BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek główny

[NT] Wątek główny

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150717.260 in reply to 150717.259
Date: 8/13/2010 5:31:20 PM
Overall Posts Rated:
296296
no tak 4 liga to przecie wyśmienity wnik i powód do chwaly:D ja powinienem być już w 2 lidze(BBbug nawet WKS lakers czasem może pokonać:P) ale wciąż nie uważam żebym był jakiś super menagerem.
a Ty i owszem.
wszędzie pełno Twoich mądrości i komentarzy. pytać kulturalnie i merytorycznie to jedno, być złośwloiym, uperdzliwym itp to drugie.

This Post:
00
150717.261 in reply to 150717.258
Date: 8/13/2010 6:30:14 PM
Overall Posts Rated:
112112
może mieć
słowa pewnie kluczowe...wszystko może :) Ten Czech teraz nawet jeszcze ma czas podobijać sobie główne i mieć nawet te 300k pensji...on może...większość naszych szła ścieżką - najpierw główne, a później "może" się uda dać górę...wyglądają tak jak wyglądają.

Co do skautów NT. Na moje to kolejny temat zastępczy i robienie niepotrzebnej afery. Wg mnie przy dobrych wiatrach można obie repry pogodzić - kwestia odpowiednio dobrego materiału na starcie i późniejszego rozsądnego pokierowania (bez samobójczych akcji typu trenujemy na maxa dwie umiejętności). Żeby się nie rozpisywać - rodzi się pięciu Warchałowskich z właścicielami takimi jak Muzg. On udowodnił, że da się doprowadzić takiego pana do U21 na najtrudniejszej pozycji SF. Wyobraź sobie teraz, że kolejny z piątki trenuje na PG, kolejny na SG, kolejny na PF, ostatni na C. Te pozycje mają już mniej kluczowych umiejętności, więc po prostu można przesuwać pewne skoki gdzie indziej - na łatwiejsze i naturalniejsze pozycje treningowe. Na koniec swobodnie, bez żadnych pokrak w stylu centrzy 300k i SG 200k masz piątkę graczy do U21, z których każdy ma idealny podkład pod rozwój boków do NT. W wieku 24-25lat dobicie głównych do poziomu pensji dzisiejszych mutantów...Ładnych planów i kampanii mogę napisać od ręki 10, bo to chyba się liczy na dzielnicy - takie w sumie odnoszę wrażenie, tylko nie wiem co to ma na celu ;)

Z pamiętniczka doświadczeń skautowskich.
Standardowe - Moje: potrenuj panie prezesie IS jakieś lub ID. Selekcjoner zaś rzecze: JSa więcej...Kogo prezes posłucha i co będzie łatwiej mu trenować? :) Ile dajesz, że można wytrzymać sezonów na takim skautowskim stanowisku? :)
Efekty dzisiaj: brak tychże SFów z tamtego okresu i wielu zablokowanych potencjałem graczy, mimo że już było wiadomo przed czym trzeba się bronić...
Zelek różnił się tym, że od razu dał się namówić na trenowanie dołu przez pierwsze dwa sezony życia. Później "niestety" zaznał już smaku repry jako 20latek i wtedy zaczęło się standardowe "JS poproszę". Dół od tego czasu zmieniał się kosmetycznie, a i po potencjale Tyberiusz ma od zbyt wczesnego momentu żywota.

Problem polega na tym, że z czasem większość tych nawyków się nie zmienia.
W złudzenia typu "później się wszystko poprawi i nadrobi" jakoś nie wierzę. Dopisałbym w tym samym zdaniu osobie to wypowiadającej - "tylko oczywiście ja tego nie mam zamiaru przypilnować, mityczny KTOŚ niech zadba". Tego drugiego już się nie dopowiada.

