BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek główny

[NT] Wątek główny

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150717.255 in reply to 150717.248
Date: 8/13/2010 9:23:54 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838
Dla mnie tam ten PF jest idealny, nie wiem czego od niego chcecie
O tym że jest taki jak powinien niech świadczy fakt że wychował go nie byle kto i grał u nie byle kogo. Większość naszych managerów wyraźnie ciąży znów w stronę skili głównych - taka nasza Polska tradycja w BB
A jak już się chce zagrać 2-3 albo ostro pod kosz to lepszego niż ten Pan SF-a się chyba znaleźć na TL-u nie da...

Last edited by darkonza at 8/13/2010 9:26:29 AM

This Post:
00
150717.256 in reply to 150717.255
Date: 8/13/2010 11:51:10 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
PF z ID 13 jest idealny na poziomie reprezentacyjnym??:) Na potrzeby klubu owszem ale na NT to za mało. Takie ID to mają SF-y. A na SF-a ma zdecydowanie za mało OD... Ja bym dodał przynajmniej 3 poziomy ID.

From: oskar4

This Post:
00
150717.257 in reply to 150717.256
Date: 8/13/2010 12:03:20 PM
Overall Posts Rated:
1010
To prawda. Ale ja wątpie czy lepiej mieć w NT takiego zawodnika jak ten czy takiego jak JW, który owszem skille główne ma lepsze o kilka poziomów, boki o wiele gorsze, a pensja kilkakrotnie wyższa, przez co trzeba go przewalać z farmy do farmy, albo jak ostatnio zrobił jeden z userów grających w BBB kupić go i nawet mu pensji nie płacić, sprzedając go przed niedzielą.

Last edited by oskar4 at 8/13/2010 12:03:42 PM

This Post:
00
150717.258 in reply to 150717.253
Date: 8/13/2010 12:09:02 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Ale gdzie tam. Nie da się i grać tylko potrafią w NT goście od 300k pensji. Basta ;)


Gracz z pensją 300k może mieć podobne albo nawet lepsze boki niż też Czech...i na pewno będzie lepiej potrafił grać od niego. Ja jestem zdania, że boki jak najbardziej ale główne skille też trzeba na odpowiedni poziom wyciągnąć (nie kosztem boków, a kosztem czasu kiedy ten zawodnik miałby zadebiutować, czy na stałe wejść do NT)

Nie. U nas się raczej wzorce czerpie z "innych silnych krajów BB" ;)


Czepiasz się, że czerpiemy złe wzorce. Tylko, że sam byłeś scautem i doskonale wiesz, że nie mieliśmy scautów do NT. Od zawsze są u Nas tylko scauci U-21 i wszyscy zawodnicy byli trenowani pod kątem U-21, a taki trening nie sprzyja rozwijaniu boków i świetnych multiskilowych PF-ów. Podkreślam, że scaut U-21 ma za zadanie trenować pod U-21.

Wzorce w treningu od U-21 faktycznie były i są czerpane od silnych jak to nazwałeś krajów BB. Wystarczy popatrzeć na graczy w wieku U-21, jakich wystawiają Hiszpanie, czy Włosi na TL. Każdy ma mocno nabite główne skille. Być może dzielą zawodników na tych do U-21 i NT. My zaczęliśmy to robić dopiero od tego sezonu. Dlatego nie ma się dziwić, że nie ma PF-ów z dobrymi bokami.

Także Twoje "ale" co do powoływania się na wzorce z silnych krajów np. przeze mnie wydaje mi się trochę krzywdzące;-) Ja ciągle uważam, że możemy uczyć się od najlepszych


Last edited by kozlik4 at 8/13/2010 12:11:44 PM

This Post:
00
150717.259 in reply to 150717.245
Date: 8/13/2010 5:24:26 PM
Overall Posts Rated:
7272
Uno: Ban to nie w moją stronę :)
Dos: Mi wystarcza jak zadałem tobie pytanie na forum jakiś czas temu, ale nie raczyłeś na nie odpowiedzieć, chowając głowę w piasek, więc dla mnie sprawa była i jest jasna, więc sam sobie szukaj i poczytaj uważnie, bo ja nie mam zamiaru jeszcze ci szukać wątku na forum :)
Tres: Ponieważ kadra NT nie ma obecnie selekcjonera, więc i faktycznie jakiekolwiek dyskusje w tym temacie są bezzasadne przez 2 sezony , dlatego niech inni sobie debatują. Ja nie zamierzam sobie teraz tym wątkiem głowy zawracać.
Quatro: Burkina Faso generalnie to miły kraj i mili obywatele, więc jak chciałeś mnie obrazić to mnie co najmniej rozbawiłeś :)
Sinco: Co do tematu upierdliwości czy czepiania się to tylko wystarczy zobaczyć kto się czepił do Burkina Faso, a odpowiedzi znajdą się same. Co do układu - sytuacja wygląda tak, że ci co zaczynali od początku gry w BB najwyraźniej uważają, że mają imunitet na nie czepianie się, bo wszyscy was z urzędu mają kochać, bo co ...bo jesteście pionerami... więc napiszę krótko na podsumowanie. Lizać dupy tobie i innym nie zamierzam tak jak to robią inni. Sorry chłopaki. A, że boli to wiem doskonale, bo jak ktoś nie ma wyników to nie wie jak ma się bronić, więc szuka... albo siedzi cicho...
To tyle.Pozdrawiam kolegę uprzejmie i spokojnie.Hehehe...Adios amigo.

