BuzzerBeater Forums

Hellas - III.8 > Season 14

Season 14

Set priority
Show messages by
This Post:
00
159200.232 in reply to 159200.231
Date: 11/17/2010 5:06:31 AM
Overall Posts Rated:
1717
Φιλε Γιωργο οντως στα πλευ οφ στις 3 σεζον μου σε αυτη την κατηγορια δεν μπορω να περασω φαση..βεβαια μονο περυσι φερω ευθυνη αφου στην πρωτη σεζον επαιζα με μια ομαδα που δεν την κοντραρε κανεις και ανεβηκε χαλαρα + οτι ημουν για πρωτη σεζον στην τριτη κατηγορια και επισης στην δευτερη σεζον επαιζα με την αλεπου των γηπεδων τον Χαρη που ειχε καλυτερη ομαδα τοτε ετσι και αλλιως..
οσο για το πλεονεκτημα επειδη περισσοτεροι εχουν φιδιασει μαζι σου εχεις παρει ηδη μεγαλο αβανταζ στην διαφορα ποντων που οπως το βλεπω τωρα αυτο θα κρινει και την πρωτια..
θελω να δω δυο αγωνιστικες πριν την ληξη της κανονικης περιοδου που ειναι το μεταξυ μας παιχνιδι ποιος θα ρισκαρει με ενθουσιασμο και ποιος οχι..βλεπω ο ενας να εχει τον ενθουσιασμο για το τελος και ο αλλος την εδρα..θα δειξει..
οσο για τον φιλο τον Λερνι του ξαναλεω οτι εχει υποτιμησει την ομαδα του..μπορει να χτυπησει παιχνιδια περισσοτερα απ'οσα πιστευει..οποτε ασε την ομαδα σου να δειξει αυτο που μπορει..

This Post:
00
159200.233 in reply to 159200.232
Date: 11/17/2010 12:05:30 PM
Overall Posts Rated:
4141
Μάλιστα, ο Χάρης μετά από γατούλα, κοτούλα και φιδάκι μπορούμε να τον φωνάζουμε και αλεπού! Και επισημα λοιπόν ανακηρύσεται ως ο εκπρόσωπος του ζωικού βασιλείου στην ΙΙΙ.8!!! :-))))))))

Η διαφορά πόντων ίσως να παίξει ρόλο αν συνεχίσουμε έτσι ως το τέλος, αλλά δεν νομίζω να μην υπάρξουν απώλειες, υπάρχουν καλές ομάδες και σίγουρα δεν πρέπει να υποτιμηθούν...Αν όμως δεν υπάρχουν απώλειες, το σενάριο με ενθουσιασμό και έδρα μπορεί όντως να ισχύσει...

Επίτιδες ξεσηκώνεις τον Λερνανιακό, τώρα που το επόμενο μάτς είναι μαζί μου???Πονηρούληδες! :-)))))


Ο τεράστιος Ζέλικο (υποθέτω όλοι καταλαβαίνετε ποιον εννοώ!) είχε πεί ότι σημαντικός δείκτης απόδοσης μιας ομάδας είναι η σχέση ασσίστ-λαθών, ποια η γνώμη σας? Για όσους είναι υποστηρικτές μπορούν να το δούν στο προφίλ του κάθε παίκτη τους, για όσους άλλους ενδιαφέρονται, απλά ας κάνουν μια διαίρεση στα στατιστικά της ομάδας τους!

This Post:
00
159200.234 in reply to 159200.233
Date: 11/18/2010 5:35:00 AM
Overall Posts Rated:
7676
Αυτο ισχυει στο Μπασκετ οχι στο ΒΒ...Εκοτς αν καταλαβα λαθος Ζελικο....Σκεψου εδω να ανεβασεις ξαφνικα του μπασιμο σου..Τα λαθη θα μεινουν περιπου ιδια,ενω οι ασσιστ θα μειωθουν....Κανω λαθος?

This Post:
00
159200.235 in reply to 159200.234
Date: 11/18/2010 3:08:42 PM
Overall Posts Rated:
7676
Και συνεχιζουμε πλεον χωρις καθολου αντιπροσωπους στο κυπελλο...Ολοι στα ισια απο δω και περα λοιπον...Αντε να δουμε και τις υπολοιπες ομαδες....

