BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Wątek główny

[NT] Wątek główny

Set priority
Show messages by
From: kozlik4

This Post:
00
150717.264 in reply to 150717.262
Date: 8/13/2010 7:35:44 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Pokaż tych zbilansowanych graczy to może m4ti ich powoła;-)

From: zaymon
This Post:
00
150717.265 in reply to 150717.1
Date: 8/14/2010 5:36:41 AM
Overall Posts Rated:
22
tak sobie przeglądałem forum niemieckie i zobaczyłem ciekawą rzecz. Niemcy rozpoczynają akcję nazwaną Projekt Legende. Wygląda to tak- paru managerów z trenerami 6-7 lig bierze na siebie odpowiedzialność za trening obrońców(i tylko ich) bądź skrzydłowych pod reprezentację. Dokładnie nie wiem o co tam chodzi bo się do niemieckiego w szkole nie przykładałem, ale ktoś ze znajomością języka mógłby się temu przyjrzeć.
W ogóle uważam że powinniśmy mieć sztab ludzi znający niemiecki, hiszpański, włoski, regularnie podczytujących co się dzieje na forach innych narodowości.

This Post:
00
150717.266 in reply to 150717.263
Date: 8/14/2010 6:01:28 AM
Overall Posts Rated:
112112
No więc przecież teraz właśnie tak jest;-) lista z draftu została podzielona i część trenuje do U-21, a część do NT. Bez tego podziału zawodników moim zdaniem nie da się pogodzić interesu obu kadr.

No i właśnie w tym miejscu pojawia się na przykład Warchałowski - pokazuje, że da się, a po wyjściu z U21 każdy na świecie chciałby go trenować dalej pod NT. Po aktualnemu, Tomasz zaś mógłby zostać wrzucony do jednego z worków i bezpowrotnie stracić szansę na drugą opcję. Odpowiedzialność za całe dalsze losy takiego grajka w rękach jednego człowieka - selekcjonera czy skauta -> ja bym się bał :)

Dzielenie tej listy na dwie osobne grupy to pomnożenie razy dwa etatów, wysokie koszty administracyjne, rozbuchana biurokracja i reszta tego typu bzdetów...;) To też dwa razy więcej osób do ewentualnego późniejszego wymieniania, przyuczania od nowa...Z czasem wyszłoby, że zawodników do NT dociera mniej niż skautów się nimi "opiekujących".

Hehe:D Dobre życzenie:) i dalej...

Kiedyś też bym może tak pomyślał. Teraz zaś czytam co sezon, że grajków po drafcie starcza na coraz więcej akcji różnego typu i jeszcze jest ich za dużo...Jesteśmy jednym z największych krajów i tu nawet rachunku prawdopodobieństwa nie przeskoczymy - takich Warchałowskich i jemu bliskich zawsze było conajmniej kilku, trochę gorszych już kilkunastu. Tylko, że dotychczas układaliśmy draft po pensji, a to nie zawsze ich wychwytywało...

Ze swoich czasów pamiętam chociażby Gątalskiego - on był chyba jeszcze lepszy od urodzenia. Zresztą Świątczak tak dzisiaj rozbudowany ogórkiem za młodu również się nie urodził...zresztą mógłbym wymienić tu każdego, kto po U21 wychodził z jakimikolwiek sensownymi bokami - to byli goście, którzy się urodzili po prostu bardzo podobnymi graczami do Tomasza.

czy tylko jemu udało się się doprowadzić zawodnika do U-21 na pozycji SF?:D

Jemu udało się to za $ 32 727 tygodniowo. Zazwyczaj zaś parcie było na wersje droższe.
czy Ty chciałbyś zawodników równych we wszystkich skillach od urodzenia, takich jak Warchałowski trenować np. na pozycji C?

