BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje - Realizacja

Model Treningowy Rewolucje - Realizacja

Set priority
Show messages by
This Post:
00
152140.228 in reply to 152140.222
Date: 10/11/2010 12:09:01 PM
Overall Posts Rated:
7474
Po prostu jest o wiele większa szansa, że zawodnik trenowany do U21 nie wykruszy się. Jest mniej czasu, a pensje przez większość treningu symboliczne, o wiele mniej poświęceń. Szkoda więc z tej szansy nie skorzystać.

Zawodnicy wykruszający się idą w U-21 w tysiące. Te liczby i tak nie mają porównania. Symboliczne pensje? No nie wiem czy podkoszowi w U-21 mają symboliczne pensje. Albo nawet taki Podniesiński ze swoimi 80k.

Trzeba też pamiętać, że zawodnika do U21 można łatwo wytrenować w jednym klubie. Większość zawodników trenowanych do NT będzie zmieniać klub, możliwe, że nawet kilka razy. Każde wystawienie na TL to ryzyko, że przechwyci go ktoś, kto nie będzie chciał trenować tylko szuka fajnego multiskilla do klubu. Wtedy cała robota poprzednich klubów idzie na zmarnowanie. Pozostanie tylko żal.pl.

Tak, w jednym klubie? Tylko potem po U-21 nikt już ich nie chce. I w większości wcale nie trenują.
Do NT nie będą zmieniać klubów wcale tak często, bo rozkładam im trening tak, żeby jak najdłużej ich pensje trzymały się na akceptowalnym poziomie. Na razie nie ma takich problemów, bo nie mamy multiskillowych zawodników.
Więc o co chodzi?

Sorry, ale jeśli 20-latek ma SS<50 to po prostu znaczy, że chyba nie trenował. Lub nie chciałeś lepszych lub nie umiałeś się dogadać.

To nie ja się dogadywałem tylko VJ i Mr. President. Ja po prostu tworzyłem w tym, co dostałem.

Ja tylko żałuję, że męczyłem się przy robieniu list, a nie zostało to odpowiednio wykorzystane. Wystarczyło tylko z nich sensownie skorzystać.

Ja też żałuję, że Ty mógłbyś się przydać reprezentacji zdecydowanie bardziej a zamiast tego Twoja praca jest wykorzystywana do zakulisowego zawłaszczania większości zawodników, z których potem zostaje po 3 sezonach treningu 12-15 a pod trening do NT przechodzi w wieku 22 lat może 2-3, kiedy i tak już jest za późno.

Co to znaczy ostatnich? Takich sezonów będzie co najmniej 5. Poza tym w okresie, gdy pensje są niższe to na niekorzyść klubu działa okoliczność, że zawodnik gra na nieswojej pozycji. Nie wciskaj jednostronnej utopii.

Na jakiej nie swojej pozycji? Przecież ten zawodnik jest jak plastelina. On nie ma pozycji.
Sam tak pisałeś ;)

Guzik prawda. W U21 wysoka pensja jest góra przez jeden sezon. A sam pisałeś, że w NT zawodnicy powinni grać więcej sezonów. I w każdym tym sezonie (oraz zapewne w sezonie poprzedzającym powołanie) pensje muszą być wyższe niż w U21.

Zapominasz, że zawodnicy ci przez większość czasu będą traktowani przez grę jako wielofunkcyjni SF a zatem będą mieli wiele darmowych skilli ;)

Nie umiałeś się dogadać ;-) Nie dostałem ani jednego pytania od Ciebie chociażby o dane statystyczne. W zasadzie sam musiałem się napraszać, żeby z tych moich list draftu skorzystano ;-)

A co by zmieniły dane statystyczne? Teraz o nie zapytałem, żeby się przekonać jak ludzi którym zależy na wytrenowaniu zawodników do NT robi się w bambuko, przyznają do niej takich a nie innych graczy ;)

Albo będą musieli sprzedać za grosze (nieporównywalne do ilości poświęconego treningu i wypłaconych pensji) albo męczyć się z wysokimi pensjami, albo męczyć się ustawiając zawodnika na nieswojej pozycji. Nie wciskaj, że będzie tak kolorowo.
A w barażach o utrzymanie dostaną baty od klubu, który ma golosów i włączy trening formy, bo nie będzie się cackał, żeby potencjalny reprezentant nie stracił treningu ;-)

Z jakiego powodu niby będą musieli sprzedać?
Kiedy te wysokie pensje niby będą mieli? Ile sezonów będzie musiało minąć zanim to nastąpi.
Zapytaj właścicieli klubów zawodników których prowadzę czy miałem coś przeciwko ich sugestiom ustawienia zawodnika na danej pozycji gdy grali w barażach albo o awans ;)
A dopiero potem wypisuj swoje teorie.

