BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] TURCJA - POLSKA (półfinał ME)

[NT] TURCJA - POLSKA (półfinał ME)

Set priority
Show messages by
From: Pewu

This Post:
00
215867.26 in reply to 215867.25
Date: 5/12/2012 11:35:20 AM
Overall Posts Rated:
914914
Jeśli mowa o Andrzejku to ciężko będzie mu ten wzrost przeskoczyć :P

This Post:
00
215867.27 in reply to 215867.25
Date: 5/12/2012 12:42:35 PM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
Andrzejkowi może zabraknąć potencjału :(

ja nie wiem robicie wielkie halo z przegranego meczu, i co z tego, następny sezon czas zaczac i wygrać MŚ po raz 3 :)

Last edited by aMORFIczny at 5/12/2012 12:43:46 PM

This Post:
00
215867.28 in reply to 215867.27
Date: 5/13/2012 3:39:32 AM
Overall Posts Rated:
1919
No no mowa o Andrzeju :) Wzrostu nie przeskoczy i potencjału też nie ;) Ale nie musi :P

This Post:
00
215867.29 in reply to 215867.28
Date: 5/13/2012 7:48:10 AM
Overall Posts Rated:
299299
MVP jak odpowiednio go zrobisz na dole ;) to myślę, że nie będzie miał problemu zagrać w NT :)) aż tak super obwodu nie mamy :)

This Post:
00
215867.30 in reply to 215867.23
Date: 5/13/2012 8:00:44 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
skoro reguły mówią że przy wolnej taktyce zawodnicy dążą do oddania rzutów "wyższej jakości" to jak przy braku pozycji dla podkoszowych nasi obwodowi mają oddać rzut "wyższej jakości" spod kosza nie mając wysokiego ISa??? Potem podczas akcji jeśli wysocy nie uzyskają dobrej pozycji do rzutu, obwodowi nie mogą (nie mając ISa) oddać spod kosza rzutu "wyższej jakości", ciskają jakieś kasztany z półdystansu...

Dokładnie to samo jest przy LI. Jeśli zawodnicy przez 24 sekundy nie wypracują sobie dogodnej pozycji do rzutu to też ciskają kasztany z dystansu/półdystansu.
Reguły:
Jeśli więc mocna obrona pod koszem niemożliwi uzyskanie dobrej pozycji do bliskich rzutów, nie będą rzucać dużo spod kosza, nie ważne co byś zrobił.

Przy LI akcje są bardziej rwane, a więc zawodnicy często bardzo szybko decydują się na rzut, stąd te rzuty są właśnie często mniej dokładne (jak mówi instrukcja). Czyli co? Przy LI obwodowi bez ISa oddając mniej dokładne rzuty będą trafiać częściej niż przy LP gdzie zawodnicy oddają więcej przygotowanych rzutów??;-)

Dodatkowo jeszcze przy LI więcej rzutów w porównaniu do LP oddają zawodnicy z pozycji 1-3. W związku z tym Ci obwodowi ze słabym ISem teoretycznie częściej decydują się na rzut.

To nie jest tak, że najpierw próbują się przebijać pod kosz zawodnicy podkoszowi, a jak im się nie uda to pod kosz próbują przebić się obwodowi. Cała drużyna pracuje na znalezienie dobrej pozycji do rzutu. W zasadzie to pewnie najwięcej czasu przy piłce podczas jednej akcji są obwodowi i jeśli nie uda im się rozerwać obrony i podać pod kosz lub wjechać pod kosz i oddać celny rzut, wjechać pod kosz i podać itd., a akcja kończy się to zawodnik, który jest aktualnie przy piłce rzuca z nieprzygotowanej pozycji z dystansu.

