statystykach meczowych poszczególnych zawodników. Chyba, że podciągnąć pod to skuteczność - wtedy tak.

a pisanie że jak nie nadaje się do LI to nie nadaje się też pod RnG jest już w ogóle dziwne. Chyba że chodzi o o ogólny poziom gracza

Chodzi o poziom reprezentacji ;)

Last edited by Hawkeyed at 8/10/2010 11:21:04 AM

This Post:
00
150717.214 in reply to 150717.185
Date: 8/10/2010 11:33:12 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Wg mnie częściowo na te pytania odpowiada Podniesiński na SG przy LI

Na które pytania odpowiada Podniesiński na LI?;-)

Jakie on ma IS? Przeciętne, porządne, silne?

Akurat jeżeli chodzi o IS to ma razem z Rybaczukiem najwyższe z zawodników, którzy są nazwijmy to w otoczeniu kadry. Fakt DV o jakieś 5 poziomów niższe od Rybaczuka...tak podsumowując to mi w kadrze brakuje właśnie Rybaczuka i Grzony. Podniesińskiego i jego miejsca w NT bym się nie czepiał. Być może do LI, czy LP nie jest najlepszy ale za to JS+ JR ma najlepsze spośród naszych zawodników. Podniesiński trenuje IS+DV więc pewnie niedługo spełni pokładane w nim oczekiwania;-)

This Post:
00
150717.215 in reply to 150717.214
Date: 8/10/2010 11:44:17 AM
Overall Posts Rated:
7474
Na które pytania odpowiada Podniesiński na LI?;-)

Na te:

cholerka skoro juz nasz najlepszy (podbno bo nie znam statow) PG grywa minute w meczu i do tego na SF to ja sie pytam czemu?

czy mamy lepszych PG czy tez nie mamy dobrych SF?

no i czy Swiatczak w porzadnej formie jest tak duzo slabszy niz dwaj pozostali PG w silnej???

cos chyba nie getes idzie co nie?

Po pierwsze wygląda na to, że nie ma w kadrze odpowiednich zawodników do niektórych taktyk.
A po drugie skład jest co najmniej dziwnie ustalany. Nie tylko pierwsze piątki. Ale w ogóle skład "szerokiej" kadry.
Skoro ma o 5 poziomów niższe DV od Rybaczuka to co on robi w składzie, gdy kadra zamierza grać szybką taktyką? I dlaczego nie ma w niej Rybaczuka czy Grzony (jak wspomniałeś)?
Skoro jest najlepszy w JS i JR, ale ma wyraźne braki w DV to już pisałem, że nadaje się jedynie do... Motion. A i do tego niebardzo, bo on przecież nawet podań nie ma...
Jaki jest sens trzymać w kadrze zawodnika, który pasuje do jednej taktyki a właściwie nawet do niej nie w pełni? Podczas gdy innych w kadrze nie ma.
I jak już spełni oczekiwania to wówczas może być w kadrze i nikt nie będzie się dziwił ;)

Last edited by Hawkeyed at 8/10/2010 11:44:48 AM

From: kozlik4
This Post:
00
150717.216 in reply to 150717.214
Date: 8/10/2010 11:51:41 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Jeżeli chodzi o mecz z Bułgarami to według mnie granie LI w tym składzie było bardzo ryzykowne.
1. kiepska forma naszego niekwestionowanego lidera na pozycji PG. Akurat PG i jego asysty przy ataku pod kosz są bardzo ważne. Asyst Świątczaka trochę w tym meczu zabrakło:/
2. brak odpowiedniego do gry pod kosz SG w składzie.
3. brak zmiennika dla Zelka, bo Luderitz grał więcej na PF-ie. Osobiście dziwię się trochę, że Zygmuntowskiego nie ma w składzie bo w tej chwili jest gorszy od Zelka tylko w JS i JR...ale już też go powoli goni;-) W reszcie skilli Zygmuntowski jest lepszy. Aaa i jeszcze jedno...DOŚWIADCZENIE. Tutaj też jest gorszy, a doświadczenie jednak sporo daje. Wystarczy sobie porównać występy Zelka z występami Zygmuntowskiego w kadrze. Mimo, że skille przemawiają na korzyść Zygmunta to jednak Zelek wypada o wiele lepiej...ale na ławkę byłby w sam raz, a i przy okazji doświadczenie by łapał
4. pisałem kiedyś, że jak będziemy grali LI to zatęsknimy za JW;-P Złośliwi powiedzą, że i tak by spadł po 20 minutach za faule:D Może tak, może nie...ale pewnie lekko ponad 10 cennych punktów by wrzucił;-) Ciejka grał aż 35 minut, a wrzucił tylko 9 pkt. Przy ataku pod kosz od centrów wymaga się dużo więcej.

Last edited by kozlik4 at 8/10/2010 11:53:04 AM

This Post:
00
150717.217 in reply to 150717.216
Date: 8/10/2010 11:54:08 AM
Overall Posts Rated:
7474
4. pisałem kiedyś, że jak będziemy grali LI to zatęsknimy za JW;-P Złośliwi powiedzą, że i tak by spadł po 20 minutach za faule:D Może tak, może nie...ale pewnie lekko ponad 10 cennych punktów by wrzucił;-) Ciejka grał aż 35 minut, a wrzucił tylko 9 pkt. Przy ataku pod kosz od centrów wymaga się dużo więcej.