From: Mario
This Post:
00
150717.262 in reply to 150717.1
Date: 8/13/2010 7:09:18 PM
Overall Posts Rated:
605605
Tak patrzę na na kadrę NT i widzę: Johnny Walkera(JW), Ciejkę, Padło i RP to mnie ciarki przechodzą. Rozmowy są, że zbilansowani gracze są potrzebni itp. a tu monotematyczni gracze zaraz po U21 są w kadrze ( nie licząc obecnego JW) to przesada. Jak mamy przekonać managerów do zbilansowanego trenowania jak w NT i U21 grają non stop ci co mają nabite główne skille?

Z tego powodu graczy swych wolę prowadzić po swojemu, niż oddawać w ręce skautów(selekcjonerów) bo teraz Szymek pewnie miałby PS 17, HN 18 i zarabiał dużo kasy i by się wszystkim wydawał lepszy.



Last edited by Mario at 8/13/2010 7:13:16 PM

This Post:
00
150717.263 in reply to 150717.261
Date: 8/13/2010 7:26:02 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Co do skautów NT. Na moje to kolejny temat zastępczy i robienie niepotrzebnej afery. Wg mnie przy dobrych wiatrach można obie repry pogodzić - kwestia odpowiednio dobrego materiału na starcie i późniejszego rozsądnego pokierowania (bez samobójczych akcji typu trenujemy na maxa dwie umiejętności)

No więc przecież teraz właśnie tak jest;-) lista z draftu została podzielona i część trenuje do U-21, a część do NT. Bez tego podziału zawodników moim zdaniem nie da się pogodzić interesu obu kadr.
Żeby się nie rozpisywać - rodzi się pięciu Warchałowskich z właścicielami takimi jak Muzg.

Hehe:D Dobre życzenie:) Jakby się nam tych 5 Warchałowskich urodziło i jeszcze trafiło na takich właścicieli jak Muzg to faktycznie mielibyśmy jakieś co najmniej złote, legendarne pokolenie:D Rzeczywistość jest jednak taka, że tacy gracze jak Warchałowski trafiają się bardzo rzadko (może nawet raz na kilka sezonów), a prawdopodobieństwo, że akurat trafią na takiego właściciela jak Muzg jest też mało możliwe

On udowodnił, że da się doprowadzić takiego pana do U21 na najtrudniejszej pozycji SF. Wyobraź sobie teraz, że kolejny z piątki trenuje na PG, kolejny na SG, kolejny na PF, ostatni na C. Te pozycje mają już mniej kluczowych umiejętności, więc po prostu można przesuwać pewne skoki gdzie indziej - na łatwiejsze i naturalniejsze pozycje treningowe. Na koniec swobodnie, bez żadnych pokrak w stylu centrzy 300k i SG 200k masz piątkę graczy do U21, z których każdy ma idealny podkład pod rozwój boków do NT.

Przyznam, że tej części nie rozumiem:D Po pierwsze (nie umniejszając nic Muzgowi oczywiście) czy tylko jemu udało się się doprowadzić zawodnika do U-21 na pozycji SF?:D
Po drugie (pomijając już to, że Warchałowski jest ewenementem na skalę chyba całego BB) czy Ty chciałbyś zawodników równych we wszystkich skillach od urodzenia, takich jak Warchałowski trenować np. na pozycji C? Nie uważasz, że to trochę marnotrawienie talentu?:)

Zelek różnił się tym, że od razu dał się namówić na trenowanie dołu przez pierwsze dwa sezony życia. Później "niestety" zaznał już smaku repry jako 20latek i wtedy zaczęło się standardowe "JS poproszę". Dół od tego czasu zmieniał się kosmetycznie, a i po potencjale Tyberiusz ma od zbyt wczesnego momentu żywota.