This Post:
00
159200.236 in reply to 159200.235
Date: 11/20/2010 4:57:21 AM
Overall Posts Rated:
2525
Φιλε μου Χαρη, γεια σου!!Σημερα ειναι ο αγωνας μας και ακομα δεν ξερω αν θα παιξω χαλαρα ή κανονικα...αν παιξω χαλαρα θα ανεβασω ενθουσιασμο αλλα πιστευω οτι θα ειναι αχριστος γιατι μεχρι το επομενο παιχνιδι θα ειναι παλι πεσμενο..οποτε μπορει και να σε παιξω κανονικα..σιγουρα εχεις πολλα πλεονεκτηματα απεναντη μου αλλα δεν εχω να χασω και τιποτα...ή κανω λαθος?Οποτε φιλε μου θα τα πουμε στον τερεν και για να δουμε τελικα τη αποφαση θα παρω...λες να ειναι εκπληξη?

This Post:
00
159200.237 in reply to 159200.236
Date: 11/20/2010 9:07:09 AM
Overall Posts Rated:
7676
Δυσκολο παιχνιδι περιμενω ειναι η αληθεια καθως εχω τον Σεντερ μου και παλι σε μετρια κατασταση οποτε καπου κανω λαθος εγω...Οχι οτι το θετω σαν δικαιολογια αλλα ηθελα να δω την κοντρα με τον Βελγακο...Κατα τα αλλα εχεις καποια πλεονεκτηματα σαν ομαδα και καποια μειονεκτηματα..Δεν σου κρυβω οτι υπηρξα αναποφασιστος ως προς το πως θα κατεβω αλλα τελικα ανακατευοντας την τραπουλα σε σχεση με τα αρχικα πλανα κατεληξα καπου..Ως προς το τι θα γινει?Σιγουρα μεσα σε μενα θελω την νικη.Εχω θεωρητικα αλυτερη ομαδα αλλα οι παικτες σου ειναι πολλοι εμπειροι και εχεις δειξει οτι μπορεις να χτυπας τετοια ματσακια,οποτε...Ας κερδισει ο καλυτερος..

This Post:
00
159200.238 in reply to 159200.237
Date: 11/20/2010 9:23:25 AM
Overall Posts Rated:
2525
Καλο παιχνιδι λοιπον και κυριος χωρις τραυματισμους, μιας και οι οπαδοι των ομαδων μας ειναι ''αδερφια''...χαχχαχαχα

This Post:
00
159200.239 in reply to 159200.238
Date: 11/20/2010 1:20:19 PM
Overall Posts Rated:
7676
Αφου κερδισαμε και αυτο δεν εχω να πω τιποτα....Με λαθος τακτικη οπως φανηκε Στεφανε(κατι ηξερα μαλλον ο παλιος ε?),και ριμπαουντ λιγοτερα η ομαδα καταφερε τελικα να κερδισει χαρη στην ψυχη των παικτων της..Ευχαριστω λοιπον το θεο και τους παικτες και για το σχολιασμο θα επιστρεψω οταν συνελθω απο την ενταση του αγωνα...Μοναδικο ελαφρυντικο μου η μετρια κατασταση του Σεντερ μου που θεωρω οτι αποτελει βαρομετρο για την ομαδα..Αυτα και αλλα πολλα τρομακτικα σε λιγο..

