BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje - Realizacja

Model Treningowy Rewolucje - Realizacja

Set priority
Show messages by
This Post:
00
152140.235 in reply to 152140.230
Date: 10/11/2010 12:53:37 PM
Overall Posts Rated:
12061206

Ale nie musisz odpowiadać. Bo zobacz jakich zawodników np. dostaliśmy tym razem.

PF i C:
18-letni historycy - 24 z czego UWAGA - 6 z SS>50

No i nie rozumiem płaczu. Wszystkich historyków z SS>50 było dwunastu. Sześć to i tak jest bardzo dużo, połowa. Mam Ci urodzić więcej? ;-) Bierz z pocałowaniem ręki ;-)
Całą drugą połową musi się podzielić U21, NT trenując w miarę standardowo i odwróceni. Muszę chyba opieprzyć VJ, że dał Ci za dużo ;-)
To i tak więcej niż potrzeba, bo NT potrzebuje maksymalnie 6 nowych zawodników na sezon. A sam pisałeś o idealnym świecie, więc wystarczy ich wytrenować i gotowe, nikogo więcej nie potrzebujesz.
A jeśli ci zawodnicy się wykruszą to pozostanie żal, jeśli mogli być wykorzystani w U21 a przez trening do NT zostali zmarnowani.
18-letni MVP - 10 z czego UWAGA - JEDEN z SS>50.
No jejku, no to niech trenują ci, którzy mają SS=48, 49 lub 50 ;-)
Do NT długa droga i parę skilli w tę czy we w tę nie robi aż tak wielkiej różnicy. Można to nadrobić rzetelnym treningiem. A w U21 jest ściganie się z czasem, więc normalna sprawa, że lepsi powinni iść do U21. Mniejsza szansa, że się zmarnują.

Pokaż mi takich 18-latków z SS=50 na starcie to ich wytrenuję do SS=70 w wieku 20 lat :)

Powyżej wklajełem zestawienie, jest w tym poście: (152140.226).
Mamy 184 zawodników z SS>=50 i potencjałem wieloletnia+. No chyba, że wieloletnie/supergwiazdy w ząbki kłują, to wtedy faktycznie jest mniej ;-) Ale nie urodzi się więcej i nic z tym nie zrobimy.
184 to jest jakieś 30 razy więcej niż potrzebuje NT nowej krwi co sezon.
A zawodnicy z SS z przedziału 45-49 też nie są do pogardzenia, ostatnio widziałem grajka, który zrobił 3 skoki po pierwszym treningu, więc już od razu przeskakuje po tygodniu próg.

Zamiast tego dostaję pod opiekę takich z SS=36 ;)
Trzeba było go od razu wywalić z bazy i po sprawie a nie łykać wszystko jak leci. A Ty się upierasz, że nie wywalisz takiego zawodnika, bo zostanie mniej niż 10-ciu ;-) Twój cyrk, Twoje małpy ;-)
Jednak sapiens w nazwie naszego gatunku do czegoś zobowiązuje ;-)
Dostałeś pewnie hurtem wszystko jak leci, to normalna sprawa, ja VJ też dałem wszystko jak leci, nawet jak ktoś ma pensję <1k to byl na liście. Niech sam sobie sortuje, nie chce mi się tego robić za niego ;-)

This Post:
00
152140.236 in reply to 152140.232
Date: 10/11/2010 12:54:48 PM
Overall Posts Rated:
7474
No bo to jest normalna sprawa. Ale trening do NT jest i dłuższy i trudniejszy. Nie próbuj nam tu wmawiać, że przy dłuższym i trudniejszym treningu wykruszy się mniej zawodników niż przy krótszym i łatwiejszym ;-)

Oczywiście, że się wykruszą. Każdemu z naszych skautów po sezonie wykruszyło się z 50% zawodników. Czyli zostało im w najlepszym wypadku kilkunastu.
Dlatego poddaję ten temat opinii, żeby ci którzy są zainteresowani mogli się wypowiedzieć czy taki stan rzeczy im się podoba.
Że po x sezonach treningu nie tylko może nie zostać na daną pozycję po 1 zawodniku zadaniowym, ale w ogóle jakikolwiek zawodnik.

A poziom zawodników, których otrzymujemy to kolejna sprawa do dyskusji.

W ostatnim sezonie pensje są największe ale wtedy jest też fun dla właściciela z gry grajka w reprezentacji.
A w NT pensje będą niższe niż w U21? Ty chyba kpisz. Będę dużo większe i w dodatku wypłacane przez więcej sezonów.

