BuzzerBeater Forums

BB Poland > Mecz dnia

Mecz dnia

Set priority
Show messages by
From: ozi90
This Post:
00
155156.227 in reply to 155156.226
Date: 1/9/2011 2:35:50 PM
Overall Posts Rated:
6363
Mario często narzekał na pecha. Może pechowa nazwa klubu albo coś?

From: Thurin

This Post:
00
155156.228 in reply to 155156.227
Date: 1/9/2011 2:43:32 PM
Overall Posts Rated:
11131113
Pechowe ID klubu a z tym nie wygrasz ;))

From: ozi90

This Post:
00
155156.229 in reply to 155156.228
Date: 1/9/2011 2:46:09 PM
Overall Posts Rated:
6363
Czas zmienić trenera :D Nawet z kiepskich obrońców można zrobić dobry team defence, patrz Chicago Bulls :]

This Post:
00
155156.230 in reply to 155156.226
Date: 1/9/2011 2:52:52 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
No dobrze. Tak jak myślałem to OD nie powala...jak zdołałem ustalić z Mario PF miał od 4-5,czyli też bez rewelacji...ale przecież Kotyrba, czy Masłocha którzy też niedawno byli na TL-u już mieli dużo lepsze skille, a mimo to ich vis a vis nawrzucali dość sporo.

Oprócz tego należy zadać sobie pytania jakie OD i ID mieli zawodnicy Mikrusa skoro wyciągnęli takie staty w obronie...i dlaczego to nie miało odzwierciedlenia w skuteczności ataku ekipy Mario?

Poza tym różnica w entuzjazmie była spora. Do tego przewaga parkietu. Mówi się, że przewaga parkietu praktycznie niweluje wyższe nastawienie. W każdym bądź razie znacząco zmniejsza przewagę wynikającą z wyższego nastawienia przeciwnika.

Można też popatrzeć na inne mecze Mikrusów z Odlewnictwem. Rożnica w poziomie sportowym ekip była dość spora. Ja osobiście nie uważam, żeby taktyka jaką zastosował Mario na ten mecz była jakoś rażąco zła, przekreślająca szanse na zwycięstwo już przed meczem i będąca objawem zlekceważenia rywala. Owszem po meczu można mówić, że można by było zagrać lepiej...ale według mnie taktyka była dość rozsądna.

W ogóle warto zwrócić uwagę, że obrona ekipy Mario lepiej spisała się przy nietrafionej strefie w meczu z gbasport w półfinale PP niż w tym meczu z Mikrusami i obronie MtM...a przecież przeciwnik był dużo bardziej wymagający.

Last edited by kozlik4 at 1/9/2011 2:54:30 PM

This Post:
00
155156.231 in reply to 155156.230
Date: 1/9/2011 3:06:34 PM
Overall Posts Rated:
7474
No dobrze. Tak jak myślałem to OD nie powala...jak zdołałem ustalić z Mario PF miał od 4-5,czyli też bez rewelacji...ale przecież Kotyrba, czy Masłocha którzy też niedawno byli na TL-u już mieli dużo lepsze skille, a mimo to ich vis a vis nawrzucali dość sporo.

Nie znam skilli rywala. To wróżenie z fusów. Musi mieć dobrze rzucających zawodników z dystansu. To jest pewne.

Oprócz tego należy zadać sobie pytania jakie OD i ID mieli zawodnicy Mikrusa skoro wyciągnęli takie staty w obronie...i dlaczego to nie miało odzwierciedlenia w skuteczności ataku ekipy Mario?

Może dlatego że Mario zagrał PtB a jego ekipa do tego się absolutnie nie nadaje.

Mówi się, że przewaga parkietu praktycznie niweluje wyższe nastawienie.

Mówi się? Gdzie się mówi? Ja tak nie mówię. I nie zgadzam się z tym.

Ja osobiście nie uważam, żeby taktyka jaką zastosował Mario na ten mecz była jakoś rażąco zła, przekreślająca szanse na zwycięstwo już przed meczem i będąca objawem zlekceważenia rywala. Owszem po meczu można mówić, że można by było zagrać lepiej...ale według mnie taktyka była dość rozsądna.

Rozsądna, nierozsądna - była nieskuteczna. I Mario musi to zaakceptować i się z tym pogodzić.
Twierdzisz, że gdyby zagrał co innego to niewiele by to dało. Bo w składzie miał dziury.
A to znaczy, że samo budowanie zespołu w tym klubie leży.
Dlatego jak wspomniałem Tobie na czacie, gdy ktoś nie potrafi na boisku udowodnić swojej przewagi to nie zasługuje na awans.
I tyle.