Fakt, przyznam że Zelkowi przydałby się lepszy potencjał...ale według mnie ( biorąc pod uwagę potencjał jakim dysponuje) skille ma rozłożone całkiem dobrze . JS to bardzo pożyteczna umiejętność dla gry ofensywnej SF-a...nawet dla SF-a do ataku spod kosza. Z resztą Zelek to JS bardzo dobrze wykorzystuje. Gdyby potrenował więcej dołu to by na JS niestety zabrakło potencjału;-) Jak potencjał ogranicza to trzeba wybierać. Coś za coś. Ja jestem zdania, że z mniejszym JS Zelek stracił by sporo na swojej skuteczności i wartości zarazem. Z resztą myślę, że Big Z był świadomy tego co wybierał;-)

Last edited by kozlik4 at 8/13/2010 7:29:41 PM

From: kozlik4

This Post:
00
150717.264 in reply to 150717.262
Date: 8/13/2010 7:35:44 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Pokaż tych zbilansowanych graczy to może m4ti ich powoła;-)

From: zaymon
This Post:
00
150717.265 in reply to 150717.1
Date: 8/14/2010 5:36:41 AM
Overall Posts Rated:
22
tak sobie przeglądałem forum niemieckie i zobaczyłem ciekawą rzecz. Niemcy rozpoczynają akcję nazwaną Projekt Legende. Wygląda to tak- paru managerów z trenerami 6-7 lig bierze na siebie odpowiedzialność za trening obrońców(i tylko ich) bądź skrzydłowych pod reprezentację. Dokładnie nie wiem o co tam chodzi bo się do niemieckiego w szkole nie przykładałem, ale ktoś ze znajomością języka mógłby się temu przyjrzeć.
W ogóle uważam że powinniśmy mieć sztab ludzi znający niemiecki, hiszpański, włoski, regularnie podczytujących co się dzieje na forach innych narodowości.

This Post:
00
150717.266 in reply to 150717.263
Date: 8/14/2010 6:01:28 AM
Overall Posts Rated:
112112
No więc przecież teraz właśnie tak jest;-) lista z draftu została podzielona i część trenuje do U-21, a część do NT. Bez tego podziału zawodników moim zdaniem nie da się pogodzić interesu obu kadr.

No i właśnie w tym miejscu pojawia się na przykład Warchałowski - pokazuje, że da się, a po wyjściu z U21 każdy na świecie chciałby go trenować dalej pod NT. Po aktualnemu, Tomasz zaś mógłby zostać wrzucony do jednego z worków i bezpowrotnie stracić szansę na drugą opcję. Odpowiedzialność za całe dalsze losy takiego grajka w rękach jednego człowieka - selekcjonera czy skauta -> ja bym się bał :)

Dzielenie tej listy na dwie osobne grupy to pomnożenie razy dwa etatów, wysokie koszty administracyjne, rozbuchana biurokracja i reszta tego typu bzdetów...;) To też dwa razy więcej osób do ewentualnego późniejszego wymieniania, przyuczania od nowa...Z czasem wyszłoby, że zawodników do NT dociera mniej niż skautów się nimi "opiekujących".

Hehe:D Dobre życzenie:) i dalej...

Kiedyś też bym może tak pomyślał. Teraz zaś czytam co sezon, że grajków po drafcie starcza na coraz więcej akcji różnego typu i jeszcze jest ich za dużo...Jesteśmy jednym z największych krajów i tu nawet rachunku prawdopodobieństwa nie przeskoczymy - takich Warchałowskich i jemu bliskich zawsze było conajmniej kilku, trochę gorszych już kilkunastu. Tylko, że dotychczas układaliśmy draft po pensji, a to nie zawsze ich wychwytywało...

Ze swoich czasów pamiętam chociażby Gątalskiego - on był chyba jeszcze lepszy od urodzenia. Zresztą Świątczak tak dzisiaj rozbudowany ogórkiem za młodu również się nie urodził...zresztą mógłbym wymienić tu każdego, kto po U21 wychodził z jakimikolwiek sensownymi bokami - to byli goście, którzy się urodzili po prostu bardzo podobnymi graczami do Tomasza.

czy tylko jemu udało się się doprowadzić zawodnika do U-21 na pozycji SF?:D

Jemu udało się to za $ 32 727 tygodniowo. Zazwyczaj zaś parcie było na wersje droższe.
czy Ty chciałbyś zawodników równych we wszystkich skillach od urodzenia, takich jak Warchałowski trenować np. na pozycji C?