Jaki fun? Jak jest podkoszowym to najprawdopodobniej jeśli gra w reprezentacji to gra w AC_Milan.
Cała reszta trenujących ma fun chyba jedynie z pensji.

No i trudno, normalna sprawa. W takim wypadku i tak fajnie, że chociaż w U21 zagrali. A jak będziemy trenować zawodników tylko pod kątem NT, to efekt może być taki, że nie zagrają ani w NT ani w U21. I wtedy pozostaje właśnie żal.

Nie będzie żadnego żalu, bo w klubie zostanie zawodnik jakiego nie mam ani ja ani Ty ani wielu innych. Który nie tylko będzie się sprawdzał na swojej pozycji, ale w razie potrzeby będzie mógł zagrać np. na dwóch innych.
Naprawdę wielką szkodę takiemu klubowi się wyrządzi ;)

Ale i tak ostatecznie będą większe niż w U21.]

Kiedyś tam będą. Ale trochę potrwa zanim do tego dojdzie.

To czemu 119 to mało? ;-) Tak jak mówiłem, sukcesem będzie jak do kadry z projektu trafi 5% zawodników ;-) Co do pozostałego 95% pozostaje poczucie, że ich właściciele byli robienie w bambuko ;-)

Po pierwsze już jest o połowa mnie a po drugie większość z pozostałej połowy byś po prostu wyrzucił, bo wg Ciebie są za słabi. Nie widzisz tego na jakim materiale mamy pracować?
A pozostałe 95% właścicieli dostanie zawodników wytrenowanych wg modelu, który by im do głowy nie przyszedł ;)

Przez ile sezonów ma nie mieć pozycji? Przynajmniej na dwa sezony już i tak musiałaby się ona kształtować.

To i tak z cztery czy pięć będzie musiało minąć zanim zacznie się ona kształtować. To nie tak źle, patrząc przez pryzmat pensji.

A trening SF-a ma to do siebie, że zawodnik prawie nigdy nie gra na pozycji SF-a ;-) Super wykorzystanie zawodnika ;-)

Wystarczy zamiana pozycji w obronie i zawodnika już można bez większych problemów i strat wykorzystywać. Ja jakoś nie narzekam na trening mojego SF-a.

To nie rozumiem skąd te narzekania, że zawodników za mało lub za słabi. Trzeba było wziąć więcej i tyle.

Wziąć? Po pierwszym sezonie obiecałem raport.
Raport był.
Uznałeś, że zawodnicy w nim przedstawieni w jakejś tam części są za słabi.

No to poruszam kwestię, że już na samym początku dostajemy w lwiej części za słabych zawodników.

Staram się wziąć w tym sezonie więcej i lepszych.

Manie lub nie manie czegoś przeciwko nie ma nic do rzeczy. Tylko że jeśli zawodnik gra na swojej pozycji to... trenuje normalnie a nie rewolucyjnie ;-) Więc cała korzyść z rewolucji znika ;-)

Tydzień czy dwa może trenować normalnie.
Inaczej by się pojawiły głosy, że nie dbam o kluby ;)

Tak więc zachwalanie jak to trening do NT jest lepszy od U21

Bo jest lepszy i to nie tylko moja opinia.

Last edited by Hawkeyed at 10/11/2010 12:56:07 PM

This Post:
00
152140.237 in reply to 152140.229
Date: 10/11/2010 1:02:43 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Masz rację, trenować do U-21 się nie opłaca. Przeczytaj za to uważnie post Jaxa i uwierz mi, że trenować w sposób jaki proponuję się jak najbardziej opłaca.

Wciskanie kitu. Grajek ma niskie pensje, szybko podnosi siłę gry drużyny, masz fun z gry w reprezentacji, a tuż przed 22 urodzinami sprzedajesz ;-)
Zysk ze sprzedaży po podzieleniu przez liczbę treningów, które dostał, będzie większy niż zawodnika dotrenowanego do NT. A jeśli doliczyć do tego, że zawodnikowi NT trzeba w międzyczasie wypłacić dużo większe pensje i prowadzić trudniejszy trening (żeby ciągle zmieniać trening obwód/trumna, to albo trzeba mieć samych SF-ów, albo młodych na każdej pozycji, albo częściej wymieniać).

