BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Small Forward

[NT] Small Forward

Set priority
Show messages by
This Post:
00
8770.244 in reply to 8770.243
Date: 9/15/2009 10:36:27 AM
Overall Posts Rated:
2222
Na wstępie: czy to nie błąd? Wywalenie już na starcie z baz 18to latków może być destrukcyjne dla całej kadry. 19to latkowie? Najczęściej zawodnicy w tym wieku nie mają szans grać w kadrze. Ale są wyjątki. Sam niedawno sprzedałem b. fajnego 19to latka za 1,6 mln. Nie miał nic ponad "porządny". Czy ktoś taki ma szansę na kadrę? Zdecydowanie tak. Zwłaszcza dla omawianych tutaj SF, którzy powinni naprawdę umieć wszystko.

Odpowiadając na Twoje pytanie:
Ci zawodnicy zostali tu wskazani, bo są to obecni na TL zawodnicy z ostatniego draftu wskazani przez Mr. President'a do bazy danych SF. Nie skomentowałem jeszcze Jego wyboru, ale wiem że jest z założenia egalitarny i szeroki. Pewnie nie jeden zawodnik nigdy nie zbliży się do SF dla kardy. Nie musi. Bo owa baza ma być i jest szeroka. I nie każdy jest czy będzie SF. Większość ma jednak takie szanse.

Jak więc powinien według mnie wyglądać SF? Wzrost jest rzeczą b. mało istotną. Tolerancja na tej pozycji jest chyba największa. Zwłaszcza że to SF najbardziej potrzebują specjalizowania. Pod obronę, pod atak. Z daleka. Z bliska. Dlatego jeśli mamy SF broniącego i atakującego pod koszem to wzrost 2,08 jest całkiem ok.

Na pewno każdy SF musi mieć obronę zarówno pod koszem jak i na obwodzie. To niepodważalne. Dodatkowo umiejętności wspomagające jak zbiórki i bloki są według mnie adekwatne, zwłaszcza wobec nowego silnika. No i um. ofensywne. Rzut z wyskoku zawsze. Zasięg i rzut z bliska w rozłożeniu adekwatnym od specjalizacji. Wątpliwości budzi wejście pod kosz. Skłaniam się ku myśleniu że DV potrzebują:
- PG/SG/SF podczas gry pod kosz
- wszyscy mający wiele rzucać. Według mnie aby zawodnik oddawał wiele rzutów ta um. musi być dominująca. Również dla SG podczas R&G.

Spróbuję niebawem (jutro?) przysiąść i pokazać jak według mnie powinien wyglądać wytrenowany SF dla różnych taktyk.


This Post:
00
8770.245 in reply to 8770.244
Date: 9/15/2009 11:32:34 AM
The French Bulldog's
II.4
Overall Posts Rated:
11471147
Second Team:
The French Bulldogs II
Wątpliwości budzi wejście pod kosz. Skłaniam się ku myśleniu że DV potrzebują:
- PG/SG/SF podczas gry pod kosz


Ja jednak pozwoliłbym sie nie zgodzić... skoro BB podobno symuluje prawdziwą rozgrywkę koszykarską to wejścia pod kosz są tylko i wyłącznie skuteczne przy jak najbardziej "rozciągnietej" defensywie przeciwnika, jeżeli gramy pod kosz to można założyć, że czekaja tam na piłki PF i C razem ze swoimi obrońcami, wejscie pod kosz w takich sytuacjach nie jest rozsądnym wyjściem...

This Post:
00
8770.246 in reply to 8770.245
Date: 9/23/2009 8:38:28 AM
Overall Posts Rated:
2222
Ktoś ma ochotę potrenować SF? Tu mamy sporo do treningu, ale i możliwości ciekawe.


Kastor Stylinski (11031428)
Small Forward
Właściciel: M*M Galactico Bassketball

Pensja (tygodniowo): $ 4 521

DMI: 9300
Wiek: 18
Wzrost: 6'5" / 196 cm
Potencjał: allstar
Stan formy: słaby

Rzut z wyskoku: porządny Zasięg rzutu: przeciętny
Obr. na dystansie: słaby Kozłowanie: niezdarny
Wejście pod kosz: niezdarny Podania: niezdarny
Rzut z bliska: niezdarny Obr. pod koszem: tragiczny
Zbieranie: przeciętny Blokowanie: przeciętny
Kondycja: przeciętny ↓ Rzuty osobiste: porządny

Doświadczenie: okropny

From: m4ti_

This Post:
00
8770.247 in reply to 8770.246
Date: 9/23/2009 3:20:20 PM
Overall Posts Rated:
2121
moim zdaniem ten potencjalny SF jest tak "dziurawy", że nie warto nawet marnować czasu na trening pod SF juz bardziej go widzę jako SG niż SF chodz i z tym byłby problem.