Ale to wszystko ma wpływ, bo wg Ciebie te kluby mają być potencjalnym rynkiem zbytu takich zawodników. Nie będą (większość nie będzie). Właśnie dlatego i czy chcesz czy nie.

Ależ nie muszą. Rynek i tak si

From: Hawkeyed

This Post:
00
152140.229 in reply to 152140.223
Date: 10/11/2010 12:15:30 PM
Overall Posts Rated:
7474
Dalczego managerowie nie chcą poświęcać się dla kadry? Bo się nie opłaca. Poza sentymentem, że się swojego pupilka wytrenowało by zagościł w kadrze, troszkę większym wpływem z gadżetów(ale to są nikłe sumy).

Masz rację, trenować do U-21 się nie opłaca. Przeczytaj za to uważnie post Jaxa i uwierz mi, że trenować w sposób jaki proponuję się jak najbardziej opłaca.

Co nam po ciekawym młodym centrze, który trafi do drużyny gdzie trenowany obwód jest, a manager nie będzie chciał go sprzedać?

Jeżeli młody Center trafi do klubu trenującego obwodowych to dla mnie jest to idealna informacja. Lepiej nie mógł trafić. Obwód będzie sobie trenował obwód w meczach ligowych a młody Center będzie tenże sam obwód trenował w sparingach. Idealne rozwiązanie. Które stosuję w wielu klubach. Także tych, które np. na obwodzie trenują zawodnika do U-21.

Kadra zmusza cię byś non stop słuchał rad/zaleceń trenera/skautów. W pełni poświęcić się U21 to będzie słuchało trenuj teraz formę pilnuj minut, bo jak przeholujesz to twój gracz nie będzie grał w kadrze, etc.

U mnie przez siedem sezonów albo i dłużej nie będziesz musiał pilnować minut ;)

Jakby profity z posiadania gracza w kadrze były dużo większe (np. bonusowo 50k tygodniowo, supek na tyle dni ile gracz rozegrał meczy w poprzednim sezonie w kadrze, no nie wiem co by musiało być by bardzo motywować graczy) to większość by walczyła by mieć kadrowicza. Na razie podstawową motywacją jest to że będzie flaga.

Myślałem, że motywacją jest posiadanie fajnego zawodnika, jakich niewielu w tej grze.
Ale ja jestem jakiś średniowieczno-niematerialistyczny ;)

This Post:
00
152140.230 in reply to 152140.224
Date: 10/11/2010 12:26:39 PM
Overall Posts Rated:
7474
A ile wg Ciebie dostacie?

Zaraz Tobie podam dokładnie co dostałem ;)

Pytałem Cię:
Ilu wg Ciebie z 34 zawodników mi przypisanych ma SS>50?

Mogę zapytać też:
Ilu wg Ciebie z 10 MVP których dostałem ma SS>50?

ja miałem w tym drafcie dwóch zawodników z pensją około 2,5k i SS=41 oraz =43 - takich nawet nikt nie sprawdza, bo nie ma to sensu, poszli do piachu

Ale nie musisz odpowiadać. Bo zobacz jakich zawodników np. dostaliśmy tym razem.

PF i C:
18-letni historycy - 24 z czego UWAGA - 6 z SS>50

Są za to takie asy jak np. 36 chociażby.

18-letni MVP - 10 z czego UWAGA - JEDEN z SS>50.

Tak wygląda zaplecze kadry NT.
W rzeczywistości.

Żarty żartami, ale to pokazuje jak bardzo prezesi są zainteresowani kadrowiczami ;-)

Dopóki kadry będą grały jak grają to takie zainteresowanie nie będzie mnie jakoś szczególnie dziwiło ;)

20-latkowie powinini mieć SS na poziomie 70. 50 na starcie plus 10 co sezon, tak lekko licząc.

