BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje - Realizacja

Model Treningowy Rewolucje - Realizacja

Set priority
Show messages by
This Post:
00
152140.216 in reply to 152140.207
Date: 10/11/2010 7:49:24 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Wg mnie U-21 właśnie powinna być traktowana jako taka dodatkowa kadra. Skoro musi być, to niech sobie będzie ;)

Błąd, który do niczego nie zaprowadzi tylko zmniejszy szanse na medal.
Zobaczysz, jak na stu zawodników w projekcie wypadnie Ci 95... (to jest bardzo, bardzo optymistyczna liczba) ;-)
I jeśli właściciel któregokolwiek z nich był gotów trenować pod U21 to będzie po prostu szkoda. Bo byłaby o wiele większa szansa, że się nie wykruszy.
Lepsze U21 w garści niż NT na dachu.
Nawet jeśli zaczynał z SS ok. 40.

I jeśli po dwóch latach treningu dalej ma SS=40?
Możesz mi podać ilu było w tym sezonie w drafcie 18-letnich historycznych i MVP?

Bez względu na skille?
historyków+ 87 (48>$4k, 22>$3,5k, 10>$3k)
MVP 166 (93, 33, 31)
supergwiazd 358 (159, 85, 55)
wieloletnich 660
I ilu było w zeszłym sezonie? Dla porównania.

Nie chce mi się szukać. Pewnie podobnie, przecież na tak dużej próbce nie powinno być dużych odchyłek od średniej statystycznej).

Zgłaszając propozycję pracy przy tym projekcie byłem przekonany, że silniejsze polskie kluby będą takimi zawodnikami zainteresowane.

Ale iloma zawodnikami? Niech w każdym sezonie w projekcie startuje 100 zawodników, po 20 na pozycje. Nawet jeśli wszystkie kluby w PLK i II lidze umówią się, że będą tylko takich zawodników kupować, to i tak nie starczy im slotów na zakup wszystkich ;-)

This Post:
00
152140.217 in reply to 152140.216
Date: 10/11/2010 7:57:22 AM
Overall Posts Rated:
7474
I jeśli właściciel któregokolwiek z nich był gotów trenować pod U21 to będzie po prostu szkoda. Bo byłaby o wiele większa szansa, że się nie wykruszy.

Niech sobie będzie tzn. że niech sobie będzie. Ale nie ważniejsza. I niech nie stawia warunków z pozycji uprzywilejowanej ;)
A nie że ma jej w ogóle nie być czy dostawać ochłapy.

I jeśli po dwóch latach treningu dalej ma SS=40?

Nie mam takiego zawodnika.

historyków+ 87 (48>$4k, 22>$3,5k, 10>$3k)
MVP 166 (93, 33, 31)
supergwiazd 358 (159, 85, 55)
wieloletnich 660

Dzięki. Taka informacja była mi potrzebna.
Możesz jeszcze rozbić MVP wg pensji?

Nie chce mi się szukać. Pewnie podobnie, przecież na tak dużej próbce nie powinno być dużych odchyłek od średniej statystycznej).

Tak też myślałem. Po prostu sprawdzam coś.

Ale iloma zawodnikami? Niech w każdym sezonie w projekcie startuje 100 zawodników, po 20 na pozycje. Nawet jeśli wszystkie kluby w PLK i II lidze umówią się, że będą tylko takich zawodników kupować, to i tak nie starczy im slotów na zakup wszystkich ;-)

Uwierz mi, że nie tylko polskie kluby będą zainteresowane tymi zawodnikami. A ich właściciele na pewno zarobią na tych graczach więcej niż trenując pod U-21.

This Post:
00
152140.218 in reply to 152140.215
Date: 10/11/2010 8:07:42 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Nikogo nie nasyłałem. Z predatorem poza forum nie wymieniłem ani jednej wiadomości.

Ale on pisał, że jest rzecznikiem tego projektu a Ty tego nie prostowałeś.

W idealnym świecie by się nie marnowali ;)))

To dlaczego upierasz się, żeby mieć po kilkunastu zawodników na każdą pozycję w tym projekcie? Zrób to idealnie czyli weź co sezon jednego zawodnika na każdą pozycję i każdego doprowadź do NT ;-) Pokaż, że może być idealnie. Albo... zaakceptuj, że nigdy nie będzie idealnie. I decyzje podejmować mając to w świadomości, a nie żyjąc utopią.