From: Juniorro

This Post:
00
8770.248 in reply to 8770.247
Date: 9/24/2009 2:55:24 AM
Overall Posts Rated:
2222
Moim zdaniem nadaje się na SF. Wszystko można podciągnąć i mimo że grajek nie ma wielu mocnych cech to i nie ma wielu b. słabych. Nie mniej jednak jest to opcja "dla konesera" :) Gdybym grał w V lidze to może bym sobie takiego strzelił.


From: m4ti_

This Post:
00
8770.249 in reply to 8770.248
Date: 9/24/2009 4:59:29 AM
Overall Posts Rated:
2121
szanse są ale to dla prawdziwych hardcorów i wziętych managerów taki player jest

This Post:
00
8770.250 in reply to 8770.243
Date: 9/24/2009 6:14:06 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Post ode mnie podobny do tego z wątku PG/SG -> jak Twoim zdaniem powinien wyglądać SF?

Wydawało mi się, że rozumieliśmy się co do jak największej wszechstronności graczy, a już jej całkowitego zmaksowania u SFów...Tymczasem haczą mi się te wizje w przypadku kilku z powyżej prezentowanych graczy...


podam Ci dane goscia z tego postu (8770.238) za sezon gdy bedzie mial 19 lat :)

This Post:
00
8770.251 in reply to 8770.250
Date: 9/24/2009 2:36:28 PM
Overall Posts Rated:
112112
OK, tylko proszę przypomnij mi się :)

Obiecuję już teraz, że nie będę się wtedy czepiał tak mocno tego, co już teraz jest oczywistym jego balastem - HN/PS/ST ;) Ja po prostu ciekawski jestem i lubię, jak mi ktoś coś udowadnia :)

This Post:
00
8770.252 in reply to 8770.248
Date: 9/24/2009 2:52:20 PM
Overall Posts Rated:
112112
Wszystko można podciągnąć


Tych słów spod Twych palców najbardziej nie lubię i właśnie ich się głównie czepiam :)

Zbytnio bawiąc się z za słabymi już na starcie graczami skazujemy się na 1) niepotrzebne 3sezonowe złudzenia właścicieli + 2) sami siebie osłabiamy jako reprezentację -> poświęcamy przynajmniej sezon na podciąganie, a w tym samym czasie inny, lepszy na starcie grajek ćwiczy same konkrety w rzutach i obronach już powyżej przeciętnych-porządnych...Na starcie była strata, która później tylko narasta. Zazwyczaj się okazuje, że taki dobrze urodzony nawet trenując kulejąc na dwie nogi okazuje się ostatecznie lepszy od ambitnego, ale z bardziej wrednym podraftowym układem umiejętności...Właściwie te problemy mógłby jedynie rekompensować wysoki potencjał (MVP+), lecz i to bardziej wiara w to, że on będzie trenowany długo oj długo pod NT, a nie pełne przekonanie, że on to rzeczywiście kiedykolwiek nadrobi...


Wiem, że trudno tak wierzyć na słowo, ale musiałbyś sam przeglądnąć sobie kim w reprezentacjach dysponujemy, na jakie maksymalnie wady sobie Leszek u grajka pozwala oraz do pełni szczęścia z jakich umiejętności taki reprezentant startował jako 18latek.Jak to mówią, natury się nie oszuka ;)

PS. Wnioski -> oj wywalałbym, wywalał :)
PS2. Ja cały czas z przyjemnością przeczytam Twoją propozycję skilli dla wzorcowego SF :)

This Post:
00
8770.253 in reply to 8770.251
Date: 9/24/2009 3:12:27 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
OK, tylko proszę przypomnij mi się :)

Obiecuję już teraz, że nie będę się wtedy czepiał tak mocno tego, co już teraz jest oczywistym jego balastem - HN/PS/ST ;) Ja po prostu ciekawski jestem i lubię, jak mi ktoś coś udowadnia :)



nic nie bede udowadnial

:) masz 100% racji ze powinno byc lepiej pokaze jak moze byc po takim starcie

This Post:
00
8770.254 in reply to 8770.252
Date: 9/24/2009 3:44:14 PM
Overall Posts Rated:
22
No a ztym wysokim potencjalem i trenowaniem pod NT to trzeba pamiętać, że z roku na rok liczba slotów w reprze będzie malała, jak Świątczak raz trafił do kadry tak będzie 10 sezonów w niej siedział, ta inicjatywa supertalentów z zeszłego sezonu była bardzo dobra, szkoda że nie jest kontynuowana

Advertisement