BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje - Realizacja

Model Treningowy Rewolucje - Realizacja

Set priority
Show messages by
This Post:
00
152140.240 in reply to 152140.235
Date: 10/11/2010 1:27:31 PM
Overall Posts Rated:
7474
A jeśli ci zawodnicy się wykruszą to pozostanie żal, jeśli mogli być wykorzystani w U21 a przez trening do NT zostali zmarnowani.

U-21 nie potrzebuje zawodników z potencjałem historycznym lub MVP, bo i tak nie wykorzysta tego potencjału. Pisałem już o tym VJ.

to niech trenują ci, którzy mają SS=48, 49 lub 50 ;-)

Wcześniej pisałeś, że wszyscy ci poniżej SS=50 są be, bo są lepsi. I szkoda na takich tracić czas.
A jeśli mam być szczegółowy to wśród tych 34 zawodników z SS<48 doszło dwóch. Rewelacja ;)

A w U21 jest ściganie się z czasem, więc normalna sprawa, że lepsi powinni iść do U21. Mniejsza szansa, że się zmarnują.

U21 dostaje wszystkie liczniejsze potencjały od supergwiazdy (a nawet MVP co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe) w dół. Tam ci zawodnicy się tak naprawdę zmarnują, bo skauci zajmując się setkami z nich wylęgną z nich w większości sklonowanych graczy. To jest dopiero żal.

Mamy 184 zawodników z SS>=50 i potencjałem wieloletnia+. No chyba, że wieloletnie/supergwiazdy w ząbki kłują, to wtedy faktycznie jest mniej ;-)

Nie ja wymyśliłem, żeby do NT brać od MVP w górę, tylko że MVP praktycznie nie dostajemy. A jeśli nawet to tyle co nic. I z opłakanymi umiejętnościami.

Trzeba było go od razu wywalić z bazy i po sprawie a nie łykać wszystko jak leci. A Ty się upierasz, że nie wywalisz takiego zawodnika, bo zostanie mniej niż 10-ciu ;-)

Przecież ja umyślnie ich nie wywalam, żeby pokazać Wam jakich asów mamy po sezonie treningu
Żeby dać możliwość wyobrażenia sobie jak musieli wyglądać, gdy do nas trafili.
I na kim tak naprawdę mamy pracować...

This Post:
00
152140.241 in reply to 152140.236
Date: 10/11/2010 1:28:14 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Że po x sezonach treningu nie tylko może nie zostać na daną pozycję po 1 zawodniku zadaniowym, ale w ogóle jakikolwiek zawodnik.
Ale pozostanie żal, że mogli grać w U21 ;-)
Byłoby chociaż tyle. A tak nie będzie ani wróbla w garści ani dudka na dachu ;-)

Jaki fun? Jak jest podkoszowym to najprawdopodobniej jeśli gra w reprezentacji to gra w AC_Milan.

W AC Milan widzę jednego zawodnika pretendującego do gry w U21. Ma trzecią najwyższą pensję w Polsce wśród polskich 21-latków. Dwóch lepszych w kadrze widziałem, więc nie rozumiem co to za wonty. W kadrze powinni grać najlepsi.

Nie będzie żadnego żalu, bo w klubie zostanie zawodnik jakiego nie mam ani ja ani Ty ani wielu innych. Który nie tylko będzie się sprawdzał na swojej pozycji, ale w razie potrzeby będzie mógł zagrać np. na dwóch innych.
Naprawdę wielką szkodę takiemu klubowi się wyrządzi ;)

Taki zawodnik musiałby przestać trenować na długo wcześniej zanim osiągnie poziom reprezentacyjny, żeby był opłacalny dla klubu. A skoro nie mówimy o interesie reprezentacji tylko klubu, to radź sobie sam, bez list od selekcjonera. Selekcjonerzy są od działania przy kadrach, jak ktoś potrzebuje pomocy przy klubie, to niech znajdzie sobie mentora ;-)

Kiedyś tam będą. Ale trochę potrwa zanim do tego dojdzie.
Ale docelowo muszą być większe a Ty nie przyjmujesz tego do wiadomości. A zanim kiedyś tam będą, to zawodnik pewnie wcześniej będzie już sprzedany. Wiec zero radochy dla właściciela.