W ogóle warto zwrócić uwagę, że obrona ekipy Mario lepiej spisała się przy nietrafionej strefie w meczu z gbasport w półfinale PP niż w tym meczu z Mikrusami i obronie MtM...a przecież przeciwnik był dużo bardziej wymagający.

Nigdy nie porównuję do siebie jakichś meczów, bo po pierwsze grają w nich przeciwko sobie zupełnie inni zawodnicy - i o tym nie można zapominać.
Po drugie ci zawodnicy są w innej formie.
I tak, i tak dalej.
Być może nastawienie w play-off ma większe znaczenie niż w sezonie regularnym?
Widziałeś jaką wojnę urządziły sobie Patusiaki i The Soulcrashers w III.10?
Cztery kontuzje w dwóch meczach finałowych ;)

This Post:
11
155156.232 in reply to 155156.231
Date: 1/9/2011 8:34:36 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Nie znam skilli rywala. To wróżenie z fusów. Musi mieć dobrze rzucających zawodników z dystansu. To jest pewne.

No dobrze ale obrona Mikrusów też nie powala...i to na dwóch frontach. To raczej też jest pewne.
Może dlatego że Mario zagrał PtB a jego ekipa do tego się absolutnie nie nadaje.

Czyli rozumiem, że skille ekipy Mario z tego meczu znasz i jesteś pewny, że do PtB się absolutnie nie nadaje? Być może masz racje...ale skoro tak twierdzisz to chciałbym wiedzieć dlaczego? Od początku wyszedłeś z założenia, że Ty wiesz lepiej niż Mario i że on się nie zna, źle skompletował skład i dobrał złą taktykę. A może to Ty się nie znasz, albo masz za mało informacji?;-) Bez urazy...Po prostu twardo rzucasz mocne i konkretne zdania nie podpierając ich żadnymi argumentami. Mnie w takiej formie one nie przekonują.

Być może mam mniej informacji niż Ty na temat ekipy Mario...ale wiem, że Mario udało się dojść do półfinału PP z III ligowym zespołem, co jest bardzo dużym osiągnięciem i zakładam, że jest dość kumaty. Ty natomiast jedziesz po nim jak po burej...:D

Mówi się? Gdzie się mówi? Ja tak nie mówię. I nie zgadzam się z tym.

Ok. To zdanie zabrzmiało jak zabrzmiało;-) ale taka jest ta gra. Niczego nie można być pewnym. Nie mniej jednak na czymś się opieramy. Są ludzie, którzy w tej grze osiągnęli więcej niż ja, czy Ty. Wielokrotnie ten temat poruszany był na globalu. Szacuje się, że wyższe nastawienie to około +2 do entuzjazmu, a przewaga hali coś koło +1,5 albo 1,75 (dokładnie nie pamiętam). Owszem ta gra ewoluuje ale nie słyszałem, żeby w tej kwestii się coś zmieniło. Ty natomiast się z tym nie zgadasz...Rewolucje ok...ale według mnie się trochę zagalopowałeś. Takie jest moje zdanie, ale chętnie wysłucham Twoich przemyśleń na ten temat (jeśli zechcesz się nimi podzielić).

Rozsądna, nierozsądna - była nieskuteczna. I Mario musi to zaakceptować i się z tym pogodzić.
Twierdzisz, że gdyby zagrał co innego to niewiele by to dało. Bo w składzie miał dziury.
A to znaczy, że samo budowanie zespołu w tym klubie leży.
Dlatego jak wspomniałem Tobie na czacie, gdy ktoś nie potrafi na boisku udowodnić swojej przewagi to nie zasługuje na awans.
I tyle.

Fakt...awansu nie ma i trzeba się pogodzić, ale wnioski warto wyciągnąć na przyszłość. Jak na razie jednak wnioski są dość mgliste i przyczyny porażki brak:D
Nigdy nie porównuję do siebie jakichś meczów, bo po pierwsze grają w nich przeciwko sobie zupełnie inni zawodnicy - i o tym nie można zapominać.
Po drugie ci zawodnicy są w innej formie.
I tak, i tak dalej.
Być może nastawienie w play-off ma większe znaczenie niż w sezonie regularnym?
Widziałeś jaką wojnę urządziły sobie Patusiaki i The Soulcrashers w III.10?
Cztery kontuzje w dwóch meczach finałowych ;)

Ok...ale przecież jak analizujesz grę przeciwnika to patrzysz na jego poprzednie mecze. Da się na ich podstawie dojść do pewnych wniosków. Jak już wspomniałem o meczu ekipy Mario z gbasport w półfinale PP, to warto też wspomnieć o kolejnym meczu Mikrusów (29321826). Owszem zgadzam się, że to inny mecz i staty nie mówią wszystkiego (w tym przypadku np. staty Anwilu są raczej obniżone przez dość długą grę rezerwowych)...ale jednak.