Docelowo ma to przecież tak wyglądać :) Po to chyba to całe dzielenie baz, prawda? W NT kiedyś, w odległej galaktyce i nowej czasoprzestrzeni mają grać w uproszczeniu centrzy z przynajmniej samymi siódemkami u góry i SG z samymi siódemkami na dole. Jak w mordę strzelił jeden to "Warchałowski" trenowany tylko na dole, a drugi "Warchałowski" trenowany tylko na górze...Decydować mógłby tylko wzrost wersji "Warchałowskiego".

Zelek

Big Z chciał mieć po prostu zi Zelka reprezentanta, najpierw U21 później NT. Trzeba było wypełniać prośby :) W wieku 23-24 lat już nie było miejsca w potencjale na cokolwiek i wtedy już nawet świadomość wyboru nie była w stanie pomóc...
+3-4 w IS, +2 PS, +2 DV...Mamy dzisiejszego Zelka +7-8...Gra pewnie lepiej, a być może jeszcze dzisiaj ma szansę normalnie trenować.

Last edited by Żegnalski_Jestem (playing epilog) at 8/14/2010 6:02:38 AM

This Post:
00
150717.267 in reply to 150717.259
Date: 8/14/2010 6:23:10 AM
Overall Posts Rated:
299299
również, kończę rozmowę, jak nie jesteś w stanie pokazać mojej kompromitacji, widać brakuje Ci sensownych argumentów :) za to Twoje wyniki i język włoski są rewelacyjne :) zresztą ludzie sami potrafią ocenić fachowość Twoich postów :)

@Mati
Do boju pokaż, że bez JW można wygrywać :) w sumie poza kontuzjowanymi forma w kadrze całkiem niezła :)

This Post:
00
150717.268 in reply to 150717.267
Date: 8/14/2010 6:41:59 AM
Overall Posts Rated:
1010
również, kończę rozmowę, jak nie jesteś w stanie pokazać mojej kompromitacji, widać brakuje Ci sensownych argumentów :) za to Twoje wyniki i język włoski są rewelacyjne :) zresztą ludzie sami potrafią ocenić fachowość Twoich postów :)

@Mati
Do boju pokaż, że bez JW można wygrywać :) w sumie poza kontuzjowanymi forma w kadrze całkiem niezła :)



Świetny fragment. :D

This Post:
00
150717.269 in reply to 150717.266
Date: 8/14/2010 7:17:54 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
No i właśnie w tym miejscu pojawia się na przykład Warchałowski - pokazuje, że da się, a po wyjściu z U21 każdy na świecie chciałby go trenować dalej pod NT. Po aktualnemu, Tomasz zaś mógłby zostać wrzucony do jednego z worków i bezpowrotnie stracić szansę na drugą opcję.


Nie bardzo wiem o jaką drugą opcję co do Warchałowskiego Ci chodzi. Przecież on odkąd pamiętam miał być SF-em i tak jest trenowany. Poza tym z SF-ami nigdy nie było problemów jeżeli chodzi o pensję po wyjściu z U-21. Najwiekszy problem jest na pozycjach PF i C.

Kiedyś też bym może tak pomyślał. Teraz zaś czytam co sezon, że grajków po drafcie starcza na coraz więcej akcji różnego typu i jeszcze jest ich za dużo...Jesteśmy jednym z największych krajów i tu nawet rachunku prawdopodobieństwa nie przeskoczymy - takich Warchałowskich i jemu bliskich zawsze było conajmniej kilku, trochę gorszych już kilkunastu. Tylko, że dotychczas układaliśmy draft po pensji, a to nie zawsze ich wychwytywało...


Nie zgadzam się z tym, że takich zawodników jak Warchałowski jest co sezon kilku. Faktycznie kilku całkiem nieźle rozwiniętych w każdym skilu jest ale każdemu i tak sporo brakuje do Warchałowskiego:P Przyznam, że sam nigdy nie widziałem tak równo rozłożonego zawodnika od urodzenia.
Ok załóżmy, że mamy co sezon kilku fajnie rozłożonych graczy.Prawdopodobieństwo, że trafią na odpowiedniego właściciela jest ciągle bardzo małe. Najlepsi trafiają się w V i IV ligach. W V lidze jest mnóstwo BOT-ów więc część fajnych zawodników od razu na początku przepada.