Docelowo ma to przecież tak wyglądać :) Po to chyba to całe dzielenie baz, prawda? W NT kiedyś, w odległej galaktyce i nowej czasoprzestrzeni mają grać w uproszczeniu centrzy z przynajmniej samymi siódemkami u góry i SG z samymi siódemkami na dole. Jak w mordę strzelił jeden to "Warchałowski" trenowany tylko na dole, a drugi "Warchałowski" trenowany tylko na górze...Decydować mógłby tylko wzrost wersji "Warchałowskiego".

Zelek

Big Z chciał mieć po prostu zi Zelka reprezentanta, najpierw U21 później NT. Trzeba było wypełniać prośby :) W wieku 23-24 lat już nie było miejsca w potencjale na cokolwiek i wtedy już nawet świadomość wyboru nie była w stanie pomóc...
+3-4 w IS, +2 PS, +2 DV...Mamy dzisiejszego Zelka +7-8...Gra pewnie lepiej, a być może jeszcze dzisiaj ma szansę normalnie trenować.

Last edited by Żegnalski_Jestem (playing epilog) at 8/14/2010 6:02:38 AM

This Post:
00
150717.267 in reply to 150717.259
Date: 8/14/2010 6:23:10 AM
Overall Posts Rated:
299299
również, kończę rozmowę, jak nie jesteś w stanie pokazać mojej kompromitacji, widać brakuje Ci sensownych argumentów :) za to Twoje wyniki i język włoski są rewelacyjne :) zresztą ludzie sami potrafią ocenić fachowość Twoich postów :)

@Mati
Do boju pokaż, że bez JW można wygrywać :) w sumie poza kontuzjowanymi forma w kadrze całkiem niezła :)

This Post:
00
150717.268 in reply to 150717.267
Date: 8/14/2010 6:41:59 AM
Overall Posts Rated:
1010
również, kończę rozmowę, jak nie jesteś w stanie pokazać mojej kompromitacji, widać brakuje Ci sensownych argumentów :) za to Twoje wyniki i język włoski są rewelacyjne :) zresztą ludzie sami potrafią ocenić fachowość Twoich postów :)

@Mati
Do boju pokaż, że bez JW można wygrywać :) w sumie poza kontuzjowanymi forma w kadrze całkiem niezła :)



Świetny fragment. :D

This Post:
00
150717.269 in reply to 150717.266
Date: 8/14/2010 7:17:54 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
No i właśnie w tym miejscu pojawia się na przykład Warchałowski - pokazuje, że da się, a po wyjściu z U21 każdy na świecie chciałby go trenować dalej pod NT. Po aktualnemu, Tomasz zaś mógłby zostać wrzucony do jednego z worków i bezpowrotnie stracić szansę na drugą opcję.


Nie bardzo wiem o jaką drugą opcję co do Warchałowskiego Ci chodzi. Przecież on odkąd pamiętam miał być SF-em i tak jest trenowany. Poza tym z SF-ami nigdy nie było problemów jeżeli chodzi o pensję po wyjściu z U-21. Najwiekszy problem jest na pozycjach PF i C.

Kiedyś też bym może tak pomyślał. Teraz zaś czytam co sezon, że grajków po drafcie starcza na coraz więcej akcji różnego typu i jeszcze jest ich za dużo...Jesteśmy jednym z największych krajów i tu nawet rachunku prawdopodobieństwa nie przeskoczymy - takich Warchałowskich i jemu bliskich zawsze było conajmniej kilku, trochę gorszych już kilkunastu. Tylko, że dotychczas układaliśmy draft po pensji, a to nie zawsze ich wychwytywało...