Bo z ekonomicznego punktu widzenia jest do bani. Spójrz sobie na transfery AC_Milan.
A trening do NT ma być ekonomicznie opłacalny? No nie rób jaj, jest jeszcze bardziej nieopłacalny, przecież pensje muszą być większe.


Nie jest tak samo ważna, bo zawodnicy grają w niej jeden sezon. JEDEN SEZON. Przez ten czas U-21 ich przeżuwa i wypluwa. I nikogo nie obchodzi co będzie z nimi później. Ile razy mam to powtarzać? ;)
W idealnym świecie ;-) zawodnicy w NT też graliby jeden sezon ;-) No może dwa. W wieku powiedzmy 30-31 lat i trenując wtedy formę i kondycję. Następnie po tym sezonie-dwóch byliby wyprzedzani przez 29-latków, który przez ten czas poza kadrą dalej trenowali skille.

Rachunek musi się zgadzać, w obydwu kadrach jest dokładnie tyle samo miejsc i tyle samo meczów do rozegrania.

Skoro w NT zawodnicy będą grać więcej spotkań, no to oznacza ich, że potrzeba ich mniej. Przykładowo jeśli zawodnik w NT zagra 4x więcej spotkań niż w U21, no to potrzeba ich 4x mniej ;-)

Przez ten czas U-21 ich przeżuwa i wypluwa. I nikogo nie obchodzi co będzie z nimi później
A zawodnikami wyrzuconymi wyplutymi z NT będzie się ktoś przejmował? Albo tym ile drużyn się w międzyczasie poświęciło dla ich treningu/utrzymania?

Kluby co sezon stać na większe pensje. Nie widzisz tego?
I dlatego jest regres na TL-u? ;-) To właśnie przez pensje. Które i tak już są co sezon sztucznie obniżane przez BB-ków (w tym bodajże o 12%). Bardzo blisko jest już dojścia do granicy. Przykładowo w mojej lidze średni zysk tygodniowy to 34k. Grosze. Tak więc niewielki jest już margines na wzmocnienie. Na moje oko około 35-40% drużyn jest na minusie w bilansie tygodniowym. I TL-em tej różnicy znacząco nie poprawią, patrząc jakie są ceny.

A będzie stać na jeszcze wyższe.
O wiele szybciej dojdziemy do momentu, że będzie skok na sukces (zmutowane pensje przekraczające rozsądek) a potem planowa wyprzedaż i spadek ;-)

This Post:
00
152140.219 in reply to 152140.217
Date: 10/11/2010 8:16:53 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Niech sobie będzie tzn. że niech sobie będzie. Ale nie ważniejsza. I niech nie stawia warunków z pozycji uprzywilejowanej ;)
Przecież to żadne warunki. Tak jak Ci mówię, w projekcie multiskilli wykruszy się 95-98% zawodników. To jaki problem jak U21 zabierze sobie nawet 30% tych zawodników (bo wszystkich i tak nie przemieli)? ;-) Czymże jest 30% w porównaniu do ponad 90%? ;-)

Nie mam takiego zawodnika.

Jak to nie masz? To co napisałeś w tym poście: (152140.177)
- trenujący 19 latkowie ( jest ich 8 ) wyglądają tak:

jeden ma SS 60
2 z nich ma SS 53 - 59
5 z nich ma SS 40 - 47

Ustaliliśmy, że 19-latkowie mają obecnie 20 lat ;-)

Możesz jeszcze rozbić MVP wg pensji?