Przy LP akcja trwa długo. Jest dużo czasu na rozgrywanie piłki i znalezienie czystej pozycji. Przy LI akcje są szybsze, bardziej rwane, Teoretycznie wolne granie powinno promować drużynę z dużą płynnością, a szczególnie z umiejętnościami kozłowania i wejścia pod kosz. My taką drużyną w meczu z Turkami byliśmy.
Turcy to ekipa, która jak na drużynę na tym etapie ma bardzo niską płynność. Stąd też bardzo dużo strat zanotowali. Nie bardzo rozumiem dlaczego my zanotowaliśmy tak mało asyst. Wcześniej tego problemu przy LP nie mieliśmy.

Cytat z instrukcji:
sukces Twojej drużyny zależy w równej mierze od wielu innych czynników, np. od zdolności zawodników do kreowania akcji innym graczom. Im większą płynność w ataku będzie miała Twoja drużyna, tym więcej wysokiej jakości sytuacji rzutowych dostaniesz dzięki dobrym podaniom.


W tym meczu z Turkami mimo, że płynność była bardzo dobra to tych wysokiej jakości sytuacji rzutowych było według mnie za mało. Pytanie dlaczego? Wcześniej z taką Litwą, która ma bardzo podobnie do Turków skillowo rozłożonych zawodników tych asyst mieliśmy aż dwa razy więcej! niż z Turkami bo aż 32. W dodatku wtedy Litwini bardziej przyłożyli się do meczu.

Dodatkowo z Turkami przegraliśmy bardzo wyraźnie tablice co we wcześniejszych meczach nam się nie zdarzało. Myślę, że przy LI jeszcze więcej stracilibyśmy w tym elemencie.

Last edited by kozlik4 at 5/13/2012 8:03:34 AM

From: kozlik4

This Post:
00
215867.31 in reply to 215867.22
Date: 5/13/2012 8:20:59 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Chcesz powiedzieć, że mamy 3 graczy z OD=19 i żadnego z OD=20?


Napisałem 3 graczy 19+, a więc w tym z OD 19 lub 20;-)

o z naszym obwodem nie jest chyba najlepiej, dodając do tego to, że nie mają dołu to tutaj robi się rzeczywista dziura i trzeba będzie ją w miarę szybko zacząć łatać...

Jest problem z obwodowymi.

Policzyłem, że mamy dziewięciu podkoszowych na bardzo wysokim poziomie (bez JW). Siedmiu z tych dziewięciu myślę, że chciałby mieć każdy zespół w Europie. Także naprawdę jest w czym wybierać nawet jak któryś straci formę. Jest to bardzo duży komfort.

Natomiast w pierwszej piątce obwodowych w Polsce mieści się taki Bisaga, który nie ma zupełnie dolnych skilli. Brak formy u Mieszkowskiego, czy Podniesińskiego to jest olbrzymi problem, bo nie ma kim ich zastąpić.

Robimy wszystko by obwód dołączył do poziomu zawodników podkoszowych...ale tutaj potrzeba czasu. Goły na dole 25 czy 26 latek nie zrobi się nagle super multiskillem, a 22-23 latek z nawet najlepszym dołem nie wskoczy od razu do reprezentacji bo nie ma jeszcze odpowiednio wysokich górnych skilli.

From: repta2

This Post:
00
215867.32 in reply to 215867.31
Date: 5/13/2012 8:24:48 AM
Overall Posts Rated:
1414
No i właśnie o to mi chodzi, ale jak rozumiem tworzy się już obwód i w niedalekiej przyszłości będzie lepiej ;) Cóż widać, półfinał ME to na tę chwilę poziom, którego nie możemy przeskoczyć, teraz trzeba spokojnie przeskoczyć repasaże i wywalczyć medal MŚ. Fajnie, że mamy dobrych graczy pod koszem bo to w obecnej chwili w BB podstawa, nikt z najlepszych praktycznie nie gra taktyk obwodowych więc to jest podstawa sukcesu.