To i tak z cztery czy pięć będzie musiało minąć zanim zacznie się ona kształtować. To nie tak źle, patrząc przez pryzmat pensji.
To i tak gorzej niż w U21. Od jakiejkolwiek strony by nie liczyć, to zawsze gorzej.

No to poruszam kwestię, że już na samym początku dostajemy w lwiej części za słabych zawodników.

Bo nie umiałeś się dogadać, trzeba było brać udział w dyskusji. Ja dawałem zestawienie po sumie skilli, było wyraźnie widać ile zawodników jest. Wystarczyło spokojnie ustalić kto gdzie idzie. Ale prawdopodobnie supergwiazdy w ząbki kłuły ;-)
U21 na pewno nie wzięła czterystu zawodników, że Tobie zostali tylko SS=36 ;-)
Trzeba było siąść i rzetelnie ustalić. Np. że U21 bierze top-20 na daną pozycję a Ty zawodników z pozycji 21-40. Wszyscy mieliby SS większe niz 45, pewnie i tak miałbyś większość ponad 50.
Ale to nie tak, że będziesz rządał, żeby dać Ci wszystkich najlepszych. Nikt za Tobą nie będzie biegał i się napraszał, trzeba pochodzić trochę w okół interesu ;-)
A nie, że rzecz, która mi się najbardziej kojarzy z modelem, to Wielki Predator płaczący i agresywnie zaczepiający, że jakieś listy są robione a potem Ty płaczący, że nie dostałeś list ;-)
Możemy przecież zrobic tak, żebyś sam sobie robił listy i wolna wola, radź se sam.
Znajdziesz kogoś z SS=60 - jest Twój. Nie znajdziesz, to trenuj SS=36 ;-)
A ja będę miał święty spokój ;-)

Bo jest lepszy i to nie tylko moja opinia.
Nie jest lepszy i to opinia większości ;-)
Chyba, że mówisz o treningu niby do NT, ale zawodnicy tak na prawdę nigdy nie mają trafić do NT tylko szybciej się wykruszyć i zostać fajnymi zawodnikami ale na poziomie klubowym ;-)

This Post:
00
152140.242 in reply to 152140.241
Date: 10/11/2010 1:36:47 PM
Overall Posts Rated:
7474
Ale pozostanie żal, że mogli grać w U21 ;-)
Byłoby chociaż tyle. A tak nie będzie ani wróbla w garści ani dudka na dachu ;-)

Nie mogliby, bo w U-21 jest tylko 12 miejsc ;)

Taki zawodnik musiałby przestać trenować na długo wcześniej zanim osiągnie poziom reprezentacyjny, żeby był opłacalny dla klubu. A skoro nie mówimy o interesie reprezentacji tylko klubu, to radź sobie sam, bez list od selekcjonera. Selekcjonerzy są od działania przy kadrach, jak ktoś potrzebuje pomocy przy klubie, to niech znajdzie sobie mentora ;-)

Wszyscy przeze mnie trenowani nie będą musieli osiągnąć poziomu reprezentacyjnego, tylko najlepsi z nich. I nie mam żadnych list od selekcjonera, bo po co mi lista od kogoś, kto zmienia się co dwa sezony i który nie powinien mieć żadnego wpływu na trening zawodników.

A zanim kiedyś tam będą, to zawodnik pewnie wcześniej będzie już sprzedany. Wiec zero radochy dla właściciela.

Radocha z kasy na koncie będzie większa niż z jakiejś tam jednosezonowej flagi w U-21.

Trzeba było siąść i rzetelnie ustalić. Np. że U21 bierze top-20 na daną pozycję a Ty zawodników z pozycji 21-40. Wszyscy mieliby SS większe niz 45, pewnie i tak miałbyś większość ponad 50.
Nikt za Tobą nie będzie biegał i się napraszał, trzeba pochodzić trochę w okół interesu ;-)

To ja mam się Was prosić, żeby wytrenować zawodników do kadry? Chyba kpisz.