Masz rozbite. Po SS też ma być? (tylko że wpadnie wtedy Pterodaktyl) ;-)

Uwierz mi, że nie tylko polskie kluby będą zainteresowane tymi zawodnikami.
Sorry, to nie powinno się opierać na wierze ;-)
Ostatnie konkursy pokazały jak wielkie jest zainteresowanie kadrowiczami ;-) Pięciu userów po wygraniu występu zawodnika w NT... od razu wystawiło go na TL ;-)
Jeden rekordzista nawet za 80k ;-)
Prezesi w głębokiej pupie mają kadry ;-)
Wolą zarobić jakieś groszaki niż mieć kadrowicza.
W ogóle szczyt hipokryzji. Część z nich zaklinała się, że nie chce, żeby ich zawodnicy byli powoływani, żeby skille nie były spisane do baz. A jak wygrali powołanie to... od razu sami pokazali ich skille całemu światu ;-) No ale to temat na osobną rozmowę ;-)

This Post:
11
152140.220 in reply to 152140.218
Date: 10/11/2010 8:19:14 AM
Overall Posts Rated:
7474
Ale on pisał, że jest rzecznikiem tego projektu a Ty tego nie prostowałeś.

Pisać można różne rzeczy. Nie muszę wszystkiego prostować.
Jego głos na forum się przydaje, bo jest coś jak głosem opozycji ;)
Nie mam zamiaru temperować opozycji. Nawet jeśli będzie to opozycji w przyszłości np. przeciwko mnie.

To dlaczego upierasz się, żeby mieć po kilkunastu zawodników na każdą pozycję w tym projekcie? Zrób to idealnie czyli weź co sezon jednego zawodnika na każdą pozycję i każdego doprowadź do NT ;-) Pokaż, że może być idealnie. Albo... zaakceptuj, że nigdy nie będzie idealnie. I decyzje podejmować mając to w świadomości, a nie żyjąc utopią.

Ja upieram się co do równego traktowania kadr. A nie faworyzowania jednej z nich. Sam powiedziałeś, że są tak samo ważne.
Na razie dysproporcja jest ogromna.
Dziwisz się, że mam tak słabych zawodników po roku treningu. A myślisz dlaczego takich mam? Bo nie dostałem lepszych.

A trening do NT ma być ekonomicznie opłacalny? No nie rób jaj, jest jeszcze bardziej nieopłacalny, przecież pensje muszą być większe.

Ale po jakim czasie pensje są większe? Dopiero w ostatnich sezonach. A zysk z takiego zawodnika będzie nieporównywalny, jeśli policzyłbyś wydatki na jego pensję w U-21 i to za jakie kwoty ci zawodnicy są sprzedawani. W NT nie dość, że trenując będą długi czas tańsi to jeszcze później powinni schodzić za wyższe kwoty.

W idealnym świecie ;-) zawodnicy w NT też graliby jeden sezon ;-) No może dwa. W wieku powiedzmy 30-31 lat i trenując wtedy formę i kondycję. Następnie po tym sezonie-dwóch byliby wyprzedzani przez 29-latków, który przez ten czas poza kadrą dalej trenowali skille.

Żeby tak było to model treningowy musi działać regularnie. Sprawnie. Musi dostarczać kadrze zaplecze. A z czego ma dostarczać? Z zawodników z SS 40 na starcie?
Dostałem bazę 18-letnich PF i C (umowna nazwa pozycji) których mam prowadzić w tym sezonie.
Jak myślisz ilu z 34 z nich ma SS>50, hm?

A zawodnikami wyrzuconymi wyplutymi z NT będzie się ktoś przejmował? Albo tym ile drużyn się w międzyczasie poświęciło dla ich treningu/utrzymania?

Te kluby będą miały wszechstronnych zawodników w swoich kadrach, o jakich większość klubów obecnie może pomarzyć. I zrobią z nimi, co tylko będą chcieli.

Bardzo blisko jest już dojścia do granicy. Przykładowo w mojej lidze średni zysk tygodniowy to 34k. Grosze. Tak więc niewielki jest już margines na wzmocnienie. Na moje oko około 35-40% drużyn jest na minusie w bilansie tygodniowym. I TL-em tej różnicy znacząco nie poprawią, patrząc jakie są ceny.

Ale czyja to wina, że kluby tak mało zarabiają? Ich właścicieli. W II ligach nie ma powodu, żeby płacić takie pensje. Mój klub prawdopodobnie będzie zarabiał tygodniowo 100k jeśli nie 120k bądź więcej.