U mnie przez siedem sezonów albo i dłużej nie będziesz musiał pilnować minut ;)

W U21 też nie musisz pilnować minut przez trzy sezony. Tylko w czwartym, ale wtedy jest fun. W NT powiedzmy, że nie musisz pilnować minut przez 7 sezonów a potem musisz przez 4. Każdy widzi, że w U21 jest łatwiej ;-)

Myślałem, że motywacją jest posiadanie fajnego zawodnika, jakich niewielu w tej grze.

Posiadanie reprezentanta już samo w sobie jest fajne. A tym bardziej, jeśli można to zrobić kosztem niewielkich wyrzeczeń (w U21 nie są to wielkie wyrzeczenia, w NT będą wielokrotnie większe).

From: B.B.King

To: Jax
This Post:
00
152140.238 in reply to 152140.234
Date: 10/11/2010 1:09:00 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Jeżeli ten trening jaki jest w U21 czyli nabijanie 2-3 skili jest najlepszy to życzę powodzenia w tej grze każdemu kto w ten sposób myśli :-) .

Nie jest najlepszy. Ale chyba nie powiesz, że trening zawodnika w NT jest lepszy? Przecież zawodnik w NT będzie musiał mieć jeszcze większe skille główne niż zawodnik w U21, czyli wyższe pensje.
Trzeba po prostu przyjąć do wiadomości, że to co jest opłacalne dla reprezentacji nie jest najbardziej opłacalne dla klubu. Jeśli chodzi o klub, to najlepiej w pewnym momencie po prostu przestać trenować zawodnika i zacząć trenować przeciwległą formację lub nowy pakiecik na handel.
No chyba, że zawodnik do NT ma być sprzedany przed osiągnięciem poziomu reprezentacyjnego. Ale wtedy równie dobrze zawodnika po U21 też można sprzedać, w dodatku z flagą. Zarobek w przeliczeniu na liczbę treningów minus wypłacone pensje będzie dużo większy w przypadku zawodnika sprzedanego tuż po wyjściu z U21 niż zawodnika tuż przed wejściem do NT.

From: Jax

This Post:
00
152140.239 in reply to 152140.238
Date: 10/11/2010 1:24:43 PM
Overall Posts Rated:
773773
jeżeli zawodnik będzie trenowany w mądry sposób i powiedzmy w wieku 21-23 lat ma być sprzedany nieważne z jakich powodów czy finansowych czy dlatego że właściciela nie stać na utrzymanie takiego zawodnika , a następny właściciel będzie widział szansę na to ze taki zawodnik zagra w NT to napewno znajdą się chętni aby wydać więcej na takiego gracza .

Prezesi z PLK są zainteresowani jak najbardziej dobrymi Polakami przede wszystkim dlatego że jeżeli jego grajek gra w reprze to taki Prezes dostaje więcej z gadżetów . Ciężko jest mi oszacować ile się zyskuje ale flaga reprezentanta Polski w zespole napewno pomaga a nie przeszkadza .

Wystarczy popatrzeć na ostatnie transfery :Gradzik , Falborski , Perko .


This Post:
00
152140.240 in reply to 152140.235
Date: 10/11/2010 1:27:31 PM
Overall Posts Rated:
7474
A jeśli ci zawodnicy się wykruszą to pozostanie żal, jeśli mogli być wykorzystani w U21 a przez trening do NT zostali zmarnowani.

U-21 nie potrzebuje zawodników z potencjałem historycznym lub MVP, bo i tak nie wykorzysta tego potencjału. Pisałem już o tym VJ.

to niech trenują ci, którzy mają SS=48, 49 lub 50 ;-)

Wcześniej pisałeś, że wszyscy ci poniżej SS=50 są be, bo są lepsi. I szkoda na takich tracić czas.
A jeśli mam być szczegółowy to wśród tych 34 zawodników z SS<48 doszło dwóch. Rewelacja ;)

A w U21 jest ściganie się z czasem, więc normalna sprawa, że lepsi powinni iść do U21. Mniejsza szansa, że się zmarnują.

U21 dostaje wszystkie liczniejsze potencjały od supergwiazdy (a nawet MVP co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe) w dół. Tam ci zawodnicy się tak naprawdę zmarnują, bo skauci zajmując się setkami z nich wylęgną z nich w większości sklonowanych graczy. To jest dopiero żal.

