BuzzerBeater Forums

Hellas - III.8 > Season 14

Season 14

Set priority
Show messages by
This Post:
00
159200.238 in reply to 159200.237
Date: 11/20/2010 9:23:25 AM
Overall Posts Rated:
2525
Καλο παιχνιδι λοιπον και κυριος χωρις τραυματισμους, μιας και οι οπαδοι των ομαδων μας ειναι ''αδερφια''...χαχχαχαχα

This Post:
00
159200.239 in reply to 159200.238
Date: 11/20/2010 1:20:19 PM
Overall Posts Rated:
7676
Αφου κερδισαμε και αυτο δεν εχω να πω τιποτα....Με λαθος τακτικη οπως φανηκε Στεφανε(κατι ηξερα μαλλον ο παλιος ε?),και ριμπαουντ λιγοτερα η ομαδα καταφερε τελικα να κερδισει χαρη στην ψυχη των παικτων της..Ευχαριστω λοιπον το θεο και τους παικτες και για το σχολιασμο θα επιστρεψω οταν συνελθω απο την ενταση του αγωνα...Μοναδικο ελαφρυντικο μου η μετρια κατασταση του Σεντερ μου που θεωρω οτι αποτελει βαρομετρο για την ομαδα..Αυτα και αλλα πολλα τρομακτικα σε λιγο..

Last edited by Aizenbro at 11/20/2010 1:21:28 PM

This Post:
00
159200.240 in reply to 159200.239
Date: 11/20/2010 2:44:33 PM
Overall Posts Rated:
1717
Χαρη μπορει να σου πηρε ριμπαουντ αλλα να εισαι σιγουρος οτι αντι για 18 ασσιστ που ειχε,θα ειχε 28-30 ασσιστ αν ειχες βαλει 2-3..αυτη ειναι η δικια μου γνωμη..καλο ειναι να διαφωνουμε..στα περι της αγωνιστικης δεν μπορω παρα να ξεκινησω με το παιχνιδι μου και να πω οτι χαιρομαι διπλα απο την σημερινη μου νικη αφου κερδισα το παραρτημα του Αγορ..οι νταντοι ενω στην εδρα τους με τον Αγορ κατεβηκαν χαλαρα θελησαν να χτυπησουν το μεταξυ μας παιχνιδι και μαλιστα μεσα στην εδρα μου..αλλα η ομαδα μου εδωσε την απαντηση της μεσα στο γηπεδο και δειχνει να κερδιζει και το παρασκηνιο!!στα υπολοιπα ο Χαρης πηρε μια δυσκολη νικη..συμφωνα με τα ratings των ομαδων περιμενα πιο ευκολη νικη για τους Αιζ αλλα το εξωπραγματικο νουμερο του Ηρακλη στα ριμπαουντ αντισταθμισε αυτη την διαφορα..πολυ καλη εμφανιση παντως απο τον Αντωνη παρα την ηττα..ο αιαντας υποτιμησε την ομαδα του ή υπερτιμησε τον αντιπαλο και ετσι με διαφορα προσπαθειας ηττηθηκε στην παραταση..ο Λερνι με επιβεβαιωσε για ακομη μια φορα οτι εχει πολυ καλη ομαδα και κοντραρε το Αγορ εκτος εδρας παρα πολυ..οι παππουδες πηραν μια δυσκολη νικη απεναντι στους κλειμαν ενω αναμμενομενες ηταν οι νικες για καλλιθεα φαιτκλαμπ και κορμορανο..

This Post:
00
159200.241 in reply to 159200.240
Date: 11/20/2010 3:26:50 PM
Overall Posts Rated:
4141
Ε όχι και παράρτημα μας κοτζάμ Δαδί, απλά το πίστεψε το παιδί (δεν έχει γίνει Ασυγκράτητος ακόμα ο Στέφανος!) αλλά η μηχανή τον αδίκησε! :-)ppp Σίγουρα δεν περιμένω από τους αντιπάλους να μου κάνουν κανα δώρο, κοιτάω μόνο τα δική μου ομάδα, αν και είναι καλή ιδέα αυτό με το παρασκήνιο, α να "παρακινήσω" κανέναν! :-))))))

Κατα τ'άλλα μεγάλο ντέρμπι στο Αίζ-Ηρακλής, αν είχε παίξει 2-3 πιστεύω ότι δεν θα είχε χάσει τόσα ριμπάουντ και δεν θα έβαζαν τόσους πόντους οι αντίπαλοι ψηλοί, σωστό και αυτό με τις ασσίστ, αν και με μια πρόχειρη ματιά δεν βλέπω κανένα μεγάλο πασέρ από Ηρακλή... Μη αναμενόμενο ντέρμπι στο Αίας-Ζάπα, η διαφορά προσπάθειας έκρινε το αποτέλεσμα, δεν το περίμενα, τα υπόλοιπα ματσάκια φυσιολογικά...

