BuzzerBeater Forums

BB Srbija > A Reprezentacija - sezona 39

A Reprezentacija - sezona 39

Set priority
Show messages by
From: krmelj
This Post:
55
287846.23 in reply to 287846.1
Date: 7/17/2017 5:37:51 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Kakvu utakmicu smo odigrali! Opravdala sve epitete derbija i mozda i kljucne utakmice za prolaz dalje i ambicije na prvenstvu. Konacan rezultat Srbija - Estonija 92-83 (75-75). (42493)

Takticki je bilo jako tesko pripremiti utakmicu, oni su sigurno jedna od najboljih napadackih reprezentacija na prvenstvu i mesaju taktike. Stoga, odlucio sam se da ne gadjam nista i da se ide na granitnu odbranu! Takodje, protiv Poljaka su odigrali 2-3 zonu, pa sam posle dugog razmisljanja danas odlucio da odigramo motion, nadajuci se da ili sledi njihovo gadjanje naseg LI, ili ce da stave 2-3 zonu. To se ispostavilo kao rizican potez, jer se desilo sve ono cega sam se i pribojavao, oni su opicili LI, koji mi nismo gadjali, a mi motion, a oni niti su stavili zonu, niti su gadjali ista. Odmah sam znao da tu sledi pakao.
Pocelo je dobro, poveli smo 11-6 i fino pogadjali, a onda kolaps. Oni prave strasnu seriju, mi nemamo tok napada, nemamo skok, oni sve hvataju i pogadjaju, mi oduzeti. Apsolutno sve nase mane su dosle do izrazaja. Plus, promasivali smo i penale. Oni odlaze na 37-23, tajac na chatu. Stvari krecu na bolje, pravimo seriju 9-0 i hvatamo prikljucak medjutim opet napad staje i u zadnjih 4 minuta poluvremena ne postizemo kos i poluvreme se zavrsava 41-32 za njih. Kilavo...
Drugo poluvreme krecemo furiozno, kako je i moralo da bi imali sanse, napad je konacno proradio, pravimo 17-6 seriju, odbrana funkcionise savrseno i prelazimo u vodjstvo. Taman kad sam se ponadao eto pokrenuo se napad, a ono jos vece mrtvilo. Postizemo svega 2 poena u drugih 6 minuta trece cetvrtine i na odmor pred zadnju cetvrtinu se ide rezultatom 54-51 za Estonce. Poslednju cetvrtinu pokrecemo masinu ponovo, identicno kao u trecoj, pravimo 11-3 i odlazimo na 5 poena prednosti. Od tog momenta pa do zadnjih 40 sec. konstantno uglavnom vodimo 3-7 poena razlike i u poslednjih 40 sec. ulazimo sa +6. Cinilo se da imamo stvar u svojim rukama, na chatu ozarenost, smajliji i predah...medjutim sledi Hickok. Njihov bek suter Saulep 250 k plate pogadja dve trojke jednu za drugom, iako su LI igrali, i vraca ih na izjednacenje, 73-73. Krecemo u napad, 17 sec. do kraja, Adanovic uzima loptu i pogadja skok sut za +2 na sekundu do kraja! Njihov time-out, Saulep se stustava ka kosu, promasuje ali sudije dosudjuju faul Zivadinovicu. Necemo da se bavimo sada sudijskim odlukama, navikli smo vec. Covek hladan kao spricer, pogadja oba i odlazi se u produzetke, 75-75. Produzetke otvaramo bolje, napad lepo funkcionise srecom i nekako izvojevamo pobedu u prilicno mirnoj zavrsnici ovoga puta.

Ova utakmica je mogla da znaci i kraj nasih ambicija na ovom turniru, a ovako ko zna sta nas ceka. Pobeda je pobeda, idemo dalje, sledece kolo predah protiv Azerbejdzana pa onda opet serija derbija. Hvala svima koji su bili na chatu i sve vreme davali podrsku. Uhhh, izvukli smo se...