This Post:
00
215867.33 in reply to 215867.30
Date: 5/13/2012 8:32:26 AM
Overall Posts Rated:
1919
To LP tak gryzie bo wcześniej cały czas wygrywaliśmy jak graliśmy LI :) Gdybyśmy wcześniej wygrywali tyle samo grając LP to by problemu niebyło :) Jak ja patrze na to co piszesz kozlik to też myśle, że masz racje :) Sam sobie sprawdzam wszystko i wszystko idealnie pasuje tak jak mówisz :) Ale :) Może jest coś o czym nie wiemy ? Coś co daje przewage LI przeciwko obronie Każdy Swego ? :)

This Post:
00
215867.34 in reply to 215867.30
Date: 5/13/2012 8:35:43 AM
The French Bulldog's
II.4
Overall Posts Rated:
11471147
Second Team:
The French Bulldogs II
Dalej uważam, że LI byłoby lepsze.

Według mnie jeśli chodzi o BB rzuty podczas meczu można podzielić na trzy kategorie: wyższej jakości(wolna taktyka dąży do takich rzutów), średniej jakości (szybka taktyka dąży do takich rzutów), kasztany (rzuty w ostatnich sekundach akcji w których nie udało się oddać rzutu lepszej lub średniej jakości w zależności od przyjętej taktyki).

I skoro na obwodzie nie mamy multi, którzy są w stanie oddawać rzuty "lepszej jakości" blisko kosza, granie LP spowodowało, że mieliśmy stosunkowo mało rzutów "lepszej jakości" (mało asyst) i więcej kasztanów, które nie wpadały...
Jeśli zagralibyśmy LI zrezygnowalibyśmy z rzutów "lepszej jakości", których i tak mieliśmy stosunkowo mało (mało asyst) ale za to mielibyśmy dużo rzutów średniej jakości, które dużo częściej wpadają niż kasztany, które musieliśmy rzucać grając LP.

Takie jest moje zdanie i więcej juz na ten temat nie będę pisał bo mi się średnio chce pisać takie długie wypracowania;-)

This Post:
00
215867.35 in reply to 215867.27
Date: 5/13/2012 8:39:28 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
ja nie wiem robicie wielkie halo z przegranego meczu, i co z tego, następny sezon czas zaczać i wygrać MŚ po raz 3

Tak jak napisałem wcześniej...niedosyt jest olbrzymi bo zabrakło naprawdę niewiele. Taki jest sport. Czasami o zwycięstwie decydują ułamki sekundy i tak też było tym razem. Przegraliśmy o taki ułamek sekundy właśnie.

Gdybyśmy wygrali ten półfinał to już w finale byłoby na pewno łatwiej. Czech po meczach półfinałowych napisał mi, że nie przegraliśmy z Turkami tylko z HCA;-) Swoją drogą ciekawe czy Czechom uda się pokonać Turków...

W ogóle to liczyłem, że uda się uniknąć gospodarzy w półfinale i zagramy ze Słowacją, która dwie kolejki przed półfinałem prawdopodobnie grała CT...ale ułożyło się jak się ułożyło. Ostatnia kolejka grupowa była bardzo gorąca więc nie ma co narzekać;-)

W każdym bądź razie można sobie pogdybać;-)...Kto wie co by było gdyby na te 35 sekund do końca przy remisie 81-81 swój rzut trafił Gurak;-) Nawet na 18 sekund do końca przy wyniku 82-81 dla Turków mieliśmy akcję na zwycięstwo, ale wtedy piłkę na wolnej pozycji na półdystansie dostał (no właśnie) JW:/ Gdyby to był taki Stańczak albo Luder to kto wie;-)

No ale nic...Mimo, że pocieszony nie jestem to uważam, że sezon nie był zły. Na dobrą sprawę nigdy jeszcze tak blisko finału ME nie byliśmy. Szkoda, że się jeszcze nie udało.

This Post:
00
215867.36 in reply to 215867.35
Date: 5/13/2012 8:43:24 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
dokładnie tak jak piszesz :) i rwystyrk napisał, przegraliśmy z HCA, za dużo własne trybuny dają do gry, no ale trzeba wygrać z każdym żeby być najlepszym :) Czekamy na MŚ :)

Advertisement