O wiele szybciej dojdziemy do momentu, że będzie skok na sukces (zmutowane pensje przekraczające rozsądek) a potem planowa wyprzedaż i spadek ;-)

Chcesz rozmawiać o reprezentacji czy o błędach ekonomicznych klubów? ;)

This Post:
00
152140.221 in reply to 152140.219
Date: 10/11/2010 8:27:02 AM
Overall Posts Rated:
7474
Przecież to żadne warunki. Tak jak Ci mówię, w projekcie multiskilli wykruszy się 95-98% zawodników. To jaki problem jak U21 zabierze sobie nawet 30% tych zawodników (bo wszystkich i tak nie przemieli)? ;-) Czymże jest 30% w porównaniu do ponad 90%? ;-)

U-21 nie dostaje 30%. Ja też nie dostaję 30% w tym rzecz ;)

Ustaliliśmy, że 19-latkowie mają obecnie 20 lat ;-)

Ale on trenował sezon a nie dwa, skoro ma teraz 20 lat ;)

Masz rozbite. Po SS też ma być? (tylko że wpadnie wtedy Pterodaktyl) ;-)

Tak, rozbij też po SS.

Ostatnie konkursy pokazały jak wielkie jest zainteresowanie kadrowiczami ;-) Pięciu userów po wygraniu występu zawodnika w NT... od razu wystawiło go na TL ;-)
Jeden rekordzista nawet za 80k ;-)
Prezesi w głębokiej pupie mają kadry ;-)
Wolą zarobić jakieś groszaki niż mieć kadrowicza.
W ogóle szczyt hipokryzji. Część z nich zaklinała się, że nie chce, żeby ich zawodnicy byli powoływani, żeby skille nie były spisane do baz. A jak wygrali powołanie to... od razu sami pokazali ich skille całemu światu ;-) No ale to temat na osobną rozmowę ;-)

To nie byli kadrowicze. To byli zawodnicy z łapanki, których właściciele wykorzystali moment, żeby zarobić okazyjnie na zawodniku.
Takich sytuacji w kadrze w ogóle nie powinno być typu miejsce wygrane w jakimś konkursie. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

This Post:
00
152140.222 in reply to 152140.220
Date: 10/11/2010 8:43:24 AM
Overall Posts Rated:
12061206

Ja upieram się co do równego traktowania kadr. A nie faworyzowania jednej z nich. Sam powiedziałeś, że są tak samo ważne.

To żadna faworyzacja. Po prostu jest o wiele większa szansa, że zawodnik trenowany do U21 nie wykruszy się. Jest mniej czasu, a pensje przez większość treningu symboliczne, o wiele mniej poświęceń. Szkoda więc z tej szansy nie skorzystać.

Prawdopodobieństwo, że zawodnik nie wykruszy się przy treningu do NT jest kilkukrotnie mniejsze. Tak więc jeśli przy treningu do U21 mamy powiedzmy 40% szans, że zawodnik się nie wykruszy a do NT 10%, to trzeba mieć to na uwadze.

Trzeba też pamiętać, że zawodnika do U21 można łatwo wytrenować w jednym klubie. Większość zawodników trenowanych do NT będzie zmieniać klub, możliwe, że nawet kilka razy. Każde wystawienie na TL to ryzyko, że przechwyci go ktoś, kto nie będzie chciał trenować tylko szuka fajnego multiskilla do klubu. Wtedy cała robota poprzednich klubów idzie na zmarnowanie. Pozostanie tylko żal.pl.

Dziwisz się, że mam tak słabych zawodników po roku treningu. A myślisz dlaczego takich mam? Bo nie dostałem lepszych.
Sorry, ale jeśli 20-latek ma SS<50 to po prostu znaczy, że chyba nie trenował. Lub nie chciałeś lepszych lub nie umiałeś się dogadać.
Ja tylko żałuję, że męczyłem się przy robieniu list, a nie zostało to odpowiednio wykorzystane. Wystarczyło tylko z nich sensownie skorzystać.

Ale po jakim czasie pensje są większe? Dopiero w ostatnich sezonach.
Co to znaczy ostatnich? Takich sezonów będzie co najmniej 5. Poza tym w okresie, gdy pensje są niższe to na niekorzyść klubu działa okoliczność, że zawodnik gra na nieswojej pozycji. Nie wciskaj jednostronnej utopii.