Τέλος, στο δικό μου αγώνα παραλίγο να δώ τα...ραπανάκια ανάποδα, στο τελευταίο 10λεπτο ξεκαθάρισε το πράγμα, καλή ομάδα ο Λένι, αλλά δεν ήταν γραφτό, σήμερα το Ρέθυμνο νικάει ότι αρχίζει από Λ!!! (είχα πάει γήπεδο και είδα Α2, την νίκη της ομάδας μας επί του Λαυρίου!) :-)

This Post:
00
159200.242 in reply to 159200.239
Date: 11/20/2010 3:35:14 PM
Overall Posts Rated:
2525
Συνχαρητηρια για την νικη σου Χαρη..δεν θα παραπονεθω για τιποτα...ετσι ειναι το μαπσκετ!!Προσπαθησα να σου κανω μια κινηση τακτικης και αν προσεξες ηταν η πρωτη φορα που εβαλα pf τον Βελγο...μπορει να πειρα τα ριμπαουντ αλλα τελικα δεν καταφερα την υπερβαση.Ειμαι ευχαρηστημενος απο την ομαδα μου και που εισαι Χαρη περσυ με κερδισες με +10 ,φετος μια δυσκολη νικη με +4 ..και τα δυο παιχνιδια νομιζω στην εδρα σου..του χρονου φιλε μου θα το χασεις...χαχαχχαχαχα

This Post:
00
159200.243 in reply to 159200.242
Date: 11/20/2010 4:09:49 PM
Overall Posts Rated:
7676
Ακομη και σε αυτο,που ηταν πολυ καλη κινηση ευνοηθηκες απο τα γρηγορα φαουλ του Ροζκα ο οποιος ειναι κατα τη γνωμη μου επισης παικτηε βαρομετρο..Φυσικα του χρονου θα εχουμε σε καλη κατασταση τον Κουην οποτε δεν φοβομαστε τιποτα..Οσο αφορα την τακτικη,μην περιμενεις να ξανακανω το ιδιο λαθος...:Ρ.Ασε που τα γεροντια σου δεν ξερω κατα ποσο θα αντεξουν να παιζουν για πολλα χρονια....Βλεπω να φευγει και το πουλεν μου σιγα σιγα,οποτε....

Γενικα ηταν μια ενδιαφερουσα αγωνιστικη στην οποια ο Στεφανος συνεχιζει να δειχνει αχτυπητος και τον βλεπω να κερδιζει το στοιχημα με τις τακτικες αλλα ολα αυτα μεχρι νεοτερας...Εγω θα κανω τα παντα για να αποδειξω το αντιθετο...:ΡΡ

This Post:
00
159200.244 in reply to 159200.240
Date: 11/20/2010 4:14:35 PM
Overall Posts Rated:
7676
Δεν διαφωνω για τις ασσιστ αν και νομιζω οτι εχω αρκετα καλη περιφεριακη αμυνα για να μην μπορει να περασει η εσωτερικα προσανατολισμενη ομαδα του Αντωνη..Βεβαια λαθος μου για αλλη μια φορα που δεν το τολμησα,και αυτο ηταν γιατι αλλες φορες δεν επιασε,απλα σημερα εκει ηταν η διαφορα...Πραγματικα με τετοια ratings στο τελος περιμενα μεγαλυτερη διαφορα αλλα δεν μετρανε μονο αυτα απο οτι φαινεται..Ηταν αλλωστε δυο τα στοιχεια τα οποια φοβομουν και αυτα οδηγησαν το παιχνιδι στον ποντο...(αν θες το συζηταμε και με πμ για να μην κουραζουμε...).Θα τα διορθωσω ωστοσο μεχρι τα πλει οφ,μην νομιζετε...:)))

This Post:
00
159200.245 in reply to 159200.243
Date: 11/21/2010 4:23:50 AM
Overall Posts Rated:
2525
Τελικα , αν και μου εχει μηνει η πικρη γευση της ηττας για να κανουμε και λιγο χαβαλε....η βασιλησα σου , τελικα πηρε το μαθημα της και απο ενα pf ,φαντασου να επιαζε 5 ο Βελγος..
Σιγουρα η μελλοντικη μας αναμετρηση θα ειναι εντελος διαφορετικη και αρκετους καινουργιους παιχτες...αλλα να εισαι σιγουρος οτι την επομενη φορα θα χασεις και ελπιζω και μια φορα να σε παιξω στην εδρα μου!!
Εχεις καλη περιφεριακη αμυνα...αλλα εκ του αποτελεσματος εχεις προβλημα κατω ή εχω τοσο καλους παιχτες κατω( που δεν το νομιζω)....καλη μερα σε ολους!!

