BuzzerBeater Forums

Hellas - III.3 > "Χρυσή" Σεζόν 50

"Χρυσή" Σεζόν 50

Set priority
Show messages by
This Post:
00
305065.25 in reply to 305065.24
Date: 06/20/2020 18:20:11
Overall Posts Rated:
9999
δυνατό τεστ για σένα θα είναι και οι raviotes εκτός έδρας

ελα μου?


Υπάρχει διαφορά δυναμικότητας σίγουρα απλά η έδρα ορισμένες φορές σε συνδυασμό με τις τακτικές επιλογές μπορούν να αλλάξουν τα δεδομένα.

Ο Underwater έχει φτιάξει υπέρ-ομάδα θα είναι όντως πολύ δύσκολο να χάσει μόλις στρώσει καταστάσεις...


From: stanton
This Post:
00
305065.26 in reply to 305065.25
Date: 06/20/2020 20:03:11
Flying Squirrel bc
II.4
Overall Posts Rated:
1414
Συγχαρητήρια και από μένα στους spurs για την νίκη του στην έδρα μου.. Δυστυχώς αυτό το διάστημα λόγω δουλειάς δεν μπορώ να ασχοληθώ σχεδόν καθόλου οπότε η ομάδα πάει στον αυτόματο.. Μέχρι και στο κύπελλο με bot ομάδα κατέβηκα κανονικά κ με την κανονική ομάδα με αποτέλεσμα να χάσω σε διάθεση αλλά να χαλάσει και η αγωνιστική κατάσταση των παιχτών.. Αυτή τη στιγμή πάντως κρατιέμαι να μην αρχίσω τις αγορές γιατί έχω μαζέψει αρκετά εκατομμύρια σε σημείο που μπορώ να κάνω ομάδα από την αρχή..θα προσπαθήσω να συγκρατηθω όσο μπορώ :)
Χαίρομαι πάντως πού βλέπω ότι θα είναι ένα πολύ ενδιαφέρον πρωτάθλημα..

This Post:
00
305065.27 in reply to 305065.26
Date: 06/21/2020 08:23:46
Overall Posts Rated:
9999
Μόλις έχεις χρόνο για να βρεις τους σωστούς παίκτες άνοιξε το σεντούκι και όρμα για την άνοδο!

Ειδικά στο δικό μας όμιλο φέτος άλλαξαν πάρα πολύ οι ισορροπίες με τον ανταγωνισμό να ανεβαίνει κατακόρυφα, με κάθε άστοχη μεταγραφή, κάθε λάθος τακτική και κάθε τραυματισμό να στοιχίζει πολύ ακριβά.

Last edited by Nick Manetos at 06/21/2020 08:26:01

This Post:
11
305065.28 in reply to 305065.27
Date: 06/23/2020 15:32:19
Overall Posts Rated:
9999
Τρία ήταν τα ματς που ξεχώρισαν σήμερα.

Τεράστια ανατροπή και νίκη για τον UNDERWATER που ήταν πίσω με 18 στο ημίχρονο αλλά άλλαξε εντελώς την εικόνα του στο β'ημίχρονο και κράτησε ζωντανές τις ελπίδες για το πλεονέκτημα έδρας στα play-offs.

Οι Spurs εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός ότι δεν κατέβηκε ο PAIN λόγω δύσκολου παιχνιδιού στο Κύπελλο και πρόσθεσαν ακόμα μια πολύ σημαντική νίκη που τους φέρνει πιο κοντά με το πολυπόθητο πλεονέκτημα έδρας στα play-out.

Για μένα το σημερινό παιχνίδι ήταν do or die, καθώς αν έχανα οι ελπίδες μου να αποφύγω τα play-out θα εξανεμίζονταν γιατί φέτος δεν υπάρχει περιθώριο για μεταγραφή-αλλαγή παίκτη όπως πέρυσι οπότε θα πήγαινα ολοταχώς προς play-outs. Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες αν και προσωπικά περίμενα μια πιο άνετη νίκη αλλά τελικά υποτίμησα τον stanton που παρ'ότι εκτός έδρας με λιγότερο ενθουσιασμό και λίγο χειρότερες καταστάσεις ήταν άκρως ανταγωνιστικός και θα μπορούσε άνετα να έχει πάρει εκείνος τη νίκη. Μένω ζωντανός λοιπόν στο κυνήγι της 4ης θέσης.



Last edited by Nick Manetos at 06/23/2020 15:33:03

This Post:
11
305065.30 in reply to 305065.29
Date: 06/25/2020 19:42:07
Overall Posts Rated:
9999
Πο ρε φίλε αυτό θα πει ατυχία...Βέβαια δεν ξέρεις κι αυτός αν θα κατεβεί κανονικά γιατί έχει δύσκολα παιχνίδια την επόμενη βδομάδα στο πρωτάθλημα οπότε βλέποντας και κάνοντας.