Nie zgadzam się z tym, że takich zawodników jak Warchałowski jest co sezon kilku. Faktycznie kilku całkiem nieźle rozwiniętych w każdym skilu jest ale każdemu i tak sporo brakuje do Warchałowskiego:P Przyznam, że sam nigdy nie widziałem tak równo rozłożonego zawodnika od urodzenia.
Ok załóżmy, że mamy co sezon kilku fajnie rozłożonych graczy.Prawdopodobieństwo, że trafią na odpowiedniego właściciela jest ciągle bardzo małe. Najlepsi trafiają się w V i IV ligach. W V lidze jest mnóstwo BOT-ów więc część fajnych zawodników od razu na początku przepada.

Ze swoich czasów pamiętam chociażby Gątalskiego - on był chyba jeszcze lepszy od urodzenia. Zresztą Świątczak tak dzisiaj rozbudowany ogórkiem za młodu również się nie urodził...zresztą mógłbym wymienić tu każdego, kto po U21 wychodził z jakimikolwiek sensownymi bokami - to byli goście, którzy się urodzili po prostu bardzo podobnymi graczami do Tomasza.

Nie wiem czy pamiętasz jak wygląda Świątczak ale jego dół wcale nie jest imponujący. Co prawda ma ID 9 ale w skillach, które nazwijmy to bardziej by mu się przydały na pozycji PG czyli IS i RB wypada słabo. IS ma 3, a RB 6. Jak miałbym porównać jego dół do nielubianego na forum Podniesińskiego to według mnie lepiej ma ten drugi bo ma sporo lepsze IS i lepsze RB.

Z tego co pamiętam to Warchałowski miał chyba prawie same "siódemki" i może ze 2-3 "szóstki". Choć Gątalski faktycznie był niezły to jednak wątpię żeby na początku był tak dobry jak Warchałowski;-) ale mniejsza o to...Załóżmy, że był bardzo podobny. Co się z nim stało po U-21? Chyba jednak nie trafił na wymarzonego właściciela?

Docelowo ma to przecież tak wyglądać Po to chyba to całe dzielenie baz, prawda? W NT kiedyś, w odległej galaktyce i nowej czasoprzestrzeni mają grać w uproszczeniu centrzy z przynajmniej samymi siódemkami u góry i SG z samymi siódemkami na dole. Jak w mordę strzelił jeden to "Warchałowski" trenowany tylko na dole, a drugi "Warchałowski" trenowany tylko na górze...Decydować mógłby tylko wzrost wersji "Warchałowskiego".


No tak tylko, że to bardzo duże uproszczenie:D W życiu jak jestem scautem na pozycji C i PF nie widziałem równego we wszystkich skillach zawodnika o wzroście powyżej 206 cm. Biorę pod uwagę nawet tych którzy później zbocieli. Zawsze trafia się jakaś jedna albo dwie dziury. W zasadzie to jest taka tendencja, że im zawodnik wyższy tym tych dziur ma więcej i są one większe:D

From: MuzG

This Post:
00
150717.270 in reply to 150717.269
Date: 8/14/2010 7:27:34 AM
Overall Posts Rated:
3030
Z tego co pamiętam to Warchałowski miał chyba prawie same "siódemki" i może ze 2-3 "szóstki"

Tak żebyście w swojej rozmowie mieli odniesienie to Tomek "po urodzeniu" wyglądał tak:

Pensja (tygodniowo): $ 6 567
DMI: 0
Wiek: 18
Wzrost: 6'3" / 190 cm
Potencjał: MVP
Stan formy: porządny
Rzut z wyskoku: porządny Zasięg rzutu: przeciętny
Obr. na dystansie: niezdarny Kozłowanie: porządny
Wejście pod kosz: porządny Podania: przeciętny
Rzut z bliska: przeciętny Obr. pod koszem: przeciętny
Zbieranie: porządny Blokowanie: porządny
Kondycja: porządny Rzuty osobiste: silny
Doświadczenie: okropny

Suma 10 skili głównych 63

Advertisement