Mamy 184 zawodników z SS>=50 i potencjałem wieloletnia+. No chyba, że wieloletnie/supergwiazdy w ząbki kłują, to wtedy faktycznie jest mniej ;-)

Nie ja wymyśliłem, żeby do NT brać od MVP w górę, tylko że MVP praktycznie nie dostajemy. A jeśli nawet to tyle co nic. I z opłakanymi umiejętnościami.

Trzeba było go od razu wywalić z bazy i po sprawie a nie łykać wszystko jak leci. A Ty się upierasz, że nie wywalisz takiego zawodnika, bo zostanie mniej niż 10-ciu ;-)

Przecież ja umyślnie ich nie wywalam, żeby pokazać Wam jakich asów mamy po sezonie treningu
Żeby dać możliwość wyobrażenia sobie jak musieli wyglądać, gdy do nas trafili.
I na kim tak naprawdę mamy pracować...

This Post:
00
152140.241 in reply to 152140.236
Date: 10/11/2010 1:28:14 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Że po x sezonach treningu nie tylko może nie zostać na daną pozycję po 1 zawodniku zadaniowym, ale w ogóle jakikolwiek zawodnik.
Ale pozostanie żal, że mogli grać w U21 ;-)
Byłoby chociaż tyle. A tak nie będzie ani wróbla w garści ani dudka na dachu ;-)

Jaki fun? Jak jest podkoszowym to najprawdopodobniej jeśli gra w reprezentacji to gra w AC_Milan.

W AC Milan widzę jednego zawodnika pretendującego do gry w U21. Ma trzecią najwyższą pensję w Polsce wśród polskich 21-latków. Dwóch lepszych w kadrze widziałem, więc nie rozumiem co to za wonty. W kadrze powinni grać najlepsi.

Nie będzie żadnego żalu, bo w klubie zostanie zawodnik jakiego nie mam ani ja ani Ty ani wielu innych. Który nie tylko będzie się sprawdzał na swojej pozycji, ale w razie potrzeby będzie mógł zagrać np. na dwóch innych.
Naprawdę wielką szkodę takiemu klubowi się wyrządzi ;)

Taki zawodnik musiałby przestać trenować na długo wcześniej zanim osiągnie poziom reprezentacyjny, żeby był opłacalny dla klubu. A skoro nie mówimy o interesie reprezentacji tylko klubu, to radź sobie sam, bez list od selekcjonera. Selekcjonerzy są od działania przy kadrach, jak ktoś potrzebuje pomocy przy klubie, to niech znajdzie sobie mentora ;-)

Kiedyś tam będą. Ale trochę potrwa zanim do tego dojdzie.
Ale docelowo muszą być większe a Ty nie przyjmujesz tego do wiadomości. A zanim kiedyś tam będą, to zawodnik pewnie wcześniej będzie już sprzedany. Wiec zero radochy dla właściciela.

To i tak z cztery czy pięć będzie musiało minąć zanim zacznie się ona kształtować. To nie tak źle, patrząc przez pryzmat pensji.
To i tak gorzej niż w U21. Od jakiejkolwiek strony by nie liczyć, to zawsze gorzej.

No to poruszam kwestię, że już na samym początku dostajemy w lwiej części za słabych zawodników.

Bo nie umiałeś się dogadać, trzeba było brać udział w dyskusji. Ja dawałem zestawienie po sumie skilli, było wyraźnie widać ile zawodników jest. Wystarczyło spokojnie ustalić kto gdzie idzie. Ale prawdopodobnie supergwiazdy w ząbki kłuły ;-)
U21 na pewno nie wzięła czterystu zawodników, że Tobie zostali tylko SS=36 ;-)
Trzeba było siąść i rzetelnie ustalić. Np. że U21 bierze top-20 na daną pozycję a Ty zawodników z pozycji 21-40. Wszyscy mieliby SS większe niz 45, pewnie i tak miałbyś większość ponad 50.
Ale to nie tak, że będziesz rządał, żeby dać Ci wszystkich najlepszych. Nikt za Tobą nie będzie biegał i się napraszał, trzeba pochodzić trochę w okół interesu ;-)
A nie, że rzecz, która mi się najbardziej kojarzy z modelem, to Wielki Predator płaczący i agresywnie zaczepiający, że jakieś listy są robione a potem Ty płaczący, że nie dostałeś list ;-)
Możemy przecież zrobic tak, żebyś sam sobie robił listy i wolna wola, radź se sam.
Znajdziesz kogoś z SS=60 - jest Twój. Nie znajdziesz, to trenuj SS=36 ;-)
A ja będę miał święty spokój ;-)