Pokaż mi takich 18-latków z SS=50 na starcie to ich wytrenuję do SS=70 w wieku 20 lat
Zamiast tego dostaję pod opiekę takich z SS=36 ;)

From: Mario

This Post:
00
152140.231 in reply to 152140.229
Date: 10/11/2010 12:31:33 PM
Overall Posts Rated:
605605

Co nam po ciekawym młodym centrze, który trafi do drużyny gdzie trenowany obwód jest, a manager nie będzie chciał go sprzedać?
Jeżeli młody Center trafi do klubu trenującego obwodowych to dla mnie jest to idealna informacja. Lepiej nie mógł trafić. Obwód będzie sobie trenował obwód w meczach ligowych a młody Center będzie tenże sam obwód trenował w sparingach. Idealne rozwiązanie. Które stosuję w wielu klubach. Także tych, które np. na obwodzie trenują zawodnika do U-21.



Center trenujący górę przez 3 sezony już centrem nie bedzie. A po 3 sezonach ostrego treningu to ja bym oczekiwał gracza do pierwszego składu by był gotowy. Nie miałbym chęci czekać 7 sezonów by mieć wartościowego gracza.

Last edited by Mario at 10/11/2010 12:34:15 PM

This Post:
00
152140.232 in reply to 152140.228
Date: 10/11/2010 12:32:56 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Zawodnicy wykruszający się idą w U-21 w tysiące. Te liczby i tak nie mają porównania.

No bo to jest normalna sprawa. Ale trening do NT jest i dłuższy i trudniejszy. Nie próbuj nam tu wmawiać, że przy dłuższym i trudniejszym treningu wykruszy się mniej zawodników niż przy krótszym i łatwiejszym ;-)

Symboliczne pensje? No nie wiem czy podkoszowi w U-21 mają symboliczne pensje. Albo nawet taki Podniesiński ze swoimi 80k.
W ostatnim sezonie pensje są największe ale wtedy jest też fun dla właściciela z gry grajka w reprezentacji.
A w NT pensje będą niższe niż w U21? Ty chyba kpisz. Będę dużo większe i w dodatku wypłacane przez więcej sezonów.

Tak, w jednym klubie? Tylko potem po U-21 nikt już ich nie chce. I w większości wcale nie trenują.
No i trudno, normalna sprawa. W takim wypadku i tak fajnie, że chociaż w U21 zagrali. A jak będziemy trenować zawodników tylko pod kątem NT, to efekt może być taki, że nie zagrają ani w NT ani w U21. I wtedy pozostaje właśnie żal.

Do NT nie będą zmieniać klubów wcale tak często, bo rozkładam im trening tak, żeby jak najdłużej ich pensje trzymały się na akceptowalnym poziomie.
Ale i tak ostatecznie będą większe niż w U21. Czy to do Ciebie nie dociera?

To nie ja się dogadywałem tylko VJ i Mr. President. Ja po prostu tworzyłem w tym, co dostałem.
Ale to Ty płaczesz, że jest za mało, a jednocześnie nie przyjmujesz do wiadomości argumentów, że będą się wykruszać. Dostałeś 119 grajków (bez SF). W kadrze jest 18 miejsc. Zawodnicy w NT (wg Ciebie) powinni grać kilka sezonów, czyli w zasadzie potrzeba około 4-6 nowych co sezon. To czemu 119 to mało? ;-) Tak jak mówiłem, sukcesem będzie jak do kadry z projektu trafi 5% zawodników ;-) Co do pozostałego 95% pozostaje poczucie, że ich właściciele byli robienie w bambuko ;-)

Na jakiej nie swojej pozycji? Przecież ten zawodnik jest jak plastelina. On nie ma pozycji.

Przez ile sezonów ma nie mieć pozycji? Przynajmniej na dwa sezony już i tak musiałaby się ona kształtować.

Zapominasz, że zawodnicy ci przez większość czasu będą traktowani przez grę jako wielofunkcyjni SF a zatem będą mieli wiele darmowych skilli ;)
A trening SF-a ma to do siebie, że zawodnik prawie nigdy nie gra na pozycji SF-a ;-) Super wykorzystanie zawodnika ;-)

Ja też żałuję, że Ty mógłbyś się przydać reprezentacji zdecydowanie bardziej a zamiast tego Twoja praca jest wykorzystywana do zakulisowego zawłaszczania większości zawodników,
Nie ma żadnego zawłaszczania, nie podgrzewaj atmosfery jakimiś niesprecyzowanymi teoriami spiskowymi.

A co by zmieniły dane statystyczne? Teraz o nie zapytałem, żeby się przekonać jak ludzi którym zależy na wytrenowaniu zawodników do NT robi się w bambuko, przyznają do niej takich a nie innych graczy ;)
To nie rozumiem skąd te narzekania, że zawodników za mało lub za słabi. Trzeba było wziąć więcej i tyle.

