BuzzerBeater Forums

BB Ceska Rep. > National Team Debate Thread

National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Lukainos

This Post:
00
263722.26 in reply to 263722.21
Date: 10/18/2014 6:29:05 AM
BK Baník Lukoslavice
První liga
Overall Posts Rated:
8585
Nevím jak myslíš nedostatek kvalitních hráčů pro trénink? Stejně většinou v průběhu sezóny se doplňuje soupiska, takže asi zase nekvalitní nejsou jinak by se tam nedostali, spíš by trénovali trošku jinak než doposud. Ohledně zranění a formy jsme to probrali už tak trochu s Radimem, že tam by byl problém.

V tomto bych asi souhlasil, že bychom mohli zkusit jet cestu vnějších taktik. Mohlo by se trénovat třeba všichni guardi na vnějšek, třeba jak jsem dával já v návrhu na rozdělení vnější a vnitřní, že by se vyjíždělo více JR. Problém by pak byl asi, ale když by bylo potřeba hrát něco jiného.

Nemyslím si to, já osobně občas hraji zónu i s přípravou. Pokud trefíš přípravu a posílíš danou oblast zónou, tak jak psal Radim máš to 2x posílený. Osobně hrávám zónu 3-2 občas úmyslně i proti LI. Dá se celkem dobře využít proti soupeři, který hraje třeba LI a má slabé guardy.

U zóny 2-3 tam bych viděl využití jen snad proti LP nebo II. S dalšími zóny nemám zkušenosti a myslím si, že pokud hrát zónu, tak 3-2 nebo 2-3. Ostatní mi přijdou už moc překombinované.

This Post:
00
263722.27 in reply to 263722.26
Date: 10/18/2014 11:15:03 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Proti Patientu celkem funguje Outside box and One, ale myslím, že málokdy v NT nastane situace, že hrajeme proti Patientu a ještě si na tom troufneme vsadit :-)

From: Maxson

This Post:
00
263722.28 in reply to 263722.26
Date: 10/18/2014 1:53:15 PM
Overall Posts Rated:
7979
Nevím jak myslíš nedostatek kvalitních hráčů pro trénink? Stejně většinou v průběhu sezóny se doplňuje soupiska, takže asi zase nekvalitní nejsou jinak by se tam nedostali, spíš by trénovali trošku jinak než doposud. Ohledně zranění a formy jsme to probrali už tak trochu s Radimem, že tam by byl problém.

Nedostatek myslím, tak že momentálně máme pro pozice PG/SG 8 kvalitních hráčů a potom je obrovský výkonnostní propad, na pozicích C/PF je to ještě horší tady máme kvalitní 3 hráče, pokud přimhouřím obě oči, tak se dostanu na 8 hráčů a na SF máme 2 hráče, jeden se jim přibližuje (dorůstá)... Z toho vyplývá, že postavit soupisku 7-4-7, nebo 9-0-9 je více než obtížné, možná bude lépe, ale to spíše naopak... :-(

V tomto bych asi souhlasil, že bychom mohli zkusit jet cestu vnějších taktik. Mohlo by se trénovat třeba všichni guardi na vnějšek, třeba jak jsem dával já v návrhu na rozdělení vnější a vnitřní, že by se vyjíždělo více JR. Problém by pak byl asi, ale když by bylo potřeba hrát něco jiného.

Připadá mi to jako nejlepší cesta, ale můžu se mýlit, navíc není problém zahrát třeba LI, pokud budeme držet SF hráče na úrovni jako máme nyní. Momentálně mám na soupisce 14 hráčů a jsem schopen zahrát kvalitně LI a samozřejmě některou z vnějších taktik, jen díky různému využití SF hráčů, ale zatím tam asi bude menší (větší?) nedostatek uvidíme v pondělí...

Nemyslím si to, já osobně občas hraji zónu i s přípravou. Pokud trefíš přípravu a posílíš danou oblast zónou, tak jak psal Radim máš to 2x posílený. Osobně hrávám zónu 3-2 občas úmyslně i proti LI. Dá se celkem dobře využít proti soupeři, který hraje třeba LI a má slabé guardy.

Hrát zóny je obrovské riziko, možná se to dá hrát v nižších ligách, ale v první lize si to málokdo dovolí o to víc to platí pro NT a neviděl jsem dlouho v opravdu důležitém zápase někoho zahrát v obraně něco jiného než M2M. V NT nikdo slabé guardy nemá. Příklad, dal by jsi se svým týmem v playoff zápase zónu? Já za sebe můžu říct, že momentálně NIKDY!

From: rwystyrk

This Post:
00
263722.29 in reply to 263722.28
Date: 10/18/2014 4:02:31 PM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Já doufám, že v tréninku se blýská na lepší časy, mohou asi nastat nějaké přechodné situace s užším kádrem, ale věřím, že dlouhodobě i díky větší použitelnosti 19 letých draftů a druhým týmům v Utopii.

Můžu se mýlit, ještě jsem skautované hráče neprojížděl věkovou strukturou, ale na SF podle mne dorůstá několik zajímavých hráčů, i když je otázka, jestli někdo z nich bude novým Zitou nebo Dvořákem nebo se budeme muset spokojit s kvalitou úrovně Antonína - i když i MS jsme vyhráli se Sedlárem, který byl spíše jeho kategorie. Na guardech se mi zdá, že naopak může být docela problém, až na nám zestárne generace dnešních tahounů. A pod košem to byl vždycky problém, už v době největší slávy to táhla obvykle čtveřice Hána, Urbánek, Liska, Vogel a za nima byla propast.

Pokud se vydáme pod košem cestou 15-18-18, bude poměrně komplikované hrát kvalitní LI, ale asi nic nebrání tomu, mít kombinaci těchto a 17-17-17.

Hrát zóny může vypadat jako riziko, ale pokud se dostaneme dříve nebo později do situace proti nějakému soupeři, že si budeme myslet, že klasickým setupem máme minimální šanci, tak pak je podle mne prostor proto hrát vabank a jít i do toho rizika se zónou.




Last edited by rwystyrk at 10/18/2014 4:04:50 PM