Akurat 9 punktów Ciejki mnie nie dziwi. Wystarczy spojrzeć na jego fantastyczne kozłowanie ;)
Nie znam jego DV, ale też pewnie nie olśniewa
Z nim na C powinniśmy grać jedynie Low Post, jeśli już pod kosz.

Ale ja się nie znam ;)

This Post:
00
150717.218 in reply to 150717.215
Date: 8/10/2010 12:17:07 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Co do tego pytania to dalej nie rozumiem;-) Możliwe, że nie umiem czytać ze zrozumieniem;-) ale Astarotte pytał dlaczego Świątczak grał na SF:D

Zagrał na SF, bo w końcówce potrzebne były rzuty za 3. Często w emocjonujących końcówkach trenerzy stosują takie manewry wstawiając na "nietypowe" pozycje graczy potrafiących dobrze rzucić za 3 pkt. Pytał też, czy mamy lepszych PG od Świątczaka...a więc nie mamy;-) a czy Świątczak w formie porządnej lepszy od Zuby w silnej? Trudne pytanie. Powiedziałbym, że niekoniecznie.

Skoro jest najlepszy w JS i JR, ale ma wyraźne braki w DV to już pisałem, że nadaje się jedynie do... Motion. A i do tego niebardzo, bo on przecież nawet podań nie ma...

Podniesiński jest najlepiej rozwiniętym SG jak już wcześniej wspomniałem. R&G nie tylko różni się szybkością od Motion. Przy R&G jest koncentracja rzutów z dystansu, natomiast przy Motion z dystansu/z półdystansu. Owszem Podniesiński traci w DV ale w JR, które też jest ważne przy R&G nadrabia do Rybaczuka. Z resztą jeżeli chodzi o podania to tylko Grzona ma chyba lepsze od niego:D Rybaczuk traci do Podniesińskiego 2 poziomy w PS:P

Podsumowując...być może Podniesiński nie jest na teraz graczem na pierwszą piątkę do każdej taktyki...ale moim zdaniem miejsce w NT mu się należy. Na pewno może swoimi umiejętnościami coś wnieść do NT. Poza tym z tego co pisał m4ti wynika, że stawia na graczy którzy się rozwijają. Grzona, Rybaczuk i Majcherczak się nie rozwijają więc pewnie dlatego ich nie ma. Do tego mamy już 18 graczy w kadrze. Wolnych slotów wcale nie tak dużo. Myślę, że m4ti jeszcze chciał trochę poczekać z dowołaniami. Według mnie trochę pospieszył się z tymi pierwszymi powołaniami:/

Last edited by kozlik4 at 8/10/2010 12:17:30 PM

From: pawel

This Post:
00
150717.219 in reply to 150717.218
Date: 8/10/2010 12:59:13 PM
Overall Posts Rated:
66
z racji niestety braku czasu aby poszukać na ten temat wpisów, jaki jest ideał PF do reprezentacji bo wnioskuje z postów ze biednie w tym temacie w szeregach polskiego BB???

This Post:
00
150717.220 in reply to 150717.215
Date: 8/10/2010 1:17:06 PM
Overall Posts Rated:
296296
myślę, że troche się zagalopowałes z osądem nt. roli DV i PS do wolnych i szybkich taktyk.
to że przy wolnych jets więcej strat bo więcej podań to chyba raczej twoje zdanie a nie ogółu bo jesli dobrze pamietam i z tym czytm się z reguły spotkałem to stweirdzenie że przy szybkich taktykach łatwiej o straty bo człowek się spiesyz i podaje gdzie popadnie:P
a wolne to spokój precyzja i dobre budowanie akcji bez strat.

This Post:
00
150717.221 in reply to 150717.220
Date: 8/10/2010 1:22:27 PM
Overall Posts Rated:
7474
Przy wolnych taktykach więcej strat notują zawodnicy, którzy nie potrafią podawać, bo częściej piłka przechodzi przez ich ręce. I widać to w statystykach.

Nigdzie się nie zagolopowałem ;)

From: kozlik4

This Post:
00
150717.222 in reply to 150717.219
Date: 8/10/2010 1:24:00 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Czy ja wiem...Biorąc pod uwagę, że trenowaliśmy do tej pory głównie do U-21 to według mnie nie najgorzej:D Wymieniłem 5 zawodników, którzy ostro trenują. Jeśli z nich wyjdzie 3 PF-ów to będzie bardzo dobrze. Do tej pory nie mieliśmy żadnego typowego PF-a:D Osobiście szczerze wierzę, że cała piątka już się nie wykruszy. Są na to spore szanse bo zostali zawodnicy, którzy mają solidnych właścicieli, nie mających raczej słomianego zapału. Do tego są świadomi tego co robią, więc ja jestem dobrej myśli;-)

This Post:
00
150717.223 in reply to 150717.218
Date: 8/10/2010 1:24:54 PM
Overall Posts Rated:
7474
Poza tym z tego co pisał m4ti wynika, że stawia na graczy którzy się rozwijają. Grzona, Rybaczuk i Majcherczak się nie rozwijają więc pewnie dlatego ich nie ma. Do tego mamy już 18 graczy w kadrze. Wolnych slotów wcale nie tak dużo. Myślę, że m4ti jeszcze chciał trochę poczekać z dowołaniami. Według mnie trochę pospieszył się z tymi pierwszymi powołaniami:/

Z tym stawianiem na tych, którzy się rozwijają to bzdura. Ciejka np. się pewnie świetnie rozwija ;)

Advertisement