Last edited by Aizenbro at 11/20/2010 1:21:28 PM

This Post:
00
159200.240 in reply to 159200.239
Date: 11/20/2010 2:44:33 PM
Overall Posts Rated:
1717
Χαρη μπορει να σου πηρε ριμπαουντ αλλα να εισαι σιγουρος οτι αντι για 18 ασσιστ που ειχε,θα ειχε 28-30 ασσιστ αν ειχες βαλει 2-3..αυτη ειναι η δικια μου γνωμη..καλο ειναι να διαφωνουμε..στα περι της αγωνιστικης δεν μπορω παρα να ξεκινησω με το παιχνιδι μου και να πω οτι χαιρομαι διπλα απο την σημερινη μου νικη αφου κερδισα το παραρτημα του Αγορ..οι νταντοι ενω στην εδρα τους με τον Αγορ κατεβηκαν χαλαρα θελησαν να χτυπησουν το μεταξυ μας παιχνιδι και μαλιστα μεσα στην εδρα μου..αλλα η ομαδα μου εδωσε την απαντηση της μεσα στο γηπεδο και δειχνει να κερδιζει και το παρασκηνιο!!στα υπολοιπα ο Χαρης πηρε μια δυσκολη νικη..συμφωνα με τα ratings των ομαδων περιμενα πιο ευκολη νικη για τους Αιζ αλλα το εξωπραγματικο νουμερο του Ηρακλη στα ριμπαουντ αντισταθμισε αυτη την διαφορα..πολυ καλη εμφανιση παντως απο τον Αντωνη παρα την ηττα..ο αιαντας υποτιμησε την ομαδα του ή υπερτιμησε τον αντιπαλο και ετσι με διαφορα προσπαθειας ηττηθηκε στην παραταση..ο Λερνι με επιβεβαιωσε για ακομη μια φορα οτι εχει πολυ καλη ομαδα και κοντραρε το Αγορ εκτος εδρας παρα πολυ..οι παππουδες πηραν μια δυσκολη νικη απεναντι στους κλειμαν ενω αναμμενομενες ηταν οι νικες για καλλιθεα φαιτκλαμπ και κορμορανο..

This Post:
00
159200.241 in reply to 159200.240
Date: 11/20/2010 3:26:50 PM
Overall Posts Rated:
4141
Ε όχι και παράρτημα μας κοτζάμ Δαδί, απλά το πίστεψε το παιδί (δεν έχει γίνει Ασυγκράτητος ακόμα ο Στέφανος!) αλλά η μηχανή τον αδίκησε! :-)ppp Σίγουρα δεν περιμένω από τους αντιπάλους να μου κάνουν κανα δώρο, κοιτάω μόνο τα δική μου ομάδα, αν και είναι καλή ιδέα αυτό με το παρασκήνιο, α να "παρακινήσω" κανέναν! :-))))))

Κατα τ'άλλα μεγάλο ντέρμπι στο Αίζ-Ηρακλής, αν είχε παίξει 2-3 πιστεύω ότι δεν θα είχε χάσει τόσα ριμπάουντ και δεν θα έβαζαν τόσους πόντους οι αντίπαλοι ψηλοί, σωστό και αυτό με τις ασσίστ, αν και με μια πρόχειρη ματιά δεν βλέπω κανένα μεγάλο πασέρ από Ηρακλή... Μη αναμενόμενο ντέρμπι στο Αίας-Ζάπα, η διαφορά προσπάθειας έκρινε το αποτέλεσμα, δεν το περίμενα, τα υπόλοιπα ματσάκια φυσιολογικά...

Τέλος, στο δικό μου αγώνα παραλίγο να δώ τα...ραπανάκια ανάποδα, στο τελευταίο 10λεπτο ξεκαθάρισε το πράγμα, καλή ομάδα ο Λένι, αλλά δεν ήταν γραφτό, σήμερα το Ρέθυμνο νικάει ότι αρχίζει από Λ!!! (είχα πάει γήπεδο και είδα Α2, την νίκη της ομάδας μας επί του Λαυρίου!) :-)

This Post:
00
159200.242 in reply to 159200.239
Date: 11/20/2010 3:35:14 PM
Overall Posts Rated:
2525
Συνχαρητηρια για την νικη σου Χαρη..δεν θα παραπονεθω για τιποτα...ετσι ειναι το μαπσκετ!!Προσπαθησα να σου κανω μια κινηση τακτικης και αν προσεξες ηταν η πρωτη φορα που εβαλα pf τον Βελγο...μπορει να πειρα τα ριμπαουντ αλλα τελικα δεν καταφερα την υπερβαση.Ειμαι ευχαρηστημενος απο την ομαδα μου και που εισαι Χαρη περσυ με κερδισες με +10 ,φετος μια δυσκολη νικη με +4 ..και τα δυο παιχνιδια νομιζω στην εδρα σου..του χρονου φιλε μου θα το χασεις...χαχαχχαχαχα

Advertisement