A zysk z takiego zawodnika będzie nieporównywalny, jeśli policzyłbyś wydatki na jego pensję w U-21 i to za jakie kwoty ci zawodnicy są sprzedawani. W NT nie dość, że trenując będą długi czas tańsi to jeszcze później powinni schodzić za wyższe kwoty.
Guzik prawda. W U21 wysoka pensja jest góra przez jeden sezon. A sam pisałeś, że w NT zawodnicy powinni grać więcej sezonów. I w każdym tym sezonie (oraz zapewne w sezonie poprzedzającym powołanie) pensje muszą być wyższe niż w U21.

Przestań płakać z tym
Dostałem
. Nie umiałeś się dogadać ;-) Nie dostałem ani jednego pytania od Ciebie chociażby o dane statystyczne. W zasadzie sam musiałem się napraszać, żeby z tych moich list draftu skorzystano ;-)

Te kluby będą miały wszechstronnych zawodników w swoich kadrach, o jakich większość klubów obecnie może pomarzyć. I zrobią z nimi, co tylko będą chcieli.
Albo będą musieli sprzedać za grosze (nieporównywalne do ilości poświęconego treningu i wypłaconych pensji) albo męczyć się z wysokimi pensjami, albo męczyć się ustawiając zawodnika na nieswojej pozycji. Nie wciskaj, że będzie tak kolorowo.
A w barażach o utrzymanie dostaną baty od klubu, który ma golosów i włączy trening formy, bo nie będzie się cackał, żeby potencjalny reprezentant nie stracił treningu ;-)

Chcesz rozmawiać o reprezentacji czy o błędach ekonomicznych klubów? ;)

Ale to wszystko ma wpływ, bo wg Ciebie te kluby mają być potencjalnym rynkiem zbytu takich zawodników. Nie będą (większość nie będzie). Właśnie dlatego i czy chcesz czy nie.

Last edited by B.B.King at 10/11/2010 8:44:00 AM

From: Mario

This Post:
00
152140.223 in reply to 152140.221
Date: 10/11/2010 8:50:58 AM
Overall Posts Rated:
605605
Dalczego managerowie nie chcą poświęcać się dla kadry? Bo się nie opłaca. Poza sentymentem, że się swojego pupilka wytrenowało by zagościł w kadrze, troszkę większym wpływem z gadżetów(ale to są nikłe sumy).
Oczywiście dobrze prowadzony młody gracz może wnieść do klubu, pod warunkiem, że trafił do odpowiedniej drużyny. Co nam po ciekawym młodym centrze, który trafi do drużyny gdzie trenowany obwód jest, a manager nie będzie chciał go sprzedać? Kadra zmusza cię byś non stop słuchał rad/zaleceń trenera/skautów. W pełni poświęcić się U21 to będzie słuchało trenuj teraz formę pilnuj minut, bo jak przeholujesz to twój gracz nie będzie grał w kadrze, etc.
Dla nowych managerów którzy mają zdolną młodzież pomoc skauta jest nie oceniona i na duży plus im wyjdzie. Tylko trzeba ich dobrze przekonać, bo nie każdy będzie chętny do współpracy. Pomocne są oczywiście autorytety BB, jakimi są skauci, selekcjonerzy, ludzie z PLK.
Jakby profity z posiadania gracza w kadrze były dużo większe (np. bonusowo 50k tygodniowo, supek na tyle dni ile gracz rozegrał meczy w poprzednim sezonie w kadrze, no nie wiem co by musiało być by bardzo motywować graczy) to większość by walczyła by mieć kadrowicza. Na razie podstawową motywacją jest to że będzie flaga. I tak chwała VJ, że pod koniec sezonu pozwala by managerowie wystawili ich na sprzedaż, bo wiadomo że więcej osób widzi graczy z flagą.

This Post:
00
152140.224 in reply to 152140.221
Date: 10/11/2010 8:53:00 AM
Overall Posts Rated:
12061206
U-21 nie dostaje 30%. Ja też nie dostaję 30% w tym rzecz ;)

A ile wg Ciebie dostacie?
Wg tego postu (152140.177) dostałeś 119 18-latków (nie licząc SF-ów). To i tak jest o wiele więcej niż można przemielić. A i tak została potężna grupa nawet nie tknięta. Sprawdzonych 18-latków z SS>=40 i potencjałem 7+ jest na moje oko około pół tysiąca (tylko tych, którzy są sprawdzani, a jeszcze mogą się ukrywać niesprawdzani z powodu niskiej pensji, ja miałem w tym drafcie dwóch zawodników z pensją około 2,5k i SS=41 oraz =43 - takich nawet nikt nie sprawdza, bo nie ma to sensu, poszli do piachu).