Chyba, że mówisz o treningu niby do NT, ale zawodnicy tak na prawdę nigdy nie mają trafić do NT tylko szybciej się wykruszyć i zostać fajnymi zawodnikami ale na poziomie klubowym ;-)

To także pochodna tego treningu. Część z tych zawodników zostanie na poziomie klubowym i w reprezentacji nigdy nie zagra. Gdy reprezentacja będzie miała już kadrowiczów na odpowiednim poziomie.

From: B.B.King

To: Jax
This Post:
00
152140.243 in reply to 152140.239
Date: 10/11/2010 1:48:33 PM
Overall Posts Rated:
12061206
jeżeli zawodnik będzie trenowany w mądry sposób i powiedzmy w wieku 21-23 lat ma być sprzedany nieważne z jakich powodów czy finansowych czy dlatego że właściciela nie stać na utrzymanie takiego zawodnika , a następny właściciel będzie widział szansę na to ze taki zawodnik zagra w NT to napewno znajdą się chętni aby wydać więcej na takiego gracza .

Hmmm... wydać więcej a potem płacić większe pensje? Skąd urodzą pieniądze? Chyba że zrobią się farmami.

Ciężko jest mi oszacować ile się zyskuje ale flaga reprezentanta Polski w zespole napewno pomaga a nie przeszkadza .

Będzie to mniej niż różnica w pensji pomiędzy rozsądnym zawodnikiem na danym poziomie a reprezentantem. I teraz pozostaje sprawa - czy zawodnik gra na swojej pozycji i trenuje czy nie trenuje, lub czy gra na nieswojej pozycji i trenuje. Pierwsza opcja - pensja rośnie, druga opcja, kadra traci, trzecia opcja, klub traci (siła zawodnika nie jest wykorzystana).

Wystarczy popatrzeć na ostatnie transfery :Gradzik , Falborski , Perko .
Falborski został sprzedany pół roku temu, od tego czasu ceny poleciały w dół o połowę ;-)

Perko, przecież to są grosze. Został kupiony za 2,3M praktycznie za tyle samo co przy poprzedniej sprzedaży. Ten, kto go trzymał wcześniej nawet nie zarobił na pensje. I obecnie pensja Perki to idealnie 1/10 ceny zakupu. Po sezonie na jego pensje pójdzie więcej niż na zakup. Już pisałem wcześniej, w przypadku rozmowy o opłacalności takich zawodników to cena na TL-u ma drugorzędne znaczenie ;-)

Gradzik rzeczywiście się broni. Ale w momencie zakupu miał 23 lata. Do kadry zdecydowanie nie powinni trafiać 23-latkowie, dzieje się tak tylko dlatego, że starsi są słabsi. Docelowo do kadry powinni trafiać zawodnicy 26-letni i starsi i ktoś się z tymi zawodnikami w wieku 23-26 z nie najniższą pensją powinien męczyć, a wtedy nici z gadżetów.

This Post:
00
152140.244 in reply to 152140.240
Date: 10/11/2010 1:59:56 PM
Overall Posts Rated:
12061206
U-21 nie potrzebuje zawodników z potencjałem historycznym lub MVP, bo i tak nie wykorzysta tego potencjału. Pisałem już o tym VJ.

Ale jeśli ktoś chce trenować historyka do NT, to nie ma co na siłę go zmuszać na trening do NT. Tylko niepotrzebne ryzyko, 95% szans, że grajek się zmarnuje; -)

Wcześniej pisałeś, że wszyscy ci poniżej SS=50 są be, bo są lepsi. I szkoda na takich tracić czas.

Bo wg mnie nie warto, no ale jak Ty nie chcesz wyrzucić z bazy kogoś kto startował z SS=36 albo (a może to ten sam) 20-latka, który ma SS=~40, to już zawsze lepiej wziąć 18-latka z SS=48.