Bo jest lepszy i to nie tylko moja opinia.
Nie jest lepszy i to opinia większości ;-)
Chyba, że mówisz o treningu niby do NT, ale zawodnicy tak na prawdę nigdy nie mają trafić do NT tylko szybciej się wykruszyć i zostać fajnymi zawodnikami ale na poziomie klubowym ;-)

This Post:
00
152140.242 in reply to 152140.241
Date: 10/11/2010 1:36:47 PM
Overall Posts Rated:
7474
Ale pozostanie żal, że mogli grać w U21 ;-)
Byłoby chociaż tyle. A tak nie będzie ani wróbla w garści ani dudka na dachu ;-)

Nie mogliby, bo w U-21 jest tylko 12 miejsc ;)

Taki zawodnik musiałby przestać trenować na długo wcześniej zanim osiągnie poziom reprezentacyjny, żeby był opłacalny dla klubu. A skoro nie mówimy o interesie reprezentacji tylko klubu, to radź sobie sam, bez list od selekcjonera. Selekcjonerzy są od działania przy kadrach, jak ktoś potrzebuje pomocy przy klubie, to niech znajdzie sobie mentora ;-)

Wszyscy przeze mnie trenowani nie będą musieli osiągnąć poziomu reprezentacyjnego, tylko najlepsi z nich. I nie mam żadnych list od selekcjonera, bo po co mi lista od kogoś, kto zmienia się co dwa sezony i który nie powinien mieć żadnego wpływu na trening zawodników.

A zanim kiedyś tam będą, to zawodnik pewnie wcześniej będzie już sprzedany. Wiec zero radochy dla właściciela.

Radocha z kasy na koncie będzie większa niż z jakiejś tam jednosezonowej flagi w U-21.

Trzeba było siąść i rzetelnie ustalić. Np. że U21 bierze top-20 na daną pozycję a Ty zawodników z pozycji 21-40. Wszyscy mieliby SS większe niz 45, pewnie i tak miałbyś większość ponad 50.
Nikt za Tobą nie będzie biegał i się napraszał, trzeba pochodzić trochę w okół interesu ;-)

To ja mam się Was prosić, żeby wytrenować zawodników do kadry? Chyba kpisz.

Chyba, że mówisz o treningu niby do NT, ale zawodnicy tak na prawdę nigdy nie mają trafić do NT tylko szybciej się wykruszyć i zostać fajnymi zawodnikami ale na poziomie klubowym ;-)

To także pochodna tego treningu. Część z tych zawodników zostanie na poziomie klubowym i w reprezentacji nigdy nie zagra. Gdy reprezentacja będzie miała już kadrowiczów na odpowiednim poziomie.

From: B.B.King

To: Jax
This Post:
00
152140.243 in reply to 152140.239
Date: 10/11/2010 1:48:33 PM
Overall Posts Rated:
12061206
jeżeli zawodnik będzie trenowany w mądry sposób i powiedzmy w wieku 21-23 lat ma być sprzedany nieważne z jakich powodów czy finansowych czy dlatego że właściciela nie stać na utrzymanie takiego zawodnika , a następny właściciel będzie widział szansę na to ze taki zawodnik zagra w NT to napewno znajdą się chętni aby wydać więcej na takiego gracza .

Hmmm... wydać więcej a potem płacić większe pensje? Skąd urodzą pieniądze? Chyba że zrobią się farmami.

Ciężko jest mi oszacować ile się zyskuje ale flaga reprezentanta Polski w zespole napewno pomaga a nie przeszkadza .

Będzie to mniej niż różnica w pensji pomiędzy rozsądnym zawodnikiem na danym poziomie a reprezentantem. I teraz pozostaje sprawa - czy zawodnik gra na swojej pozycji i trenuje czy nie trenuje, lub czy gra na nieswojej pozycji i trenuje. Pierwsza opcja - pensja rośnie, druga opcja, kadra traci, trzecia opcja, klub traci (siła zawodnika nie jest wykorzystana).

