BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek debaty

[NT] Wątek debaty (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: kozlik4

This Post:
00
148681.245 in reply to 148681.244
Date: 7/1/2010 7:58:08 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies

Pytanie do kandydatów:
Macie do dyspozycji poniższego zawodnika (wiek i potencjał problemu nie sprawią) i chętnego menago:

Rzut z wyskoku: sprawny Zasięg rzutu: żałosny
Obr. na dystansie: znaczący Kozłowanie: porządny
Wejście pod kosz: silny Podania: okropny
Rzut z bliska: cudowny Obr. pod koszem: wspaniały ↑
Zbieranie: świetny Blokowanie: przeciętny
Kondycja: przeciętny Rzuty osobiste: słaby

Jakieś sugestie w kwestii rozwoju?


Ja bym go widział w roli PF-a. al said robi podobno już PF-a defensywnego do ataku z obwodu ze sporą przewagą RB i ID nad IS, więc chciałbym PF-a ofensywnego do ataku z pod kosza, albo ofensywnego do ataku z obwodu. OD jest już ok, także można to zostawić. Jeśli miałby to być PF- do gry spod kosza to na początek DV dla pozycji SF i PF, a później główne skille albo mniej więcej równo, albo z przewagą IS i ID w stosunku do RB. SB też wypadałoby podnieść do poziomu 9, trenując na zmianę z IS, ID i RB. Jeśli byłbyś chętny to można przed głównymi skillami ruszyć jeszcze PS i JR o jakieś minimum 3 poziomy każdy. Różnica pomiędzy najniższymi poziomami skillów jest podobno największa więc te 3 poziomy mogłyby troszkę wnieść. W zasadzie to DV można nawet mieszać z JR. To wszystko zależy od tego jak długo chciałbyś go trenować. PF-ów u nas brak także opcji treningu w tym momencie jest wiele:) Skoro jest wybór to ja bym chciał, żeby trening odpowiadał w miarę możliwości potrzebom klubu.

Jeśli chciałbyś bardziej opcję ofensywną do ataku z obwodu to trzeba by bardzo mocno zacząć od JR i trenować sezon albo nawet dłużej. Podczas treningu JR na pewno skoczyłoby też kilka razy JS, więc JS już by raczej nie trzeba było trenować. Potem także można by było ruszyć PS jeśli będziesz miał tyle samozaparcia:). Później w zasadzie można by było już do głównych skilli przejść i trenować je na równo.

From: Dejvidd

This Post:
00
148681.246 in reply to 148681.245
Date: 7/1/2010 8:12:14 PM
Overall Posts Rated:
188188
To wszystko zależy od tego jak długo chciałbyś go trenować

'Do końca świata i jeden dzień dłużej!' ;)

Żeś mnie sypnął, nie miało być że moje toto jest i że to ja ;p

This Post:
00
148681.247 in reply to 148681.244
Date: 7/1/2010 8:24:22 PM
Overall Posts Rated:
12061206
1. Grajek mocno zepsuty, obydwie obrony ma wysokie więc ani dobry odwrócony podkoszowy ani obwodwowy już z niego nie będzie ;-)
Tylko taka żarłoczna świnia, skarbonka bez dna ;-)
Ale coś tam można jeszcze mu uratować.
Tak jak mówiłem - wszystkie skille minimum 6, w jego przypadku 7, bo nie nabija to pensji.
A potem to już strach myśleć co z nim robić. Każde ruszenie skilli podkoszowych podbija pensję i to ostro. Jakby wszystkie podkoszowe skille podnieść o marne +2, to już się robi 200k pensji, a zawodnik dalej nie jest rewelacyjny.
Wszystko zależy ile pensji jest w stanie znieść właściciel. Jeśli jest, no to w pierwzszej kolejności podnosimy ID, a jeśli trochę rezerwy zostanie to RB.
A jeśli nie ma rezerwy to trenujemy mu wszystko co pasuje do PG a nie pasuje do PF ;-) Przynajmniej pod kątem pensji. Czyli OD, JR, HN, DV, PS. Nie ruszałbym JS, bo to niewdzięcznie nabija pensję PF-owi. A i tak JS będzie się podciągać przy treningu JR, więc trzeba się tym liczyć, nie ma sensu podciągać bardziej, bo zaboli.