Ze swoich czasów pamiętam chociażby Gątalskiego - on był chyba jeszcze lepszy od urodzenia. Zresztą Świątczak tak dzisiaj rozbudowany ogórkiem za młodu również się nie urodził...zresztą mógłbym wymienić tu każdego, kto po U21 wychodził z jakimikolwiek sensownymi bokami - to byli goście, którzy się urodzili po prostu bardzo podobnymi graczami do Tomasza.

Nie wiem czy pamiętasz jak wygląda Świątczak ale jego dół wcale nie jest imponujący. Co prawda ma ID 9 ale w skillach, które nazwijmy to bardziej by mu się przydały na pozycji PG czyli IS i RB wypada słabo. IS ma 3, a RB 6. Jak miałbym porównać jego dół do nielubianego na forum Podniesińskiego to według mnie lepiej ma ten drugi bo ma sporo lepsze IS i lepsze RB.

Z tego co pamiętam to Warchałowski miał chyba prawie same "siódemki" i może ze 2-3 "szóstki". Choć Gątalski faktycznie był niezły to jednak wątpię żeby na początku był tak dobry jak Warchałowski;-) ale mniejsza o to...Załóżmy, że był bardzo podobny. Co się z nim stało po U-21? Chyba jednak nie trafił na wymarzonego właściciela?

Docelowo ma to przecież tak wyglądać Po to chyba to całe dzielenie baz, prawda? W NT kiedyś, w odległej galaktyce i nowej czasoprzestrzeni mają grać w uproszczeniu centrzy z przynajmniej samymi siódemkami u góry i SG z samymi siódemkami na dole. Jak w mordę strzelił jeden to "Warchałowski" trenowany tylko na dole, a drugi "Warchałowski" trenowany tylko na górze...Decydować mógłby tylko wzrost wersji "Warchałowskiego".


No tak tylko, że to bardzo duże uproszczenie:D W życiu jak jestem scautem na pozycji C i PF nie widziałem równego we wszystkich skillach zawodnika o wzroście powyżej 206 cm. Biorę pod uwagę nawet tych którzy później zbocieli. Zawsze trafia się jakaś jedna albo dwie dziury. W zasadzie to jest taka tendencja, że im zawodnik wyższy tym tych dziur ma więcej i są one większe:D

From: MuzG

This Post:
00
150717.270 in reply to 150717.269
Date: 8/14/2010 7:27:34 AM
Overall Posts Rated:
3030
Z tego co pamiętam to Warchałowski miał chyba prawie same "siódemki" i może ze 2-3 "szóstki"

Tak żebyście w swojej rozmowie mieli odniesienie to Tomek "po urodzeniu" wyglądał tak:

Pensja (tygodniowo): $ 6 567
DMI: 0
Wiek: 18
Wzrost: 6'3" / 190 cm
Potencjał: MVP
Stan formy: porządny
Rzut z wyskoku: porządny Zasięg rzutu: przeciętny
Obr. na dystansie: niezdarny Kozłowanie: porządny
Wejście pod kosz: porządny Podania: przeciętny
Rzut z bliska: przeciętny Obr. pod koszem: przeciętny
Zbieranie: porządny Blokowanie: porządny
Kondycja: porządny Rzuty osobiste: silny
Doświadczenie: okropny

Suma 10 skili głównych 63

From: kozlik4

To: MuzG
This Post:
00
150717.271 in reply to 150717.270
Date: 8/14/2010 7:36:55 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Poprawiam cztery "szóstki" i jedna "czwórka";-) ale i tak rewelacja:D

