BuzzerBeater Forums

România - I.1 > Pronosticuri si discutii

Pronosticuri si discutii (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: adirob
This Post:
00
46975.226 in reply to 46975.225
Date: 8/7/2011 4:06:16 AM
Overall Posts Rated:
00
Sunt convins ca o sa-mi para rau ca am citit forumul. Discutiile voastre s-ar putea sa-mi schimbe parte din ideile de joc si sa nu mai am noroc :)). Dar ma bag si eu la pronostic cu intarziere.


Bucharest Patriots Constanta Lakers -
Smar2 BV Pistons 2
UM Timişoara Fetish 2
Danube Delta Universitatea Cluj 1
Pheonix Galati u.craiova 2
Brigada Diverse CyberAngels 1
Shaq_ Attack Sanitarium Sickos 1
Edks Orlando Magic Gargaragii 1




Last edited by adirob at 8/7/2011 4:07:08 AM

From: ilysian

This Post:
00
46975.227 in reply to 46975.226
Date: 8/7/2011 6:35:54 AM
Universitatea Cluj
RBBA
Overall Posts Rated:
7373
Second Team:
Napoca Praetorians
Bucharest Patriots Constanta Lakers 2
Smar2 BV Pistons 2
UM Timişoara Fetish 2
Danube Delta Universitatea Cluj -
Pheonix Galati u.craiova 2
Brigada Diverse CyberAngels 1
Shaq_ Attack Sanitarium Sickos 2
Edks Orlando Magic Gargaragii 1

This Post:
00
46975.228 in reply to 46975.227
Date: 8/8/2011 7:19:50 AM
BV Pistons
RBBA
Overall Posts Rated:
107107
Second Team:
BV Pistons II
Bucharest Patriots Constanta Lakers 1
Smar2 BV Pistons -
UM Timişoara Fetish 2
Danube Delta Universitatea Cluj 1
Pheonix Galati u.craiova 1
Brigada Diverse CyberAngels 1
Shaq_ Attack Sanitarium Sickos 2
Edks Orlando Magic Gargaragii 1

From: Dacian

This Post:
00
46975.229 in reply to 46975.224
Date: 8/8/2011 3:26:18 PM
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Da, analiza lui ilysian e (aproape) corecta. Problema e ca de fapt in niciunul din meciuri nu am chiar titularii complet, pt ca posturile sunt rasucite. Si asezarea previzibila. Dar incerc sa traiesc cu asta, macar jumate de sezon, vad eu apoi cum ma salvez de la retrogradare. Mai rau e ca, pentru prima data de cand joc, incasarile sunt sub salarii... Si asta fara sa am cine stie ce echipa
Meciul insa l-am pierdut pentru ca am facut doar o asezare preliminara a echipei sperand sa mai pot intra inainte de meci.

Succese la prono

Last edited by Dacian at 8/8/2011 3:38:56 PM

From: buia

This Post:
00
46975.230 in reply to 46975.228
Date: 8/9/2011 3:47:58 AM
u.craiova
II.2
Overall Posts Rated:
1111
Bucharest Patriots Constanta Lakers 2
Smar2 BV Pistons 2
UM Timişoara Fetish 2
Danube Delta Universitatea Cluj 2
Pheonix Galati u.craiova -
Brigada Diverse CyberAngels 1
Shaq_ Attack Sanitarium Sickos 2
Edks Orlando Magic Gargaragii 1

This Post:
00
46975.231 in reply to 46975.229
Date: 8/9/2011 9:15:51 AM
Brigada Diverse
RBBA
Overall Posts Rated:
6464
Second Team:
All-Starters
Da sunt de acord cu tine si eu ma cam lupt cu salarile in ultimele 2 sezoane, dar se rezolva destul de curand.
Oricum sincer sistemul mi se pare prea restrictiv pentru limita maxima salariala.
Din pacate cam orice s-ar zice cel putin in Great 8 nu prea cred ca lucruriele se vor schimba dramatic in vitorul apropiat.
Daca va uitati la istoric nu o vedeti decat schimbari de la locul 3 in jos cel putin in ultimele 8-9 sezoane lucru care face acest joc sa devina mai putin interesant.
Imi place sincer entuziasmul unor noi veniti in prima liga cum ar fi Gheri dar o sa vedem spre sfarsitul sezonului cat de multe s-au mai schimbat fata de sezonul trecut.

Si acuma ca sa nu fiu chiar off topic

Pheonix Galati u.craiova 2
Edks Orlando Magic Gargaragii 1
Shaq_ Attack Sanitarium Sickos 2
Brigada Diverse CyberAngels ?
Bucharest Patriots Constanta Lakers 2
Smar2 BV Pistons 1
UM Timişoara Fetish 2
Danube Delta Universitatea Cluj 1

From: Gheri
This Post:
00
46975.232 in reply to 46975.231
Date: 8/9/2011 6:07:24 PM
Overall Posts Rated:
11
Wooow :)
Desi e ceva mai mult de stat si adunat pronosticuri, pot sa spun ca e mult mai bine asa decat in urma cu cateva etape.

Deci, bun venit buia, adirob, macabroo [mersi de aprecieri] ... si sper eu ca reusim sa-l convingem pe Dacian sa dea si el cu banu si sa puna un pronostic din cand in cand - ca doar nu pariem pe banii nostri :D.

