BuzzerBeater Forums

BB Poland > Idziemy po złoto:)

Idziemy po złoto:)

Set priority
Show messages by
From: al_said

This Post:
00
95498.23 in reply to 95498.22
Date: 6/9/2009 2:47:41 AM
Overall Posts Rated:
88
no jeżeli obskoczymy w dziesięciu koszykarzy Mistrzostwa Europy U21, Świata i jeszcze wypełnimy kadrę seniorów to faktycznie mogą tak pomyśleć, ale jak pokazuje sytuacja z graczami bez potencjału z których jeden jest w kadrze U21 (a jeszcze kilku ma być) nikt nie jest bez szans jeżeli tylko jego właścicielowi zależy na tym by zagrał w kadrze

From: Astarotte

This Post:
00
95498.24 in reply to 95498.22
Date: 6/9/2009 2:52:46 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
skauci wedlug Ciebie maja sie dalej zajmowac tym co dotychczas?
powiem ci ,ze sadze ze nie bede mieli czym sie zajmowac.
Grono prezesow gdy tylko sie dowie ze jest podzial mlodych adeptow basketu na tych dobrze rokujacych i bardzo perspektywicznych z wysokim potencjalem pomysli:
skoro tamtymi zajmuje sie sam Al-said i Vinnie moj podopieczny nie ma tak naprawde szans na kadre.



juz tak bywa kwestia jedna

znam jeden przypadek gdzie perspektywiczny gracz z nizszym potencjalem praktycznie zostal odrzucowny

ale

wlasnie chodzi o to by jasno zarysowac ze projekt ala i viniego to piesn przyszlosci (2-3 sezony) ponadto ci co nie sa w tym projekcie jak najbardziej maja szanse grac w kadrach teraz (przeciez ogrywanie mlodych z projektu nie ma sensu bez treningu - lepiej grac tym co ma sie najlepszego obecnie bo i tak doswiadczenie to muka z gier kadry)

wedlug mnie skauci powinni wlasnie upewniac nizszych potencjalem graczy ze sa jak najbardziej brani pod uwage pomimo projektu chlopakow

inna sprawa ze ten projekt to jak watek "mentor" na ht tylko z prawdopodobnym skutkiem w kadrze za kilka sezonow

po prostu mowia jak konkretnego grajka prowadzic i niektorym to pasuje innym nie al;e to nie zmienia faktu ze sam trenujac moge wytrenowac grajka na miare kadry :))

jak wiadomo chcialbym by w przyszlosci z projektu urodzilo sie 2-4 graczy ktorzy byliby brani pod uwage

mysle ze tyle samo jak nie wiecej moze byc z treningu pozaprojektowego:)

ogolnie nie ma stracha konkurencja dobra rzecz i tak trzeba chyba lekko to traktowac..konkurencja w kadrze i ogolnie mysl treningowa:)

From: aimar

This Post:
00
95498.25 in reply to 95498.23
Date: 6/9/2009 2:59:18 AM
Overall Posts Rated:
16491649
Zobaczysz wielu prezesow wybierze trening dwoch pozycji ,zamiast skoncentrowac sie na jednaj tylko.
Wielu pomysli skoro al-said stworzyl elite mlodych graczy a mojego juniora tam nie ma ,nie bede sobie flakow wyprowal trenujac jedna pozycja,wybiore trening bezpieczniejszy i dajacy wiecej mojej druzynie:Trening dwoch pozycji.

Oczywiste jest ze gracze z niskim potencjalem graja i beda grali w kadrze U21 ,do granicy tego wieku potencjal niewiel wnosi in plus ,wiec tak naprawde licza sie tylko jak najbardziej rozwiniete skille poczatkowe.

From: al_said

This Post:
00
95498.26 in reply to 95498.25
Date: 6/9/2009 3:27:13 AM
Overall Posts Rated:
88
licza sie tylko jak najbardziej rozwiniete skille poczatkowe.

i wszystko w tym temacie, niezależnie czy ktoś jest w bazie Zbyszka czy Krzyśka ma takie same szanse na powołanie; chyba nie myślisz, że ja albo vinnie_jones zagwarantujemy komuś, że będzie grał w kadrze

This Post:
00
95498.27 in reply to 95498.26
Date: 6/9/2009 3:29:51 AM
Overall Posts Rated:
1818
No w obecnych warunkach może to być lekko utrudnione :D

This Post:
00
95498.28 in reply to 95498.26
Date: 6/9/2009 3:48:21 AM
Overall Posts Rated:
2222
Podzielam obawy innych.
To oczywiste że można logicznie tłumaczyć że są gracze lepsi i gorsi, a jednak każdy ma szansę na kadrę. Ale dla mnie to demagogia. Istotny jest odbiór w szerokim społeczeństwie, a nie to co możesz napisać w tym wątku.

Ale abstrahując:
Dlaczego tymi perełkami nie mogą się zająć "normalni" skauci? Nie potrafią dobrze rozmawiać z menadżerami? Są zbyt ograniczeni aby pojąć specyfikę tego projektu? Są jakimś słabym ogniwem? Osobiście będąc skautem poczuł bym się urażony taką próba wkroczenia w swoje kompetencje. To trochę tak jakby poza selekcjonerem reprezentacji był ktoś do prowadzenia 2-3 najważniejszych meczy w sezonie...