U21 dostaje wszystkie liczniejsze potencjały od supergwiazdy (a nawet MVP co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe) w dół. Tam ci zawodnicy się tak naprawdę zmarnuj
Jeśli zagra w kadrze U21, to znaczy, że się nie zmarnował tylko spełnił jako zawodnik.
A jeśli wykruszy się przy treningu do U21 to tym bardziej by się wykruszył przy treningu do NT - nie uwierzę, że do NT by się nie wykruszył.

U21 też potrzebuje po kilku zawodników na jedną pozycję. Bo wiadomo, że część się wykruszy. Ale dla Ciebie to nie jest problem, jeśli zawodnik wykruszy się w U21 to w NT tym bardziej by się wykruszył. Więc nie masz co żałować.

Ewentualnie problemem mogą być zawodnicy, którzy ani się nie wykruszyli w treningu do U21 (trenowali pilnie te 3 główne skille) ale do U21 się nie dostali bo okazali się za słabi, a potem się marnują, bo nikt ich nie chce trenować dalej. Trzeba by zrobić badanie jak wielu takich zawodników jest, wg mnie nie tak wielu.

Nie ja wymyśliłem, żeby do NT brać od MVP w górę, tylko że MVP praktycznie nie dostajemy. A jeśli nawet to tyle co nic. I z opłakanymi umiejętnościami.
To słabo się bazami dzieliliście. Ja nie wierzę, że U21 wzięło pół tysiąca zawodników. Trzeba było bardziej zorientować się w tym co zostało i łyknąć.
Ale w temacie baz było więcej gadania, że są brzydkie i niedobre niż gadania jak je wykorzystać ;-)
I o to mogę mieć żal, bo bazy robiłem dla wszystkich a zbieralem za to baty.
A Ty się bazami nie interesowałeś i się wykłócasz o trening 20-latka z SS=~40 ;-) Ręce opadają.

From: Jax

This Post:
00
152140.245 in reply to 152140.243
Date: 10/11/2010 2:00:35 PM
Overall Posts Rated:
773773
1 .pisząc o zawodnikach kupionych do PLK , nie wnikałem kto za ile został kupiony chciałem tylko pokazać że na tego typu graczy jest zapotrzebowanie .

2. odnośnie treningu to dla mnie sprawa jest prosta jeżeli miałbym kupić gracza do treningu pod NT już w jakiś tam sposób ukształtowanego to wolałbym to co proponuje Hawkajed czyli jeżeli miałbym trenować podkoszowca to wolałbym aby już miał zrobioną tzw górę a ja ewentualnie zrobiłbym mu dół i odwrotnie .

This Post:
00
152140.246 in reply to 152140.242
Date: 10/11/2010 2:16:21 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Nie mogliby, bo w U-21 jest tylko 12 miejsc ;)

Niech będzie rzymskim targiem że 18.
Ale teraz to już tylko głupio odbijasz piłeczkę. W NT też jest tylko 12 (albo 18 miejsc). Skoro tak, to bierz 18 zawodników i oddaj pozostałych 101 (wziąłeś 119) ;-)
Albo rozmawiamy poważnie albo nie ma to sensu.
Jeśliby ci lepsi zawodnicy, których rządasz mieli się zmarnować przy treningu do NT, to pozostaje żal, bo kadra U21 mogła być dzięki nim mocniejsza (wypadliby z niej słabsi, ale to jest normalna sprawa, dzięki temu mamy większe szanse na sukces).

Radocha z kasy na koncie będzie większa niż z jakiejś tam jednosezonowej flagi w U-21.

Jakiej kasy na koncie? Na pensje nawet nie zarobi.
Szybkie wyliczenie. Obecnie dwaj najbardziej multiskillowi zawodnicy w Polsce (stosunek skilli do pensji) to perełki Juniorro. 24-latek ma pensję 60k, 23-latek 35k. Zawodnicy w Twoim modelu będą musieli mieć większe, bo przecież samymi SF-ami kadra nie może grać ;-)
Weźmy 24-latka, 60k razy 14 tygodni = 840k. Razy powiedzmy 4 sezony to wychodzi 3,3M. Do tego koszt zakupu. A na TL-u coraz trudniej sprzedać zawodnika za więcej niż 4M. A przecież pensja będzie jeszcze rosnąć (jeśli zawodnik ma grać w reprezentacji). Po wielu sezonach wyrzeczeń zarobek to będą marne grosze w porównaniu do trudności takiego treningu.