Kiedy te wysokie pensje niby będą mieli? Ile sezonów będzie musiało minąć zanim to nastąpi.
Zanim zawodnik zagra w kadrze.

Zapytaj właścicieli klubów zawodników których prowadzę czy miałem coś przeciwko ich sugestiom ustawienia zawodnika na danej pozycji gdy grali w barażach albo o awans ;)
Manie lub nie manie czegoś przeciwko nie ma nic do rzeczy. Tylko że jeśli zawodnik gra na swojej pozycji to... trenuje normalnie a nie rewolucyjnie ;-) Więc cała korzyść z rewolucji znika ;-)

Ależ nie muszą. Rynek i tak si
Rynek i tak się zapada, za niedługo nawet najbardziej wypasiony multiskill będzie chodził za bańkę ;-) Ewentualnie kupiec będzie musiał wyprzedać cały skład, co nijak mu się nie opłaca, bo nawet najbardziej wypasiony multiskill nie wygra sam meczu.

Tak więc zachwalanie jak to trening do NT jest lepszy od U21 to jest obiecywanie gruszek na wierzbie.

Last edited by B.B.King at 10/11/2010 12:55:46 PM

From: Hawkeyed

This Post:
00
152140.233 in reply to 152140.231
Date: 10/11/2010 12:40:19 PM
Overall Posts Rated:
7474
Center trenujący górę przez 3 sezony już centrem nie bedzie.

Będzie Centrem jakich inni nie będą mieli, bo potem mu zmienisz trening.

A po 3 sezonach ostrego treningu to ja bym oczekiwał gracza do pierwszego składu by był gotowy. Nie miałbym chęci czekać 7 sezonów by mieć wartościowego gracza.

No i będziesz miał dwóch gotowych, których trenowałeś na obwodzie i przygotowanego zawodnika pod trening podkoszowy. Sam żałuję, że gdy zaczynałem zamiast trenować trzech obwodowych nie trenowałem dwóch z nich a trzeciego np. już pod SF czy pod kosz.
Ale to był błąd początkującego.

Nie miałbym chęci czekać 7 sezonów by mieć wartościowego gracza.

Ależ nikt Cię nie zmusza.
Jeśli tak wolisz to po 3 czy 4 sezonach treningu możesz mieć zawodników jakich na TL dziesiątki tysięcy.
Twój wybór.

From: Jax

This Post:
00
152140.234 in reply to 152140.232
Date: 10/11/2010 12:44:41 PM
Overall Posts Rated:
773773
Jeżeli ten trening jaki jest w U21 czyli nabijanie 2-3 skili jest najlepszy to życzę powodzenia w tej grze każdemu kto w ten sposób myśli :-) .

This Post:
00
152140.235 in reply to 152140.230
Date: 10/11/2010 12:53:37 PM
Overall Posts Rated:
12061206

Ale nie musisz odpowiadać. Bo zobacz jakich zawodników np. dostaliśmy tym razem.

PF i C:
18-letni historycy - 24 z czego UWAGA - 6 z SS>50

No i nie rozumiem płaczu. Wszystkich historyków z SS>50 było dwunastu. Sześć to i tak jest bardzo dużo, połowa. Mam Ci urodzić więcej? ;-) Bierz z pocałowaniem ręki ;-)
Całą drugą połową musi się podzielić U21, NT trenując w miarę standardowo i odwróceni. Muszę chyba opieprzyć VJ, że dał Ci za dużo ;-)
To i tak więcej niż potrzeba, bo NT potrzebuje maksymalnie 6 nowych zawodników na sezon. A sam pisałeś o idealnym świecie, więc wystarczy ich wytrenować i gotowe, nikogo więcej nie potrzebujesz.
A jeśli ci zawodnicy się wykruszą to pozostanie żal, jeśli mogli być wykorzystani w U21 a przez trening do NT zostali zmarnowani.
18-letni MVP - 10 z czego UWAGA - JEDEN z SS>50.
No jejku, no to niech trenują ci, którzy mają SS=48, 49 lub 50 ;-)
Do NT długa droga i parę skilli w tę czy we w tę nie robi aż tak wielkiej różnicy. Można to nadrobić rzetelnym treningiem. A w U21 jest ściganie się z czasem, więc normalna sprawa, że lepsi powinni iść do U21. Mniejsza szansa, że się zmarnują.

