BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT]Reprezentacja sezon 9/10

[NT]Reprezentacja sezon 9/10

Set priority
Show messages by
This Post:
00
96174.259 in reply to 96174.258
Date: 8/9/2009 3:24:40 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Tu nie chodzi o licytowanie.Podałem tylko przykład że Twoje przemowy jak to bardzo odmładzałeś kadrę w sezonie 9 to tylko puste słowa...
Po za tym powiedz mi co by było jakbym bardzo odmłodził skład wywalając między innymi Aleksa i przegrałbym z Węgrami,Anglią czy Rumunią?Czy wtedy byłbyś szczęśliwszy?Nie sądzę...Po za tym prosiłem o przykłady tych lepszych młodych aby wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć o czym rozmawiamy....

Al sam wiesz że jesteś bardzo bezpośredni i niemal w każdym poście robisz osobiste wycieczki...nie tylko do mnie zresztą...Więc proszę nie dziw się jeśli czasem ktoś też coś Ci tak bezpośrednio powie:)

Może nie uwierzysz ale naprawdę uważam Ciebie za jednego z najlepszych znawców tej gry ale czasem mam wrażenie że jak ktoś ma nie co inne zdanie to starasz się pokazać że tylko Ty masz rację...

I chyba nie przypominam sobie abym ja się gdzieś żalił że po przegranym meczu mnie atakujesz Ty lub Twój kolega z ligi...

I jeszcze jedno.Zazwyczaj jesteś dokładny aż do bólu i wszystko doskonale pamiętasz.Ale chyba jednak uciekło Ci co nie co z ostatnich wyborów.Ja nie zapowiadałem żadnej rewolucji kadrowej jak próbujesz tu sugerować...
Oto cytat z wątku wyborczego(94920.1)

Jak napisałem w wystąpieniu wyborczym nie planuję żadnej rewolucji w reprezentacji. Chciałbym oprzeć szkielet drużyny na dotychczasowych filarach poważnie wzmacniając ich zawodnikami, którzy w ubiegłym sezonie skończyli występy w U21


Więc jak sam widzisz nie tylko ja czasem o czymś nie pamiętam...


Last edited by Mr.President_ELIT at 8/9/2009 5:58:44 PM

This Post:
00
96174.260 in reply to 96174.259
Date: 8/9/2009 4:48:59 PM
Overall Posts Rated:
2727
dzięki, pozdrowienia od AM ;)

This Post:
00
96174.261 in reply to 96174.260
Date: 8/9/2009 4:50:11 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Ależ nie ma za co-cała przyjemność po mojej stronie:)A jutro jego pierwszy test.Mam nadzieję że go zda:)

This Post:
00
96174.262 in reply to 96174.261
Date: 8/9/2009 4:51:41 PM
Overall Posts Rated:
2727
Miejmy nadzieję, że go trema nie zje, w sumie to on jest tragicznie (nie)doświadczony :D

This Post:
00
96174.263 in reply to 96174.262
Date: 8/9/2009 5:00:23 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Życie go doświadczy;)Tak jak mnie na tym stołku;;;)))

This Post:
00
96174.264 in reply to 96174.263
Date: 8/9/2009 5:14:47 PM
The French Bulldog's
II.4
Overall Posts Rated:
11471147
Second Team:
The French Bulldogs II
Moje zdanie jest takie, że to Ty jesteś selekcjonerem i TYLKO Ty podejmujesz decyzję kogo powołujesz do reprezentacji, to jest tylko i wyłącznie Twoja suwerenna decyzja, Twoja koncepcja-Twój wybór co osiągniesz to osiągniesz ale to Ty dostałeś największą ilość głosów w wyborach i to Ty dostałeś mandat na to stanowisko...
A my możemy rozliczyć Cię z wyników ale na koniec kadencji!

Ps. Coś jak Leo B. w razie czego możesz spokojnie rzec: Oh, come on!!!

This Post:
00
96174.265 in reply to 96174.264
Date: 8/9/2009 5:25:12 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
No to gadam:Oh, come on!!!;)
Wiem to wszystko co napisałeś i podpisuję się pod tym.Ale jeśli ktoś mnie pyta dlaczego ten a nie ten to staram się odpowiadać:)

This Post:
00
96174.266 in reply to 96174.259
Date: 8/10/2009 12:49:25 AM
Overall Posts Rated:
88
Nigdzie nie napisałem, że odmładzałem kadrę w sezonie 9 (młodymi grałem jeśli dobrze liczę w 6 sezonie, jak wprowadzili U21 i, bo nie chce mi się tego sprawdzać, popraw mnie ale chyba tylko raz dość pechowo przegrałem, więc można).