2. Ostatnio mnie nie było bo udzielałem swojej mocy U21, a to wymaga skupienia, a pisanie na forum rozprasza ;-)

This Post:
00
148681.248 in reply to 148681.247
Date: 7/1/2010 8:50:19 PM
Overall Posts Rated:
188188
2. Ostatnio mnie nie było bo udzielałem swojej mocy U21, a to wymaga skupienia, a pisanie na forum rozprasza ;-)

A wcześniej niż ostatnio? :)

From: kozlik4

This Post:
00
148681.249 in reply to 148681.246
Date: 7/2/2010 12:34:55 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Żeś mnie sypnął, nie miało być że moje toto jest i że to ja ;p


Skrzywienie zawodowe;-) Zawsze jak ktoś pokazuje mi skille i pyta jak dalej trenować traktuję go jako właściciela zawodnika:D Po prostu odpowiedziałem tak jakby to był Twój zawodnik:P Poza tym trochę zmyliły mnie te strzałki obrazujące skoki. Stwierdziłem, że skoro nie chciało Ci się ich usunąć to liczysz się z tym, że każdy domyśli się o kogo chodzi;-) w każdym bądź razie przepraszam:D

This Post:
00
148681.250 in reply to 148681.155
Date: 7/2/2010 1:22:06 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
dziekuje za odpowiedz

najpierw myslalem ze nie startujesz a jeno wyklad walisz;)

a pozniej zobaczylem mowe wyborcza:)

kurcze prawie przeoczylem:)

no to mamy juz kilku wartych uwagi kandydatow


a korzystajac z okazji

jak na Boga chcesz przekonac innych uzytkownikow do treningu odwrocenia? :)

wiem ze sa tacy co w to wierza (i chwala im za to) ale wiekszosc idzie po drodze prostej bez kombinacji


czy tu jest miejsce na korzystanie z mocy jak napisales w mowie? :D

From: Dejvidd

This Post:
00
148681.251 in reply to 148681.249
Date: 7/2/2010 6:18:24 AM
Overall Posts Rated:
188188
Stwierdziłem, że skoro nie chciało Ci się ich usunąć to liczysz się z tym, że każdy domyśli się o kogo chodzi;-)