Pokaż mi takich 18-latków z SS=50 na starcie to ich wytrenuję do SS=70 w wieku 20 lat :)

Powyżej wklajełem zestawienie, jest w tym poście: (152140.226).
Mamy 184 zawodników z SS>=50 i potencjałem wieloletnia+. No chyba, że wieloletnie/supergwiazdy w ząbki kłują, to wtedy faktycznie jest mniej ;-) Ale nie urodzi się więcej i nic z tym nie zrobimy.
184 to jest jakieś 30 razy więcej niż potrzebuje NT nowej krwi co sezon.
A zawodnicy z SS z przedziału 45-49 też nie są do pogardzenia, ostatnio widziałem grajka, który zrobił 3 skoki po pierwszym treningu, więc już od razu przeskakuje po tygodniu próg.

Zamiast tego dostaję pod opiekę takich z SS=36 ;)
Trzeba było go od razu wywalić z bazy i po sprawie a nie łykać wszystko jak leci. A Ty się upierasz, że nie wywalisz takiego zawodnika, bo zostanie mniej niż 10-ciu ;-) Twój cyrk, Twoje małpy ;-)
Jednak sapiens w nazwie naszego gatunku do czegoś zobowiązuje ;-)
Dostałeś pewnie hurtem wszystko jak leci, to normalna sprawa, ja VJ też dałem wszystko jak leci, nawet jak ktoś ma pensję <1k to byl na liście. Niech sam sobie sortuje, nie chce mi się tego robić za niego ;-)

This Post:
00
152140.236 in reply to 152140.232
Date: 10/11/2010 12:54:48 PM
Overall Posts Rated:
7474
No bo to jest normalna sprawa. Ale trening do NT jest i dłuższy i trudniejszy. Nie próbuj nam tu wmawiać, że przy dłuższym i trudniejszym treningu wykruszy się mniej zawodników niż przy krótszym i łatwiejszym ;-)

Oczywiście, że się wykruszą. Każdemu z naszych skautów po sezonie wykruszyło się z 50% zawodników. Czyli zostało im w najlepszym wypadku kilkunastu.
Dlatego poddaję ten temat opinii, żeby ci którzy są zainteresowani mogli się wypowiedzieć czy taki stan rzeczy im się podoba.
Że po x sezonach treningu nie tylko może nie zostać na daną pozycję po 1 zawodniku zadaniowym, ale w ogóle jakikolwiek zawodnik.

A poziom zawodników, których otrzymujemy to kolejna sprawa do dyskusji.

W ostatnim sezonie pensje są największe ale wtedy jest też fun dla właściciela z gry grajka w reprezentacji.
A w NT pensje będą niższe niż w U21? Ty chyba kpisz. Będę dużo większe i w dodatku wypłacane przez więcej sezonów.

Jaki fun? Jak jest podkoszowym to najprawdopodobniej jeśli gra w reprezentacji to gra w AC_Milan.
Cała reszta trenujących ma fun chyba jedynie z pensji.

No i trudno, normalna sprawa. W takim wypadku i tak fajnie, że chociaż w U21 zagrali. A jak będziemy trenować zawodników tylko pod kątem NT, to efekt może być taki, że nie zagrają ani w NT ani w U21. I wtedy pozostaje właśnie żal.

Nie będzie żadnego żalu, bo w klubie zostanie zawodnik jakiego nie mam ani ja ani Ty ani wielu innych. Który nie tylko będzie się sprawdzał na swojej pozycji, ale w razie potrzeby będzie mógł zagrać np. na dwóch innych.
Naprawdę wielką szkodę takiemu klubowi się wyrządzi ;)

Ale i tak ostatecznie będą większe niż w U21.]

Kiedyś tam będą. Ale trochę potrwa zanim do tego dojdzie.

To czemu 119 to mało? ;-) Tak jak mówiłem, sukcesem będzie jak do kadry z projektu trafi 5% zawodników ;-) Co do pozostałego 95% pozostaje poczucie, że ich właściciele byli robienie w bambuko ;-)

Po pierwsze już jest o połowa mnie a po drugie większość z pozostałej połowy byś po prostu wyrzucił, bo wg Ciebie są za słabi. Nie widzisz tego na jakim materiale mamy pracować?
A pozostałe 95% właścicieli dostanie zawodników wytrenowanych wg modelu, który by im do głowy nie przyszedł ;)

Przez ile sezonów ma nie mieć pozycji? Przynajmniej na dwa sezony już i tak musiałaby się ona kształtować.

To i tak z cztery czy pięć będzie musiało minąć zanim zacznie się ona kształtować. To nie tak źle, patrząc przez pryzmat pensji.