This Post:
00
150717.272 in reply to 150717.268
Date: 8/14/2010 8:34:33 AM
Overall Posts Rated:
170170
również, kończę rozmowę, jak nie jesteś w stanie pokazać mojej kompromitacji, widać brakuje Ci sensownych argumentów :) za to Twoje wyniki i język włoski są rewelacyjne :) zresztą ludzie sami potrafią ocenić fachowość Twoich postów :)

@Mati
Do boju pokaż, że bez JW można wygrywać :) w sumie poza kontuzjowanymi forma w kadrze całkiem niezła :)



Świetny fragment. :D


a w ogóle to miał być chyba hiszpański, ale nawet przy liczeniu do pięciu popełnia błędy... ;)

tak btw. myślę, że może mógłbym przydać się kadrze czasem z moja znajomością tego języka - raczej skromną, ale może akurat :)

This Post:
00
150717.273 in reply to 150717.269
Date: 8/14/2010 10:43:03 AM
Overall Posts Rated:
112112
Nie bardzo wiem o jaką drugą opcję...

Opcje są teraz wspomniane przez Ciebie dwie. "Trenujemy do NT od urodzenia" i druga "Trenujemy do U21 od urodzenia". Tomasz gdyby wpadł do pierwszej mógłby w wieku 21lat nie mieć na przykład OD większego niż 10, czy JS większego niż 10...i wtedy, żaden młodzieżowy selekcjoner by na niego nie spojrzał. Teraz zaś udowadnia, że zalicza U21, a jednocześnie stanowi poważnego kandydata do NT...Na moje da się pogodzić.

I tu wcale o pensję nie chodziło. Jeśli prezes ma chęci i możliwości to spokojnie może płacić trochę więcej i poprzesuwać skoki w skille główne. Byle tylko później nadal miał chęci wrócić do mniej przyjemnych treningów...Przekroczysz pewną cienką granicę i możesz zapomnieć o chęciach prezesa :) Na moje oko nawyk mamy do "lekkiego" przekraczania tej granicy i wtedy to można się tylko łudzić, że ktoś będzie trenował cokolwiek przydatnego z pobocznych lub nawet cokolwiek cokolwiek. Nie uważasz, że z tych młodzieżowych tanich SFów można później robić PG,SG,PF czy C? SF to tak przyjemna pozycja, że na dobrą sprawę można zrobić z niego wszystko do NT...W sumie taka moda się zrobiła na tematy SF, że obawiać się chyba można zacząć, czy będzie cokolwiek innego grało w NT - mi pasuje ;)

Do następnego akapitu pytanie: Jeśli to dla nas powód do narzekań to, co mają powiedzieć kraje od nas 3x mniejsze? Oni już miewają graczy napakowanych wszędzie i nie są to już popularne Niemcy, ale już Słoweńcy, Czesi czy inni...I z nimi teraz powoli zaczynamy przegrywać.

Nie wiem czy pamiętasz jak wygląda Świątczak ale jego dół wcale nie jest imponujący. Co prawda ma ID 9 ale w skillach, które nazwijmy to bardziej by mu się przydały na pozycji PG czyli IS i RB wypada słabo. IS ma 3, a RB 6. Jak miałbym porównać jego dół do nielubianego na forum Podniesińskiego to według mnie lepiej ma ten drugi bo ma sporo lepsze IS i lepsze RB.

Dla mnie na przykład przede wszystkim liczy się jego ID :)
Ale obstawiając, że nic z dołu nie trenował to urodził się z 1 w IS, ale z 6-7 w ID, 6 w RB i 7 w SB. Zapewnij mi, że w bazach po drafcie zostawać będą tylko obwodowi z takim dołem, a naprawdę przestanę się odzywać i wykupię karnet na mecze repry w pierwszym rzędzie ;)

Podniesiński był be z wielu innych powodów, ale po co przedłużać :) Tylko odnośnie tego co napisałeś: ID chłopak nie ma, czyli robi krzywdę całemu zespołowi i tego już nie nadrobi, bo kiedy. RB ma wyższe (mam nadzieję, że od urodzenia a nie poprzez trening) i dzięki między innymi temu jest taki drogi. Czy bardziej pomocny? Świątczak niby Twoim zdaniem jest tak drastycznie gorszy, że musiałeś o tym wspomnieć, a notuje 4,6 zbiórki na mecz...Trenując IS teraz robi coś dla zabicia czasu - od jakiego poziomu zacznie być widać efekty? Ile czasu to potrwa? I na koniec padnie pytanie: czy warto było?