Co do reszty to hmmm hmmm nie wiem czy ja was (bo użyłeś liczby mnogiej) atakuję, czy po prostu wy każdy mój tekst sprowadzacie do tego, że was atakuję. Czy ja mam kolegów w lidze? Owszem, Leszka, ale czy on was atakuje? No chyba nie widziałem jego postów tam gdzie są moje. A co robią inni ludzie z "mojej" ligi to sprawa innych ludzi i ja za nich chyba raczej odpowiedzialny nie jestem, bo ja ludzi do "mojej" ligi nie spraszałem, sami tam byli/awansowali.

Oczywiście mógłbym nadal się bawić w dywagacje czy ktoś kto ma teraz 24 lata w tamtym sezonie też miał 24 lata czy może 23, ale mnie bardziej martwi to co napisał Aric (104459.1), bo jeśli to jest prawda (mam nadzieję, że li i jedynie jednostkowy wypadek przy pracy) to, że użyje sformułowania jednego z Prezesów jesteśmy w dupie.

This Post:
00
96174.267 in reply to 96174.264
Date: 8/10/2009 1:08:50 AM
Overall Posts Rated:
88
Ok tomek1804, fajna koncepcja, ale kadra nie kończy się na jednej kadencji i o ile nie chcemy żeby nagle wytworzyła się przerwa, luka, to musimy stale obserwować poczynania kolejnych selekcjonerów i mobilizować ich do tego by robili dwa razy tyle ile mieli w planach.

Martwi mnie kilka spraw, na pewno nie to jak gramy bo ja nigdzie nie zaatakowałem Mr.President'a za powołania (nawet w niesławnym sporze o Brudka, nie chodziło mi o powołanie, a o prawdę) czy za to jaką taktykę ustawił, wiem, że czasami tak bywa, że gra się to co się da, a nie to co by się chciało, ale... . Właśnie ale, ale są pewne sprawy którymi Selekcjoner powinien się zajmować i które to sprawy winny być oceniane na bieżąco na forum, bo to nie jest tak, że ktoś wygrywa wybory i w magiczny sposób dostaje grupę kilkunastu, kilkudziesięciu graczy w których może przebierać jak w ulęgałkach, za to odpowiada poprzedni Selekcjoner i to my powinniśmy go mobilizować by odpowiadał jak najlepiej, bo wszystkiego graczami kończącymi karierę w kadrze U21 w seniorach się nie załatwi (zwłaszcza, że ja widać jeśli nie byli powołani od razu nikt ich nie kontrolował, nie wpływał na kierunek ich rozwoju). I tylko dlatego apeluję, apelowałem i nadal będę apelował o odmłodzenie kadry, bo nie możemy pozwolić żeby chłopcy których rozwijał hatchet, a na poprzednich ME-U21 poprowadził już jako 21-latków Leszek_Skorupski, tak po prostu odeszli w niebyt. Przecież te chłopaki pokonały lidera naszej grupy - Francję, a teraz to Francuzi, a nie my, mają 10 22-latków z tamtego okresu.

Last edited by al_said at 8/10/2009 1:11:35 AM

This Post:
00
96174.268 in reply to 96174.267
Date: 8/10/2009 2:21:50 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Pisałeś że odmładzałeś kadrę więc podałem Ci jeden z przykładów gdzie właśnie taka mająca mleko pod nosem kadra grała w meczu o stawkę.Sorki ale sezon 6 mnie nie przekonuje bo tamte mecze nie były tak ważne jak walka o ME czy na ME...
Po za tym w większość tych meczów tez ogrywałeś takie potęgi (jak wcześniej napisałeś) jak Filipiny,Tajlandia...
W meczach o stawkę jakoś nie widać było tego powiewu młodości więc myślę że mi tego nie możesz zarzucać...
Po za tym nie wydaje mi się abyś w którymś sezonie (po za 6) miał więcej 22 latków niż jest teraz...Ale może się mylę bo nie mam czasu tego sprawdzać...
Prosiłem też kilka razy o przykład jakiś młodych graczy którzy mogli by zastąpić Aleksa ale chyba łatwiej jest rzucać hasłami....

Jeśli mag nie jest Twoim kolegom to sorki.Miałem wrażenie że tak jest:)Ale to pewnie maga nie ucieszy...;)

A w tej nieszczęsnej sprawie Brudka powiedziałem że to nie było kłamstwo (tak jak starasz się sugerować) tylko po prostu nie pamięć...Gdybym był złośliwy to też bym napisał że mówiłeś nie prawdę we wcześniejszym poście iż ja zapowiadałem rewolucje w kadrze...Ale że nie jestem złośliwy wolę myśleć że po prostu o tym nie pamiętałeś...:)

I nie myśl proszę że ja mam jakąś alergię na krytykę.Należało mi się sporo jobów za to że nie wiedziałem do jakiej grupy na ME trafimy.Za Winkla również przyjmuję krytykę bo wiem że jest słuszna.Ale nie zarzucaj mi że gramy dziadkami jeśli robiłeś to samo.Wiek nie jest najważniejszym kryterium w byciu lub nie w reprezentacji...