From: kozlik4
This Post:
00
155156.233 in reply to 155156.232
Date: 1/9/2011 8:38:14 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Na pewno nie chciałbym nazywać tego meczu bugiem. Po prostu wynik jest dla mnie zaskakujący i trudny do logicznego wyjaśnienia. To chyba najdziwniejszy mecz jaki widziałem. Faktycznie Mario mógł popełnić małe błędy, mieć małe dziury...ale kto tych dziur nie ma?:D Mikrusy też na pewno je mieli, a do tego przecież też nie ustrzegli się błędów, bo przecież strefa 2-3 nie była trafiona. Czy Odlewnictwo nie było na tyle silną ekipą, z na tyle duża przewagą entuzjazmu żeby mimo wszystko wygrać? Wygląda na to, że nie:D Ale nie zgodzę się z tym, że przegrali dlatego że zlekceważyli przeciwnika.

Być może jak pisał człoWeniu, do porażki Odlewnictwa przyczyniło się stado okoliczności niesprzyjających;-) (czyt. nieszczęśliwych losowań). W każdym bądź razie nikomu nie życzę takich przegranych:D

This Post:
33
155156.234 in reply to 155156.233
Date: 1/9/2011 9:54:27 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Daj spokój, przypomina mi się kawał:
Koleś słyszy w CB radio sygnał:
Halo, na autostradzie A4 porusza się z dużą szybkością jeden pojadz pod prąd.
Na co typ odpowiada:
Nie jeden, przecież wszyscy jadą pod prąd. ;)

Hawkyed chce zaistnieć, zbliżają się wybory, więc napisał post w taki mecz, żeby cała społeczność polskiego BB miała rozmyślać, co to on niby miał na myśli i jakie czynniki...itd.
Drzewiej pisał, że każdy mecz jest jak 2 dodać 2, zawsze wychodzi 4. No, cóż, w meczu Mario, nie zawsze, choć jak pewnie wcześniej czy później objawiona moc Hawkyeda pewnie objaśni nam, zwykłym userom BB, że jednak tak jest.

Pozdrawiam Jastrzębiu. Czekam na wybory ;)



Last edited by vinnie_jones at 1/9/2011 10:14:13 PM

This Post:
00
155156.235 in reply to 155156.232
Date: 1/10/2011 5:29:21 PM
Overall Posts Rated:
7474
No dobrze ale obrona Mikrusów też nie powala...i to na dwóch frontach. To raczej też jest pewne.

Interesujące. Bo broniła jednak lepiej niż radził sobie atak Mario. To bardziej niż pewne ;)

Czyli rozumiem, że skille ekipy Mario z tego meczu znasz i jesteś pewny, że do PtB się absolutnie nie nadaje? Być może masz racje...ale skoro tak twierdzisz to chciałbym wiedzieć dlaczego?

Nie wiem jak Tobie, ale mi wystarczy wiedza iż jego SF miał niezdarne podania. Może dla Ciebie to wystarczające podania na tej pozycji, by grać PtB. Do tego niezdarne wejście pod kosz i silne kozłowanie. Nie chce mi się szukać zapisanych skilli pozostałych jego asów. Ale uwierz mi, że nie było lepiej.

Od początku wyszedłeś z założenia, że Ty wiesz lepiej niż Mario i że on się nie zna, źle skompletował skład i dobrał złą taktykę.

Zacznijmy od początku.
Bo chyba czegoś nie rozumiesz.
Wygrał ten mecz?
I chyba z pewnością przyznasz, że nie zrobił wszystkiego co można było zrobić, żeby tego meczu nie przegrać ;)

ale wiem, że Mario udało się dojść do półfinału PP z III ligowym zespołem, co jest bardzo dużym osiągnięciem i zakładam, że jest dość kumaty.

Odwróćmy sytuację i spróbuj spojrzeć na to wszystko z szerszego spektrum.