Zatem ja bym zostawił kwestię skautom, bo najlepiej znają się na tym zajęciu. A poza tym ci ludzie chcą pomagać i w ten sposób współtworzyć tę grę. Doceńmy to.

This Post:
00
95498.29 in reply to 95498.28
Date: 6/9/2009 4:41:17 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Nie ma problemu, ja mogę oddać swoich zawodników skautom z tego rocznika. Mi nie chodziło nigdy o to, żebym ja to robił tylko, żeby to było w ogóle robione. Uważam, też że niezależnie jaki gracz ma potencjał na starcie, jeżeli chce grać w kadrze to i tak powinien trenować na jednej pozycji. Na prawdę nie rozumiem tych, którzy są przeciwko temu projektowi. To jest próba, zobaczymy co z tego będzie dopiero za 3 sezony. Według mnie obecny system skautingu ma jedną zasadniczą wadę. jest nastawiony na ilość, a nie na jakość. Trzeba postawić ostre wymagania: trener minimum level 5 i trening 1 pozycji tam gdzie to możliwe. Niechby z tych 60 managerów, którzy na starcie sa w bazie zgodziło się 6-8 na daną pozycję. Wystarczy.

To nie jest żadna konkurencja do obecnego systemu.
Można zrobić tak, że ja z al_saidem to zaczniemy i pociągniemy ten sezon, a w przyszłym sezonie połączymy bazy i przejmą tych zawodników skauci z rocznika. Trzeba to po prostu ruszyć. mogą to zrobić już teraz, wszystko mi jedno, byleby coś się zaczęło dziać w temacie ;)

This Post:
00
95498.30 in reply to 95498.29
Date: 6/9/2009 5:14:05 AM
Overall Posts Rated:
6363
Pomysł wydaje mi się ciekawy. Można zrobić to tak: wybierzcie z al_saidem 15 najlepszych z tego draftu i się nimi zajmijce, do kolejnych 15 można napisać maila, że co prawda się nie załapali, ale szanse na kadrę mają realne.

Pierwsza 15 będzie z Wami w stałym kontakcie; czyli taki cotygodniowy feeback.
Druga 15 też dostanie wytyczne do treningu, ale ich postępy będą sprawdzane rzadziej. Po sezonie nastąpi weryfikacja: z tymi prezesami (np. 20 najlepszych), którzy potraktowali zadanie poważnie będzie kontynuowana praca.

Ja tu widzę tylko jeden problem, co sezon będzie przybywać kilkudziesięciu zdolnych. Po 3-4 sezonach ciężko Wam będzie to ogarnąć. Ale o tym można pomyśleć później, najwyżej więcej osób się zaangażuje.

Do wszystkich którzy krytykują: wprowadźmy ten eksperyment na jeden sezon i zobaczymy, czy zdaje egzamin. Nawet jeśli nie, to nic nie stracimy, bo tych 20 zdolnych z jednego rocznika wyselekcjonujemy i najwyżej wrócimy do poprzedniego modelu jeśli będzie zbyt duży opór środowiska.

PS 1 O motywację prezesów bym się nie martwił. Ja swojego PG Zenka (18 lat), będę trenował na jednej pozycji, niezależnie czy będzie objęty "programem ochrony zawodników koronnych" i zrobę z niego wybijającego się zawodnika w swoim roczniku :)

PS 2 Te liczby zawodników: 15, 20 to wziąłem z kosmosu, żeby zobrazować moją koncepcję. Równie dobrze można tam wstawić inną liczbę zawodników.

This Post:
00
95498.31 in reply to 95498.30
Date: 6/9/2009 5:25:26 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Ja myślę, że tak naprawdę nic się nie zmieni. Nie ma 2 systemów, jest jeden w ramach którego są dwie grupy zawodników, a tak naprawdę to najlepiej by było, żeby był jeden system z treningiem jednej pozycji i to załatwiłoby sprawę. Ale prościej jest po prostu zacząć od 15-20 zawodników niż od stukilkudziesięciu. Czas nam ucieka, jest już tydzień po drafcie i trzeba było zadziałać. Teraz jest czas żeby się zastanawiać i kombinować. Temat podjąłem w dyskusji wyborczej, jakoś nie widziałem specjalnego sprzeciwu, wszyscy byli za albo bardzo za. Nie wiem kto jest skautem tegorocznych roczników niskich zawodników, ale bardzo chętnie będę z nim współpracował i na pewno bez problemu się dogadamy ;)

This Post:
00
95498.32 in reply to 95498.31
Date: 6/9/2009 5:40:17 AM
Overall Posts Rated:
188188
Mi się pomysł podoba, tak jak ktoś już wcześniej napisał, można spróbować, nic nie stracimy..

Pytanie do vinni'ego i al_saida: Będziecie zajmować się wszystkimi tymi z najwyższym potencjałem czy tylko tymi 'najfajniejszymi'? W tym drugim przypadku, jeżeli nie wszyscy z Prezesów się zgodzą na trening jednej pozycji będzie starać się o tych 'gorszych', nazwijmy to 'listą rezerwową' czy zostaniecie z tym co będzie?

This Post:
00
95498.33 in reply to 95498.32
Date: 6/9/2009 5:43:24 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Ja nie będę nikogo "dowoływał". Już kilkunastu prezesów mi odpowiedziało i w większości są chętni. Jest tylko taki problem, że mają trenerów 3-4 i trzeba to jak najszybciej zmienić ;)

Advertisement