A trening SF-a ma to do siebie, że zawodnik prawie nigdy nie gra na pozycji SF-a ;-) Super wykorzystanie zawodnika ;-)

Wystarczy zamiana pozycji w obronie i zawodnika już można bez większych problemów i strat wykorzystywać. Ja jakoś nie narzekam na trening mojego SF-a.

To nie rozumiem skąd te narzekania, że zawodników za mało lub za słabi. Trzeba było wziąć więcej i tyle.

Wziąć? Po pierwszym sezonie obiecałem raport.
Raport był.
Uznałeś, że zawodnicy w nim przedstawieni w jakejś tam części są za słabi.

No to poruszam kwestię, że już na samym początku dostajemy w lwiej części za słabych zawodników.

Staram się wziąć w tym sezonie więcej i lepszych.

Manie lub nie manie czegoś przeciwko nie ma nic do rzeczy. Tylko że jeśli zawodnik gra na swojej pozycji to... trenuje normalnie a nie rewolucyjnie ;-) Więc cała korzyść z rewolucji znika ;-)

Tydzień czy dwa może trenować normalnie.
Inaczej by się pojawiły głosy, że nie dbam o kluby ;)

Tak więc zachwalanie jak to trening do NT jest lepszy od U21

Bo jest lepszy i to nie tylko moja opinia.

Last edited by Hawkeyed at 10/11/2010 12:56:07 PM

This Post:
00
152140.237 in reply to 152140.229
Date: 10/11/2010 1:02:43 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Masz rację, trenować do U-21 się nie opłaca. Przeczytaj za to uważnie post Jaxa i uwierz mi, że trenować w sposób jaki proponuję się jak najbardziej opłaca.

Wciskanie kitu. Grajek ma niskie pensje, szybko podnosi siłę gry drużyny, masz fun z gry w reprezentacji, a tuż przed 22 urodzinami sprzedajesz ;-)
Zysk ze sprzedaży po podzieleniu przez liczbę treningów, które dostał, będzie większy niż zawodnika dotrenowanego do NT. A jeśli doliczyć do tego, że zawodnikowi NT trzeba w międzyczasie wypłacić dużo większe pensje i prowadzić trudniejszy trening (żeby ciągle zmieniać trening obwód/trumna, to albo trzeba mieć samych SF-ów, albo młodych na każdej pozycji, albo częściej wymieniać).

U mnie przez siedem sezonów albo i dłużej nie będziesz musiał pilnować minut ;)

W U21 też nie musisz pilnować minut przez trzy sezony. Tylko w czwartym, ale wtedy jest fun. W NT powiedzmy, że nie musisz pilnować minut przez 7 sezonów a potem musisz przez 4. Każdy widzi, że w U21 jest łatwiej ;-)

Myślałem, że motywacją jest posiadanie fajnego zawodnika, jakich niewielu w tej grze.

Posiadanie reprezentanta już samo w sobie jest fajne. A tym bardziej, jeśli można to zrobić kosztem niewielkich wyrzeczeń (w U21 nie są to wielkie wyrzeczenia, w NT będą wielokrotnie większe).

From: B.B.King

To: Jax
This Post:
00
152140.238 in reply to 152140.234
Date: 10/11/2010 1:09:00 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Jeżeli ten trening jaki jest w U21 czyli nabijanie 2-3 skili jest najlepszy to życzę powodzenia w tej grze każdemu kto w ten sposób myśli :-) .

Nie jest najlepszy. Ale chyba nie powiesz, że trening zawodnika w NT jest lepszy? Przecież zawodnik w NT będzie musiał mieć jeszcze większe skille główne niż zawodnik w U21, czyli wyższe pensje.
Trzeba po prostu przyjąć do wiadomości, że to co jest opłacalne dla reprezentacji nie jest najbardziej opłacalne dla klubu. Jeśli chodzi o klub, to najlepiej w pewnym momencie po prostu przestać trenować zawodnika i zacząć trenować przeciwległą formację lub nowy pakiecik na handel.
No chyba, że zawodnik do NT ma być sprzedany przed osiągnięciem poziomu reprezentacyjnego. Ale wtedy równie dobrze zawodnika po U21 też można sprzedać, w dodatku z flagą. Zarobek w przeliczeniu na liczbę treningów minus wypłacone pensje będzie dużo większy w przypadku zawodnika sprzedanego tuż po wyjściu z U21 niż zawodnika tuż przed wejściem do NT.

Advertisement