Last edited by krmelj at 7/17/2017 5:40:16 PM

This Post:
44
287846.24 in reply to 287846.23
Date: 7/17/2017 5:59:30 PM
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
392392
Second Team:
Rabbit Hole
Zbog ovakvih tekmi I vredi igrati BB :-)

Svaka cast majstore!

Napred Srbija!!!

From: Dzi-Dzi

This Post:
00
287846.25 in reply to 287846.23
Date: 7/17/2017 6:58:05 PM
Svemirski Kosarkasi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
127127
Second Team:
Distopija
Ne stigoh da ti cestitam na chatu meca... Kakav mec, jedan od cudnijih koji je igrala nasa reprezentacija.

Velika pobeda, nema stajanja sad, navikao si nas na pobede

From: krmelj
This Post:
00
287846.26 in reply to 287846.1
Date: 7/24/2017 1:05:14 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Novi je reprezentativni dan! Protivnik je najlaksi iz grupe, reprezentacija Azerbejdzana, koja nema nijednu pobedu do sada, a verovatno ce takmicenje zavrsiti bez bodova s obzirom da su do sada cak i trosili zalaganje, iz nekih razloga. Utakmica ce da posluzi kao manji predah pred jako bitne okrsaje u poslednja 3 kola. A i zasluzili smo malo oduska, posle norveskog CT-a i produzetaka sa Estoncima.

Da se osvrnemo malo na stanje u nasoj reprezentaciji. Nisam puno pisao o skill up-ovima jer ih i nije bilo prakticno. Napredovao je najvise Lalatovic, skil na JS i ID, a od ostalih samo Celar na OD i Dogandzic na RB. Teski su to treninzi, a igraci nisu vise u cvetu mladosti, ipak ocekujem i tu poboljsanje pred najbitnije meceve i pred, nadam se, drugu fazu takmicenja. Svaki skill up je tezak za napraviti, a jako bitan.

Nikako da nadjem vremena da oformim i strucni stab vec jednom, a vi mi bas nimalo ne pomazete. Jos jednom cu da pitam ovde, da li je iko slucajno voljan da volontira kao skaut reprezentacije, da ima volje da se ukljuci u rad iste? Ponavljam, najpotrebniji su ljudi za klincadiju sa drafta. Od sutra definitivno idem po ligama i krecem da saljem poruke u mejlove. Dosadan posao da se smoris ko plovak ali ocigledno da cu morati tako.


Srbija - Azerbejdzan, 20:30h. Vidimo se na chatu!

From: krmelj
This Post:
00
287846.27 in reply to 287846.1
Date: 8/7/2017 2:36:53 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Sakupih nekako vremena da najavim utakmicu. Prosli put nisam ni najavio ni reportovao protiv Belorusa, izvinjavam se, slab bio sa vremenom i ubise me vrucincine i kad sam imao malo vremena

Elem, dobili smo tu jako bitnu utakmicu za nas, iako su se i oni vise trudili naravno, ono o cemu sam pricao na pocetku ciklusa, svi ce traziti pobedu protiv nas, mada od njih je i bilo ocekivano. Rutinska pobeda na kraju cime smo 99% obezbedili prolaz u dalju fazu. Danasnji mec protiv Poljaka i nije u principu toliko bitan, a opet i jeste. Ako vec izgubimo, da nas ne pregaze. Ako Slovacka pak izgubi od Belorusa onda tek mec nije bitan sem za poziciju u grupi jer time automatski prolazimo. U svakom slucaju, odmericemo snage, pravi derbi. Jedino sto oni imaju dosta bolju formu, mi smo u problemu sa spoljnom linijom, neki su imali napunjene minute, a Zivadin po obicaju odlicni minuti, nikakva forma. Neverovatno, covek je cele sezone u krs formi sa finim minutima, a bitan igrac, koji je i napredovao u JR i PA poslednja 2 treninga. Spolja svi ocaj, mislim da je svima jasno sta moramo da igramo, prosto moramo. Nadam se da ce se situacija tu popraviti kako bi imali sto vise taktickih opcija. Djokica isto u outu totalnom, kao i Lalat.