A jeszcze większa radocha jest z daytradingu, tylko że do tego nie potrzeba pomocy selekcjonera.

To ja mam się Was prosić, żeby wytrenować zawodników do kadry? Chyba kpisz.
A na czym miał ten cały model polegać? Jeśli nie na treningu dla reprezentacji to radźcie se sami bez baz.

To także pochodna tego treningu. Część z tych zawodników zostanie na poziomie klubowym i w reprezentacji nigdy nie zagra
Skoro okazuje się, że ta pochodna nie powącha reprezentacji to nie ma sensu marnować na nią najlepszych zawodników i się o nich wykłócać.

From: B.B.King

To: Jax
This Post:
00
152140.247 in reply to 152140.245
Date: 10/11/2010 2:23:01 PM
Overall Posts Rated:
12061206
1 .pisząc o zawodnikach kupionych do PLK , nie wnikałem kto za ile został kupiony chciałem tylko pokazać że na tego typu graczy jest zapotrzebowanie .

No to chyba kluczowe, bo przecież ci trenujący półprodukty muszą mieć jakąś motywację. A skoro sprzedają (motywacją nie jest kadra) to musi być to kasa.
Chętny do zakupu zawsze się znajdzie, nawet na zawodników pokroju JW są chętni, dopiero po niedzieli przychodzi opamiętanie i gorączkowe wystawianie na TL ;-)
I czasem ktoś okazuje się sprytny, wystawia za zero i udaje mu się nie zbankrutować. A czasem ktoś chce być jeszcze sprytniejszy i wystawia na 2M, nikt nie kupuje i... wtedy już nie bankrut nie unikniony ;-)

2. odnośnie treningu to dla mnie sprawa jest prosta jeżeli miałbym kupić gracza do treningu pod NT już w jakiś tam sposób ukształtowanego to wolałbym to co proponuje Hawkajed czyli jeżeli miałbym trenować podkoszowca to wolałbym aby już miał zrobioną tzw górę a ja ewentualnie zrobiłbym mu dół i odwrotnie .

Jasne, że lepiej. Ale półprodukt zanim go dotrenujesz będzie jednak osłabiał drużynę. A jeślibyś dodatkowo miał zapłacić za niego górę kasy to niekoniecznie będzie to opłacalne. A rywale kupią za tą cenę trzech zawodników i wszyscy lepsi ;-)
Trening reprezentanta tak czy inaczej trochę wyrzeczeń będzie kosztował. A na końcu może dojść do sytuacji, grasz ćwierćfinał PP, drabinka jest prosta, bo zostali sami II i III-ligowcy, a tu selekcjoner prosi, żeby pilnować minuty, bo kadra też gra ćwierćfinał ;-) Wystawiać czy nie wystawiać ;-)

This Post:
00
152140.248 in reply to 152140.212
Date: 10/11/2010 9:51:16 PM
Overall Posts Rated:
299299
A U-21 tak po prawdzie to grobowiec zawodników a nie wylęgarnia.


Hmm... z obecnej 10 Matiego, tylko Napieralski i Weszka nie grali w U21...


PS
Miało iść do Hayke :)



Że zawodnik zagra w NT to dopiero jest łudzenie. Wykruszanie się najlepszych zawodników jest o wiele większe. Przecież nawet multiskille w NT muszą mieć większą pensję niż golasy w U21 (na tych samych pozycjach). O wiele mniej chętnych będzie do rujnowania klubu. Albo do poświęcania się przez 7 sezonów (gdy zawodnik nie zaliczył żadnego występu w NT) i potem sprzedania zawodnika za grosze do PLK, żeby z reprezentanta cieszył się kto inny.
Łapać trzeba obie szanse. A zawodników jest wystarczająco.
Trzeba było tylko zapytać i przedyskutować. A nie że rzecznik projektu płacze w kilku wątkach, że jakieś bazy są robione ;-)

dobrze prawisz :)