Najpierw drabinka:
Charlotte Grizzlies
ASECO Witowy
Kawaleria Lublin
grzechumas rockets
Skoczni i Mroczni
SA Polska
Zalew Koszyce
Hypers Poznań
Pudelsi FC
WTK Anwil Włocławek
Jack Daniel's

Z całym szacunkiem, ale mówią Tobie coś te nazwy? Bo mi oprócz Jack Daniel's kompletnie nic.
I na pewno nie widzę tam tuzów polskiego BB, którzy padali ścięci geniuszem taktycznym Mario ;)

A teraz weźmy przykładowe trzy zespoły, które w tymże Pucharze Polski także uczestniczyły.

Krzysie - ćwierćfinał PP
Mighty Hawks - jakaś nędzna X runda
Odlewnicto - półfinał PP

Z tym, że Krzysie swój wynik PP zapłaciły spadkiem do III ligi.
Podobnie Odlewnictwo, które również pozostanie na tym samym poziomie - tracąc szanse na awans w NADEJSZŁA WIEKOPOMNA CHWILA meczu ;)
Kto na tym wszystkim wyszedł najlepiej? Chociażby finansowo.

Dla mnie awans do półfinału nie jest niczym szczególnym. Tak samo jak awans do finału.
Bo to oznacza, że przegrałeś.
Dla mnie liczy się tylko zwycięzca.
Zawsze.

I Mario nie jest w moich oczach żadnym bohaterem.
A raczej kimś, kto swoją III ligową kampanię zakończył ekranem - Mission has failed.

Punkt widzenia może być różny.
Tak samo jak podejście niektórych do Pucharu Polski.

Ty natomiast jedziesz po nim jak po burej...:D

A kto zaczął?
Nie widziałem przeprosin.
Może Ty tak.
Ja jedynie odbijam piłeczkę ;)

Szacuje się, że wyższe nastawienie to około +2 do entuzjazmu, a przewaga hali coś koło +1,5 albo 1,75 (dokładnie nie pamiętam). Owszem ta gra ewoluuje ale nie słyszałem, żeby w tej kwestii się coś zmieniło. Ty natomiast się z tym nie zgadasz...Rewolucje ok...ale według mnie się trochę zagalopowałeś. Takie jest moje zdanie, ale chętnie wysłucham Twoich przemyśleń na ten temat (jeśli zechcesz się nimi podzielić).

Nie zgadzam się, że coś coś redukuje albo znosi. A konkretnych liczb Tobie nie podam, bo akurat ich nie znam.
Wpływ podejścia do meczu, czyli CT, normal, TiE jest dla mnie jak na razie największą tajemnicą w BB.

Fakt...awansu nie ma i trzeba się pogodzić, ale wnioski warto wyciągnąć na przyszłość. Jak na razie jednak wnioski są dość mgliste i przyczyny porażki brak:D

Wyobraź sobie, że mnie porażka Mario jakoś niesmuci.
I to, że nie zna jej przyczyn również nie ;)

Ok...ale przecież jak analizujesz grę przeciwnika to patrzysz na jego poprzednie mecze. Da się na ich podstawie dojść do pewnych wniosków. Jak już wspomniałem o meczu ekipy Mario z gbasport w półfinale PP, to warto też wspomnieć o kolejnym meczu Mikrusów (29321826). Owszem zgadzam się, że to inny mecz i staty nie mówią wszystkiego (w tym przypadku np. staty Anwilu są raczej obniżone przez dość długą grę rezerwowych)...ale jednak.

I co Tobie

This Post:
00
155156.236 in reply to 155156.234
Date: 1/10/2011 5:38:18 PM
Overall Posts Rated:
7474
Hawkyed chce zaistnieć, zbliżają się wybory, więc napisał post w taki mecz, żeby cała społeczność polskiego BB miała rozmyślać, co to on niby miał na myśli i jakie czynniki...itd.
Drzewiej pisał, że każdy mecz jest jak 2 dodać 2, zawsze wychodzi 4. No, cóż, w meczu Mario, nie zawsze, choć jak pewnie wcześniej czy później objawiona moc Hawkyeda pewnie objaśni nam, zwykłym userom BB, że jednak tak jest.

Pozdrawiam Jastrzębiu. Czekam na wybory ;)

Zabawne.
Nie wiedziałem, że startuję w jakichś wyborach

From: kozlik4
This Post:
00
155156.237 in reply to 155156.236
Date: 1/16/2011 6:02:13 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Tak testowałem nową taktykę;-) (29967032). Staty dziwne...zwycięstwo na wyjeździe i to z niższym nastawieniem meczowym. Przy Inside Isolation najwięcej rzutów oddaje PF i PG...a najwięcej zarabiający pod koszem Litwin oddaje tylko 8 rzutów. Co wy na to?:D

Last edited by kozlik4 at 1/16/2011 6:03:40 AM

Advertisement