This Post:
00
150717.260 in reply to 150717.259
Date: 8/13/2010 5:31:20 PM
Overall Posts Rated:
296296
no tak 4 liga to przecie wyśmienity wnik i powód do chwaly:D ja powinienem być już w 2 lidze(BBbug nawet WKS lakers czasem może pokonać:P) ale wciąż nie uważam żebym był jakiś super menagerem.
a Ty i owszem.
wszędzie pełno Twoich mądrości i komentarzy. pytać kulturalnie i merytorycznie to jedno, być złośwloiym, uperdzliwym itp to drugie.

This Post:
00
150717.261 in reply to 150717.258
Date: 8/13/2010 6:30:14 PM
Overall Posts Rated:
112112
może mieć
słowa pewnie kluczowe...wszystko może :) Ten Czech teraz nawet jeszcze ma czas podobijać sobie główne i mieć nawet te 300k pensji...on może...większość naszych szła ścieżką - najpierw główne, a później "może" się uda dać górę...wyglądają tak jak wyglądają.

Co do skautów NT. Na moje to kolejny temat zastępczy i robienie niepotrzebnej afery. Wg mnie przy dobrych wiatrach można obie repry pogodzić - kwestia odpowiednio dobrego materiału na starcie i późniejszego rozsądnego pokierowania (bez samobójczych akcji typu trenujemy na maxa dwie umiejętności). Żeby się nie rozpisywać - rodzi się pięciu Warchałowskich z właścicielami takimi jak Muzg. On udowodnił, że da się doprowadzić takiego pana do U21 na najtrudniejszej pozycji SF. Wyobraź sobie teraz, że kolejny z piątki trenuje na PG, kolejny na SG, kolejny na PF, ostatni na C. Te pozycje mają już mniej kluczowych umiejętności, więc po prostu można przesuwać pewne skoki gdzie indziej - na łatwiejsze i naturalniejsze pozycje treningowe. Na koniec swobodnie, bez żadnych pokrak w stylu centrzy 300k i SG 200k masz piątkę graczy do U21, z których każdy ma idealny podkład pod rozwój boków do NT. W wieku 24-25lat dobicie głównych do poziomu pensji dzisiejszych mutantów...Ładnych planów i kampanii mogę napisać od ręki 10, bo to chyba się liczy na dzielnicy - takie w sumie odnoszę wrażenie, tylko nie wiem co to ma na celu ;)

Z pamiętniczka doświadczeń skautowskich.
Standardowe - Moje: potrenuj panie prezesie IS jakieś lub ID. Selekcjoner zaś rzecze: JSa więcej...Kogo prezes posłucha i co będzie łatwiej mu trenować? :) Ile dajesz, że można wytrzymać sezonów na takim skautowskim stanowisku? :)
Efekty dzisiaj: brak tychże SFów z tamtego okresu i wielu zablokowanych potencjałem graczy, mimo że już było wiadomo przed czym trzeba się bronić...
Zelek różnił się tym, że od razu dał się namówić na trenowanie dołu przez pierwsze dwa sezony życia. Później "niestety" zaznał już smaku repry jako 20latek i wtedy zaczęło się standardowe "JS poproszę". Dół od tego czasu zmieniał się kosmetycznie, a i po potencjale Tyberiusz ma od zbyt wczesnego momentu żywota.

Problem polega na tym, że z czasem większość tych nawyków się nie zmienia.
W złudzenia typu "później się wszystko poprawi i nadrobi" jakoś nie wierzę. Dopisałbym w tym samym zdaniu osobie to wypowiadającej - "tylko oczywiście ja tego nie mam zamiaru przypilnować, mityczny KTOŚ niech zadba". Tego drugiego już się nie dopowiada.

From: Mario
This Post:
00
150717.262 in reply to 150717.1
Date: 8/13/2010 7:09:18 PM
Overall Posts Rated:
605605
Tak patrzę na na kadrę NT i widzę: Johnny Walkera(JW), Ciejkę, Padło i RP to mnie ciarki przechodzą. Rozmowy są, że zbilansowani gracze są potrzebni itp. a tu monotematyczni gracze zaraz po U21 są w kadrze ( nie licząc obecnego JW) to przesada. Jak mamy przekonać managerów do zbilansowanego trenowania jak w NT i U21 grają non stop ci co mają nabite główne skille?