Co się z nim stało po U-21? Chyba jednak nie trafił na wymarzonego właściciela?

Przekazałbym teczki wiedzy tajemnej z pliku o nazwie "Gątalski", ale za dużo przekleństw by padło ;) On niestety został namaszczony bogiem za życia, grał w juniorach już jako 20latek...no i właściciel uwierzył w tą wersję. Zabawnie później było czytać o cenie 8mln i propozycji przeniesienia do farmy z pocałowaniem w rękę. O tworzeniu legend z jednostek już pisywałem :) W cieniu tych legend później się nic wychować nie potrafi, bo blokują oni miejsce w kadrze, a i tak są wychwalani.

Przypadek Warchałowskiego to pozytywne ekstremum. SS10=63...Świątczak różnił się na pewno o te 5 w IS. Mógł być 58? Takich już jest wystarczająco więcej niż Warchałowskich? To dla Ciebie już dużo słabszy czy jeszcze nie? Ta różnica sprawiła tylko, że nie mógł być SF, ale nie przeszkodziła mu zostać światowej klasy PG, na którego następcę też czekamy.
To może dla kontrastu poporównujemy sobie kiedyś z czego na starcie wyciągana była większość obecnych reprezentantów i dlaczego ledwie macanie ich boków teraz to marnotrawstwo?

This Post:
00
150717.274 in reply to 150717.273
Date: 8/14/2010 12:39:12 PM
Overall Posts Rated:
2020
Przypadek Warchałowskiego to pozytywne ekstremum. SS10=63...Świątczak różnił się na pewno o te 5 w IS. Mógł być 58? Takich już jest wystarczająco więcej niż Warchałowskich? To dla Ciebie już dużo słabszy czy jeszcze nie? Ta różnica sprawiła tylko, że nie mógł być SF, ale nie przeszkodziła mu zostać światowej klasy PG, na którego następcę też czekamy.
To może dla kontrastu poporównujemy sobie kiedyś z czego na starcie wyciągana była większość obecnych reprezentantów i dlaczego ledwie macanie ich boków teraz to marnotrawstwo?


Napiszę coś bo mnie coś tutaj denerwuje. Jeszcze sezon temu jak Radek grał w U21 to wszyscy go chwalili i ogólnie był lubiany. Teraz trafił do NT to jakoś prawie wszystkim coś się nie podoba. Wiem, że może podchodzę do tego jakoś trochę sentymentalnie bo przecież to był mój gracz i 4 sezony poświęciłem tylko dla niego, ale wszyscy go już skreślają. Zamiast cieszyć się że mamy tak młodego i zdolnego gracza, który dzięki życzliwości jednego z managerów wciąż trenuje. Ludzie czy Świątczak był od razu światowej klasy PG?? Nie. Też musiał ciężko trenować żeby być gwiazdą. Radek wyglądał tak jak się urodził.

Rzut z wyskoku: przeciętny Zasięg rzutu: porządny
Obr. na dystansie: porządny Kozłowanie: przeciętny
Wejście pod kosz: niezdarny Podania: porządny
Rzut z bliska: przeciętny Obr. pod koszem: okropny
Zbieranie: porządny Blokowanie: niezdarny
Kondycja: niezdarny Rzuty osobiste: żałosny

Czyli tacy zawodnicy jak Podniesiński nie mają szansy osiągnąć tego co Świątczak?? Z tych niektórych postów doszedłem do takiego wniosku. Przepraszam że się trochę uniosłem :)

Advertisement