BuzzerBeater Forums

Βοήθεια – Ελληνικά > Δυο χρήστες σε ένα PC

Δυο χρήστες σε ένα PC

Set priority
Show messages by
From: stelaios

This Post:
00
227786.22 in reply to 227786.20
Date: 10/12/2012 3:38:23 PM
Overall Posts Rated:
10001000
Θα συμφωνούσε κάποιος να αγοράσει σε μεγαλύτερη τιμή κάποιον από όσο αξίζει? Ή θα περιμένει επ'αόριστον τον πιθανό αγοραστή? Βλέπεις το σκεπτικό μου. Εξάλλου σε υπέρογκο ποσό πάντα υπάρχει ο κίνδυνος τιμωρίας.

This Post:
00
227786.23 in reply to 227786.21
Date: 10/12/2012 3:45:09 PM
Overall Posts Rated:
10001000

δεν λέει στους κανόνες πουθενά οτι δε μπορείς να έχεις 10 ομάδες από ένα πισι


Στου κανόνες λέει ότι η διπλοχρησία τιμωρείτε με κλείδωμα των εμπλεκόμενων λογαριασμών. Είναι ξεκάθαρο αυτό. Αν λοιπόν 2 αδέλφια πχ παίζουν χατρίκ από το κοινό τους pc, τότε πρέπει να ενημερώσουν επίσημα το προσωπικό. Εσύ είχες ενημερώσει?

Επίσης στους κανονισμούς προβλέπεται τιμωρία για πωλήσεις σε υπέρογκα ποσά. Προφανώς στη δική σου περίπτωση υπήρχαν ενδείξεις και για τα δύο παραπάνω.

Να κρατήσουμε λοιπόν πως και η κοπελιά σου μπορεί να παίζει αρκεί να το δηλώσετε επίσημα στο προσωπικό και θα σας πούνε τι και πως τότε στα σίγουρα.

This Post:
00
227786.24 in reply to 227786.21
Date: 10/12/2012 3:56:56 PM
Batsi
III.2
Overall Posts Rated:
103103
Second Team:
Skoda Ξάνθη
Κοιτα δεν θα σου πω "γιατί έτσι λένε οι κανόνες" αλλά θα σου πω γιατί είναι λάθος αυτό που έκανες και θα σου πω μερικά πράγματα για τους κανόνες που μάλον δεν ξέρεις.1)Αν έχεις εναν παίκτη Α ταλεντάρα χωρίς συγκεκριμένη τιμή αγοράς(δηλαδή να γράφει ελαχιστοι παίκτες μεταγράφηκαν τελευταία) ο οποίος μεγάλος μπορεί να αξίζει 2-3 εκατομύρια και θες να τον πουλήσεις πρέπει όντως να ψάξεις όπως και έκανες αλλά ο παίκτης που βρήκες πουλήθηκε 1,5 εκατ. και ήταν απροπόνητος????Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι ενας φουλ προπονημένος 20χρονος αξίζει περίπου 1 εκατομύριο με καλή πάντα προοπτική οπότε ενας απροπόνητος οπιοασδήποτε ηλικίας και προοπτικής δεν μπορεί να αξίζει το ίδιο με 1 που έχει κάνει δουλειά 2-3 χρόνων.Λογικά ο παίκτης σου δεν θα ήταν τόσο καλός ώστε να άξιζε 1 εκατομύριο.2)Απαγορεύεται να υπαρχουν παραπάνω από 1 λογαριασμοί στο ίδιο πισι ανεξάρτητα από τις μεταγραφές που θα κάνουν.3)Δεν ξέρεις αν αποκλείστηκες για την τιμή του παίκτη που αν ήταν πραγματικά καλός παρότι απροπόνητος (πράγμα δύσκολο) μπορεί να άξιζε 1 εκατομύριο.Αν δεν είπες σε κάποιον για τους 2 λογαριασμούς από το ίδιο πισί οι GMs θα το ανακάλυψαν με αφορμή την μεταγραφή,το θεώρησαν διευκόλυνση και 2πλο λογαριασμό και σε απέκλισαν (αν και μοιάζει πιθανότερο το νούμερο 1).4)Δεν έχει σημασία αν είσαι από το ίδιο πισί στην άδικη μεταγραφή.Για παράδειγμα αν όντως ισχύει το 1 που έγραψα (δηλαδή υπερεκτίμησες την τιμή του παίκτη) τότε και με 1 άγνωστο από αλλη χώρα να το έκανες πάλι θα είχες αποκλειστεί.

