BuzzerBeater Forums

Βοήθεια – Ελληνικά > Παίκτης ..αυτός ο Άγνωστος

Παίκτης ..αυτός ο Άγνωστος

Set priority
Show messages by
This Post:
00
240809.25 in reply to 240809.23
Date: 4/30/2013 12:09:39 PM
ΠΑΟΚ ΚΑΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ
IV.6
Overall Posts Rated:
663663
τον ζοζέ το γνωριζουν μονο οι θεσσαλονικεις ....: ) τεσπα απλα το θυμηθηκα παλαια χρονια ...ΚΑΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ...



From: Getho

This Post:
00
240809.27 in reply to 240809.18
Date: 4/30/2013 12:35:40 PM
Overall Posts Rated:
162162
Ορισμένες φορές θα προσπαθήσεις να κάνεις την υπέρβαση για να πετύχεις εναν σημαντικο στόχο για την εξέλιξη της ομάδας σου... Δεν ειναι απαραιτητα τοσο καταστροφικο... Αν χάσεις δηλαδη και 2-3 κατοστάρικα δεν χαθηκε και ο κοσμος για να πάρεις μια ανοδο που θα σε βοηθήσει να ανασάνεις οικονομικα.. Τα ρίσκα ειναι μεσα στην ζωη άλλωστε.. :)

Σαφως αν το κανεις κατ' εξακολουθηση θα πάς απατος.. :Ρ

Εχω δει πολλούς χρήστες να εχουν πολλά ταλέντα π.χ. αριστη γνωση αγοράς, τακτικες, στησιματα ομάδων, οικονομικά κ.τ.λ. Αυτος που θα πλησιαζει πιο κοντα στο πλήρες πακέτο θα τα σαρώσει ολα.. :Ρ

Το οικονομικό ειναι το πιο σημαντικο κομμάτι του παιχνιδιου αλλα οχι το παν κατα την γνωμη μου.. :Ρ

Πάνω απο ολα ειναι η διασκέδαση για μενα στο παιχνίδι.. :Ρ

Σε γενικές γραμμές καλά τα λες... :)

This Post:
00
240809.28 in reply to 240809.26
Date: 4/30/2013 12:42:38 PM
ΠΑΟΚ ΚΑΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ
IV.6
Overall Posts Rated:
663663
γιστι ομως ...?

This Post:
00
240809.30 in reply to 240809.29
Date: 4/30/2013 12:49:55 PM
ΠΑΟΚ ΚΑΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ
IV.6
Overall Posts Rated:
663663
ναι συμπαθει μου φιλε αυτο το ειπα εξ αρχης ...οι παικτες αυτοι ειν αι για ουδετερες τακτικες και οχι για πολλα τρικς ...σαφως ....

This Post:
00
240809.31 in reply to 240809.19
Date: 4/30/2013 2:03:42 PM
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
εν είμαι μονό σίγουρος αλλά γνωρίζω ομάδες που ‘’ψάχνονται’’ αναφορικά με την επιλογή των παικτών ,μάλιστα έχουν στο παρελθόν πέσει στην λούμπα να αγοράσουν Και να ακριβοπληρώσουν στους μισθούς ντουκια και να πάνε χαμένοι οι κόποι τους …

Δεν πρέπει να τα θεωρούμε όλα δεδομένα



Δεν αντιλέγω,μπορεί να υπάρχουν ομάδες με στρωμένο γήπεδο που κάνουν λάθος επιλογές με τα ντούκια όπως αναφέρεις...
Στην δική μου πάντως ενασχόληση με το παιχνίδι διαπιστώνω ότι τα ντούκια τα παίρνουν συνήθως οι ομάδες που δεν έχουν το κατάλληλο γήπεδο και επιπροσθέτως πέρα από το οικονομικό αγνοούν και το τι ακριβώς πληρώνουν...!(Δεν μπορεί για παράδειγμα ομάδα 4ης κατηγορίας να έχει center στα 70κ και να παίζει κίνηση...! :-P)


Θα συμφωνήσω πάντως με την άποψη του Getho ότι κάποιοι ευχαριστιούντε αλλιώς το παιχνίδι και δεν μπορεί όσοι το κάνουν αυτό να κατηγορηθούν...Το σίγουρο είναι ότι μακροπρόθεσμα δεν θα πρωταγωνιστήσουν με τον ένα ή τον αλλο τρόπο αλλά μπορεί πολύ απλά να μην τους νοιάζει αυτό...Περί ορέξεως είναι η φάση...!