Preduzete su i poslednje mere za formiranje strucnog staba, konacno nadjoh vremena i za to, a ruku na srce, nimalo mi ne pomazete. Uputio sam 2x javni poziv za pomoc reprezentaciji i niko se nije javio!! Tako da, izabrao sam 15 menadzera kojima sam poslao poruke pa cemo da sacekamo njihove odgovore. Ako i dalje ne bude zainteresovanih, zivota mi uzecu neke pocetnike iz cetvrte lige i dacu im igrace i instrukcije jer mi ne pada na pamet da sam vodim reprezentaciju i sve spiskove. Reprezentacija je organizacija, a ne jedan covek.


Srbija - Poljska 20:30h.

This Post:
11
287846.28 in reply to 287846.27
Date: 8/8/2017 12:20:54 AM
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
392392
Second Team:
Rabbit Hole
Jos jedan sjajan mec....
Svaka cast selektore, odlicna priprema I postavka. Malo je reci da su poljaci pregazeni :-)

From: krmelj
This Post:
11
287846.29 in reply to 287846.1
Date: 8/8/2017 4:15:56 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Srbija - Poljska 96-79! (42504)

Neocekivano lako smo pregazili Poljake, takticki su se skroz upetljali u nas sistem i odigrali bas predvidljivo. Mislim da su se i malo precenili ili nas potcenili mislivsi da mogu da odigraju siguran LI, ne gadjaju nista i pobeda je tu, Grdno su se prevarili i verujem da ne znaju sta ih je snaslo. Mozda smo pali na 30. poziciju na rang listi ali mi smo i dalje Srbija!

Mislim da su i vrane na grani znale da cemo igrati pod kos, s obzirom na formu, spolja svi sem Jovance u qrcu, a unutra svi kako treba. Stoga, odmah sam znao da mora LI, taman nam gadjali, a u odbrani da se postavi odbrana protiv LI pa sta bude. I oni bas upadose u tu nasu mrezu skroz haha. Da cuvaju bekove sam stavio nasa krila, a da cuvaju krila Micovica i Rogana, koji su jaci na ID nego OD. Dakle oslanjali smo se ponovo na odbranu i drtine. U drugom poluvremenu smo zategli odbranu, pogotovo u prvoj polovini poslednje cetvrtine i to je bilo to, otisli smo na skoro 30 razlike, koju su oni na kraju uspeli da ublaze. Ono sto brine je konstantno losija forma spolja nego unutra tako da ne smemo da postanemo toliko predvidljivi pred drugu veoma tesku fazu. Mora da se popravi forma spoljnim igracima, Zivadinu, Djokici, Vukcevicu itd, jednostavno mora! Ti momci su od pocetka sezone na 7,8 , a Zivadin uvek na sedmici. Imacemo problem i kad pocnu matorci da propadaju, pre svega Jovanca, Micko i Rogan, a bitni su nam. Nadamo se i boljim treninzima pa cemo da vidimo. Za sad je sve sjajno ali ima tu dosta briga.

Situacija je takva da i ako izgubimo u poslednjem kolu, imamo velike sanse da budemo prvi, imamo za 39 poena bolju kos razliku od Poljaka tako da ce to biti cista racunica. Prvo mesto bi znacilo bogami, mislim da bismo upali u ipak laksu grupu iako se mora sacekati poslednje kolo. Za sada su plasman u drugu fazu i teoretski obezbedili: Portugal, Francuska, Turska, Izrael i mi. Trebalo bi cudo da se desi pa da nam se ne pridruze Poljska, Litvanija i Spanija, a za ostale cemo videti, bice na krv i noz u poslednjem kolu. Najprijatnije iznenadjenje je svakako Izrael za sada.

Do tada, rad na strucnom stabu. Svako dobro...

From: krmelj
This Post:
00
287846.30 in reply to 287846.1
Date: 8/14/2017 2:37:21 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Kratka najava utakmice koja je vec pocela. Igramo sa Slovackom za prvo mesto u grupi. Nazalost, oni su ipak udarili ct i pokusace nesto ali zavise od Belorusije, koja nikakvih sansi nema protiv Poljaka na isto zalaganje. Ako izgubimo, odlucuje kos razlika, a znacilo bi prvo mesto, mislim da bi ipak bili u laksoj grupi kasnije.