This Post:
00
96174.269 in reply to 96174.268
Date: 8/10/2009 3:29:09 AM
Overall Posts Rated:
88
a no i ja nie startowałem w tych wyborach i rewolucji kadrowych nie zapowiadałem
czy ja tu gdzieś zawarłem w tej wypowiedzi stwierdzenie, że ty obiecywałeś rewolucyjne zmiany? więc bez jajec:)

Co do graczy, to cóż, jak kiedyś pisałeś nie grasz od początku, więc może Tobie przypomnę, na początku selekcjonerem kadry był jeden z naszych GMów - Tripaw, wtedy jeszcze LA, a drużyn było tak mało, że z "partyzanta" kilku skautów to ogarniało, kończyła się jego kadencja, ekip zrobiło się w Polsce tyle, że powstała konieczność stworzenia systemu, i wtedy ja (nie będąc jeszcze selekcjonerem) przygotowałem pierwszą bazę 18-latków z draftu (w tym samym czasie wprowadzono potencjał), po zostaniu selekcjonerem zorganizowałem to (dobrze czy źle nie mi oceniać) i kilka osób nadzorowała ich rozwój, tak upłynęły 2 sezony, po których hatchet w sezonie nieparzystym grając li i jedynie w Pucharze Pocieszenia powołał ich znaczną część żeby bardziej bezpośrednio wpływać na ich rozwój, i to właśnie Ci gracze ku chwale ojczyzny walczyli już pod dowództwem Leszka_Skorupskiego w ME-U21, a teraz mają 22lata.

Jak widzisz mieliśmy pęknięcie pomiędzy obecnymi 24-latkami (tymi którzy grali w 1 ME-U21) a obecnymi 22-latkami, ale i tak w kadrze grał Juszczyk, Szopa, Gałązka, Hebel i kilku innych 23-latków (także przez pewien czas Nabzdyk, zresztą czy w tamtym sezonie gdy w kadrze nie grał nie kontaktowałem się z jego właściciele co ma mu trenować? no ale nie musisz dziękować). Teraz więc chłopcy których prowadziliśmy od początku osiągnęli wiek idealny dla kadry seniorów (bo nie ma kolizji z kadrą juniorów) i moim zdaniem powinni wejść od początku ławą do kadry, nie weszli.

I tu docieramy do istoty zagadnienia, nie mogłem mieć wielu graczy 22-letnich (w 8 sezonie, bo we wcześniejszych było ich multum) bo nikt ich nie prowadził przed tym jak zostałem selekcjonerem, nie mogłem też mieć zbyt wielu graczy którzy teraz mają 22-lata bo grali w ME-U21. Dla dobra kadry młodzieżowej, pierwszeństwo w doborze kadrowiczów oddałem selekcjonerowi kadry młodzieżowej (co już podczas wyborów zadeklarowałem) i jak widać udało nam się zrealizować cel - kadra U21 gra na MŚ, a seniorzy awansowali na MŚ, do 2 rundy MŚ i wreszcie zapewnili sobie 1 koszyk w kolejnych ME. Oczywiście fajnie jakby poza JW i RRem w kadrze zagrał Zelek czy Swiątczak, ale i bez tego sobie poradziliśmy. Teraz gdy kolizja nie zachodzi jak dla mnie naturalnym winno być powołanie jak największej grupy młodych, a przynajmniej nadzorowanie rozwoju jak największej ich liczby, ale tego niestety w tym sezonie nie było.

Rozpisałem się, ale jeszcze słowo o powołaniach bo walisz nam po oczach Aleksem, fajnie fajnie nie powiem, AW znana persona, łatwo nim walić po oczach. Tylko ja się pytam czemu uzupełniałeś kadrę graczami w typie Skrezyny czy teraz Birskiego? Czy naprawdę nie mieliśmy na początku sezonu kilku perspektywicznych 22-latków (poza tą 3 którą wtedy powołałeś?) którzy pod nadzorem mogli ich przebić skillami? Nie mówię, że nie powinieneś powołać żadnego starszego niż 22, 23 lata gracza, ja tylko mówię, że nawet gdyby oni tworzyli szkielet [a więc trójka na obwód (choć i tu bym polemizował czy trzech a nie dwóch) i cześć, plus taki "zadaniowiec" jak Kubus pod koszem] ale uzupełniać skład powinniśmy tylko 22-latkami.

Advertisement