This Post:
00
159200.246 in reply to 159200.245
Date: 11/21/2010 7:24:45 AM
Overall Posts Rated:
4141
Πέρα από τα αγωνιστικά θέματα, να σχολιάσω κάτι αγαπητέ Ηρακλή: δεν καταλαβαίνω με ποια λογική να αγοράσεις ένα παίκτη 200 χιλιάρικα και μετά από 20 μέρες να τον πουλήσεις 150 και να πάρεις το 80% από αυτή την πώληση!Οικονομικά βγαίνεις σίγουρα χαμένος, αγωνιστικά είναι δικό σου θέμα και κάτι παραπάνω θα ξέρεις, εγώ είμαι εναντίον του day-trading και των συχνών αγορο-πωλησιών, το buzzerbeater δεν είναι χρηματιστήριο...Αυτά είναι προσωπική άποψη και χωρίς παρεξήγηση, απλά το σχολιάζω για να ακούσω την γνώμη σας.

Ανακοινώθηκε και το all-star, φαίνεται ότι θα είναι μια μάχη Αγόρ- Ζάπα με λίγο από Αστερίες, στην απόρθητη αρένα του ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ ετοιμαστείτε να γνωρίσετε την συντριβή αγαπητοί κόκκινοι, οι Ζάπα είναι καλοί πελάτες και το ίδιο θα κεράσουμε το συνοθύλευμα που θα κατεβάσετε απέναντι στους παιχταράδες μας, viva μπλε! :-))))

PS: "Ηταν αλλωστε δυο τα στοιχεια τα οποια φοβομουν και αυτα οδηγησαν το παιχνιδι στον ποντο", δεν μας κουράζεις Χάρη, για διαφωτισε μας! :-)

Last edited by fireblaze at 11/21/2010 7:26:30 AM

This Post:
00
159200.247 in reply to 159200.245
Date: 11/21/2010 9:14:34 AM
Overall Posts Rated:
7676
Κοιτα,η βασιλισσα μου με 80% στα διποντα και 15 ριμπαουντ,εκ των οποιων τα 6 επιθετικα δεν νομιζω να ζοριστηκε και παρα πολυ...Απλα δεν ειχε βοηθεια...Αλλωστε αυτος καθαρισε το ματσακι στο τελος...Δεν συμπεριλαμβανουμε φυσικα σε αυτο οτι ηταν σε αγωνιστικη κατασταση 7 σε αντιθεση με ολους τους δικους σου που ηταν 9 μεσα στην ρακετα και επαιζες και κοιτα μεσα(κατι που ισως επρεπε να κανω και εγω..)...Το ξαναβλεπουμε το ματσακι λοιπον με 9 στον κουην να δουμε τι παιζει....

This Post:
00
159200.248 in reply to 159200.246
Date: 11/21/2010 9:17:32 AM
Overall Posts Rated:
7676
Διαφορα στα ριμπαουντ και κακη εσωτερικη αμυνα απο 2 παικτες που ο ενας επαιξε λογω φαουλ και ο αλλος επαιξε κανονικα...Ανοιγω και τα χαρτια μου χωρις να φοβαμαι οπως βλεπεις...Μου ταιριαζουν πιο πολυ οι αστεριες σαν αντιπαλος,ενω φοβαμαι τον ΑΓΟΡ απο αυτα που βλεπω..Ασχετα με το πως παιζει,τι μου βγαινει λεω εγω...

Καλα οι επιλογες για το ολ σταρ δεν υπαρχουν παλι φετος...Ουτε στην 4αδα το τεσσαρακι μου?Ντροπη...Σαν ενδειξη διαμαρτυριας δεν θα κατεβω καν...(τους περισσοτερους ψηφους τους πγρε παικτης με 1 παιχνιδια στον ομιλο απο μενα..:ΡΡ)

Advertisement