From: krmelj
This Post:
33
287846.31 in reply to 287846.1
Date: 8/14/2017 6:15:56 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Nazalost, zavrsili smo neposteno kao drugi u grupi. To znaci i tezu grupu u drugoj fazi jer smo dobili, izmedju ostalih, Francusku i Spaniju. Kazem neposteno jer smo unistili Poljake, a nas su protivnici mnogo vise napadali. Slovaci su imali mozda 1% sansi da prodju dalje, a krancovali su nas ipak. Protiv Poljaka vrlo moguce da su svi stavili tie, eventualno mozda Estonija normal ali i to sumnjam. Mi smo istrpeli 2 kranca i 2 normala i opet su jedva bili ispred nas po kos razlici. Bas nije fer. Jbg, protiv nas su svi grizli, a protiv njih niko.
Sta je tu je, griscemo i mi u drugoj fazi, imamo pun ent tako da cemo svakako biti tvrd orah. Zainaticemo se!

This Post:
00
287846.32 in reply to 287846.31
Date: 8/15/2017 4:48:19 AM
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
392392
Second Team:
Rabbit Hole
Glavu gore I teraj dalje, sta je tu je!

Napred Srbija!

From: krmelj
This Post:
00
287846.33 in reply to 287846.1
Date: 8/21/2017 11:59:52 AM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Igramo prvo kolo druge, teske faze na EP. Protivnik je Izrael, uz Madjarsku najprijatnije iznenadjenje sampionata.

Nazalost, kao sto znate, jedan poraz nas je odveo na drugo mesto u grupi, nezasluzeno. Da se ne ponavljam, spletom okolnosti grupe su totalno neujednacene, u nasoj grupi su glavni kandidati za zlato Francuska i Spanija, potom fenomenalna Litvanija punog enta, odlicni Izrael takodje punog enta i jedino je Madjarska bez sansi za nesto vise verovatno. U drugoj grupi najjaca je Poljska (koju smo oljustili), Portugal kao domacin ali prilicno neubedljivih igara do sada, solidna i nista vise od toga reprezentacija Turske kao i Bosna, Nemacka i Slovenija koje su trosile ent i nemaju znacajnijih uspeha do sada na takmicenjima. Koliko bi nam samo znacilo prvo mesto u grupi na kraju se ispostavilo, medalja bi bila tu, ubedjen sam. Sta je tu je, dosta kuknjave, dacemo sve od sebe pa sta bude. Plasman u kvalifikacije za SP bi bio uspeh, a medalja prilicna senzacija s obzirom da ce opet protiv nas ubedjen sam svi da traze pobedu i niko nas nece stedeti.

Da se vratim na Izrael. Obezbedili su plasman i pre poslednjeg kola prve faze, stedeli se tu i krcati su energije za drugu fazu. Pobedili su i Italiju i izbacili je sa takmicenja, protivnik su za respekt, u napretku konstantnom. Imaju igrace ogromnih plata, pogotovo spolja koji i dalje napreduju i treniraju se. Stvarno ozbiljan protivnik i mec ce biti jako bitan za obe selekcije i dalje ambicije. Imaju i bolju formu od nas, nasa nije losa ali njihova je odlicna. Idemo na pobedu naravno, sta bude bice. Neki igraci su nam izgleda stali sa napretkom jer su stari, poput Djokice, Boze, Doroa i Bilica, neki su spori sa napretkom zbog jako teskog treninga, poput Pekica, a neki lepo napreduju poput Lalata i Dogandze. Nisam bas najzadovoljniji dosadasnjim napretkom, ocekivao sam vise ali bice valjda bolje, pogotovo kod tih starijih igraca koji treba da se dovrse, svaki skil je bitan za naredne sezone.

20:30h Srbija - Izrael. Vidimo se na chatu ljudi.

Advertisement