Εγώ παίδες ξεπουλάω και πάω ολοταχώς για IV ξενέρωσα με ένα bug στον ενθουσιασμό μου, ο οποίος από 15 την Τρίτη έπεσε σε 12 μέσα σε ένα update ενώ το φυσιολογικό είναι να πηγαίνει πρώτα 13, τουλάχιστον άλλες 5 φορές που είχα 15 ενθουσιασμό στο πρώτο update πάντα πήγαινε 13... Θα πει κανείς για 1 πόντο διαφορά στον ενθουσιασμό ξενερώνεις και θα απαντήσω πως ναι όταν παίζω όλα τα παιχνίδια μέχρι τώρα με χαλαρή πάει ντόμινο, αυτό το bug μπορεί σήμερα να μη μου κόστισε γιατί δεν ήταν κλειστό παιχνίδι αλλά θα μου κοστίσει στο μέλλον αν ξανασυμβεί. Επίσης πολύ συχνά μου αποβάλλονται οι προπονήσιμοι με φάουλ επειδή δεν είναι ακόμα αρκετά καλοί αμυντικοί και είναι επιρρεπείς στα φάουλ, ενώ στην IV αυτό το πρόβλημα δεν θα το αντιμετωπίζω. Και ένας τελευταίος λόγος είναι η οικονομία μου που φέτος κυριολεκτικά κατέρρευσε, στην IV είχα εβδομαδιαία έσοδα πάνω από 150 χιλιάδες χωρίς το Κύπελλο, πέρυσι στην πρώτη μου σεζόν με μπόνους ανόδου είχα μέσο όρο 130 χιλιάδες ενώ φέτος μετά από αυτό το τραγικό ξεκίνημα αυτή τη στιγμή είμαι στις 56 χιλιάδες ενώ μόλις αποκλείστηκα και από το Κύπελλο οπότε για μια καινούρια ομάδα σαν εμένα που δεν έχει ακόμα ολοκληρωμένο γήπεδο και χρήματα στην άκρη είναι καταστροφική αυτή η πτώση στο εβδομαδιαίο εισόδημα.

This Post:
00
305065.31 in reply to 305065.30
Date: 06/27/2020 13:34:22
Flying Squirrel bc
II.4
Overall Posts Rated:
1414
Εντάξει δεν λέω ότι θα κέρδιζα αλλά να τραυματιστουν 2 παίχτες στην ίδια θέση και μάλιστα αν κατάλαβα καλα στα πρώτα 11 λεπτά είναι κάτι που δεν μου έχει ξανά συμβεί!!!
Από κει και πέρα για για κάποιο λόγο αν συνεχίσω έτσι δεν βλέπω να ξανά κάνω νίκη με τπτ.. Ή θα πέσω να προπονησω πάλι παίχτες όπως έκαμα πολλές σεζόν ή θα ρίξω λεφτά τουλαχιστον να μην πέσω.. Ακόμα δεν εχω καταλήξει αν και έκανα μια αρχή βάζοντας μερικούς να πωληθούν..
Κόουτς με στεναχώρησες που λες ότι τα παρατάς αν και οι λόγοι σου έχουν βάση..
Εγω έκατσα πολλές σεζόν εσκεμμένα στην 4η μέχρι να μαζέψω τα εκατομμύρια και μπορώ να πω ότι μου άρεσε κι ολας η όλη φάση προπόνηση /πωλήσεις γιατί στην 4η δεν έχεις σκοτούρες πολλές..

This Post:
00
305065.32 in reply to 305065.31
Date: 06/27/2020 13:56:23
Overall Posts Rated:
9999
Γενικά ο PAIN χωρίς να θέλω να τον υποτιμήσω έχει σκαπουλάρει αρκετές φορές από στραβοπατήματα! Είσαι στα δύσκολα πλέον όντως αλλά γνώμη μου να μην τα παρατήσεις η 4η και η 5η θέση είναι ανοιχτές ακόμα, η 6η είναι το ίδιο επικίνδυνη με την 7η πάντως. Οι τραυματισμοί βέβαια σε πάνε πολύ πίσω, πραγματικά είσαι απίστευτα άτυχος με δύο βδομάδες σε 2 παίκτες στην ίδια θέση. Για να μείνεις κατηγορία θα πρέπει να σπαταλήσεις πολλά από τα χρήματα που έχεις στην άκρη οπότε ίσως να μην αξίζει να το κυνηγήσεις τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα...

Εγώ ανάλογα με το αν θα φύγουν οι παίκτες θα κινηθώ. Τους έβαλα λίγο ακριβούτσικα όλους εκτός του Τούρκου που θέλω να φύγει καιρό τώρα, οπότε δε νομίζω να φύγουν πάνω από 2. Αν φύγουν δύο από τους περιφερειακούς μου θα είμαι ακριβώς πάνω στο salary floor με μέτρια ομάδα που δεν πρόκειται να κάνω προσθήκη οπότε νομίζω θα είναι πολύ δύσκολο να μείνω στην κατηγορία. Θα το παλέψω πάντως μόνο και μόνο για την τριβή με τις τακτικές εφόσον πληρώνουμε το salary floor έτσι κι αλλιώς δεν έχει νόημα να ξεπουλήσω τελείως μέχρι το τέλος της σεζόν.

Last edited by Nick Manetos at 06/27/2020 14:06:33

This Post:
00
305065.34 in reply to 305065.33
Date: 07/02/2020 17:19:11
Overall Posts Rated:
9999
Το πάλεψες στα ίσια, οριακό παιχνίδι που πιθανότατα να είχε διαφορετικό αποτέλεσμα αν παίζατε στην έδρα σου. Πάντως ο αποκλεισμός αυτός μπορεί να σου στερεί χρήματα αλλά μπορεί να σου εξασφαλίσει το συνολικό πλεονέκτημα έδρας γιατί πλέον δεν θα χρειαστεί να αφήσεις παιχνίδι για να μείνεις στο Κύπελλο, ενώ ο κύριος ανταγωνιστής σου από την κόκκινη πλευρά από την επόμενη βδομάδα κιόλας πρέπει να διαλέξει αν θα θυσιάσει ένα παιχνίδι για να συνεχίσει στο Κύπελλο ή θα χτυπήσει και τα τρία με το ρίσκο να καταποντιστούν οι αγωνιστικές καταστάσεις.

Advertisement