Aww.. 1:0 dla Ciebie ;pp

From: oskar4

This Post:
00
148681.252 in reply to 148681.163
Date: 7/2/2010 6:57:55 AM
Overall Posts Rated:
1010
Nie obrażam się bardzo jak jestem atakowany ale jednak jak ktoś wyskakuje bardzo ostro, to mam prawo do obrony. Ja nikogo nigdy nie atakowałem i odrobinę takiej dobrej woli bym sobie życzył.
Przez kilkanaście pierwszych ataków jestem w stanie przejść lekko ale nie będę się uśmiechać w nieskończoność.
Natomiast różnice zdań są wręcz wskazane, jednak można to robić w kulturalny sposób i nie wszyscy potrafią.
Faktycznie, kilka zgrzytów się pojawiło, i ostro mnie one zniechęciły do BB.
Pierwszy raz taka sytuacja się pojawiła dawno temu, gdy napisałem do Al_Saida, że uważam, że nasi kadrowicze powinni mocniej trenować obronę. To jeszcze było w czasach gdy królowała opinia, że jest drastyczna przewaga nad atakiem. Odpisał mi wtedy, że o wiele lepiej skupić się na skillach ofensywnych, pozostaliśmy w różnicy zdań, ale wszystko odbyło się kulturalnie.
Jednak w tej chwili większość, jak nie wszyscy zaczynają ustawiać skład od obrony. Tak wiec wyszło na moje.
Poważny zgrzyt się pojawił natomiast później przy okazji omawiania tempa. To było w czasie, gdy wiele osób uważało, że szybsza taktyka to więcej akcji tylko dla siebie (nie przyjmując do wiadomości, że rywal wtedy też ma ich więcej). Odważyłem się powiedzieć, że wolne taktyki są warte uwagi. Al_Said odpowiedział, że w ogóle nie mają sensu, ale różnica zdań nie jest istotna, istotna reakcja, która była skandaliczna. Zostałem nazwany szkodnikiem, który szkodzi innym userom. Nie było żadnej rozmowy na argumenty tylko jakieś takie wycieczki..
Ja wtedy prawie w ogóle nie udzielałem się na forum ale z pobieżnie zdobytych informacji dotarło do mnie, że w ogóle jakaś dziwna atmosfera wtedy była na forum, jakieś podziały my/oni, starzy/nowi - nie mam pojęcia, ale chyba oberwałem rykoszetem.
Parę dni temu ktoś na forum napisał, że w PLK częściej grają wolno niż szybko... Nie wiem na ile to prawda, bo tego nie sprawdzałem i czy dotyczy wybranych zespołów i czy może tylko w jednym tygodniu się tak zdarzyło. Ale jednak wychodzi na to, że podejście do tempa też się zmieniło.
Identyczna sytuacja była też przy okazji odwróconych. Ale tutaj muszę przyznać, że choć większość osób jest sceptycznie do tego nastawiona, to potrafiła jednak kulturalnie przestawiać inne zdanie. Szanuję to i nie mam pretensji. A zamieszanie się zrobiło z powodu kilku osób, które w niekulturalny sposób zareagowało. Ale one ostatnio rzadziej lub w ogóle nie pojawiają się na forum.
No i jeszcze sprawa gdy pokazałem swoją Moc przy poprzednim drafcie ;-) Traktuję to sytuację z przymróżeniem oka, jednak kilka osób pojechało ostro bandzie zarzucając mi łamanie reguł, co jest przecież na forum zabronione. Nie pochwalam ale nie chowam urazy.
Oczywiście z Mocy bedę korzystał kiedy tylko będę miał ochotę ;-)


Ja wiem, czy to można traktować z przymrużeniem? Wydaje mi się, że to jest raczej poważne...

This Post:
00
148681.253 in reply to 148681.252
Date: 7/2/2010 8:54:27 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
(148680.14)

nie no tu chyba nie chodzi tylko o ilosc glosow to nie "www.nasza-gmina.pl" ;)

This Post:
00
148681.254 in reply to 148681.253
Date: 7/2/2010 1:05:43 PM
Overall Posts Rated:
3737
Sam gram w BB już 7 sezon i miałbym wielkie opory przed kandydowaniem, tu trzeba mieć na prawdę pojęcie co się robi, mam jednakowoż nadzieję, że takich kandydatur jaką przedstawiłeś przed chwilą nikt nie bierze na poważnie. A wątek debaty totalnie nam się rozjechał. :P

This Post:
00
148681.255 in reply to 148681.254
Date: 7/3/2010 8:55:34 AM
Overall Posts Rated:
179179
Wybory selekcjonera BB, stają się coraz poważniejszą sprawą;), takiej oto treści wiadomośc znalazłem na swojej skrzynce:

Cześć. Mam prośbę od mojego znajomego, który kandyduje w wyborach na trenera do lat 21, żebyś oddał na niego głos. Za oddany wybór obiecuje, że obowiązkowo powoła twojego gracza do tej kadry oraz albo jak wolisz lub powoła Ciebie do skauta reprezentacji. Jest to gracz, który buduje mądrze zespół, który głownie opiera się na zawodnikach młodych ale ambitnych. Może i nie jest z wysokiej ligi, ale ma pomysł na dobrą drużynę
Potrzebne Dane :
nick : arsenalbartek
Drużyna : Czarni Staszica Gorzów Wlkp
Z góry wielkie dzięki. Pozdro ;D


Plusem jest niewątpliwie to, że kandydat i jego klakierzy zdali sobie sprawę, że na NT szans nie mają, zatem walczą już o stanowisko selekcjonera U21;)). Vinnie drżyj:)

Advertisement