To nie byli kadrowicze. To byli zawodnicy z łapanki, których właściciele wykorzystali moment, żeby zarobić okazyjnie na zawodniku.
Takich sytuacji w kadrze w ogóle nie powinno być typu miejsce wygrane w jakimś konkursie. Takie jest przynajmniej moje zdanie

Też jest takie moje zdanie, bo to w ogóle nie zwiększa zainteresowania kadrami. Skoro chodzi tylko o kasę, to nagrodą w konkursie powinien być bid za 200% ceny rynkowej ;-) Skoro VJ się wyprzedał to powinien takie nagrody rozdawać ;-) Ewentualnie założyć drugą drużynę do rozdawania takich prezentów ;-)
Żarty żartami, ale to pokazuje jak bardzo prezesi są zainteresowani kadrowiczami ;-)
I mówimy tu o aktywnych prezesach, bo ci co wygrali nagrody to są prezesi udzielający się na forum, biorący udział w zabawach. Pokazali, że mają kadrowiczów w pupie. A prezesi nieudzielający się mają jeszcze głębiej ;-)

Ale on trenował sezon a nie dwa, skoro ma teraz 20 lat ;)

A co to ma do rzeczy, skoro wygląda, jakby nie trenował przez trzy sezony?
Raz - bo chyba nie trenował w poprzednim sezonie.
Dwa - bo urodził się jako 19-latek
Trzy - bo skille na starcie miał takie, jakby nie trenował przed draftem ;-)
20-latkowie powinini mieć SS na poziomie 70. 50 na starcie plus 10 co sezon, tak lekko licząc.

Last edited by B.B.King at 10/11/2010 8:55:32 AM

From: oskar4

This Post:
00
152140.225 in reply to 152140.192
Date: 10/11/2010 9:59:26 AM
Overall Posts Rated:
1010
SS10. :) Wg corteza pierwszy w bazie SG. :)

This Post:
00
152140.226 in reply to 152140.225
Date: 10/11/2010 10:33:38 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Obecny draft.
Jestem pewien, że zestawianie 40-44, a może nawet 45-50 (wieloletnich i supergwiazd) nie są pełne, z tego powodu, że zawodnicy zostali olani przy sprawdzaniu ze względu na zbyt niską pensję ;-)
Część tych zawodników zaraz po drafcie miało niższe skille (draft odbył się późno w tym sezonie, niedługo potem był trening i niektórzy zaliczyli skoki, niektórzy nawet 3, widziałem taką perełkę).


2x legenda, SS=55, SS=42

historycy:

SS=55+ | 2
SS=50-54 | 12
SS=45-49 | 22
SS=40-44 | 15
---------|----
razem | 51


MVP:

SS=55+ | 4
SS=50-54 | 32
SS=45-49 | 38
SS=40-44 | 32
---------|----
razem | 106


supergwiazdy:

SS=60+ | 1
SS=55-59 | 14
SS=50-54 | 32
SS=45-49 | 48
SS=40-44 | 23
---------|----
razem | 118


wieloletnie gwiazdy:

SS=60+ | 4
SS=55-59 | 23
SS=50-54 | 57
SS=45-49 | 59
SS=40-44 | 25
---------|----
razem | 168


=========|====
WSZYSCY | 445
=========|====



Tak więc to są żarty, gdy ktoś mówi, że jest za mało zawodników.
Faktycznie część jest zmarnowana w botach w botach (w Polsce w ligach 1-5 jest 5456 drużyn z czego 3747 aktywnych, czyli mamy 31% botów i pewnie mniej więcej taka liczba fajnych zawodników jest w botach). Część ginie w momencie powstawania nowych drużyn - gdy robiłem listy draftu w środę, zajęło to kilkadziesiąt minut, to w tym czasie w Polsce pojawiły się ze 2 lub 3 nowe drużyny ;-) Także jakaś część aktywnych drużyn się w międzyczasie botuje.

Advertisement