This Post:
00
227786.25 in reply to 227786.21
Date: 10/12/2012 3:59:23 PM
Αφροδίτη Ζωγράφου
IV.15
Overall Posts Rated:
336336
Καλησπέρα,

Συγγνώμη φίλε χωρίς ίχνος ειρωνείας και κακιας, μην το πάρεις λοιπόν προσωπικά. Μήπως νομίζεις ότι τα ξέρεις όλα; Τί θα πει "δεν ξέρουν να παίζουν"; Γιατί προσβάλλεις την πλειονότητα των χρηστών; Θεωρείς ότι εσύ ξέρεις να παίζεις με το να κάνεις μεταγραφές με την κοπελιά σου; Ειλικρινά, δεν πιστεύω ότι είναι κοπελιά σου, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα και δεν έχει σημασία τί πιστεύω εγώ. Είναι απλά μια υποκειμενικήάποψη. Μέρες τώρα ακούμε ότι σε χαλάνε τόσα πράγματα, ότι σνομπάρεις τον έναν και τον άλλον, ότι οι άλλοι δεν ξέρουν να παίζουν. Μήπως έχεις λίγο μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου; Ειλικρινά ενοχλεί να μιλάς με τόσο υποτιμητικό τρόπο στο ακροατήρίο σου. Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι, αλλά μου δίνεις την εντύπωση υπερβολικά υπερφίαλου ατόμου. Να το προσέξεις αυτό, αν θες την ταπεινή μου άποψη. Παίζεις σχεδόν 3 σεζόν το παιχνίδι. Αν οι άλλοι που παίζουν ήταν άσχετοι, όπως υποστηρίζεις, θα ήσουν 2η κατηγορία τώρα, σεζόν και άνοδος δηλαδή. Μήπως πρέπει να αναλογιστείς αυτά που σου λέμε όλοι εδω μέσα και να αναπροσαρμόσεις τις τακτικές σου; Έχεις πρόβλημα με τα λεφτά, σου φταίνε οι προγραμματιστές που έχουν θεσπισει τόκο (και καλά έχουν κάνει). Μήπως δεν φταίνε αυτοί, αλλά ο κάκιστος προγραμματισμός σου; Λες ότι οι άλλοι είναι άσχετοι, αλλά έχεις γήπεδο αρκετά μικρό για 4η κατηγορία. Τελικά, αναλογίσου ότι φταις, ίσως (κυρίως κατά την άποψή μου) και εσύ, αν όχι μόνο εσύ.

From: PanG11

This Post:
00
227786.26 in reply to 227786.22
Date: 10/12/2012 3:59:44 PM
Spartakos
III.8
Overall Posts Rated:
5959
Second Team:
Coffee Junkies
Ναι αλλά θα συμφωνούσε κάποιος να "καπαρώσει" ένα παίχτη στο παράδειγμα που σου λεώ και με τη μία να κάνει μπιντ στην ανώτερη προτεινόμενη τιμή αγοράς, άρα να αποτρέψει κάποιους γιατί μπορούν να το δουν ακριβό . Γιατί μπορεί να λέει απο 300.000- 650.000 που σημαίνει ότι παρόμοιος παίχτης έχει πουληθεί και 300.000. Και αν εγω έχω λεφτά και παίζει ένας φίλος μου το παιχνίδι και αγοράσω ένα παίχτη έτσι όπως το περιγράφω από πάνω, νομότυπος θα είμαι. Το " θα περιμένει επ ' αόριστον αγοραστή" δεν ισχύει γιατί ήδη τον έχει βρει απλώς 3 μέρες θα περιμένει κανονικά απ την ώρα που τον βάλει στη λίστα. Είναι λίγο σαν αθέμιτος ανταγωνισμός, μπορεί οικονομικά να μην ευνοείται κάποιος απαραίτητα αλλά για τον συγκεκριμένο παίχτη κάποιος αποκτά πλεονέκτημα για την απόκτησή του.