Επίσης θα συμφωνήσω και με το Μάμου ότι ρισκάρεις πολλά πληρώνοντας παραπάnω απ'όσο θα έπρεπε για κάτι που δεν είναι εξασφαλισμένο...Είναι δίκοπο το μαχαίρι και αντί να κάνεις ένα βήμα μπροστά μπορεί να κάνεις 2 πίσω...!


Last edited by Kung Flu at 4/30/2013 2:04:44 PM

This Post:
11
240809.32 in reply to 240809.21
Date: 4/30/2013 3:23:48 PM
ΠΑΟΚ ΚΑΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ
IV.6
Overall Posts Rated:
663663
Aγαπητέ μαμου πιστεύω ότι η προσπάθεια μου έγινε σε εμπειρικό επίπεδο όπως είχα αναφέρει… τώρα κατά ποσό βιώσιμο και αποτελεσματικό θα είναι το ροστερ και ποσό οικονομικά βιώσιμο θα δείξει, εφόσον εφαρμοστεί από κάποια ομάδα ,για την 2η κατηγορία είναι σε πολύ καλο οικονομικό επίπεδο αυτό το ροστερ περιττο να σου το αναφέρω .

Εκει όμως που πρέπει να σταθουμε είναι η απάντηση του σαριθιν που πολύ σωστά αναφέρει ότι καλό είναι όλα αυτά να συζητούνται σε δημόσιο φόρουμ ουτε καν στην παράγκα που εισαι ηγετικό στέλεχος η σε οποιαδήποτε άλλο φόρουμ ομοσπονδίας .(διοτι από ότι εχω παρατηρησει ολο και λιγοτεροι χρηστες εχουν συνδρομη )

Επίσης ήταν η πρώτη προσπάθεια επί του πρακτέους που πραγματοποιήθηκε απο την πλευρά μου για να βοηθήσω τους Έλληνες χρηστές στην κοινότητα του μπαζερ ,θα ήθελα αυτή η προσπάθεια να γινόταν από άλλους χρήστες που εχω προσωπικά σε υπόληψη και έχουν αποδείξει τις αρετές τους και φυσικά τους έχω υμνήσει το νήμα ‘’μανατζερ που γραφούν ιστορία’’ http://www.buzzerbeater.com/community/forum/read.aspx?thr...πχ τον ξανθιωτη ή τον ομβρο ,ή,ή ή,…..

Σιγουρα υπάρχουν πολύ τροποι ,σιγουρα το μπασκετ το αντιλαμβανονατι με διαφορετικο τροπο οι χρηστες ,σιγουρα καποιοι θελουν να το κανουν με τον δικο τους τροπο ,σιγουρα ο δικος μου δεν είναι ο καλυτερος αλλα φιλε μου ΕΓΩ προσπάθησα και μακαρι να εχουμε ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα σε όλα τα επιπεδα .

Και επιθυμητο θα ηταν οι περισσοτεροι να καταφερουν να δημιουργούν ολοενα και καλυτερες συνθηκες …

εξαλλου το εχει αποδειξει η πορεια της εθνικης όλα αυτά τα χρονια προσπαθειών!!!!

τα παντα είναι σχετικα !!!!

This Post:
11
240809.34 in reply to 240809.33
Date: 5/2/2013 2:32:33 AM
ΠΑΟΚ ΚΑΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ
IV.6
Overall Posts Rated:
663663

Υγ: η αναφορά στην παράγκα είναι φτηνό σχόλιο... Έχω γράψει τα συκώτια μου στο δημόσιο πάρα πολλές σεζόν τώρα, μέχρι και παίκτες μου έδινα στεγνά (και δεν είμαι ομάδα μέτρησης). Το να το αναφέρεις εδώ δημιουργώντας την εντύπωση ότι σε μια ομοσπονδία γράφω μεταξύ λίγων και στο δημόσιο δε βοηθάω... είναι τουλάχιστον άδικο απέναντί μου.


τωρα που το ξαναδιαβαζω ,εχεις δικιο φαινεται καπως ...

ηθελα να πω οτι πρεπει να βοηθαμε οσο το δυνατον τους νεους χρηστες στο δημοσιο φορουμ και οχι σε ιδιωτικα κομματια για να μπορουν να προσαρμοζονται πιο ευκολα και πιο ανετα ...
πρεπει να κανουμε πιο ευπροσθεκτο το παιχνιδι ..γι αυτο εκανα και εγω αυτην την προσπαθεια ....
ειχα γραφτει πριν καιρο σε αλλο sim basket online game και μπαινω στα φορουμ και προσπαθουσα να βρω πληροφοριες για τους παικτες ...ματαια ομως ....