Last edited by Leszek(World Champion) at 10/11/2010 9:54:30 PM

This Post:
00
152140.249 in reply to 152140.237
Date: 10/11/2010 10:23:36 PM
Overall Posts Rated:
299299
Wciskanie kitu. Grajek ma niskie pensje, szybko podnosi siłę gry drużyny, masz fun z gry w reprezentacji, a tuż przed 22 urodzinami sprzedajesz ;-)
Zysk ze sprzedaży po podzieleniu przez liczbę treningów, które dostał, będzie większy niż zawodnika dotrenowanego do NT. A jeśli doliczyć do tego, że zawodnikowi NT trzeba w międzyczasie wypłacić dużo większe pensje i prowadzić trudniejszy trening (żeby ciągle zmieniać trening obwód/trumna, to albo trzeba mieć samych SF-ów, albo młodych na każdej pozycji, albo częściej wymieniać).

tutaj też myślę podobnie :) trening do NT będzie trwał pewnie co najmniej 10 sezonów więc, żeby się to opłaciło to trzeba by go sprzedać 3 razy drożej, niż gracza po U21. A w początkowych sezonach grając na innych pozycjach, też może odbić się to wynikach, które pośrednio przekładają się na kasę.

@Hayke
Ile twoim zdaniem pensji będzie zarabiał wytrenowany-komplentny gracz do NT, na każdej z pozycji :) (licząc pensje na dziś)

Last edited by Leszek(World Champion) at 10/11/2010 10:24:01 PM

From: Astarotte

To: Jax
This Post:
00
152140.250 in reply to 152140.210
Date: 10/12/2010 1:50:49 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
dobra zgodze się że o wszysko cięzko i jakiś jeden skil można odpuściś i ten Twój przykład z tymi podaniami jest dla mnie do zaakceptowania .

Ale zobacz jak są trenowani gracze w U21 . 2-3 skile najczęściej i tyle , po takim treningu to oni już są najczęściej zablokowani pensja a jeżeli nie są to klubu który trenował po prostu nie stać na utrzymanie gracza i sprzedaje go za jakieś śmieszne pieniądze .Następnie kupujący rzadko kiedy go trenuje bo wystawiać teraz gracza na innej całkiem pozycji aby mu zrobić jakis tam bok mija się dla niego z celem .


Wyjątek SF wiem z doświadczenia :)

Następna sprawa kondycja w U21 . Co się pojawi jakiś tam gracz na TL-u po U-21 to najczęściej ma ją na poziomie żałosny-niezdarny , no czasami ma ma wyższą ale to chyba tylko dlatego że w drafcie dostał większą , i ciągle czytam że na trenowanie jej nie ma czasu bo ten skil jest nieistotny , albo że inni też go nie mają . Skoro inni nie mają to może warto żebyśmy my mieli ?? :-) Dlaczego ? ano z 3 powodów po pierwsze dlatego że jest on za darmo po drugie dlatego że dużo daje w grze po trzecie że gracza z niską kondycją rzadko kto chce kupić w wyższych ligach . Dlatego że musiałby specjalnie dla takiego zawodnika trenować ją w dłuższym okresie czasu co jest raczej mało opłacalne . Ale tutaj są wyjątki i są chyba takie kluby które robią własnie w ten sposób oszczędzając na trenerze przez jakiś czas że skupują graczy bez kondycji .




zdecydowanie o to dbałem w przypadku gieysztora bo uważam, że te umiejętności na pewno nie przeszkodzą a mogą właśnie czasem być decydujące..no i nie "kosztują" wiele:)

reasumując i nie jest to reklama:
uważam również, że jeśli ktoś nie ma czasu na 2-3 treningi marginalnych umiejętności to schodzi na ścieżkę pompowania balonika w jeden tylko sposób. I tak mamy stado zablokowanych grajków:)

ja utrzymuję swojego na poziomie silny w obu statach sporadycznie obniżając kondycję do porządnego. Nie wiem czy to norma dla graczy pod kadrę? :)

Advertisement