Z tego powodu graczy swych wolę prowadzić po swojemu, niż oddawać w ręce skautów(selekcjonerów) bo teraz Szymek pewnie miałby PS 17, HN 18 i zarabiał dużo kasy i by się wszystkim wydawał lepszy.



Last edited by Mario at 8/13/2010 7:13:16 PM

This Post:
00
150717.263 in reply to 150717.261
Date: 8/13/2010 7:26:02 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Co do skautów NT. Na moje to kolejny temat zastępczy i robienie niepotrzebnej afery. Wg mnie przy dobrych wiatrach można obie repry pogodzić - kwestia odpowiednio dobrego materiału na starcie i późniejszego rozsądnego pokierowania (bez samobójczych akcji typu trenujemy na maxa dwie umiejętności)

No więc przecież teraz właśnie tak jest;-) lista z draftu została podzielona i część trenuje do U-21, a część do NT. Bez tego podziału zawodników moim zdaniem nie da się pogodzić interesu obu kadr.
Żeby się nie rozpisywać - rodzi się pięciu Warchałowskich z właścicielami takimi jak Muzg.

Hehe:D Dobre życzenie:) Jakby się nam tych 5 Warchałowskich urodziło i jeszcze trafiło na takich właścicieli jak Muzg to faktycznie mielibyśmy jakieś co najmniej złote, legendarne pokolenie:D Rzeczywistość jest jednak taka, że tacy gracze jak Warchałowski trafiają się bardzo rzadko (może nawet raz na kilka sezonów), a prawdopodobieństwo, że akurat trafią na takiego właściciela jak Muzg jest też mało możliwe

On udowodnił, że da się doprowadzić takiego pana do U21 na najtrudniejszej pozycji SF. Wyobraź sobie teraz, że kolejny z piątki trenuje na PG, kolejny na SG, kolejny na PF, ostatni na C. Te pozycje mają już mniej kluczowych umiejętności, więc po prostu można przesuwać pewne skoki gdzie indziej - na łatwiejsze i naturalniejsze pozycje treningowe. Na koniec swobodnie, bez żadnych pokrak w stylu centrzy 300k i SG 200k masz piątkę graczy do U21, z których każdy ma idealny podkład pod rozwój boków do NT.

Przyznam, że tej części nie rozumiem:D Po pierwsze (nie umniejszając nic Muzgowi oczywiście) czy tylko jemu udało się się doprowadzić zawodnika do U-21 na pozycji SF?:D
Po drugie (pomijając już to, że Warchałowski jest ewenementem na skalę chyba całego BB) czy Ty chciałbyś zawodników równych we wszystkich skillach od urodzenia, takich jak Warchałowski trenować np. na pozycji C? Nie uważasz, że to trochę marnotrawienie talentu?:)

Zelek różnił się tym, że od razu dał się namówić na trenowanie dołu przez pierwsze dwa sezony życia. Później "niestety" zaznał już smaku repry jako 20latek i wtedy zaczęło się standardowe "JS poproszę". Dół od tego czasu zmieniał się kosmetycznie, a i po potencjale Tyberiusz ma od zbyt wczesnego momentu żywota.

Fakt, przyznam że Zelkowi przydałby się lepszy potencjał...ale według mnie ( biorąc pod uwagę potencjał jakim dysponuje) skille ma rozłożone całkiem dobrze . JS to bardzo pożyteczna umiejętność dla gry ofensywnej SF-a...nawet dla SF-a do ataku spod kosza. Z resztą Zelek to JS bardzo dobrze wykorzystuje. Gdyby potrenował więcej dołu to by na JS niestety zabrakło potencjału;-) Jak potencjał ogranicza to trzeba wybierać. Coś za coś. Ja jestem zdania, że z mniejszym JS Zelek stracił by sporo na swojej skuteczności i wartości zarazem. Z resztą myślę, że Big Z był świadomy tego co wybierał;-)

Last edited by kozlik4 at 8/13/2010 7:29:41 PM

From: kozlik4

This Post:
00
150717.264 in reply to 150717.262
Date: 8/13/2010 7:35:44 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Pokaż tych zbilansowanych graczy to może m4ti ich powoła;-)

From: zaymon
This Post:
00
150717.265 in reply to 150717.1
Date: 8/14/2010 5:36:41 AM
Overall Posts Rated:
22
tak sobie przeglądałem forum niemieckie i zobaczyłem ciekawą rzecz. Niemcy rozpoczynają akcję nazwaną Projekt Legende. Wygląda to tak- paru managerów z trenerami 6-7 lig bierze na siebie odpowiedzialność za trening obrońców(i tylko ich) bądź skrzydłowych pod reprezentację. Dokładnie nie wiem o co tam chodzi bo się do niemieckiego w szkole nie przykładałem, ale ktoś ze znajomością języka mógłby się temu przyjrzeć.
W ogóle uważam że powinniśmy mieć sztab ludzi znający niemiecki, hiszpański, włoski, regularnie podczytujących co się dzieje na forach innych narodowości.

Advertisement