Wystarczy popatrzeć na ostatnie transfery :Gradzik , Falborski , Perko .
Falborski został sprzedany pół roku temu, od tego czasu ceny poleciały w dół o połowę ;-)

Perko, przecież to są grosze. Został kupiony za 2,3M praktycznie za tyle samo co przy poprzedniej sprzedaży. Ten, kto go trzymał wcześniej nawet nie zarobił na pensje. I obecnie pensja Perki to idealnie 1/10 ceny zakupu. Po sezonie na jego pensje pójdzie więcej niż na zakup. Już pisałem wcześniej, w przypadku rozmowy o opłacalności takich zawodników to cena na TL-u ma drugorzędne znaczenie ;-)

Gradzik rzeczywiście się broni. Ale w momencie zakupu miał 23 lata. Do kadry zdecydowanie nie powinni trafiać 23-latkowie, dzieje się tak tylko dlatego, że starsi są słabsi. Docelowo do kadry powinni trafiać zawodnicy 26-letni i starsi i ktoś się z tymi zawodnikami w wieku 23-26 z nie najniższą pensją powinien męczyć, a wtedy nici z gadżetów.

This Post:
00
152140.244 in reply to 152140.240
Date: 10/11/2010 1:59:56 PM
Overall Posts Rated:
12061206
U-21 nie potrzebuje zawodników z potencjałem historycznym lub MVP, bo i tak nie wykorzysta tego potencjału. Pisałem już o tym VJ.

Ale jeśli ktoś chce trenować historyka do NT, to nie ma co na siłę go zmuszać na trening do NT. Tylko niepotrzebne ryzyko, 95% szans, że grajek się zmarnuje; -)

Wcześniej pisałeś, że wszyscy ci poniżej SS=50 są be, bo są lepsi. I szkoda na takich tracić czas.

Bo wg mnie nie warto, no ale jak Ty nie chcesz wyrzucić z bazy kogoś kto startował z SS=36 albo (a może to ten sam) 20-latka, który ma SS=~40, to już zawsze lepiej wziąć 18-latka z SS=48.

U21 dostaje wszystkie liczniejsze potencjały od supergwiazdy (a nawet MVP co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe) w dół. Tam ci zawodnicy się tak naprawdę zmarnuj
Jeśli zagra w kadrze U21, to znaczy, że się nie zmarnował tylko spełnił jako zawodnik.
A jeśli wykruszy się przy treningu do U21 to tym bardziej by się wykruszył przy treningu do NT - nie uwierzę, że do NT by się nie wykruszył.

U21 też potrzebuje po kilku zawodników na jedną pozycję. Bo wiadomo, że część się wykruszy. Ale dla Ciebie to nie jest problem, jeśli zawodnik wykruszy się w U21 to w NT tym bardziej by się wykruszył. Więc nie masz co żałować.

Ewentualnie problemem mogą być zawodnicy, którzy ani się nie wykruszyli w treningu do U21 (trenowali pilnie te 3 główne skille) ale do U21 się nie dostali bo okazali się za słabi, a potem się marnują, bo nikt ich nie chce trenować dalej. Trzeba by zrobić badanie jak wielu takich zawodników jest, wg mnie nie tak wielu.

Nie ja wymyśliłem, żeby do NT brać od MVP w górę, tylko że MVP praktycznie nie dostajemy. A jeśli nawet to tyle co nic. I z opłakanymi umiejętnościami.
To słabo się bazami dzieliliście. Ja nie wierzę, że U21 wzięło pół tysiąca zawodników. Trzeba było bardziej zorientować się w tym co zostało i łyknąć.
Ale w temacie baz było więcej gadania, że są brzydkie i niedobre niż gadania jak je wykorzystać ;-)
I o to mogę mieć żal, bo bazy robiłem dla wszystkich a zbieralem za to baty.
A Ty się bazami nie interesowałeś i się wykłócasz o trening 20-latka z SS=~40 ;-) Ręce opadają.

From: Jax

This Post:
00
152140.245 in reply to 152140.243
Date: 10/11/2010 2:00:35 PM
Overall Posts Rated:
773773
1 .pisząc o zawodnikach kupionych do PLK , nie wnikałem kto za ile został kupiony chciałem tylko pokazać że na tego typu graczy jest zapotrzebowanie .

2. odnośnie treningu to dla mnie sprawa jest prosta jeżeli miałbym kupić gracza do treningu pod NT już w jakiś tam sposób ukształtowanego to wolałbym to co proponuje Hawkajed czyli jeżeli miałbym trenować podkoszowca to wolałbym aby już miał zrobioną tzw górę a ja ewentualnie zrobiłbym mu dół i odwrotnie .

Advertisement