This Post:
22
227786.28 in reply to 227786.27
Date: 10/12/2012 4:54:12 PM
Overall Posts Rated:
11571157
Μια χαρά τα λες βρε Νίκο μου αλλά αυτό το
Και γιατί άλλωστε να το κάνουμε?

μου θύμισε το ''γιατί να το κρύψουμε άλλωστε'' και κάτι με έπιασε βρε παιδί μου

Last edited by GM-sarithin at 10/12/2012 4:54:32 PM

Ο Marinάκης χτυπάει πάντα δυο φορές
This Post:
00
227786.30 in reply to 227786.29
Date: 10/12/2012 7:02:40 PM
Spartakos
III.8
Overall Posts Rated:
5959
Second Team:
Coffee Junkies
Αυτός ο άρμστρονγκ δεν έχει ξαναπαίξει μπάσκετ μάλλον είναι μεταγραφή μπέιζμπολ, να δούμε με τον Λάσμε γιατί είναι παίχτης που δεν έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε στην πανάθα, μια ήττα δε λεει τπτ τα αλλάξανε έτσι κι αλλιώς οπότε τι 4ος τί πρώτος. Κοίτα για το θέμα του τόκου, όταν κάτι το βλέπω ως λογικό όπως κι εσύ βλέπεις κάτι σαν λογικό και δεν συμφωνούμε αντιδρούμε κάπως γιατί ο καθένας δεν έχει τις ίδιες απόψεις, πίστεψέ με όταν διάβασα στο άλλο νήμα το μήνυμα σου περί καλά μας κάνει το δντ και βρίσκει και τα κάνει ήθελα να σου απαντήσω με άσχημο τρόπο αλλά δεν το συνηθίζω ειδικά σε φόρουμ και παρεμπιπτόντως το να λές κάτι που ισχύει δεν είναι ειρωνεία και δεν σε ειρωνεύτηκα απλώς το θεωρώ εγώ λογικό όπως εσύ δεν το θεωρείς λογικό επίσης στο άλλο νήμα δεν ξέρω αν διάβασες το επόμενο μνμ μου. Τέσπα όπως εσύ δεν καταλαβαίνεις τη συλλογιστική του παιχνιδιού για τον τόκο έτσι κι εγώ και κάποιοι άλλοι δεν καταλαβαίνουμε τη συλλογιστική σου για το να μήν υπάρχουν τόκοι. Απλώς δεν χρειάζεται να χαλάμε τις καρδιές μας και να λέμε έτσι πράγματα αφού τον άλλον δεν τον ξέρουμε

This Post:
00
227786.32 in reply to 227786.31
Date: 10/12/2012 8:16:20 PM
Spartakos
III.8
Overall Posts Rated:
5959
Second Team:
Coffee Junkies
Κατανοητό απόλυτα, όλοι μας αυτή τη περίοδο είμαστε στη τσίτα και πιεσμένοι ο καθένας απ' τα δικά του συν τα της χώρας, άμα βάλεις και τη πανάθα από πάνω που φέτος μας βλέπω με τσαρτσαρή(το ανανεωμένο τσαρτσαρή τολμώ να πώ) στο 5 πίσω από σόφο άστα να πάνε, από παντού τα χτυπήματα! Καλά για μπάλα ούτε λόγος

Advertisement