Deci, pronosticuri, etapa a IV-a, clasament :

GM-Remus : 5 rezultate corecte/2 gresite. Total : 20 rezultate corecte
Gheri : 6 rezultate corecte/1 gresit. Total : 19 rezultate corecte
Ilysian : 5 rezultate corecte/2 gresite. Total : 14 rezultate corecte.
Adirob : 5 rezultate corecte/2 gresite. Total : 5 rezultate corecte.
Buia : 4 rezultate corecte/3 gresite. Total : 4 rezultate corecte
Macabroo : 4 rezultate corecte/3 gresite. Total : 4 rezultate corecte

Procesul etapei :) :

Intra-devar, cel mai echilibrat meci al etapei a fost Patriots vs. Constanta Lakers. Echilibru reflectat si in scor (+2 pct @ Patriots), cat si in divergentele de la pariuri (doar GM Remus si cu mine pariind pe Patriots. Totusi ceilalti care au pus pe CL probabil ca ar fi ghicit rezultatul daca ambele echipe ar fi jucat cu aceeași atitudine - presupun ca Patriots a jucat CT...ramane de vazut daca unii din useri vor dori sa dezvaluie daca au jucat TIE, CT sau Normal)

Cred ca ma pot numi surpriza etapei :) Cu noroc, e adevarat, cos de 2 pct cu 5 secunde ramase. Rezultatul meciului meu nu a fost pronosticat.

Se pare ca in ciuda a ceea ce e obvious (ca BV Pistons castiga lejer la Smar2) eu si cu Macabroo suntem pe alta lume - + 15 pct la BV Pistons în condițiile în care Smar2 ”put more into this game” cu Home Court !!!

Unanimitate la Brigada Diverse cu CyberAngels și cvasi unanimitate la Phoenix - U Craiova (Remus a pronosticat 1) și la Dandube Delta cu U Cluj (buia a mizat pe oaspeti, U Cluj).
Tot unanimitate, pentru oaspeți, la UMT vs. Fetish. Sansele de salvare a lui UMT par deja compromise, cu actualul lot : a pierdut cu Fetish in conditiile in care UMT ”put more into this game”.

In fine, hegemonie Sanitarium Sickos si sezonul asta (oribil sfert 3 din partea lui SHQ).
Deci, ShaqAttack a abordat perfect meciul, insa SSI sunt redutabili :
SHQ a jucat acasa, a jucat Crunch Time, cu casa inchisa, a avut procentaje mai mari decat adversarul pe aparari exterioara si pe rebounding, procentaj egal la inside defense. Si a pierdut.
Pentru competivitatea campionatului va fi interesant cand SSI va vande un jucator bun, in sensul ca atunci se va echilibra campionatul.

BIG 8 pare mai echilibrat ca niciodata (sau ma rog, din ultimele 4 sezoane de cand eu urmaresc RRBA)

From: AmuntBoy

This Post:
00
46975.233 in reply to 46975.232
Date: 8/10/2011 3:30:52 PM
Overall Posts Rated:
00
dap, eu am cateva echipe stabilite care le consider de talia mea si nu pot juca cu ele lejer ;)
ca sa ma salvez de la retro
cand vom juca cu great 8 sunt vreo 2 echipe slabute si pot juca lejer si sa si castig

Last edited by AmuntBoy at 8/10/2011 3:31:33 PM

From: Gheri
This Post:
00
46975.234 in reply to 46975.233
Date: 8/11/2011 3:03:35 PM
Overall Posts Rated:
11
Constanta Lakers - Fetish 1
BV Pistons - Universitatea Cluj 1
Smar2 - Danube Delta 1
UM Timişoara - Bucharest Patriots 1
u.craiova - Gargaragii NP
CyberAngels - Sanitarium Sickos 2
Brigada Diverse - Shaq_ Attack 2
Edks Orlando Magic- Pheonix Galati 1

Dificiil de pronosticat la CL vs Fetish. Îmi rezerv dreptul de a reveni asupra lui, însă în principiu tind să pun 1. Mai reflectez.

EDITED : Am pus 1 pe Smar2.
EDITED 2: Dupa cum am si spus ca tind, am transformat pronosticul "?" de la CL vs Fetish in 1 solist.

Rugaminte adresata tuturor celor care-si editeaza posturile : sa evidentieze ce au modificat.

Last edited by Gheri at 8/12/2011 6:03:08 PM

From: buia
This Post:
00
46975.235 in reply to 46975.234
Date: 8/11/2011 4:55:51 PM
u.craiova
II.2
Overall Posts Rated:
1111
incredibil!!!!
deja din turul 3 ma intalnesc cu dacian. am eu ghinion in cupa, dar ma asteptam macar de la turul 5 in sus!! asa ceva nu mi s-a mai intamplat pana acum:((
m-am uitat pe tragerea la sorti si nici macar cele de liga a 2 a nu au avut asa ghinion sa joace macar intre ele:((
si tocmai acum antrenez ”celebrul” meu pe interior:(( se pare ca o sapt. o sa-l pierd...sau nu...
mai am o sapt. de gandire...
asta e... buzzer-ul merge mai departe...

From: GM-Remus

To: buia
This Post:
00
46975.236 in reply to 46975.235
Date: 8/11/2011 5:08:41 PM
BV Pistons
RBBA
Overall Posts Rated:
107107
Second Team:
BV Pistons II
Ai dreptate, ai un ghinion tampit iesit din comun. Nu cred ca am mai vazut ghinion ca al tau, asta e clar. Cat despre "celebru", gandeste-te cate lucruri noi poate el invata infruntand echipa lui Dacian) Glumesc, evident, vorbesc din punctul de vedere al managerului U21. Nici nu stiu ce tactica te-ar ajuta in saptamana urmatoare. Ai trei meciuri grele, doua in RBBA si unul in cupa, o sa fie dificil sa faci un management corect al minutelor. Totusi, cum ai spus si tu, mai ai o saptamana de gandire.

Advertisement